Forum Ateista.pl

Forum Ateista.pl (http://ateista.pl/index.php)
-   Kultura i sztuka (http://ateista.pl/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Chór Aleksandrowa Armii Czerwonej (http://ateista.pl/showthread.php?t=1646)

Athei Overlord 01.02.2007 14:32

Chór Aleksandrowa Armii Czerwonej

Jeśli jeszcze nie znacie (choc to klasyka), polecam poszukanie na Mułku czy czymkolwiek podobnym, piesni w wykonaniu Chóru Aleksandrowa.

Polecam:
Świeta Wojna (Sacred War)
Internacjonał (Miedzynarodowka, jak kto nie w temacie)
Hymn Republiki (Hymn ZSRR)
Dzien Zwyciestwa
piesn z filmu "Polowanie na Czerwony Pazdziernik"
Podmoskiewskie wieczory
Piesn na czesc Armii Sowieckiej

Jesli kogos interesuja te i inne utwory, pisac na PW. Jak bede mial czas, to sie podziele.

Polecam tez tzw. "Kolekcje Morgenrot" marszy wojskowych z okresu III Rzeszy i nie tylko.

jacktheripper 01.02.2007 14:40

A to nie czasem oni wykonywali muzykę do czerwonego października? Albo hymn Rosji? Athei jak masz ten hymn Rosji w ich wykonaniu[ale dobra jakość] to zaupaj na jakiegoś serwa :)

Drednot 01.02.2007 15:55

Mam hymn ZSRR - nawet fajne (strasznie pompatyczne, ale takie właśnie ma być).

Athei Overlord 01.02.2007 16:13

A ktory hymn ? ;) Bo ja mam 2 wersje: "Sojuz nieruszymyj" i "Rassija swiaszczenaja nasza dierżawa" ;) Jak mozna sie domyslic, ten ostatni (zgodnie z tendencja do klerykalizacji) jest aktualny :D

jacktheripper 01.02.2007 17:46

Rassija swiaszczenaja nasza dierżawa, o ten on jest świetny. Uwielbiam te klimaty " Za matuszke Rosije, za Stalina![chodzi mi o pompatyczność i nacjonalizm]

Adam 01.02.2007 20:32

Są dwa, ale ten ostatni, który podałeś do nich nie należy. To jest hymn Rassjei. A hymn CCCP powstał w 41 i dotrwał do czasów Chruszczowa. Potem zazgrzytał tekstem i był grany bez słów dopóki się nie pojawił tekst bez Stalina itp. Potem ten też zazgrzytał i znów grano bez słów :mrgreen: póki ktoś nie wymyślił prawomyślnych. A w między czasie było jakieś gówno, którego nikt nie znał, a jeszcze wcześniej to była międzynarodówka a przed rewolucją 13 wersowy hymn "Boże chroń cara" zawierający 8 linijek "Boże chroń cara, cara chroń"! (chyba że źle zrzumiałem, który kawałek należy powtażać).

Athei Overlord 01.02.2007 23:18

Dokladnie tak. Mam gdzies ten hymn Rosji, tymczasowy, jak mozna go nazwac, szukam go, ale pewnie bez skutku :/

A melodia do hymnu CCCP to w prostej linii - w skali 1:1 "Piesn bolszewikow" i mam ja w mp3 z ORYGINALNYMI slowami, zanim ktos jeszcze pomyslal, co zrobic z tej piosenki ;) Zatem mam zrodlo :P

Mam tez Boże caria chrani.

Боже, Царя храни!
Сильный, державный,
Царствуй во славу, во славу нам.
Царствуй на страх врагам,
Царь православный,
Боже, Царя, Царя храни!

Боже, Царя храни!
Славному долги дни
Дай на земли, дай на земли.
Гордых смирителю,
Слабых хранителю,
Всех утешителю ниспошли.

abangel666 02.02.2007 00:14

można ściągnąć przez P2P kilkadziesiąt piosenek, ale w 'szukaj' trza wpisać:
red army choir
lub samo:
red army i wybierać pliki

IMHO, najładniejsze z tych piosenek to: Święta Wojna, Kalinka i Katiusza.
Teraz patrzę na P2P i widzę, że znikła moja ulubiona piosenka - ale nie w wykonaniu Chóru Armi Czerwonej - tylko w takim ogniskowym wykonaniu... ale właśnie amatorstwo do niej bardzo pasuje!
Wrzucę gdzieś na stronę i dam Wam linka w tym wątku! Jutro lub pojutrze.

PS. A może ma ktoś piosenkę "Jołka"? To ludowa piosenka ros. o jołce co zakochała się w dębie? Nie mogę jej namierzyć...

martwy_biskup 16.12.2007 18:19

Ja ostatnio mam faze na chór aleksandrowa :D najlepsze jest Nabucco Verdiego - tylko rosjanie mogli to tak zaśpiewać.

Tgc 17.12.2007 14:25

Bylem nawet na koncercie z 2 lata temu w Hali Ludowej we Wroclawiu. Oprocz samej muzyki, taki koncert to tez wystep tancerzy, baletu itp co robi niezle wrazenie. Mam tez dvd z tej trasy i kilka plyt. Krotko rzecz mowiac - mistrzostwo swiata.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:13.