Forum Ateista.pl    

Reklama

Wróć   Forum Ateista.pl > Nauka > Nauki ścisłe i techniczne

Nauki ścisłe i techniczne Matematyka, fizyka, chemia, elektronika, technika, mechanika, informatyka

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.04.2012, 19:42   #1
El Commediante
Maska

El Commediante's Avatar

El Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie Pytania wynalazców

Czy ktoś kojarzy tanie i lekkie materiały dobrze przewodzące ciepło? Prócz stali i żelaza, które są drogie i ciężkie, do głowy przychodzi mi jedynie szkło, które nie ma zachwycających parametrów. W każdym razie chodzi mi o coś, co nie będzie drewnem albo tworzywem sztucznym, chyba że jest jakieś tanie i dobrze przewodzące ciepło. Ja w każdym razie takiego nie spotkałem.
Zośka tak pisze o dniach po uwolnieniu Rudego: "Mówił, że już będziemy szczęśliwi, że będziemy wreszcie mieszkać razem, że pojedziemy na wieś, gdzie w lecie spędzaliśmy dwa niezapomniane, szczęśliwe dni. (...) Gdy byliśmy razem, przyjemność mu sprawiało, gdy trzymałem go za ręce lub gładziłem ręką po głowie. Rozmowa była wtedy była otwarta, szczera i żaden z nas nie krył wtedy swojej niewysłowionej radości i przyjaźni".
El Commediante jest offline   Cytuj
Stary 29.04.2012, 20:08   #2
D.O.A.
leniwa tępa świnia

D.O.A.'s Avatar

D.O.A. cieszy się nieskazitelną reputacjąD.O.A. cieszy się nieskazitelną reputacjąD.O.A. cieszy się nieskazitelną reputacjąD.O.A. cieszy się nieskazitelną reputacjąD.O.A. cieszy się nieskazitelną reputacjąD.O.A. cieszy się nieskazitelną reputacją
Domyślnie

Najlepsze pewnie będą nanorurki, diament, chyba złoto. Najczęściej używane miedź i aluminium. Powie ci to każdy gimnazjalista, który ma "kompa".

gug, gug....http://pl.wikipedia.org/wiki/Przewod...C5.9Bci.5B1.5D
Stary 29.04.2012, 20:22   #3
Rojza Genendel
Bogobojna konkubina
Emerytowany moderator

Rojza Genendel's Avatar

Rojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Woda...
Rojza Genendel jest offline   Cytuj
Stary 29.04.2012, 20:32   #4
Windziarz
raz do góry, a raz w dół

Windziarz's Avatar

Windziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciemWindziarz jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rojza Genendel Zobacz post
Woda...
Pod warunkiem, że będzie w ruchu.

D.O.A. ma rację. Mnie się zdaje, że aluminium będzie miało najlepszy stosunek ceny do przewodności.
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe
Windziarz jest offline   Cytuj
Stary 29.04.2012, 20:46   #5
Wychuchol
Galemys pyrenaicus

Wychuchol's Avatar

Wychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rocka
Domyślnie

D.O.A.
Stopy aluminium...
A dłonie?
Stary 29.04.2012, 21:03   #6
Sofeicz
Papamobile Turbo

Sofeicz's Avatar

Sofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciemSofeicz jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wychuchol Zobacz post
D.O.A.
Stopy aluminium...
A dłonie?
Ale jeżeli dla El stal i żelazo są za drogie, to aluminium tym bardziej.

A do czego Ci toto potrzebne?
Stary 29.04.2012, 22:06   #7
exodim
Nullius in verba
Moderator

exodim's Avatar

exodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

z tanich to oczywiście aluminium

z trochę (sporo) droższych to miedź
exodim jest offline   Cytuj
Stary 30.04.2012, 10:19   #8
El Commediante
Maska

El Commediante's Avatar

El Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciemEl Commediante jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sofeicz Zobacz post
A do czego Ci toto potrzebne?
Do obudowy ultrataniego przyrządu do badania biofilmu w laboratorium. Biofilm lubi się grzać, więc lepiej żeby nie była z żadnego izolatora.

Myślałem, że ktoś ma jakieś domowe patenty, ale i tak dzięki za sugestie
Zośka tak pisze o dniach po uwolnieniu Rudego: "Mówił, że już będziemy szczęśliwi, że będziemy wreszcie mieszkać razem, że pojedziemy na wieś, gdzie w lecie spędzaliśmy dwa niezapomniane, szczęśliwe dni. (...) Gdy byliśmy razem, przyjemność mu sprawiało, gdy trzymałem go za ręce lub gładziłem ręką po głowie. Rozmowa była wtedy była otwarta, szczera i żaden z nas nie krył wtedy swojej niewysłowionej radości i przyjaźni".
El Commediante jest offline   Cytuj
Stary 30.04.2012, 12:45   #9
Adam_S
Arcybiskup

Adam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciemAdam_S jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cynk, cyna i mosiądz też są nieco lepsze od stali, ale daleko im do aluminium.
http://www.engineeringtoolbox.com/th...ity-d_429.html
Stary 30.04.2012, 13:41   #10
Rojza Genendel
Bogobojna konkubina
Emerytowany moderator

Rojza Genendel's Avatar

Rojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Commediante Zobacz post
Do obudowy ultrataniego przyrządu do badania biofilmu w laboratorium. Biofilm lubi się grzać, więc lepiej żeby nie była z żadnego izolatora.

Myślałem, że ktoś ma jakieś domowe patenty, ale i tak dzięki za sugestie
Jak już wspomniałam- płaszcz wodny. Wodę dość powszechnie wykorzystuje się w chłodzeniu.
Widziałam kiedyś taki patent, że chłodzony przedmiot był owinięty elastycznym wężem podpiętym do kranu...
Stary 30.04.2012, 14:02   #11
exodim
Nullius in verba
Moderator

exodim's Avatar

exodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rojza Genendel Zobacz post
Jak już wspomniałam- płaszcz wodny. Wodę dość powszechnie wykorzystuje się w chłodzeniu.
Widziałam kiedyś taki patent, że chłodzony przedmiot był owinięty elastycznym wężem podpiętym do kranu...
Woda nie wykazuje wysokiego przewodnictwa cieplnego.
0,6 W/(m*K) w temp. pokojowej (ok. 295 K)

dla porównania aluminium ma w tej samej temperaturze ok. 205 W/(m*K) współczynnika przewodnictwa.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...nductivity.svg
exodim jest offline   Cytuj
Stary 30.04.2012, 15:11   #12
Rojza Genendel
Bogobojna konkubina
Emerytowany moderator

Rojza Genendel's Avatar

Domyślnie

Owszem, ale z zadanego pytania wynikało dla mnie że chodzi o taniość i pomysłowość.
Stary 01.05.2012, 21:17   #13
albatros
Diakon

albatros's Avatar

albatros ma powody do dumyalbatros ma powody do dumyalbatros ma powody do dumyalbatros ma powody do dumyalbatros ma powody do dumyalbatros ma powody do dumy
Domyślnie

Polecam wykorzystać i przerobić coś, co zostało wcześniej pomyślane jako promiennik ciepła np. stary radiator procesora z komputera albo zeskrobać te pomarańczowe wzorki ze spodu patelni Tefala, chociaż to ostatnie może nie poddać się bez walki.

Wróć   Forum Ateista.pl > Nauka > Nauki ścisłe i techniczne

Zakładki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów