Forum Ateista.pl    

Reklama

Wróć   Forum Ateista.pl > Filozofia i światopogląd > Ateizm - dyskusje ogólne

Ateizm - dyskusje ogólne Dyskusje i opinie na temat ateizmu

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.05.2012, 11:31   #421
xeno
Guest

Domyślnie

Proszę bardzo, tutaj filmik na temat sekciarstwa buddyjskiego w Polsce, jacyś dziwni ludzi rozwodzą się nad tym jak to trzeba rozwijać potencjał umysłu, o istniejących blokach w mózgu, medytacjach itp. głupotach. Jeżeli ktoś mi powie, że buddyzm stanowi bardziej racjonalną religię od chrześcijaństwa to nalezy popukać go w czółko. Buddyzm, zwłaszcza ten który przyjął świat zachodu to jakiś efekt new age, pokroju feng shui, hare kriszna, wróżbitów itd. to te same zabobony tylko podane w ładnym, diamentowym pudełku.

Stary 01.05.2012, 13:38   #422
Pokochaj Chrystusa
Nowy użytkownik

Pokochaj Chrystusa wkrótce stanie się sławnyPokochaj Chrystusa wkrótce stanie się sławnyPokochaj Chrystusa wkrótce stanie się sławny
Domyślnie

Pokochajcie w Trójcy Jedynego Boga i Maryję. Modlcie się do nich z czystym sercem i w pełnej ufności. Bóg to Twój przyjaciel a nie ktoś kto chce Twojej krzywdy. Szukajcie Wiary i oddajcie się pod Opiekę Chrystusa. Nie jestem świadkiem Jehowy ani moherem. Nie jestem katolikiem ani prawosławnym. Jestem poprostu chrześcijaninem. Podążam w życiu za Jezusem i jestem poza wszelkimi instytucjami religijnymi. Prawdziwa wiara płynie z serca. Zachęcam do poznawania Boga. On jest Miłością. Czeka na Ciebie.
Pokochaj Chrystusa jest offline   Cytuj
Stary 01.05.2012, 13:48   #423
miotła
nie ma mnie

miotła ma przed sobą świetlaną przyszłośćmiotła ma przed sobą świetlaną przyszłośćmiotła ma przed sobą świetlaną przyszłośćmiotła ma przed sobą świetlaną przyszłośćmiotła ma przed sobą świetlaną przyszłośćmiotła ma przed sobą świetlaną przyszłość
Domyślnie

Zielonoświątkowiec?
miotła jest offline   Cytuj
Stary 01.05.2012, 13:58   #424
Davajt
Diakon

Davajt wkrótce stanie się sławnyDavajt wkrótce stanie się sławnyDavajt wkrótce stanie się sławny
Domyślnie

Cytat:
Napisał miotła Zobacz post
Zielonoświątkowiec?
Raczej troll. Ile tutaj już takich było ? Unikać wszelkich dyskusji z takimi
Davajt jest offline   Cytuj
Stary 01.05.2012, 22:20   #425
Boom
Diakon

Boom ma przed sobą świetlaną przyszłośćBoom ma przed sobą świetlaną przyszłośćBoom ma przed sobą świetlaną przyszłośćBoom ma przed sobą świetlaną przyszłośćBoom ma przed sobą świetlaną przyszłośćBoom ma przed sobą świetlaną przyszłość
Domyślnie

'Brain scans show how meditation improves mental focus'
http://www.psychologytoday.com/blog/...s-mental-focus
Boom jest offline   Cytuj
Stary 02.05.2012, 14:26   #426
Wychuchol
Galemys pyrenaicus

Wychuchol's Avatar

Wychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rockaWychuchol jest jak gwiazda rocka
Domyślnie

Cytat:
Napisał miotła Zobacz post
Zielonoświątkowiec?
Albo inny Baptysta...
Stary 04.05.2012, 20:29   #427
Seth
Prawa ręka Jego Imperatorskiej Mości Fizyka I
Moderator

Seth's Avatar

Seth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciemSeth jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał exodim Zobacz post
No, czyli swoista krytyka literacka z psychoanalizą

To samo co w przypadku bardziej niezrównoważonych krytyków

Czemu ma mnie to bardziej śmieszyć od "interpretacji" różnorakich dzieł przez tak zwanych "literaturoznawców"? Płaci się im właśnie za czytanie książek, pokazywanie jakichś zmyślonych koneksji i wypisywanie niemetodologicznych farmazonów. Podobnie jak tym "demonologom"
Czyli w skrócie: szarlataneria Nazywajmy rzeczy po imieniu i bądźmy konsekwentni. Skoro potępiamy feng szui, new age i inne podobne wróżenie z fusów, nie należy mieć taryfy ulgowej dla im podobnych praktyk, z tej racji że wywodzą się z naszego kręgu kulturowego (chrześcijaństwo).
Nie wiem czy tylko mi uwidacznia się to zachowanie trącące nieco hipokryzją: obrońcy chrześcijaństwa nie zostawiający suchej nitki na szarlatanerii wschodniej, wobec chrześcijańskiej nagle stają zaskakująco pobłażliwi i tolerancyjni.

"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."

EH
https://www.facebook.com/xavras.wyzryn.4
Seth jest offline   Cytuj