Forum Ateista.pl    

Reklama

Wróć   Forum Ateista.pl > Filozofia i światopogląd > Pozostałe zagadnienia filozoficzne i światopoglądowe

Pozostałe zagadnienia filozoficzne i światopoglądowe Rozważania wszelakie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2012, 17:50   #3561
Shahnaz
nebelhexe

Shahnaz's Avatar

Shahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacją
Domyślnie

Cytat:
To tylko świadczy o tych rodzicach - patologia albo kretyni.
Racja, jednak to nie zmienia faktu, że niestety rodziców się nie wybiera.
Na razie nic nie obaliłeś, więc nie wiem, czy tak łatwo
Cytat:
Na gruncie KP jest nieistotnym to co uwielbiają a co nie.
Kodeks Pracy kodeksem, ale jak po rozmowie kwalifikacyjnej usłyszysz, że nie masz odpowiednich kwalifikacji to nic nie zrobisz.
Stary 06.05.2012, 17:51   #3562
Mojwa
zua baba

Mojwa's Avatar

Mojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważany
Domyślnie

Cytat:
Na gruncie KP jest nieistotnym to co uwielbiają a co nie.
najbardziej KP pomaga jak masz umowę zlecenie.

Cytat:
Napisał Hastur
[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy
Mojwa jest offline   Cytuj
Stary 06.05.2012, 17:53   #3563
xeno
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shahnaz Zobacz post

Kodeks Pracy kodeksem, ale jak po rozmowie kwalifikacyjnej usłyszysz, że nie masz odpowiednich kwalifikacji to nic nie zrobisz.
a ciąża te kwalifikacje ci jakoś odbiera ?
Stary 06.05.2012, 17:54   #3564
Shahnaz
nebelhexe

Shahnaz's Avatar

Shahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacjąShahnaz cieszy się nieskazitelną reputacją
Domyślnie

Nie odbiera kwalifikacji, po prostu pracodawca nie chcąc zatrudniać ciężarnej zawsze może tak stwierdzić.
Stary 06.05.2012, 17:55   #3565
Baptiste
Śniący

Baptiste's Avatar

Baptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
kodeksem, ale jak po rozmowie kwalifikacyjnej usłyszysz, że nie masz odpowiednich kwalifikacji to nic nie zrobisz.
Ciąża nie ujmie ci kwalifikacji. Jeśli ich nie masz to i bez ciąży możesz to usłyszeć.
Cytat:
Nie odbiera kwalifikacji, po prostu pracodawca nie chcąc zatrudniać ciężarnej zawsze może tak stwierdzić.
Gdy ciąża jest dobrze widoczna to zostaje ci raptem kilka miesięcy do porodu.
Cytat:
Napisał Mojwa Zobacz post
najbardziej KP pomaga jak masz umowę zlecenie.
Jak masz umowę zlecenie a pracujesz w ramach stosunku pracy to idziesz do sądu.

Czuję ,że zaczynamy rozmieniać się na drobne i niedługo dojdziemy do coraz to bardziej absurdalnych, nie związanych z ciążą czy wyolbrzymionych niedogodności...
Stary 06.05.2012, 17:55   #3566
xeno
Guest

Domyślnie

Cytat:
No to przecież logiczne, kobieta w ciąży jeśli pracuje idzie na L4
A pracodawca nie może jej zwolnić, poczytaj trochę KP.
Stary 06.05.2012, 17:56   #3567
Shahnaz
nebelhexe

Shahnaz's Avatar

Domyślnie

Czytasz ze zrozumieniem? Nie pisałam o zwolnieniu czy L4, tylko o zatrudnieniu.
Stary 06.05.2012, 17:57   #3568
Mojwa
zua baba

Mojwa's Avatar

Mojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważany
Domyślnie

Cytat:
A pracodawca nie może jej zwolnić, poczytaj trochę KP.
jeśli ma umowę o pracę.

Cytat:
Jak masz umowę zlecenie a pracujesz w ramach stosunku pracy to idziesz do sądu.
o, widzę kolejna złota rada. i mniemam że taka sprawa trwa ze dwa tygodnie max, prawda?

Cytat:
Napisał Hastur
[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy
Stary 06.05.2012, 17:57   #3569
xeno
Guest

Domyślnie

Cytat:
Czytasz ze zrozumieniem? Nie pisałam o zwolnieniu czy L4, tylko o zatrudnieniu.
A po co chcesz iść do pracy będąc w ciąży ? Ogłupialaś ?
Stary 06.05.2012, 17:58   #3570
Mojwa
zua baba

Mojwa's Avatar

Domyślnie

Cytat:
A po co chcesz iść do pracy będąc w ciąży ?
wiesz, nie wiem jak Ty ale niektórzy muszą gdzieś mieszkać i coś zjeść.

Cytat:
Napisał Hastur
Stary 06.05.2012, 17:58   #3571
Shahnaz
nebelhexe

Shahnaz's Avatar

Domyślnie

Ja nie chcę, ale czasem nie ma innej opcji, żeby mieć co jeść
Stary 06.05.2012, 17:59   #3572
Baptiste
Śniący

Baptiste's Avatar

Baptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciemBaptiste jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Tak, tak kilka miesięcy bez pracy zabiją... Szczególnie widzę to po tych wszystkich bimbających sobie studentkach.
Stary 06.05.2012, 18:00   #3573
xeno
Guest

Domyślnie

Cytat:
wiesz, nie wiem jak Ty ale niektórzy muszą gdzieś mieszkać i coś zjeść.
I to mówi osoba, która mieszka u rodziców i dostaje pod nos obiadki.
Jeżeli Shahnaz zachodzi w ciążę i dopiero wtedy zaczyna szukać pracy to rzeczywiście nie wiem czy smiać się czy płakać.
W takim przypadku, jeśli to wpadka, kwestia rozmowy z przyszłym ojcem, jeśli poczuwa się do odpowiedzialności to pomoże dziewczynie, jeśli nie to pozostają alimenty i becikowe 1000zł plus wsparcie rodziców.
Cały czas mówię o tym, że mężczyzna jest w większości za to wszystko odpowiedzialny.
Stary 06.05.2012, 18:03   #3574
Mojwa
zua baba

Mojwa's Avatar

Domyślnie

Cytat:
I to mówi osoba, która mieszka u rodziców i dostaje pod nos obiadki.
nie mieszkam z rodzicami. EOT.

Cytat:
Napisał Hastur
Stary 06.05.2012, 23:24   #3575
exodim
Nullius in verba
Moderator

exodim's Avatar

exodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
nie mieszkam z rodzicami. EOT.
a pracujesz?

też mam kolegę co nie mieszka z rodzicami, tylko dostaje od nich 2000 zł miesięcznie
exodim jest offline   Cytuj
Stary 07.05.2012, 08:43   #3576
Ann
humpty dumpty kurwa
Moderator

Ann's Avatar

Ann jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciemAnn jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

A jakie to ma w ogóle znaczenie? Czy to, że Mojwę utrzymują rodzice wpływa jakoś na fakt, że nie każdy ma tak dobrze?
Ja mieszkam w akademiku, utrzymuję się sama, wakacje spędzam w fabrykach, gdybym zaszła w ciążę to szczerze, nie wiem za co bym żyła. Rodzice nie mają na żarcie dla siebie nieraz, co dopiero mówić o mnie i moim dziecku, jak ojciec się wyprze odpowiedzialności to nic mu się nie zrobi. Mój bogaty tatuś wisi mi i mojemu bratu ponad sześćdziesiąt tysięcy złotych, myślisz, że kiedyś zobaczę te pieniądze? Pracuje sobie na czarno i ma wszystko w dupie.
Czyli gdzieś na dwa lata byłabym uziemiona z dzieciakiem, niezdolna do pracy, wspaniałe perspektywy. Nie wszystko jest czarno-białe, nie z każdej sytuacji da się wybrnąć, o czym zapewne trudno Wam pomyśleć, bo nigdy w takiej nie byliście.
Ann jest teraz online   Cytuj
Stary 07.05.2012, 10:52   #3577
kkap
Arcybiskup

kkap ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Ale to w ogóle nie chodzi o to, czy ktoś jest biedny czy bogaty. Tu chodzi o podejście do tematu. Brakiem siana można wiele rzeczy tłumaczyć. Szczerze mówiąc mnie to nie rusza, bo aż za dobrze znam ten stan. Ale wolałbym jebać w Holandii cały rok, niż mieć świadomość, że zrobiłem dziewczynie dziecko i olałem sprawę. Jakoś tak sobie nie wyobrażam, żeby jakiś obleśny koleś wziął aparaturę do skrobanki i spuścił w kiblu dziecko z mojej krwi. Ej, sorry. Te wszystkie wyimaginowane historie o tym jaka to by nie była tragedia zajść w ciążę i urodzić dziecko, to naprawdę nic więcej jak chore nakręcanie sobie jakiegoś pierdolca w głowie: "Bo ja studiuję...", Jezus Maria, ja studia rzuciłem 3 razy bo mi się nie chciało. Ale np. moja kumpela, która ma dziecko studiuje i już jest blisko magisterki. Bo jej w przeciwieństwie do mnie się chce. "Bo ja pracuję": całe życie trzeba pracować, chyba, że ktoś śpi na milionach ale to nie jest norma.

W dyskusjach o aborcji właśnie najbardziej nie lubię argumentu jak to przejebane w życiu nie będzie, jak się dziecko pojawi. Kurwa, to jest normalne, że w pewnym momencie w życiu człowieka pojawiają się dzieci i też normalne jest umieć poradzić sobie z tym. Teraz panuje jakiś dziwny trend, że aby mieć dzieci trzeba być w zasadzie krezusem. Spróbujcie sobie kochani aborcjoniści przypomnieć własne dzieciństwo. Bo ja np. z łezką w oku wspominam czasy, kiedy 5 złotych było dla mnie majątkiem, a jednak prawie nigdy się nie nudziłem.

Ja nie chcę nikogo jechać ale nie mogę odeprzeć wrażenie, że ogólnie jako społeczeństwo coraz bardziej przyzwyczajamy się do typowego wygodnictwa. Co z jednej strony jest ok ale warto pamiętać o tym, że o swój byt trzeba dbać, a nie tylko oczekiwać. A ja właśnie jak czytam Twoje posty Mojwa, to mam wrażenie, że tylko oczekujesz. A uwierz, że jest w chuj ludzi, którzy mają dużo bardziej przejebane w życiu i dają radę.
kkap jest offline   Cytuj
Stary 07.05.2012, 11:23   #3578
exodim
Nullius in verba
Moderator

exodim's Avatar

exodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciemexodim jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ann Zobacz post
A jakie to ma w ogóle znaczenie? Czy to, że Mojwę utrzymują rodzice wpływa jakoś na fakt, że nie każdy ma tak dobrze?
Nie. A ja tak sugerowałem ?

Cytat:
Ja mieszkam w akademiku, utrzymuję się sama, wakacje spędzam w fabrykach, gdybym zaszła w ciążę to szczerze, nie wiem za co bym żyła.
Fascynujące. Napisz o tym książkę.

Cytat:
Rodzice nie mają na żarcie dla siebie nieraz, co dopiero mówić o mnie i moim dziecku, jak ojciec się wyprze odpowiedzialności to nic mu się nie zrobi.
Jak to nie zrobi? Słyszałaś o czymś takim jak alimenty?

Cytat:
Mój bogaty tatuś wisi mi i mojemu bratu ponad sześćdziesiąt tysięcy złotych, myślisz, że kiedyś zobaczę te pieniądze? Pracuje sobie na czarno i ma wszystko w dupie.
Mi brat wisi 2 patole za Xboxa. Zatem dzielimy jakieś wspólne problemy

Cytat:
Czyli gdzieś na dwa lata byłabym uziemiona z dzieciakiem, niezdolna do pracy, wspaniałe perspektywy. Nie wszystko jest czarno-białe, nie z każdej sytuacji da się wybrnąć, o czym zapewne trudno Wam pomyśleć, bo nigdy w takiej nie byliście.
Ale do każdej sytuacji można doprowadzić? Odpowiedzialność to słowo klucz. No i patrz wyżej - alimenty.
exodim jest offline   Cytuj
Stary 07.05.2012, 12:48   #3579
Furia
niezrzeszona

Furia jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciemFuria jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Palmer Eldritch Zobacz post
Kim dla płodu jest jego "nosicielka"? Moja odpowiedź brzmi: matką.
Cytat:
Napisał Palmer Eldritch Zobacz post
W związku z tym w razie aborcji matka likwiduje swojego potomka. To dobry punkt wyjścia do dalszych rozważań.
Galopujesz, Palmer. Matką nosicielka będzie wtedy, gdy urodzi dziecko. A dziecko wtedy będzie jej potomkiem. Przyszła matka likwiduje swojego ewentualnego, przyszłego potomka, tak byłoby prawdziwiej.

Cytat:
Napisał Rojza Genendel Zobacz post
Problem w tym że nie mamy uniwersalnej moralności.
Faceci mają. Na całym świecie tę samą. Każdy plemnik, który połączył się z komórką jajową jest święty.

Cytat:
Napisał exodim Zobacz post
Słyszałaś o czymś takim jak alimenty?
Słyszałam. Podobno są takie, które je otrzymują i to w wysokości, którą zasądzono. Ale żadnej takiej nie znam. Zazwyczaj po ustaniu małżeństwa (związku) ustają też możliwości tatusia do płacenia na potomków.

Forge, dziękuję za brak odpowiedzi, który w tym wątku dla mnie jest najlepszą odpowiedzią i jednocześnie gratuluję umiejętności prowadzenia poważnej dyskusji.
Furia jest offline   Cytuj
Stary 07.05.2012, 13:16   #3580
Rojza Genendel
Bogobojna konkubina
Emerytowany moderator

Rojza Genendel's Avatar

Rojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciemRojza Genendel jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Furia Zobacz post
Faceci mają. Na całym świecie tę samą. Każdy plemnik, który połączył się z komórką jajową jest święty.
Uciekam przed takimi jak młoda antylopa
Ale szczerze mówiąc, nie, nie wszyscy. Bo jest też pewna grupa z hasłem sztandarowym "Kobieto, to twój problem, zrób coś z tym sama!"
Rojza Genendel jest teraz online   Cytuj
Odpowiedz

Wróć   Forum Ateista.pl > Filozofia i światopogląd > Pozostałe zagadnienia filozoficzne i światopoglądowe

Zakładki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów