Forum Ateista.pl    

Reklama

Wróć   Forum Ateista.pl > Tematy społeczne > Religie, kościoły i związki wyznaniowe

Religie, kościoły i związki wyznaniowe Krytyka i obrona instytucji religijnych oraz postaw społecznych z nimi związanych

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.07.2005, 18:17   #1
superplayer
Nowy użytkownik

superplayer ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie KRYMINALNA historia chrześcijań.

Czy ktoś czytał \"Kryminalną historie chrześcijaństwa\" (3tomy).
Jaka jest Wasza o tej książce opinia?
superplayer jest offline   Cytuj
Stary 01.08.2005, 21:46   #2
wower
Wikary

wower ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie Re: KRYMINALNA historia chrześcijań.

A moze 7 tomow? Bo zdaje sie, ze tyle juz jest. Czytalem kilka ksiazek Deschnera bo strzelam, ze to o jego ksiazke Ci chodzi.

Jezeli chodzi akurat o ten cykl to przeczytalem tylko pierwszy tom. Coz na historii sie nie znam, ale opracowanie robi wrazenie niezwykle dokladnego, szczegolowego i dosc ciekawego jak na tak bardzo \"historyczne\" podejscie. Jednak dla mnie osoby cierpiacej na ciagly niedobór...czasu, lepiej czytalo sie te jedno-, dwutomówki Deschnera, bo ten ogromny cykl...jest poprostu ogromny No ale nie mozna miec wszystkiego...

Jezeli masz problemy ze znalezieniem czegos w bibliotece, to pytaj mam taka skromna kolekcje ebook-ow na komputerze. Moze akurat cos sie znajdzie...
Stary 03.08.2005, 02:47   #3
Radysh
Nowy użytkownik

Radysh ma ukryty poziom reputacji

Ja mam pięć tomów Kryminalnej..., dziwne to jakieś 8O Teraz staram się strawić - \"Krzyż Pański z Kościołem\" tegoż autora... Bardzo polecam, tym bardziej że Deschner Karlheinz wspomina w niej o Polsce. Co do Kryminalnej historii... to po pobieżnym przejrzeniu wydaje mi się ona wspaniałym \"vademecum\" dla ateisty Taka ilość faktów z przypisami, odnośnikami, cytatami... uch! Narazie leży i czeka na swoją kolej. Apropo książek, proszę pytać a nuż coś się i u mnie znajdzie (pdf/txt/doc), można zawsze mail`em wysłać, tudzież na siakiś e`dysk posłać...
Stary 04.08.2005, 08:35   #4
wower
Wikary

Cytat:
Ja mam pięć tomów Kryminalnej..., dziwne to jakieś
Tzn. powiem tak. NAPEWNO 5 tomow jest powszechnie dostepnych. Ale zdaje sie, ze calosc miala obejmowac wiecej i jak dotad jest tego chyba 7. Choc pewnie jeszcze nie ma polskich wydan.

No i oczywiscie zgadzam sie z tym, ze opracowanie robi piorunujace wrazenie od strony historycznej (wkoncu autor to historyk).

A co do ebookow, to masz moze wlasnie ta Kryminalna historie? Bo ja posiadam tylko 5 tom i chetnie uzupelnie kolekcje. Albo moze Moloch bo to tez chcialbym miec i przeczytac, po tym jak przeczytalem pochlebna recenzje w jeszcze innej ksiazce. Tym bardziej, ze do fanow USA nigdy nie nalezalem...[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 04 2005 o godzinie 09:44
[/sub]
Stary 04.08.2005, 22:20   #5
Radysh
Nowy użytkownik

Cytat:
wower:
Cytat:
J
A co do ebookow, to masz moze wlasnie ta Kryminalna historie? Bo ja posiadam tylko 5 tomc
Cytat:
Cytat:
[/sub]

Szukam szukam i pewnie znajdę na którymś cd-rom-ie a wtedy wrzucę spakowane na jakiś e`dysk (i oczywiście podam dostęp do w/w) lub na mail`a ( tylko że to pdf`y więc sporo będą ważyły )

Moloch... Nie kojażę, ale poszukam, a nuż bozia da i znajdę [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 04 2005 o godzinie 23:20
[/sub][sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 04 2005 o godzinie 23:21
[/sub]
Stary 05.08.2005, 20:10   #6
Łoś
Anonimowy łoś

Łoś's Avatar

Łoś ma ukryty poziom reputacji

Cytat:
Apropo książek, proszę pytać a nuż coś się i u mnie znajdzie (pdf/txt/doc), można zawsze mail`em wysłać, tudzież na siakiś e`dysk posłać...
Granice złożoności szukam!

EL
Łoś jest offline   Cytuj
Stary 13.08.2005, 00:38   #7
Radysh
Nowy użytkownik

Cytat:
A co do ebookow, to masz moze wlasnie ta Kryminalna historie? Bo ja posiadam tylko 5 tom i chetnie uzupelnie kolekcje.
Szkoda, ale niestety nie mam płytki z tymi pdf`ami (cóż, przeprowadzka do miejsca ze stałym netem to nie tylko radości, straty czasem też... , boję się tylko momentu w którym zacznę szukać \"normalnych\" knig... a kartonów jeszcze trochę zostało...) [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 13 2005 o godzinie 01:39
[/sub]
Stary 14.08.2005, 13:58   #8
superplayer
Nowy użytkownik

Jest jeszcze książka,która mnie zadziwiła mianowicie
w podtytule Miłosne życie Nazaretczyka.Napisana przez jakiegoś teologa.
Znacie to może.Jeśli tak co o tym myślicie?
Stary 14.08.2005, 18:48   #9
wower
Wikary

To ksiazka Mynarka, dosc znanej postaci, choc akurat jego ksiazek nigdy nie czytalem. Mozliwe, ze predzej czy pozniej ja przeczytam ale za duzo tego wszystkiego aby naraz sie za to zabrac.

A tak wogole to ksiazek tego typu jest całe mnóstwo. Mynarek \"popełnił\" tez zdaje sie kilka.

Ja czytalem Deschnera i nie tylko, obecnie mam Uli Weylanda \"Jezus oskarza...\" i osobiscie powiem, ze wole Deschnera. Napisana oryginalnie ale jakos tak ten styl do mnie nie przemawia ot...ja jestem czlowiekiem typowo nastawionym na czytanie faktów.
Stary 20.08.2005, 19:23   #10
ElemenT
Diakon

ElemenT ma ukryty poziom reputacji

Polecam książke Roberta A Haaslera - \"Zbrodnie w imieniu Chrystusa\"

Jeśli ktoś jest zainteresowany polecam wersje elektroniczną do nabycia po kliknięciu na link znajdujący się poniżej...

http://tiny.pl/qwnl

Pozdrawiam
ElemenT jest offline   Cytuj
Stary 21.08.2005, 10:07   #11
wower
Wikary

Czytałem, rowniez polecam.
Stary 22.08.2005, 18:49   #12
superplayer
Nowy użytkownik

Mnie głównie interesowało jaka jest wartość dzieła Młynarka.Ja przeglądałem tą książkę i odniosłem takie wrażenie,że jest to próba wzbudzenia sensacji i próba zysku (choć jestem daleko od Kościoła).
Stary 26.08.2005, 08:12   #13
wower
Wikary

A nie ma w BŚ? Jak jest to wypozycz i sam zobacz. Nie musisz od razu kupowac...i dawac mu \"zysku\".

PS Mynarek bez "ł" [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 26 2005 o godzinie 09:12
[/sub]
Stary 26.12.2006, 03:59   #14
Paffi
Nowy użytkownik

Paffi ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Witam . czy nadal jest mozliwosc wyslania niektorych ksiazek na maila ? bardzo by mi zalezalo. pozdrawiam i czekam na ewentualna odp.
Paffi jest offline   Cytuj
Stary 04.04.2009, 21:07   #15
mefisto
METAL i PIWO, reszta to przypisy.

mefisto's Avatar

mefisto mefisto mefisto mefisto mefisto mefisto
Domyślnie

Deschner do tej pory napisał 7 czy 8 tomów "Kryminalnej ...", ale niestety na język polski przetłumaczono tylko 5 tomów. Wydawnictwo Uraeus z Gdyni tego dokonało. Deschner zaplanował w sumie 10 tomów. Czy mu się uda? Mistrzu jest już bardzo stary. Mam wszystkie jego dzieła jakie tylko Uraeus przetłumaczył. Polecam. Opus Diaboli, Krzyż Pański z Kościołem, 2 tomy Polityki Papieskiej XX wieku, 2 tomy I Znowu Kur Zapiał no i Molocha. Dla każdego bezbożnika są to pozycje obowiązkowe!
mefisto jest offline   Cytuj
Stary 04.04.2009, 21:28   #16
pawel.wlodek
Proboszcz

pawel.wlodek wkrótce stanie się sławnypawel.wlodek wkrótce stanie się sławnypawel.wlodek wkrótce stanie się sławny
Domyślnie

http://www.effatha.org.pl/apologetyka/deschner.htm

Tak mi się znalazło przy okazji szukania informacji na Google o autorze.

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
pawel.wlodek jest offline   Cytuj
Stary 04.04.2009, 22:36   #17
Bloo
leaves no stone unturned

Bloo's Avatar

Bloo ma przed sobą świetlaną przyszłośćBloo ma przed sobą świetlaną przyszłośćBloo ma przed sobą świetlaną przyszłośćBloo ma przed sobą świetlaną przyszłośćBloo ma przed sobą świetlaną przyszłośćBloo ma przed sobą świetlaną przyszłość
Domyślnie

Cytat:
Napisał mefisto Zobacz post
Dla każdego bezbożnika są to pozycje obowiązkowe!
Nie mam nic przeciwko autorowi ani samemu czytaniu, ale do odrzucenia religii niepotrzebny jest antyklerykalizm.
Bloo jest offline   Cytuj
Stary 04.04.2009, 23:10   #18
sychu
Pastafarianin RAMEN!

sychu's Avatar

sychu ma przed sobą świetlaną przyszłośćsychu ma przed sobą świetlaną przyszłośćsychu ma przed sobą świetlaną przyszłośćsychu ma przed sobą świetlaną przyszłośćsychu ma przed sobą świetlaną przyszłośćsychu ma przed sobą świetlaną przyszłość
Domyślnie

Mi się podobała pozycja "Tajne sprawy papieży" Haaslera. Ciekawe i nie "ślepo krytykanckie" ujęcie tych bardziej ludzkich aspektów tronu papieskiego.
sychu jest offline   Cytuj
Stary 06.04.2009, 19:24   #19
mefisto
METAL i PIWO, reszta to przypisy.

mefisto's Avatar

mefisto mefisto mefisto mefisto mefisto mefisto
Domyślnie

Antyklerykalizm nie jest ateizmowi potrzebny, bo ateizmowi nie jest potrzebne nic poza niewiarą w czyjeś majaki. Ale antyklerykalizm to znakomite uzupełnienie ateizmu, ponieważ atakuje psychozy religijne u samych zepsutych korzeni. Atakuje tych, którzy czerpią z religii profity i jest im na rękę, kiedy ich owieczki i baranki wierzą w każdy wymyślony przez nich absurd.
mefisto jest offline   Cytuj
Stary 06.04.2009, 19:30   #20
lumberjack
Czerwony jak cegła

lumberjack's Avatar

lumberjack ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Czasem taki antyklerykalizm sam staje się przejawem psychozy. Poczytaj stare wypowiedzi, zbanowanego już, Vacariusa, to zrozumiesz co mam na myśli.

Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz. - Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Pracodawców Polskich o PO
lumberjack jest offline   Cytuj
Odpowiedz

Wróć   Forum Ateista.pl > Tematy społeczne > Religie, kościoły i związki wyznaniowe

Zakładki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów