Forum Ateista.pl    

Reklama

Wróć   Forum Ateista.pl > Filozofia i światopogląd > Ateizm - dyskusje ogólne

Ateizm - dyskusje ogólne Dyskusje i opinie na temat ateizmu

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.08.2007, 21:11   #1
frager
Nowy użytkownik

frager ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie Wypowiedź Życińskiego

Witam. Mam na imię Konrad. Jestem ateistą, mam 17 lat i jestem na tym forum nowy. Przyglądałem mu się przez bardzo długi czas, aż wreszcie znalazłem okazję do poruszenia ciekawego tematu- postaw wobec nauki w Kościele Katolickim (wiem, że taki temat był wałkowany już wiele razy, ale chciałbym odnieść go do tego konkretnego przykładu).

http://wiadomosci.onet.pl/1583953,11,item.html

Abp. Życiński zawsze unikał chały i fundamentalizmu, chociaż w jego wypowiedziach widać pewne wątpliwości i rozumienie boga nieco inaczej niż doktryna chrześcijańska (podobnie było w rozmowie z Hellerem o ile pamiętam).

Moim zdaniem to właśnie fundamentalizm na wielu płaszczyznach życia (najróżniejsze ideologie), a nie wiara ogólnie jest przyczyną zła (root of all evil ).

Chciałbym usłyszeć opinie dot. postawy abp. Życińskiego i postaci postępowych w KK.
I proszę bez idiotycznych wjazdów na czarną mafię .
frager jest offline   Cytuj
Stary 05.08.2007, 21:56   #2
Królik
Diakon

Królik ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Ten post bardziej by się do polityki nadawał, no ale do rzeczy...
Już nie raz przyznawaliśmy, że w tym kraju zdarzają sie dość rozgarnięci przedstawiciele KK, albo przynajmniej tacy, którzy zdaja sobie sprawę z to, że w pewnym momencie trzeba ustąpić, bo nie mają szans. I chyba teoria ewolucji jest takim momentem. Wiedzą, ze jeżeli będą się upierać za długo przy swoim (nie będę wypominać przyznania dopiero w XIX wieku, że Ziemia nie jest płaska), to stracą wiarygodność, a tym samym wiernych, którzy poszliby za nimi w ogień.
Jednakże naród polski wybrał sobie takich Girtychów i Orzechowskiego, a teraz trzeba sie za nich wstydzić. To, ze u nas z takimi numerami wyjeżdżaja, to nic, bo jesteśmy już chyba się już przyzwyczailiśmy, ale kiedy prof. Maciej raczy się w Europarlamencie wypowiedziec, to już gorzej... Miejmy tylko nadzieję, że w UE nie postrzegaja nas przez pryzmat takich ludzi...
Stary 05.08.2007, 22:19   #3
magnus
Racjonalistyczny robot

magnus's Avatar

magnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważany
Domyślnie

Ja mam na serio mieszane uczucia po przeczytaniu tego artykułu
Z jednej strony cieszy to, że w "obozie przeciwnym" z założenia będącym w opozycji do nauki i racjonalizmu znajdują się ludzie jednak rozsądni i myślący.
Z drugiej strony - czemu nie pójść już o ten krok dalej i przyznać, że bóg jest jakimś chorym urojeniem i bezsensowną, niepotrzebną hipotezą?

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
magnus jest offline   Cytuj
Stary 06.08.2007, 07:33   #4
Wookie
były sprzątacz plebanii
Emerytowany moderator

Wookie's Avatar

Skąd: Gdynia, miasto słynące ze wspaniałego klubu piłkarskiego ARKA
Wookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Są fanatycy którzy uważają że wszyscy ateiści są źli, a ateizm prowadzi do zła, a są też fanatycy którzy uważają że to wszyscy katolicy są źli, a katolicyzm prowadzi do zła. Jedni warci drugich, można powiedzieć.

Wracając do rzeczy, niepokojącym zjawiskiem w Kościele jest to, że osoby które mają inne zdanie się piętnuje (tak, piętnuje - nigdy wyrzuca), tak by sami musieli odejść. Przykłady? Obirek, Więcławski no i oczywiście Bartoś. To byli dobrzy, spokojni, mądrzy księża - widać że trudno pogodzić tę mądrość z celami instytucji której służyli.

Ostatnio babcia słuchała sobie Radia Maryja (na szczęście nie wypełnia ona archetypu moherowego bereta, chociaż poglądy polityczne ma zbliżone, więc słucha głównie dla audycji politycznych ) i trafiła na audycje religijną. Było coś o tym że Kościół jest jedyną drogą zbawienia i tak dalej, a zadzwoniła jakaś kobieta i powiedziała że dla dobrych ateistów musi być miejsce w niebie, bo przecież częstokroć są lepsi od księży. Dostała w odpowiedzi że KAZDY ksiądz (pedofil, złodziej również) jest lepszy od ateisty. Moja babcia do głupich nie zależy, otumaniać się nie da, ale gdyby była fanatyczką - a przecież 90% słuchających RM to fanatycy - to po takim "kazaniu" napewno stereotyp Zawsze-Złego-Ateisty by jej się utrwalił.
To jest ciekawe jak bardzo potrafią się w obrębie jednej instytucji różnić - tutaj Obirek, a tutaj ksiądz z RM. Niestety są ludzie, którzy takich różnic nie dostrzegają (po jednej i po drugiej stronie)
Wookie jest offline   Cytuj
Stary 06.08.2007, 08:17   #5
Mogrim
Guest

Domyślnie

Bartosia i węcławskiego nikt nie piętnował. Proszę jeden przykład takiego piętnowania. Przed Vaticanum II takie klechy wyleciałyby na zbity pysk.
Stary 06.08.2007, 08:36   #6
frager
Nowy użytkownik

Domyślnie

Cytat:
Napisał magnus
Z drugiej strony - czemu nie pójść już o ten krok dalej i przyznać, że bóg jest jakimś chorym urojeniem i bezsensowną, niepotrzebną hipotezą?
Właśnie najciekawsze jest to, że dalej zastanawiając się nad osiągnięciami współczesnej nauki przez wykształconych dostojników kościelnych w końcu zajdzie potrzeba albo kompletnej przebudowy podstawowych pojęć w Kościele (jak to postulował o. Józef M. Bocheński) albo KK zatrzyma się w rozwoju i na kolejne dziesięciolecia pozostanie instytucją cofniętą w stosunku do wymagań współczesnego świata.

Wynik zależy od tego, które stronnictwo będzie miało silniejszy głos- radykalne czy postępowe. Wydaje mi się jednak, że poprzez wybór B16 szybkich i zdecydowanych zmian nie ujrzymy.
Stary 06.08.2007, 09:08   #7
Królik
Diakon

Królik ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Cytat:
Napisał frager
Wynik zależy od tego, które stronnictwo będzie miało silniejszy głos- radykalne czy postępowe.
Wcześniej czy później to postępowe stronnictwo dojdzie do głosy. No, chyba że wczesniej KK całkiem padnie...
Stary 06.08.2007, 11:23   #8
Mogrim
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał Królik
Cytat:
Napisał frager
Wynik zależy od tego, które stronnictwo będzie miało silniejszy głos- radykalne czy postępowe.
Wcześniej czy później to postępowe stronnictwo dojdzie do głosy. No, chyba że wczesniej KK całkiem padnie...
Jeśli padnie to dzięki postępowcom. Postępowcom zawdzięczamy obecny kryzys kościoła. Rydzykom, życińskim, obirkom, oszajcom, Pawłom VI, bonieckim...

Przyjmijcie do swoich główek że Kościół nie ma obowiązku gonić za światem, kiedy to robi efekty są tragiczne co widać.
Zresztą daleko nie będe szukać - bractwo św. Piusa X za światem nie goni, trwa niezmiennie w nauce katolickiej, we Francji wiernych przybywa im niezwykle szybko, podczas gdy KK - ubywa.

I niby o jaką przebudowę pojęć chodzi? O stwierdzenie, że Boga nie ma?
Stary 06.08.2007, 11:55   #9
magnus
Racjonalistyczny robot

magnus's Avatar

magnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważanymagnus jest powszechnie poważany
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mogrim
Jeśli padnie to dzięki postępowcom.
Nieważne dzięki komu - ważne, że padnie
Zawsze było tak, że postęp wypierał ciemnotę. Chociaż katolicki zabobon trzyma się zadziwiająco mocno

Cytat:
Napisał Mogrim
bractwo św. Piusa X za światem nie goni,
Amisze w Stanach też Ale fakty są takie, że większość jednak woli korzystać z dobrodziejstw cywilizacji

Cytat:
Napisał Mogrim
wiernych przybywa im niezwykle szybko, podczas gdy KK - ubywa.
Część wiernych o bardziej radykalnych poglądach przechodzi do takich bractw, część odchodzi całkiem od religii - pewnie jakby to wszystko podsumować, to wyjdzie, że tylko ateistów przybywa... może nie niezwykle szybko, ale systematycznie

Cytat:
Napisał Mogrim
O stwierdzenie, że Boga nie ma?
Ja sądzę, że duża część klechów i dostojników wie o tym - tylko trwają w tej hipokryzji z różnych powodów i wciskają ludziom ciemnotę. To jest jednak dużego kalibru pranie mózgu i uzależnienie, więc trzeba naprawdę dużej odwagi, żeby "zrzucić sutannę"

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
magnus jest offline   Cytuj
Stary 06.08.2007, 12:11   #10
Mogrim
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał magnus
Amisze w Stanach też Ale fakty są takie, że większość jednak woli korzystać z dobrodziejstw cywilizacji
Nie o to chodzi. Amisze nie korzystają z nich, katolicy - tak. Chodzi tu natomiast o debilne pomysły typu "Boga nie ma" albo "wszyscy wierzą w tego samego Boga" albo rydzyko lub życińsko podobne gazetowyborcze ekscesy z domieszką bartosiów i obirków.
Stary 06.08.2007, 12:55   #11
frager
Nowy użytkownik

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mogrim
Nie o to chodzi. Amisze nie korzystają z nich, katolicy - tak. Chodzi tu natomiast o debilne pomysły typu "Boga nie ma" albo "wszyscy wierzą w tego samego Boga" albo rydzyko lub życińsko podobne gazetowyborcze ekscesy z domieszką bartosiów i obirków.
1. Jak można mieszać postawę Życińskiego z muchomorem? Podaj choć jeden element wspólny- odstępstwo od mainstreamu?- fakt. Ale Życiński dąży do dialogu i tępienia postaw radykalnych. Rydzyk zaś to zwykły naciągacz i osoba odchodząca od zmysłów mająca z Kościołem mało wspólnego.

2. Boga nie ma? Powiedz kiedy abp. tak twierdził. Jest on jedną z niewielu dziś postaci w KK, która w dyskusjach używa merytorycznych argumentów (czasem odbiegając nieco za daleko od katolickich dogmatów - zauważa pewne niedorzeczności w nauce Kościoła ).

To, że tak zapytam- będąc wierzącym jaką postawę Ty przyjmujesz, gdy wybitne, pozytywne postaci mieszasz z szarlatanami?
Pamiętaj, że wielu teologów dostrzega potrzebę zmian. Dogmaty to ich działka- wiedzą co robią i co rozważają.
Część z nich ma żal do Obirka i Bartosia, że nie mieli już chęci reformować Kościoła od wewnątrz, ale w żadnym razie nie lekceważą ich zdania.
Moim zdaniem powinieneś cieszyć się, że coraz więcej kapłanów używa MÓZGU, zamiat twardo trzymać się wytycznych, których nie rozumieją, a z którymi wygodnie im żyć.
Stary 06.08.2007, 13:35   #12
Mogrim
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał frager
1. Jak można mieszać postawę Życińskiego z muchomorem? Podaj choć jeden element wspólny
Mnóstwo.
a) ekumenizm
b) wychwalanie Vaticanum II
c) niechęć do Tridentiny
d) niechęć do Tradycji

Cytat:
2.(czasem odbiegając nieco za daleko od katolickich dogmatów -
Tak? Proszę o JEDEN przykład argumentu odbiegający od katolickiego dogmatu.

Cytat:
zauważa pewne niedorzeczności w nauce Kościoła ).
Np?

Cytat:
Ty przyjmujesz, gdy wybitne, pozytywne postaci mieszasz z szarlatanami?
Życiński wybitny? :O To że ktoś pisze do GW nie znaczy, że jest wybitny.

Cytat:
Pamiętaj, że wielu teologów dostrzega potrzebę zmian. Dogmaty to ich działka- wiedzą co robią i co rozważają.
W historii KK jeszcze ani razu przez 2000 lat nie zmieniono ani jednego dogmatu bo jest to niewykonalne.
Dzięki takim teologom kościół przeżywa kryzys.
Stary 06.08.2007, 14:01   #13
Wookie
były sprzątacz plebanii
Emerytowany moderator

Wookie's Avatar

Skąd: Gdynia, miasto słynące ze wspaniałego klubu piłkarskiego ARKA
Wookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciemWookie jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mogrim
Bartosia i węcławskiego nikt nie piętnował. Proszę jeden przykład takiego piętnowania. Przed Vaticanum II takie klechy wyleciałyby na zbity pysk.
Oficjalnie? Pewnie że nie, ale nie odeszli przecież ze względu na to, że im się znudziło...

Swoją drogą, dlaczego chcesz wrócić tylko do sytuacji sprzed SWII a nie do czasów pierwszych chrześcijan? Przecież TO jest prawdziwa tradycja - tuptusiać od miasta do miasta na bosaka, ogłaszając dobrą nowinę, żyć z dnia na dzień... Tradycjonaliści zwykle rządają powrotu czasów ok. pokolenie wstecz, nigdy nie sięgają dalej
Wookie jest offline   Cytuj
Stary 06.08.2007, 14:04   #14
Progmast
Sapere aude

Progmast's Avatar

Progmast ma przed sobą świetlaną przyszłośćProgmast ma przed sobą świetlaną przyszłośćProgmast ma przed sobą świetlaną przyszłośćProgmast ma przed sobą świetlaną przyszłośćProgmast ma przed sobą świetlaną przyszłośćProgmast ma przed sobą świetlaną przyszłość
Domyślnie

Cytat:
Napisał magnus
Cytat:
Napisał Mogrim
Jeśli padnie to dzięki postępowcom.
Nieważne dzięki komu - ważne, że padnie
Zawsze było tak, że postęp wypierał ciemnotę. Chociaż katolicki zabobon trzyma się zadziwiająco mocno
Pasuje tutaj pewien cytat:
"Kabalistycznemu chrześcijaństwu, jakim jest panujący od 1500 lat katolicyzm, zadano śmiertelną ranę, od której potwór w końcu zdechnie, mimo to jego potężne cielsko będzie w stanie wytrzymać jeszcze wieki zanim wykrwawi się do końca."
John Adams (1735-1826), drugi prezydent USA, w latach 1797-1801.
For the Gods they made"

Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Progmast jest offline   Cytuj
Stary 06.08.2007, 14:31   #15
frager
Nowy użytkownik

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mogrim
Mnóstwo.
a) ekumenizm
b) wychwalanie Vaticanum II
c) niechęć do Tridentiny
d) niechęć do Tradycji
Rydzyk wychwala ekumenizm? WTF? Chodziło mi o Twoje porównanie Rydzyka z Życińskim. Postulaty Życińskiego są mi znane.

Cytat:
Napisał Mogrim
Życiński wybitny? :O To że ktoś pisze do GW nie znaczy, że jest wybitny.
Wybitny w sensie, że jest człowiekiem dialogu i zajmując wysokie stanowisko w hierarchii kościelnej dąży do zmian. Dla mnie jest wybitny, dla Ciebie nie, można już ocenę jego osoby zostawić.
Nie wiem dlaczego tak ważna jest dla Ciebie informacja, że Życiński pisze do GW... W ten sposób plami imię Kościoła? Gazeta jak każda inna. Równie dobrze mogę oceniać jako mało pozytywne postaci, księży, którzy piszą do Naszego Dziennika.

Moim zdaniem ruch ekumeniczny może wnieść wiele dobrego. Jednak patrzę na sprawę spoza Kościoła, jestem ateistą, więc może z tego powodu inaczej postrzegam jego rolę.

Cytat:
Napisał Mogrim
Cytat:
2.(czasem odbiegając nieco za daleko od katolickich dogmatów -

Tak? Proszę o JEDEN przykład argumentu odbiegający od katolickiego dogmatu.
Bardzo proszę. Chodziło mi o posłowie Życińskiego w książce ,,Bóg nie jest urojeniem" oraz jego artykuł ,,Bóg filozofów i biologów. Czy wiara jest wirusem?"
Jednym z tematów poruszonych tam jest debata pomiędzy Dawkinsem i Hellerem.

Cytat z wypowiedzi Marcina Rotkiewicza w ,,Świecie Nauki" na sierpień '07:
,,Apb Życiński pisze m.in. o debacie pomiędzy Dawkinsem, a (...) Hellerem (...):
W końcowych wnioskach obaj dyskutanci podkreślili, że różni ich przede wszystkim pojmowanie terminu prawo. Ks. Heller stwierdził, że w pisowni tego terminu użyłby wielkiej litery, gdyż pytając o istotę praw przyrody dochodzimy do Boga Stwórcy, który poprzez prawa ukazuje Swą obecność w naturze.(...)
Kilka akapitów dalej dodaje: Ktoś traktuje przyrodę jako dziedzinę walki o przetrwanie, w której dominuje prawo pięści i kłów; ktoś inny- zafascynowany matematyczną harmonią równań pola- widzi w niej przede wszystkim umysł Boga skłaniający do pytań bliskich mistyce
Od razu przychodzi mi do głowy pytanie, co Bóg przejawiający się w harmonii równań pola (...) ma wspólnego z Bogiem Starego i Nowego Testamentu, z Bogiem Katechizmu Kościoła katolickiego (...). Nie chcę w tym miejscu imputować abpowi Życińskiemu jakichś wewnętrznych rozterek, ale podejrzewam, że podobnie jak inni kościelni intelektualiści ma on spory problem co zrobić z owym ,,bajkowym" obrazem Stwórcy obowiązującym nadal w doktrynie Kościoła. A jeśli miałby go zastąpić ów Bóg objawiający sie w harmonii równań pola, to kim tak naprawdę miałby być? Wyłącznie fundatorem pięknych matematycznie, ale i bezdusznych praw rządzących naszym światem?" Koniec cytatu

O tę wypowiedź mi chodziło.

Proszę zaś o odpowiedź na Twój argument, że działania reformatorów Kościoła mają doprowadzić do stwierdzenia, że "Boga nie ma". Jeżeli oczekujesz ode mnie odpowiedzi na swoje wątpliwości rozpatrz moje pytanie.
Stary 06.08.2007, 14:56   #16
Mogrim
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wookie
Oficjalnie? Pewnie że nie, ale nie odeszli przecież ze względu na to, że im się znudziło...
Nie przyjacielu - odeszli, bo im się nie podobało. I dobrze - nie tęsknię.

Cytat:
Swoją drogą, dlaczego chcesz wrócić tylko do sytuacji sprzed SWII a nie do czasów pierwszych chrześcijan?
Mogę i wrócić do czasów pierwszych chrześcijan jeśli chodzi o wykładnię wiary, a nie obuwie...
Stary 06.08.2007, 15:01   #17
Mogrim
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał frager
Rydzyk wychwala ekumenizm?
A co w tym dziwnego? Wychwala ekumenizm, lutra i JPII (ekumenistę).

Cytat:
Napisał Mogrim
Wybitny w sensie, że jest człowiekiem dialogu i zajmując wysokie stanowisko w hierarchii kościelnej dąży do zmian.
Zzz... do jakich zmian?

Cytat:
Moim zdaniem ruch ekumeniczny może wnieść wiele dobrego.
Buehehe... ekumenizm który przyczynił się do kryzysu kościoła, a nie przyciągnął ani jednego protestanta do KK. Śmiechu warte.

Cytat:
Napisał Mogrim
jego artykuł ,,Bóg filozofów i biologów. Czy wiara jest wirusem?"
Ja tu nie widzę żadnego odchodzenia od dogmatów...

Cytat:
Proszę zaś o odpowiedź na Twój argument, że działania reformatorów Kościoła mają doprowadzić do stwierdzenia, że "Boga nie ma".
"Z drugiej strony - czemu nie pójść już o ten krok dalej i przyznać, że bóg jest jakimś chorym urojeniem i bezsensowną, niepotrzebną hipotezą?" - pisze magnus. Są i tacy reformatorzy, o ile mi wiadomo jeszcze nie w katolicyźmie, ale w "kościele" anglikańskim już tak.
Stary 06.08.2007, 15:25   #18
Bart
Prehistoria forum ;)

Bart's Avatar

Bart jest niebanalnym osiągnięciemBart jest niebanalnym osiągnięciemBart jest niebanalnym osiągnięciemBart jest niebanalnym osiągnięciemBart jest niebanalnym osiągnięciemBart jest niebanalnym osiągnięciemBart jest niebanalnym osiągnięciemBart jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mogrim
Buehehe... ekumenizm który przyczynił się do kryzysu kościoła, a nie przyciągnął ani jednego protestanta do KK. Śmiechu warte.
Oto jak Mogrim pojmuje ekumenizm: jako nawracanie protestantów na jedyną słuszną wiarę
Bart jest offline   Cytuj
Stary 06.08.2007, 16:09   #19
frager
Nowy użytkownik

Domyślnie

Mogrim- takich zmian, żeby wyplenić postawy radykalne z KK i być zdolnym do porozumienia z przedstawicielami innych wyznań- takie moje zdanie, tyle.
Tak będzie się żyło wg. mnie lepiej i wierzącym i ateistom, a czy przez to wasze dogmaty upadną to mnie za przeproszeniem już mało obchodzi, radźcie z tym sobie sami, bo ekumenizm jako taki nie prowadzi do odrzucenia wiary. Czego się boisz, czy inteligentni teologowie, którzy należą do KK i mają taką wiedzę jak Ty nie mają prawa do dialogu? Są dla Ciebie zagrożeniem? Zgroza i radykalizm.
Stary 06.08.2007, 17:48   #20
Mogrim
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał frager
Mogrim- takich zmian, żeby wyplenić postawy radykalne z KK
Na przykład?

Cytat:
być zdolnym do porozumienia z przedstawicielami innych wyznań- takie moje zdanie, tyle.
O jakie porozumienie chodzi? Jeśli nie zauważyłeś, to obecnie biskupi protestanccy, anglikańscy, prawosławni i katoliccy porozumiewają się bardzo dobrze. Natomiast zjednoczenie religii jest po prostu niewykonalne.

Cytat:
Tak będzie się żyło wg. mnie lepiej i wierzącym i ateistom
A to czemu?

Cytat:
a czy przez to wasze dogmaty upadną to mnie za przeproszeniem już mało obchodzi
Nie upadną, bo to jest niewykonalne.

Cytat:
Czego się boisz, czy inteligentni teologowie, którzy należą do KK i mają taką wiedzę jak Ty nie mają prawa do dialogu? Są dla Ciebie zagrożeniem? Zgroza i radykalizm.
Dla mnie? Skąd. Jak ktoś chce dialogować to co mnie to obchodzi? Zgroza jest wtedy, kiedy "teologowie" głoszą herezje. Wtedy - wywalać na zbity pysk i już. Jakbyś był przewodniczącym UPRu to trzymałbyś u siebie w partii marksistów? Nie, bo to jest autodestrukcja. Więc nie miej pretensji do KK, że jak ktoś głosi herezje to się go po licznych upomnieniach wyrzuca.
Odpowiedz

Wróć   Forum Ateista.pl > Filozofia i światopogląd > Ateizm - dyskusje ogólne

Zakładki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów