Forum Ateista.pl    

Reklama

Wróć   Forum Ateista.pl > Filozofia i światopogląd > Ateizm - od krytyki po apologię

Ateizm - od krytyki po apologię Dyskusje i opinie na temat ateizmu

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.12.2007, 08:21   #1
Zencognito
Wikary

Zencognito's Avatar

Zencognito ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie Ateizm a ANTYSEMITYZM

Myślę ze to zagadnienie nie zostało jeszcze poruszone na tym Forum. Jest ono o tyle ciekawe że ludzie niewierzący zwykli zarzucać wierzącym (np. Ojcu Rydzykowi) ANTYSEMITYZM. Czy rzeczywiście ATEIŚCI nie są Antysemitami ?

Oto fragment ciekawej wypowiedzi:
Ateizm wynika z wewnętrznych przekonań. Antyreligijność jest przykładem nietolerancji jak np: antysemityzm czy rasizm.
~Karbunkuł 2007-04-14 21:55

http://senyszyn.blog.onet.pl/3326387...4,0,forum.html
Stary 18.12.2007, 09:09   #2
Tgc
Banita

Tgc ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Karbunkuł to idiota ktory nie rozroznia ateizmu od antyteizmu. Tyle mam do powiedzenia.
Tgc jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 09:12   #3
Zencognito
Wikary

Zencognito's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Karbunkuł to idiota ktory nie rozroznia ateizmu od antyteizmu. Tyle mam do powiedzenia.
Ależ te dwie rzeczy idą ze sobą w parze np. na tym Forum. Ile bluzgów przyjęła od części wchodzących tu ATEISTÓW Religia i wierzący ?

Rozumiem że możecie bać się tego tematu...
Stary 18.12.2007, 09:27   #4
mysl
Diakon

mysl to obiecujący użytkownik
Domyślnie

Eeeh?!?

Nie życze sobie by katolik narzucał swoje poglądy religijne na mój tryb życia.
Nie życze sobie by żyd narzucał swoje poglądy religijne na mój tryb życia.

Czy w pierwszym przypadku jestem antykatolikiem? Raczej nie...
Czy w drugim przypadku jestem antysemitą? Raczej nie...

Nie życze sobie ingerencji w moje życie na podstawie niejasnych i często ze sobą sprzecznych zbiorów mitów na których wielu wierzących bazuje swoją moralność.

Jestem antyteistą z tego powodu?!?!?! Antysemitą? Anykatolem?

Nie...

Twój świat się zaczyna i kończy w twojej świętej księdze. Mój nie ma początku ani końca. Teraz pytanie. To twój czy mój horyzont jest szerszy?
mysl jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 09:27   #5
Tgc
Banita

Domyślnie

Owszem ateizm czesto laczy sie z antyteizmem. Ja osobiscie jestem antyteista. Tak samo jak jestem antyrasista, antynazista itp. Antyteizm to walka z religia. Jako zla idea ktora jest przyczyna konfilktow, biedy i ogolnie szerokopojetego zla. Nie jest to poglad skierowany przeciwko konkretnym osoba w przeciwienstwie do antysemityzmu, rasizmu itp. Porownywanie antyteizmu do antysemityzmu swiadczy o malej wiedzy a wrecz glupocie osoboy ktora takie porownanie dokonuje. Ewentualnie ta osoba robi to specjalnie by nas obrazic, a to powinno byc juz karalne...
Tgc jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 09:47   #6
Zencognito
Wikary

Zencognito's Avatar

Domyślnie

Napisał CUBE999 20.08.2007 w temacie: „Co zrobić aby kościół katolicki mnie ekskomunikował?”
Cytat:
Boga nie ma, a Jezus był starym paranoikiem, którego powiła żydowska ladacznica ze spermy rzymskiego gladiatora. A Kościół jest międzynarodową organizacją terrorystyczną działającą w interesie spółki akcyjnej.
Napisał Vacarius 29.09.2007 w temacie : „Co zrobi Bóg z ateistami po smierci”
Cytat:
Ten twój bóg to ludobójca i zbrodniarz! Jak możesz w takiego potwora wierzyć. Ze strachu? Naprawdę lepiej dla nas kiedy taki kawał skurwysyna jak ten bóg nie istnieje.
A jeśli istnieje i to dokładnie taki jakiego ty sobie wyobrażasz. No to cóż, będzie trzeba ze skurwysynem w jakiś sposób walczyć i obalić tego tyrana. Bo ja nie zaakceptuje togo nigdy ażeby jakiś Hitler był bogiem! Wole zginąć walcząc z takim bogiem.
To tylko dwa przykłady Nienawiści i Obrażania Religii na tym Forum drogi TGC.
CZY TO NIE ŚWIADCZY O NIETOLERANCJI ATEISTÓW ?
Stary 18.12.2007, 10:00   #7
mysl
Diakon

mysl to obiecujący użytkownik
Domyślnie

Czytałeś Stary testament Zen... Hitler to płotka w porównaniu. Plagi szarancz, głód, jadowite gady, mord na wszystkich pierworodnych...

Przeczytaj tę swoją księge. Jest możliwe że po koniec tej lektury się znajdziesz po "naszej stronie barykady"

A co do wypowiedzi CUBE999. No.... Świadczy jedynie o jego osobistej kulturze. Nie zarzućisz chyba ten brak nam wsystkim, co?!?!?

Twój świat się zaczyna i kończy w twojej świętej księdze. Mój nie ma początku ani końca. Teraz pytanie. To twój czy mój horyzont jest szerszy?
mysl jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 10:35   #8
Tgc
Banita

Domyślnie

Cytat:
Boga nie ma, a Jezus był starym paranoikiem, którego powiła żydowska ladacznica ze spermy rzymskiego gladiatora. A Kościół jest międzynarodową organizacją terrorystyczną działającą w interesie spółki akcyjnej.
Z jakiego topica? Bo wyglada mi to na czesc czegos wiekszego. Typowa ironia i dziwne poczucie humoru, watpie zeby ten ktos pisal to na serio.

Cytat:
Ten twój bóg to ludobójca i zbrodniarz! Jak możesz w takiego potwora wierzyć. Ze strachu? Naprawdę lepiej dla nas kiedy taki kawał skurwysyna jak ten bóg nie istnieje.
A jeśli istnieje i to dokładnie taki jakiego ty sobie wyobrażasz. No to cóż, będzie trzeba ze skurwysynem w jakiś sposób walczyć i obalić tego tyrana. Bo ja nie zaakceptuje togo nigdy ażeby jakiś Hitler był bogiem! Wole zginąć walcząc z takim bogiem.
A z tym sie zgadzam. Lektura starego testamentu wlasnie przedstawia boga jako tyrana ktory rzadzi strachem. A ze Vacarius jest czasem troche wylewny i przyozdobil to w pare wulgaryzmow to juz jego problem. Osobiscie ten styl mi sie nie podoba.

I jescze jedno. Bog i Jezus to postacie fikcyjne tak samo jak Pikachu i Superman. Jak ktos chce sobie na nich pobluzgac to niech sie wyzyje. Mamy wkoncu prawo nie lubiec postaci fikcyjnych. Ksiazki takze wywoluja emocje... A jezeli jest to obraza uczuc religijnych. To wymagam tez aby byl tez oficjalny zakaz obrazy Pokemonow i X-Menow. Znajda sie ludzie ktorzy wierza w pokemony, wiec obrazajac pikachu obrazam ich uczucia religijne. Nie moze byc tak ze jedne postacie z ksiazek sa uprzywilejowane a drugie nie.
Tgc jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 10:38   #9
Al-Rahim
Guest

Domyślnie

Co za głupie pytanie...
A czy rudzi są antysemitami? A kurduple? Ludzie...
Stary 18.12.2007, 11:29   #10
xeno
Guest

Domyślnie

Jestem ateistą, a na dodatek - homofobem, nihilistą, relatywistą, hedonistą i sam diabeł raczy wiedzieć czym jeszcze.

i kto kurwa ma jakieś ALE ? komuś któryś termin nie pasuje do miana ateisty ?

pzdr

ps-btw: temat bezsensowny.
Stary 18.12.2007, 14:22   #11
Wookie
były sprzątacz plebanii
Emerytowany moderator

Wookie's Avatar

Skąd: Gdynia, miasto słynące ze wspaniałego klubu piłkarskiego ARKA
Wookie jest jak gwiazda rockaWookie jest jak gwiazda rockaWookie jest jak gwiazda rockaWookie jest jak gwiazda rockaWookie jest jak gwiazda rockaWookie jest jak gwiazda rockaWookie jest jak gwiazda rocka
Domyślnie

Cytat:
To świadczy o nietolerancji tych ludzi.
Z jednej strony zgadzam się w dużej mierze z Zencognito. Na tym forum faktycznie jest dużo niechęci do religii (czasem nieracjonalnej niechęci), ale należy też zrozumieć te osoby. Jeśli ktoś spotyka się z nieustanną religijną indoktrynacją to musi tą indoktrynacje nawet w nieracjonalny sposób "przetrawić". Trudno.
Podobnie jak osoby które były w komunizmie faszerowane "kulturą świecką" zostały moherowymi beretami Wiem, uogólniam, ale to oddaje istotę problemu.

Natomiast co do antysemityzmu - to się znajdzie w każdym środowisku i w każdym trzeba z tym walczyć. Tylko tyle
Stary 18.12.2007, 16:29   #12
Wilk
Furor

Wilk's Avatar

Wilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zencognito Zobacz post
A kogo to interesuje? Czy mam się powstrzymywać od stwierdzenia że "chętnie udusiłbym tego capa jezusa gównem tej parszywej suki która podawała się za jego matkę", tylko dlatego że ktoś te fikcyjne postaci uważa za prawdziwe? Czy harrego pottera takze nie wolno mi obrażać ponieważ jakieś bachory czytają to gówno i mlaskają przy tym ozorami? Nietolerancja ateistów? No z mojej strony na pewno, ponieważ nie widzę powodu abym miał tolerować czyjeś przywidzenia i psychozy. Tolerować znaczy "znosić cierpliwie", a ja ich nie znoszę i nawet nie zamierzam znosić.
Nie jestem konserwatystą, ponieważ nie istnieje już nic co można konserwować. W zamian jestem niszczycielem. Nie głosuję na Nową Prawicę, ani na starą, ani taką czy siaką prawicę, ponieważ Prawica zaczyna się tam, gdzie kończy się kult urny wyborczej. Nie jestem kapitalistą, socjalistą, nacjonalistą, ani rasistą, ponieważ nie uznaję majaków świata który narodził się po 1789 roku, świata dla którego jestem i pozostanę barbarzyńcą.
Wilk jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 16:32   #13
Al-Rahim
Guest

Domyślnie

I argumentacja, i uczucie, i prawda, i duszę swą rothein otowrzył. Jak u Szymborskiej.

zencognito, ludzie tacy sa wobec ciebie szczerzy, a tobie to nie starcza i jeszcze musisz ogólowi ateistów kity wciskać.
Stary 18.12.2007, 20:08   #14
Athei Overlord
Na emeryturze

Athei Overlord ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Nie lubie tej "aj-wajości" zydowskiej, nic na to nie poradze. Zrobili ze swojego Holocaustu karte przetargowa na czasy obecne. I temu sie przeciwstawiam. I nigdy sie z tym nie krylem. Natomiast, jak slysze relacje z polskich zabaw w Krakowie gdzie drze sie jape "ty zydzie, gonic zydka !", to zastanawiam sie, co by mowili Polacy na slowa "gonic polaczka, ty polaczku!"

W sumie mam wiele szacunku do Zydow za ich pomyslowosc i umiejetnosc znalezienia sie w kazdej sytuacji ("zydowsko-masonskie media, zydowska wladza, zydowskie banki" - to tylko dowodziloby tego, jak sprawny jest to narod, a to mi sie podoba).

Natomiast pamietam takze, jak zachowywali sie niektorzy Zydzi w obozach koncentracyjnych (przez 5 lat zajmowalem sie tematyka obozowa w Towarzystwie Opieki nad Oswiecimiem). I wiem, ze Zydzi nie maja prawa oceniac innych narodow pod kątem moralnosci, bo maja swoj udzial takze w hitleryzmie, komunizmie.

Jesli niechec do pewnego postepowania Zydow nazwac antysemityzmem, to jestem antysemita, podobnie, jak jestem homofobem (i ciesze sie z tego).

Co do powyzszego "obrazania wierzacych":

- ateistyczne bydle, zwierze, pies, krowa (do kobiety)
- bezbozne zwierzeta bez zasad
- przechodzone suczki, cieknace sucze (), "to zwykle kurewki sa" (charakterystyka nastolatek, ktore nie boja sie publicznie pocalowac chlopaka. Z pewnego czatu, osoby bardzo wierzace, znane mi osobiscie.)
- komusze scierwo (sysnonim ateisty), czerwone bydlaki
- puste lby, bagno intelektualne
- twoje dzieci sa jak zwierzeta i zdechna jak zwierzeta (o dzieciach kobiety, ktora ich nie ochrzcila), etc.
- "baty dla ateistow" (mikke.fora.pl)

i tak dalej, i tak dalej

A potem "rozzalone pytania" na onecie "za co wy tak nienawidzicie katolicyzmu, dlaczego tyle jadu wobec nas ?". Heh, jest tutaj kilka watkow z waszymi wypowiedziami o nas. Odpowiedzi nektorych z nas sa znikomym pylkiem i nedznym aktem wscieklosci na to, ze wasze chore, irracjonalne poglady na zycie staracie sie narzucac nam (idea "rzadow wiekszosci, a mniejszosc ma potulnie łby pospuszczac i sluchac sie"). Niektorym puszczaja nerwy, ale uwierz - nie ustepuja wam na krok

Jesli jedni sa cierpliwi i puszczaja wam to mimo uszu (podobnie jak niektorzy z was - nam), to mimo to zawsze znajdzie sie ktos, kto ma juz was serdecznie dosc. Czy to takie dziwne ?
Stary 18.12.2007, 20:33   #15
Roy Batty
Guest

Domyślnie

komentarze onetu to sieciowy rynsztok...
nie wiedziałem że jesteś homofobem lol. antysemityzm to uprzedzenie wobec kogoś z powodu jego przynależności etnicznej, czy narodowej, a nie z powodu zachowania takich czy innych jego przedstawicieli. nie ma sensu więc mieszać w języku.
Stary 18.12.2007, 20:40   #16
Athei Overlord
Na emeryturze

Athei Overlord ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Tak, jestem. Trzeba miec jakies "wady"

A jedyny narod, co do ktorego jestem powaznie uprzedzony, to Arabowie. Ze wzgledu na "krwiozerczosc" cywilizacji, ktora tworza i realne przez to zagrozenie dla Europy. Nie zas ze wzgledu na kwestie "rasowe".

PS: to nie tylko z onetu. To raczej w niewielkim procencie z onetu
Wszak madrosc ludowa glosi: "jestes glupi, jak komentarz na onecie"
Stary 18.12.2007, 21:09   #17
NonOmnis
God for myself

NonOmnis's Avatar

NonOmnis to obiecujący użytkownikNonOmnis to obiecujący użytkownik
Domyślnie

Cytat:
Napisał Athei Overlord Zobacz post
A jedyny narod, co do ktorego jestem powaznie uprzedzony, to Arabowie. Ze wzgledu na "krwiozerczosc" cywilizacji, ktora tworza i realne przez to zagrozenie dla Europy. Nie zas ze wzgledu na kwestie "rasowe".
Ja jestem uprzedzony do cyganów (to nie rasizm, a uprzedzenie do ich mentalności). Sorry za mały OT
NonOmnis jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 21:30   #18
Mojwa
zua baba

Mojwa's Avatar

Mojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważanyMojwa jest powszechnie poważany
Domyślnie

A ja nie mam nic do Żydów, bo nie oceniam ludzi ogólnikowo, każda jednostka jest inna i nie można jej oceniać przez pryzmat kogoś innego [i dlatego pytanie czy ateista jest antysemitą jest bezsensu, bo ja nie ręczę za innych, ani inni za mnie].

[ale cicho, mam jedną wadę - uprzedzona do Niemców jestem. Nie znoszę ich, no nie wiem czemu xD]

Cytat:
Napisał Hastur
[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy
Mojwa jest offline   Cytuj
Stary 18.12.2007, 22:52   #19
Kilgore Trout
sleeper cell

Kilgore Trout's Avatar

Kilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacją
Domyślnie

Cytat:
uprzedzona do Niemców jestem. Nie znoszę ich
rotfl

To po co piszesz ze jednostki rozne i ze nie oceniasz? Czasem wydaje mi sie ze ludzie mysla ze jakies uprzedzenia narodowosciowe to po prostu wypada miec wiec sobie wymyslaja kogo to beda nie lubic

Kilgore Trout jest offline   Cytuj
Stary 19.12.2007, 01:01   #20
John_Pool
Wikary

John_Pool's Avatar

John_Pool ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Kiedyś antysemitą był człowiek nienawidzący Żydów. Dzisiaj nazywa się antysemitą tego, kogo Żydzi nienawidzą!

Cwana
zmiana!
John_Pool jest offline   Cytuj
Odpowiedz

Wróć   Forum Ateista.pl > Filozofia i światopogląd > Ateizm - od krytyki po apologię

Zakładki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów