Forum Ateista.pl    

Reklama

Wróć   Forum Ateista.pl > Nauka > Nauki o czlowieku i związane z człowiekiem

Nauki o czlowieku i związane z człowiekiem Socjologia, politologia, psychologia, medycyna, ekonomia, demografia

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.02.2008, 22:32   #1
Athei Overlord
Na emeryturze

Athei Overlord ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie Rozkład ciała online

UWAGA!
Materiały prezentują drastyczne treści - rozkład ciała. Zdjęcia i filmy są wyraźne i niecenzurowane. Nie są przeznaczone dla osób o słabych nerwach!

Ciekawa "podroz" przez rozklad ciala. Zachwycamy sie obrazem USG plodu, zdjeciami dzieci, pieknych kobiet, atrakcyjnych mezczyzn. Podziwiamy dostojne zdjecia sedziwych starcow. Tymczasem rozklad ciala nadal jest tematem tabu.

Dlaczego nas obrzydza ZWYKLA reakcja biochemiczna i obieg materii w przyrodzie? Co takiego odpychajacego jest w rozkladzie ciala, oprocz zapachu?

A moze tylko nam wmowiono, ze to jest "paskudne, ohydne", tak nas "zaprogramowano"? Przeciez nie ma nic bardziej naturalnego, codziennego, podstawowego, jak narodziny i smierc.

Szukalem przykladow rozkladu ciala ludzkiego (film, zdjecia) - dzien po dniu, a przy okazji znalazlem http://www.deathonline.net

Przy okazji - "kompletny", godzina po godzinie (lupa czasowa) rozklad ciala malej swinki. Dla cierpliwych. http://www.youtube.com/watch?v=R1CD6...eature=related

Odnioslem wrazenie, ze wnetrznosci po prostu sie... wylaly. Nie wiem, czy to zludzenie, czy to fala robakow, czy rzeczywiscie wnetrznosci zostaly tak "przetrawione".

j.w. - królik (gorsza jakość filmu): http://www.youtube.com/watch?v=jrSHk...eature=related

Bardzo wyrazne video rozkladu pisklecia. http://www.youtube.com/watch?v=wp9ec...eature=related
Uwaga, ten ptak NIE JEST ZYWY. Poruszaja nim toczace go robaki.
Stary 29.02.2008, 22:50   #2
Allex
Kami-sama

Allex's Avatar

Allex jest naprawdę superAllex jest naprawdę superAllex jest naprawdę superAllex jest naprawdę superAllex jest naprawdę super
Domyślnie

Cytat:
Napisał Athei Overlord Zobacz post
Odnioslem wrazenie, ze wnetrznosci po prostu sie... wylaly. Nie wiem, czy to zludzenie, czy to fala robakow, czy rzeczywiscie wnetrznosci zostaly tak "przetrawione".
To normalne. Własne enzymy ciała i bakterie zasiedlające przewód pokarmowy plus te, które dostały się tak już po śmierci, upłynniły organy. Słodkie.

Cdesign proponentsists
Allex jest offline   Cytuj
Stary 29.02.2008, 22:57   #3
aktyn
postać z lustra

aktyn's Avatar

aktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumy
Domyślnie

Ha, kiedyś pokazali to w TV, nie jestem pewien, ale to chyba było w programie SONDA.
Też z stosownym ostrzeżeniem. Ale w szbszym tempie.

W sumie wnętrzności atakowane sa pierwsze. Myśle że specjaliści od mumifikacji dużo by o tym powiedzieli.

A jeśli chodzi o to czy to temat tabu, to ja tak nie odczuwam.

Kiedyś ktoś w TV powiedział że śmierć to jest coś czego w przyrodzie prawie nie widać. Wszystko jest szybko zagospodarowywane i zjadane. Przez sępy tudzież inne muchy.

A co do tych larw na końcu w filmie o świnkach, to coś kiedyś mi sie jaży, jak chodować larwy na ryby, ale nie jestem pewien czy to tak sie odbywało. Pisze to jako skojarzenie.
Stary 29.02.2008, 23:03   #4
Avx
rasowy libertarianin
Emerytowany moderator

Avx's Avatar

Avx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciemAvx jest niebanalnym osiągnięciem
Cool

Cytat:
Napisał aktyn Zobacz post
W sumie wnętrzności atakowane sa pierwsze.
Oczywistość. Ponieważ część stosownych bakterii już jest na miejscu.

Cytat:
A jeśli chodzi o to czy to temat tabu, to ja tak nie odczuwam.
Ja trochę odczuwam, filmika oczywiście NIE oglądałem, brr

Cytat:
Kiedyś ktoś w TV powiedział że śmierć to jest coś czego w przyrodzie prawie nie widać. Wszystko jest szybko zagospodarowywane i zjadane. Przez sępy tudzież inne muchy.
Sępy czy hieny najlepsze. Jakieś takie wyższe gatunki zwierząt sympatyczniejsze od robaków czy bakterii

Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.

PS. Jeśli lubisz moje posty, przyjmuję dotacje w Bitcoin
15oSR7bYNep3bTtVCh5wuXhQnG6qvDvHWY
Avx jest offline   Cytuj
Stary 29.02.2008, 23:07   #5
Athei Overlord
Na emeryturze

Domyślnie

Jednak jest to jakies zycie wieczne

Pomyslec, ze z tych samych atomow co ja, kiedys skladaly sie miliony istot, moze gwiazdy, moze planety... i kiedys beda sie z nich skladac miliony istot, i moze gwiazdy, i moze planety...

Czyz to nie piekniejsze, niz "zycie po smierci" w wydaniu "swiatlosci wiekuistej"?

PS: mialem mozliwosc ogladac i dotykac (przez rekawiczki - jad trupi) ciala, takze te napuchniete. Wrazenie jest jednorazowe. Pierwsze kilka razy czuje sie odraze. Potem mozna by grzebac we wnetrznosciach (nie mialem okazji, ale przygladalem sie), jak w przypadku kurczaka, ktorego sie czysci do rosolu.

Najwazniejsze, to na wlasne oczy zobaczyc, ze to po prostu kawalki miesa i kosci, dokladnie takie same, jak w kurczaku
"Kawalki materii", tyle, ze aktywnej chemicznie.

I to jest cale "tabu"
Stary 01.03.2008, 05:36   #6
NonOmnis
God for myself

NonOmnis's Avatar

NonOmnis to obiecujący użytkownikNonOmnis to obiecujący użytkownik
Domyślnie

Cytat:
Czyz to nie piekniejsze, niz "zycie po smierci" w wydaniu "swiatlosci wiekuistej"?
Moim zdaniem NIE, bo i tak tego nie czujesz, ale nie to piękne co piękne, ale co sie komu podoba

Co to są te fioletowe kulki na filmie ze świnią?

BTW: do "filmu z królikiem" dałeś zły link, bo dałeś drugi raz link do świni.

NonOmnis jest offline   Cytuj
Stary 01.03.2008, 11:54   #7
Ave
Wikary

Ave's Avatar

Ave roztacza wokół siebie szczególną auręAve roztacza wokół siebie szczególną auręAve roztacza wokół siebie szczególną auręAve roztacza wokół siebie szczególną aurę
Domyślnie

Bo ja wiem czy tabu... może to kolejny schemat, a może jakieś fobie.
Widok krwi (zwłaszcza własnej) czasami potrafi doprowdzić nawet do omdleń, natomiast widok rozkładających się wnętrzności kojarzy sie właśnie z robalami (jest o tym wątek), coś nas je.
Jeśli chodzi o kurczaka i jego wypatroszenie, to też to nie należy do najprzyjemniejszych czynności związanych z kuchnią.

Co do rzeczy naturalnych, codziennych i podstawowych, to możemy tu zaliczyć wydalanie stolca (że tak powiem). Trudno, żeby później z równą naturalnością i satysfakcją oglądać go i grzebać w nim.

Oczywiście do wszystkiego można sie przyzwyczaić i to co wydawało nam się obrzydliwe przestaje nas "ruszać".

Po obejrzeniu filmików umocniłam się w przekonaniu, że wolę by po śmierci moje ciało zostało poddane kremacji.
Ave jest offline   Cytuj
Stary 01.03.2008, 13:59   #8
Athei Overlord
Na emeryturze

Domyślnie

Link poprawilem.

Te fioletowe kuleczki to chyba dla pokazania "zasiegu" wylewajacych sie rozloznych wnetrznosci.
Stary 01.03.2008, 14:39   #9
The Phillrond
Żyjący

The Phillrond's Avatar

The Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rocka
Domyślnie

Cytat:
UWAGA!
Materiały prezentują drastyczne treści - rozkład ciała. Zdjęcia i filmy są wyraźne i niecenzurowane. Nie są przeznaczone dla osób o słabych nerwach!

Ciekawa "podroz" przez rozklad ciala. Zachwycamy sie obrazem USG plodu, zdjeciami dzieci, pieknych kobiet, atrakcyjnych mezczyzn. Podziwiamy dostojne zdjecia sedziwych starcow. Tymczasem rozklad ciala nadal jest tematem tabu.

Dlaczego nas obrzydza ZWYKLA reakcja biochemiczna i obieg materii w przyrodzie? Co takiego odpychajacego jest w rozkladzie ciala, oprocz zapachu?

A moze tylko nam wmowiono, ze to jest "paskudne, ohydne", tak nas "zaprogramowano"? Przeciez nie ma nic bardziej naturalnego, codziennego, podstawowego, jak narodziny i smierc.

Szukalem przykladow rozkladu ciala ludzkiego (film, zdjecia) - dzien po dniu, a przy okazji znalazlem http://www.deathonline.net

Przy okazji - "kompletny", godzina po godzinie (lupa czasowa) rozklad ciala malej swinki. Dla cierpliwych. http://www.youtube.com/watch?v=R1CD6...eature=related

j.w. - królik (gorsza jakość filmu): http://www.youtube.com/watch?v=jrSHk...eature=related

Bardzo wyrazne video rozkladu pisklecia. http://www.youtube.com/watch?v=wp9ec...eature=related
Uwaga, ten ptak NIE JEST ZYWY. Poruszaja nim toczace go robaki.
Athei- chyba nie znasz w pełni mechanizmów obronnych, jakie posiada człowiek. Strach, obrzydzenie czy wręcz jawna panika to w pełni naturalne reakcje na śmierć- właściwie zwłoki. Mało jest w tym wpojonego nam strachu- podobne reakcje występują odkąd powstały skupiska ludzkie .Mechanizm ten bierze się stąd- kontakt z rozkładającymi się tkankami może powodować wiele groźnych (zazwyczaj śmiertelnych, o ile są nie leczone) chorób. Natura dała więc człowiekowi prostą taktykę obronną- zwyczajny wstręt. Największą odrazę przed zwłokami, fekaliami etc czują dzieci i kobiety w ciąży- kolejny gift od ewolucji. Te dwie grupy są bowiem "nadzieją" społeczeństwa- nowym, świeżym tworzywem. Starzy ludzie nie odczuwają już takiego wstrętu. Pozbycie się tych barier mogło by się źle odbić na stanie zdrowia wielu społeczeństw- "skoro dziadek umarł zostawmy go na trochę w domu- zobaczymy co się stanie" albo "mamo, dlaczego z tego pana wylewa się to pachnące kupa coś?"

Bardzo ciekawe- nie omieszkam zobaczyć, jak tylko skończy się aktualizacja Photoshopa.
Mnie to aż tak nie poraża i nie bulwersuje, jest nawet ciekawe (jak twór będący władcą świata - człowiek- rozpada się na czynniki pierwsze) chociaż na pewno nie dostarcza takich wrażeń estetycznych jak ukwiecona łąka i wywołuje choćby szczątkowy wstręt
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
The Phillrond jest offline   Cytuj
Stary 01.03.2008, 15:35   #10
Athei Overlord
Na emeryturze

Domyślnie

Fakt, racja.
Aczkolwiek, po filmie typu NekRomantic widac, jak dalece moze ten wstret byc "wylaczony" (50 razy sie zastanowic, nim sie obejrzy).

Sam zauwazylem po sobie, jak bardzie wstret potrafi sie "cofac". Jedynie smrod rozkladajacych sie zwlok wciaz na mnie dziala bardzo mocno. Ale juz sam widok, dotyk - mniej. A film juz wcale.

Wychodzi na to, ze to, co moze zagrozic bezposrednio, a zatem czasteczki zwiazkow chemicznych unoszacych sie w powietrzu (smrod) z czasem praktycznie nie slabna (wyjatek - ci, ktorzy ciagle z trupami maja do czynienia). Natomiast "zabezpieczenie: widok zwlok" moze z czasem zaczac zawodzic.
Stary 01.03.2008, 15:51   #11
Scully
Na emeryturze

Scully ma ukryty poziom reputacji
Domyślnie

Kolejne miliony istot mogą się składać z atomów mojego półmetrowego blond włosa, który wpadnie do kanalizacji i później do Wisły tudzież atomów mojego naskórka w kurzu, który zjedzą roztocze w salonie (współlokator za sprzątaniem nie przepada) Chyba wolę ten sposób niż pośmiertny, milszy jest, nieprawdaż?

Z kolei w pewnej książce matematycznej na temat prawdopodobieństwa wyczytałam, że z każdym oddechem wciągam cząsteczki powietrza ostatniego tchnienia Cezara na 99%, czyż to nie piękne?

Swoją drogą interesowałam się zagadnieniem śmierci, ale dalej w te autolizy i gnicia już nie wchodziłam, zatrzymałam się na rozdęciu przez gazy gnilne i zjedzeniu przez szczury. Niestety podręcznik medyczny więcej nie zawierał, pewnie w trosce o zdrowie psychiczne przyszłych lekarzy (co nie przeszkadzało mamie obszernie studiować medycyny sądowej, jak była ze mną w ciąży )

Fajne, jednym słowem.
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder
Scully jest offline   Cytuj
Stary 01.03.2008, 18:18   #12
The Phillrond
Żyjący

The Phillrond's Avatar

The Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rockaThe Phillrond jest jak gwiazda rocka
Domyślnie

Cytat:
Fakt, racja.
Aczkolwiek, po filmie typu NekRomantic widac, jak dalece moze ten wstret byc "wylaczony" (50 razy sie zastanowic, nim sie obejrzy).

Sam zauwazylem po sobie, jak bardzie wstret potrafi sie "cofac". Jedynie smrod rozkladajacych sie zwlok wciaz na mnie dziala bardzo mocno. Ale juz sam widok, dotyk - mniej. A film juz wcale.

Wychodzi na to, ze to, co moze zagrozic bezposrednio, a zatem czasteczki zwiazkow chemicznych unoszacych sie w powietrzu (smrod) z czasem praktycznie nie slabna (wyjatek - ci, ktorzy ciagle z trupami maja do czynienia). Natomiast "zabezpieczenie: widok zwlok" moze z czasem zaczac zawodzic.
Już nazwa "NekRomantic" obiła mi się o uszy i 2 osoby nie złożyły wyjaśnień tylko rzuciły kilka zdań w stylu "stary to jest chore" "nie przypominaj mi" "lepiej tego nie oglądaj"- o co właściwie chodzi w tym filmie? Po nazwie można się domyślić że coś w necro love klimaty. Jednak żeby aż tak źle? Bez przesady

Każde z tych zabezpieczeń nie może zostać zniesione w 100% ale każde może być schowane- nawet zapach. Jedynie są one odsunięte daleko w głąb świadomości. Traumatyczne przeżycia (trudno mi podać przykład co traumatycznego może przeżyć patolog) mogą z powrotem utworzyć barierę strachu.
Na marginesie- co ty robisz że masz do czynienia z taką wonią (bio-statystyk ma coś wspólnego z lekarzem sądowym ) ?
Stary 01.03.2008, 18:40   #13
aktyn
postać z lustra

aktyn's Avatar

aktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumyaktyn ma powody do dumy
Domyślnie

Cytat:
Napisał Phillrond Zobacz post
Athei- chyba nie znasz w pełni mechanizmów obronnych, jakie posiada człowiek.
...
Natura dała więc człowiekowi prostą taktykę obronną- zwyczajny wstręt. Największą odrazę przed zwłokami, fekaliami etc
Czy ja wiem na ile to taktyka, sępy czy hieny zjadają nawet kilkudniowe padliny i na dodatek nie straszny im gronkowiec, czy jakiś inny szkodliwy wirusowy badziew.

Mój pies (no nie moj tak naprawde) sie zerzyga, zesra i jeszcze go nie odgonisz jak zacznie to wpieprzać. I nic mu nie jest.

Zreszta człowiek jak sie zerzyga to też wszytko tak ładnie nie wypływa, i jakieś tam drobiny wracaja do zołądka. A czasem to chce sie żygać a nie ma juz czym.

A co do tabu, to przecież nie raz jak sie jeżdzi tu i ówdzie zdarzy sie zobaczyć najczęściej kota albo psa przejechanego przez samochód, Coś jakbym pomyślał to by sie jeszcze znalazło.
Stary 01.03.2008, 18:44   #14
Wilk
Furor

Wilk's Avatar

Wilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:

Nie. To co nazywasz "reakcją biochemiczną i obiegiem materii w przyrodzie" dla istoty obdarzonej świadomością oznacza koniec istnienia. Dosłowny koniec istnienia. Materia nie przestaje istnieć. Świadomość tak. Rozkład fizycznego "nośnika" [bez dualistycznych implikacji. Napisałem tak dla wygody] kojarzy się z definitywnym zakończeniem istnienia świadomej istoty. Trup bezpowrotnie zatraca cechę istoty ludzkiej.

Jest taka fajna książka niejakiego Luisa Vincenta Thomasa - "Trup- od biologii do antropologii". Znakomita.
Nie jestem konserwatystą, ponieważ nie istnieje już nic co można konserwować. W zamian jestem niszczycielem. Nie głosuję na Nową Prawicę, ani na starą, ani taką czy siaką prawicę, ponieważ Prawica zaczyna się tam, gdzie kończy się kult urny wyborczej. Nie jestem kapitalistą, socjalistą, nacjonalistą, ani rasistą, ponieważ nie uznaję majaków świata który narodził się po 1789 roku, świata dla którego jestem i pozostanę barbarzyńcą.
Wilk jest offline   Cytuj
Stary 01.03.2008, 18:55   #15
Kilgore Trout
sleeper cell

Kilgore Trout's Avatar

Kilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacjąKilgore Trout cieszy się nieskazitelną reputacją
Domyślnie

Cytat:
A moze tylko nam wmowiono, ze to jest "paskudne, ohydne", tak nas "zaprogramowano"?
ba, za kazdym razem gdy uzywasz zwrotu wartosciujacego korzystasz z programu ktory ktos/cos ci wgralo

Kilgore Trout jest offline   Cytuj
Stary 01.03.2008, 19:07   #16
Athei Overlord
Na emeryturze

Domyślnie

Cytat:
Już nazwa "NekRomantic" obiła mi się o uszy i 2 osoby nie złożyły wyjaśnień tylko rzuciły kilka zdań w stylu "stary to jest chore" "nie przypominaj mi" "lepiej tego nie oglądaj"- o co właściwie chodzi w tym filmie? Po nazwie można się domyślić że coś w necro love klimaty. Jednak żeby aż tak źle? Bez przesady
Ludzie uwielbiaja pokazywac, jacy sa pokrzywdzeni i jak bardzo spelniaja moralne standardy - nawet sami przed soba

"Nekromantik" jest jednym z nielicznych filmów, który prawie na całym świecie uzyskał status "banned from public display" a więc jest to poniekąd perełka w kolekcji miłośników filmów gore. Fabuła tego krótkiego - bo ok.70 minutego - filmu nie odgrywa tu wielkiego znaczenia jednak całość zapewne większości z Was pozostanie w pamięci przez dłuższy okres - o ile oczywiście dotrwacie do końca...
....
Podsumowując... film ten zawiera tak wiele ohydnych scen, że grzechem byłoby polecenie go komuś kto np. brzydzi się na sam widok odzieranego ze skóry króliczka (to przykład z filmu), prawdopodobnie nawet miłośnicy ostrego gore osądzą ten film w kategoriach "chorego" bo trudno oczekiwać pozytywnych reakcji w stosunku do ukazywanej nekrofilii. Mimo tego, obraz niemieckiego reżysera, budzi także i pozytywne wrażenia; nietypowe przedstawienie różnicy pomiędzy życiem a śmiercią powoduje, że całość wywołuje pewien magnetyzm, a widz zaczyna oglądać dalej nie dlatego że mu się podoba lecz dlatego, że jest ciekaw czy w dalszej części będzie coś równie groteskowego.

http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=376
Jeszcze jedna recenzja: http://krypta-smierci.neostrada.pl/NEKRomantik.html

(Uwaga, na stronie sa kadry z filmu)

Jak sam tytul wskazuje - nekro i romantic, czyli perwersja erotyczna z trupem (trupami). Bardzo naturalna w odbiorze (romantyczny, wrecz czuly seks) dwojki partnerow nekrofili (hetero, spokojnie ) oraz ich... "przyjaciela". Sa 2 czesci. Zakonczenie pierwszej jest ekspresja upodoban ("ostateczna", dodajmy) do obcowania ze smiercia, nie bede zdradzal

(aha, w razie czego - film jest krecony chyba aparatem fotograficznym albo jakas amatorska kamera, wiec jakosc dzwieku i obrazu odbiega od "full HD" )

Spiesze uprzedzic ewentualne pytanie - nie, nie jestem nekrofilem i nie zamierzam "obcowac z trupami". Po prostu nie przerazaja mnie (gdy leza na stole sekcyjnym). Nie oznacza to jednak, ze moim marzeniem jest praca w kostnicy albo grabarza

Cytat:
Na marginesie- co ty robisz że masz do czynienia z taką wonią (bio-statystyk ma coś wspólnego z lekarzem sądowym ) ?
Nieeeee, to z dawnych czasow. Mialem mozliwosc "zobaczyc i dotknac", wiec zobaczylem i dotknalem. W zupelnie legalny sposob, ale nie bede zdradzal szczegolow, bo nie chce koledze, patologowi, robic problemow Oprocz tego doszly jeszcze zmiany patomorfologiczne - guzy, zrakowaciale tkanki, etc.

Cytat:
Napisał Rothein
Nie. To co nazywasz "reakcją biochemiczną i obiegiem materii w przyrodzie" dla istoty obdarzonej świadomością oznacza koniec istnienia. Dosłowny koniec istnienia. Materia nie przestaje istnieć. Świadomość tak. Rozkład fizycznego "nośnika" [bez dualistycznych implikacji. Napisałem tak dla wygody] kojarzy się z definitywnym zakończeniem istnienia świadomej istoty. Trup bezpowrotnie zatraca cechę istoty ludzkiej.
Przykre - dla najblizszych (i tylko najblizszych) - owszem. Obrzydliwe ze wzgledu na zapach - owszem. Na wyglad - jak ustalilismy - rowniez. Ale zeby robic z tego az tak wielkie tabu, ze samo mowienie o tym kwalifikuje zainteresowanego tym czlowieka do "ękniętego"?

Pamietacie, jak zostala odebrana dzialalnosc dra Hagensa?
Stary 01.03.2008, 19:17   #17
Wilk
Furor

Wilk's Avatar

Wilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciemWilk jest niebanalnym osiągnięciem
Domyślnie

Cytat:
Ale zeby robic z tego az tak wielkie tabu, ze samo mowienie o tym kwalifikuje zainteresowanego tym czlowieka do "ękniętego"?
Tabu zawsze spełniało jakąś praktyczną funkcję społeczną. Z czasem jednak przestaje być aktualne. Pozostaje jedynie forma - tradycja.
Nie jestem konserwatystą, ponieważ nie istnieje już nic co można konserwować. W zamian jestem niszczycielem. Nie głosuję na Nową Prawicę, ani na starą, ani taką czy siaką prawicę, ponieważ Prawica zaczyna się tam, gdzie kończy się kult urny wyborczej. Nie jestem kapitalistą, socjalistą, nacjonalistą, ani rasistą, ponieważ nie uznaję majaków świata który narodził się po 1789 roku, świata dla którego jestem i pozostanę barbarzyńcą.
Wilk jest offline   Cytuj
Stary 01.03.2008, 20:06   #18
The Phillrond
Żyjący

The Phillrond's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Czy ja wiem na ile to taktyka, sępy czy hieny zjadają nawet kilkudniowe padliny i na dodatek nie straszny im gronkowiec, czy jakiś inny szkodliwy wirusowy badziew.

Mój pies (no nie moj tak naprawde) sie zerzyga, zesra i jeszcze go nie odgonisz jak zacznie to wpieprzać. I nic mu nie jest.

Zreszta człowiek jak sie zerzyga to też wszytko tak ładnie nie wypływa, i jakieś tam drobiny wracaja do zołądka. A czasem to chce sie żygać a nie ma juz czym.

A co do tabu, to przecież nie raz jak sie jeżdzi tu i ówdzie zdarzy sie zobaczyć najczęściej kota albo psa przejechanego przez samochód, Coś jakbym pomyślał to by sie jeszcze znalazło.

Moje słowa dotyczyły się człowieka. Organizm sępa, hieny czy krokodyla ma kilka do kilkunastu razy silniejsze bariery immunologiczne przeciw bakteriom (są także odporniejsze na toksyny przezeń wytwarzane), pierwotniakom i wirusom. Przykładowo: krokodyl może pływać poważnie ranny w mętnej rzece i nic mu się nie stanie. Człowiekowi może wystarczyć zdarty naskórek przy paznokciu. Ponadto w grę wchodzi o wiele lepszy system trawienia mięsa czy nawet kości.
Co do wymiotowania- co szkodliwego jest w wymiotach w momencie połknięcia ich? To normalne jedzenie- o ile nie zwróciłeś czegoś toksycznego. Przetrawiony pokarm to nie zwłoki.
Jeździsz i widzisz kota, lisa psa- oczywiście nie ma powodów do obaw bo nikogo to nie bulwersuje. Jednak wyobraź sobie że idziesz po chleb a koło sklepu leży blado-sine coś- napuchnięte i cuchnące do granic wytrzymałości- człowiek. Zapewne inaczej się reaguje na lisie ścierwo a inaczej na ludzkie zwłoki.

Rothein- już neandertalczycy bali się zwłok właśnie z tego powodu- tak mówią najnowsze doniesienia przynajmniej,

Ogólnie rzecz biorąc jestem za kampanią , która zniesie tabu śmierci. Coś jak w Holandii (chyba tam). Dzieci zbiły wychowawczynie trumnę. Nieco skrajny przypadek, ale podobna kampania by się przydała
Stary 01.03.2008, 20:56   #19
aktyn
postać z lustra

aktyn's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Moje słowa dotyczyły się człowieka. Organizm sępa, hieny czy krokodyla ma kilka do kilkunastu razy silniejsze bariery immunologiczne przeciw bakteriom (są także odporniejsze na toksyny przezeń wytwarzane), pierwotniakom i wirusom.
No, moje słowa też. Dlaczegóż to nie mieć systemu immunnologicznego znacznie bardziej odpornego. Z tego co wiem panująca w średniowiecznej europie dżuma, ponoć przyczyniła sie, (a może nie tylko ona), do różnic w odpornościach pomiędzy innymi regionami świata.

Oczywiście ewolucyjnie okaże sie że było to mniej opłacalne, (mam na myśli wstręt czy odporność) jednak w sensie tym że jest to jakiś świetny sposób to ja nie wiem.

Swoja drogą fajnyt tytuł:
Cytat:
Rozkład ciała online
A co będzie jak łacze internetowe zacznie przycinać
Stary 01.03.2008, 21:04   #20
The Phillrond
Żyjący

The Phillrond's Avatar

Domyślnie

Cytat:
No, moje słowa też. Dlaczegóż to nie mieć systemu immunnologicznego znacznie bardziej odpornego. Z tego co wiem panująca w średniowiecznej europie dżuma, ponoć przyczyniła sie, (a może nie tylko ona), do różnic w odpornościach pomiędzy innymi regionami świata.

Oczywiście ewolucyjnie okaże sie że było to mniej opłacalne, (mam na myśli wstręt czy odporność) jednak w sensie tym że jest to jakiś świetny sposób to ja nie wiem.

Swoja drogą fajnyt tytuł:

A co będzie jak łacze internetowe zacznie przycinać
Nie rozumiesz mnie- natnij palec i włóż do do kałuży- nie przemywaj wodą utlenioną. Zakażenie gwarantowane. Zrób to hienie czy aligatorowi- spłynie jak po kaczce. Ludzie to chuchro bez odporności w porównaniu do innych zwierząt

"Oczywiście ewolucyjnie okaże sie że było to mniej opłacalne, (mam na myśli wstręt czy odporność) jednak w sensie tym że jest to jakiś świetny sposób to ja nie wiem"

Co było mniej opłacalne- wstręt do padliny i zwłok? Gdyby ludzie nie odczuwali wstrętu przed gnijącym ciałem ilość zakażeń była by o wiele większa

PS: poszukam czegoś w internecie pasującego do tematu(kiedyś miałem kilka linków ale się zapodziały)
Był jakiś człowiek, który życzył by po śmierci sfilmowano jego rozkład w przyspieszonym tempie- ponoć chodzi po internecie. Jednak człowiek to nie królik i nie znalazło by się wielu chętnych na taki seans
Sam nie mogę na to trafić- nie oglądałem
Odpowiedz

Wróć   Forum Ateista.pl > Nauka > Nauki o czlowieku i związane z człowiekiem

Zakładki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów