Forum Ateista.pl
Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Religie, kościoły i związki wyznaniowe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Kościół Latającego Potwora Spaghetti (/showthread.php?tid=10285)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Bragiel - 04.02.2015

Ja się zastanawiam czy by nie założyć Kościoła Ciasteczkowego Potwora.

Myślę, że byłby target.

Jeżeli zebrałbym 100 chętnych to rozważę i jestem gotów napisać ewangelię.

Zawsze to lepiej zapisać się w historii jako twórca niż odtwórca.

Pozdrawiam.

Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Żarłak - 04.02.2015

Bragiel napisał(a):Ja się zastanawiam czy by nie założyć Kościoła Ciasteczkowego Potwora.

Myślę, że byłby target.

Jeżeli zebrałbym 100 chętnych to rozważę i jestem gotów napisać ewangelię.

Zawsze to lepiej zapisać się w historii jako twórca niż odtwórca.

Pozdrawiam.

Napisz ewangelię, a zostanę pierwszym sympatykiem. Proponuję Jima Hensona za pierwszego proroka, który objawił nam istnienie Przenajświętszego Potwora Ciasteczkowego.

Sofeicz napisał(a):Łapię!
Dzięki za wyróżnienie szacownej Akademii, mojej rodzinie i współpracownikom.
Kocham was.

A psu, a kotu? Rybkom? To już nie łaska?!

Kościół Latającego Potwora Spaghetti - semele - 21.02.2015

Właściwie w Polsce powinien zaistnieć jakiś ziemniaczany Bóg.

Czy ten kościół ma tylko uczyć Rządzących naszym krajem jak realizować kwestię neutralności światopoglądowej?

http://www.ateista.pl/showpost.php?p=660500&postcount=1

Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Sofeicz - 21.02.2015

semele napisał(a):Właściwie w Polsce powinien zaistnieć jakiś ziemniaczany Bóg.

Ziemniak to też import.

Swojski, staropolski to byłby Bóg Gryczany.

Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Machefi - 21.02.2015

semele napisał(a):Właściwie w Polsce powinien zaistnieć jakiś ziemniaczany Bóg.
Istnieje, ziemniaczano-zbożowy, duch nie święty, a rektyfikowany, zwany z łacińska spirytusem:
[Obrazek: 67808_m.jpg]
W tej części Europy ma sporo wyznawców, choć niektórzy o słabszej sile wiary wyznają go w postaci rozcieńczonej.

Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Żarłak - 22.02.2015

I tak oto Święty Duch zagościł pośród nas. I kazdy przyjmował esencję Jego.

Kościół Latającego Potwora Spaghetti - semele - 22.02.2015

Żarłak napisał(a):I tak oto Święty Duch zagościł pośród nas. I kazdy przyjmował esencję Jego.

Wyznawcy potwora też lubią pić - piszą coś o piwie.
Jest chyba szansa na ekumenizm ;-)

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Pako - 03.05.2015

Z tego co czytałem, to odnieśli jakiś neutralny (ee) sukces w sądzie, tj. cofnięto wcześniejszą decyzję odrzucającą rejestrację wyznania, więc pastafarianie mają drugą szansę. Pastafarianizm jako parodia bezsensownych zabobonów religijnych czy parodia argumentów kreacjonistów w kontekście ewolucji biologicznej - na plus.

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Żarłak - 03.07.2015

Pako napisał(a): Z tego co czytałem, to odnieśli jakiś neutralny (ee) sukces w sądzie, tj. cofnięto wcześniejszą decyzję odrzucającą rejestrację wyznania, więc pastafarianie mają drugą szansę. Pastafarianizm jako parodia bezsensownych zabobonów religijnych czy parodia argumentów kreacjonistów w kontekście ewolucji biologicznej - na plus.

Napisali, że ministerstwo ma ponownie rozpatrzyć wniosek.

Cytat: MAC ponownie rozpatruje wniosek o rejestrację KLPS

Witajcie Bracia i Siostry!

Tak jak się spodziewaliśmy, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nie wniosło o kasację wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, uchylającego decyzję o nie wpisaniu Kościoła Latającego Potwora Spaghetti do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. 28 czerwca wyrok się uprawomocnił i właśnie akta sprawy zmierzają ponownie do MAC. Od momentu kiedy dotrą Ministerstwo będzie miało 30 dni na ponowne rozpatrzenie sprawy.

Niestety, naiwnym byłoby spodziewać się, że decyzja MAC w tym przypadku będzie różnić się od poprzedniej. Mamy jedynie nadzieję, że tym razem obędzie się ono bez czynionych nagminnie błędów formalnych, które opóźniają cały proces. Niemniej liczymy, że wynikają one jedynie z niekompetencji, a nie jawnej złej woli Ministra i jego podwładnych.

RAmen!
Artur i Piotr

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Roan Shiran - 21.06.2016

Tak jak zakładałem - WSA oddalił skargę "Kościoła". 

http://www.klps.pl/pliki/WSA_WyrokIII_I%20SA-Wa%201804-15.pdf

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Dragula - 15.11.2016

Cytat:Ja rozumiem żarty. I "Kościół" był śmiesznym żartem, ba, nawet próba jego rejestracji była dobrym żartem. Ale żart się kończy, gdy w głowie kilku idiotów powstaje przekonanie o tym, że nie tyle mogą, co mają prawo trollować prawo i naukę - a prawo i nauka ma ich słuchać. 

Trzeba znać umiar, bo inaczej budzi się zażenowanie.
Możesz podać przykład trollowania przez FSM zwłaszcza nauki?

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Roan Shiran - 15.11.2016

Dragula napisał(a):
Cytat:Ja rozumiem żarty. I "Kościół" był śmiesznym żartem, ba, nawet próba jego rejestracji była dobrym żartem. Ale żart się kończy, gdy w głowie kilku idiotów powstaje przekonanie o tym, że nie tyle mogą, co mają prawo trollować prawo i naukę - a prawo i nauka ma ich słuchać. 

Trzeba znać umiar, bo inaczej budzi się zażenowanie.
Możesz podać przykład trollowania przez FSM zwłaszcza nauki?
Jeżeli masz jakąś ważną definicję, to istnieje wysoka szansa na to, że jakaś dziedzina nauki się nią zajmuje. Tak jest w przypadku religii i związków wyznaniowych. FSM usilnie się stara, by nauka uznała ją za związek wyznaniowy. W tym celu między innymi żartuje w momentach, gdy już nie powinno być miejsca na żarty. Ostatecznym celem jest oczywiście ośmieszenie pojęcia związku wyznaniowego. Pojęcia, które różne nauki wykorzystują i są im pomocne. 
Jak się przebierzesz za konia i kolega Cię zaprowadzi do jakiegoś profesora zoologi, przedstawiając jako nowy gatunek konia - jest to mniej więcej śmieszny, jednorazowy trolling. Ale jak zaczniecie robić to uporczywie - staje się to coraz mniej śmieszne. 

Trollowanie prawa jest chyba oczywiste.

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Dragula - 15.11.2016

Mówisz o religioznastwie, jak mniemam. Jeśli się nie mylę, to rozwój nauki polega na tym, że zajmuje się klasyfikowaniem nowych zjawisk ale także aktualizacją definicji i narzędzi, które do tego wykorzystuje. To tak od strony naukowej, a wracając do prawno-administracyjnej - nie da się kościoła za religię nie uznać, jeżeli odstawi się na bok "zdroworozsądkowy sceptycyzm" i skupi jedynie na kryteriach, które religia ma spełniać, by została zarejestrowana.

Nie wiadomo też, czy za 10-20 lat dzieciaki dzisiejszych nastolatków nie będą wierzyly w jakieś obecnie prześmiewcze bóstwo z równą żarliwością jak dzisiejsi muzułmanie czy chrześcijanie, bo wyniosą to zwyczajnie z domu. Co wtedy? Uznasz to za religię?

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Roan Shiran - 15.11.2016

Dragula napisał(a): Mówisz o religioznastwie, jak mniemam. Jeśli się nie mylę, to rozwój nauki polega na tym, że zajmuje się klasyfikowaniem nowych zjawisk ale także aktualizacją definicji i narzędzi, które do tego wykorzystuje.
Przebranie się za konia i udawanie go nie rozwija zoologi w żaden sposób. Jest po prostu upierdliwe.
Dragula napisał(a): To tak od strony naukowej, a wracając do prawno-administracyjnej - nie da się kościoła za religię nie uznać, jeżeli odstawi się na bok "zdroworozsądkowy sceptycyzm" i skupi jedynie na kryteriach, które religia ma spełniać, by została zarejestrowana.
Wybacz, nie wiem, co chciałeś przez to powiedzieć.
Dragula napisał(a): Nie wiadomo też, czy za 10-20 lat dzieciaki dzisiejszych nastolatków nie będą wierzyly w jakieś obecnie prześmiewcze bóstwo z równą żarliwością jak dzisiejsi muzułmanie czy chrześcijanie, bo wyniosą to zwyczajnie z domu. Co wtedy? Uznasz to za religię?
To chyba oczywiste, że tak (inna sprawa, że w zwyczajnych okolicznościach takie następstwa są wysoce nieprawdopodobne).

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - manager - 16.11.2016

Pierwszy raz trafiłem na ten wątek, przeczytałem od dechy do dechy i... normalnie się zagotowałem. A prawie nigdy mi się to nie zdarza...

Kto się tępakiem urodził, ten tępakiem umrze!

Udziela się w tym wątku taki jeden Pajac, co najwyraźniej ma kompleks Boga, bo przez 2 lata nawet nie próbował wskazać przesłanek, na których opiera swój kategoryczny osąd, że omawiana organizacja ma na celu tylko i wyłącznie wyszydzanie innych religii i związków wyznaniowych. Pajac jest święcie przekonany, że wystarcza tylko jego słowo i nie musi podawać żadnych argumentów. Pajcowi się wydaje, że jak on coś twierdzi, to tak jest i już. Pajac nie potrafi wskazać żadnych obiektywnych kryteriów, w oparciu o które wydał swój, jedynie słuszny, werdykt. Jedynym kryterium, jakiego Pajac używa jest jego subiektywne wrażenie, które może sobie wsadzić w dupę.

Pajac nie chwyta, że ministerialny urzędas, który rozpatruje wniosek o wpis do rejestru, też ma do dyspozycji jedynie własne subiektywne wrażenie, więc też może go sobie w dupę wsadzić. Pajac nie rozumie, że ustawodawca nie daje urzędasowi możliwości weryfikowania wiary i celów członków związku wyznaniowego, ponieważ wie, że w żaden sposób zbadać się tego nie da, bo nikt nie wymyślił jeszcze urządzenia do badania myśli i uczuć.

Dlatego taki pajac nie potrafi pojąć prostej rzeczy, którą mu prawie dwa lata tłumaczą, więc może trzeba mu powiedzieć wprost, o co chodzi. Pajacu! Nie jesteś wyrocznią!!! I nie tobie orzekać, jakie są faktyczne cele kościoła FSM, bo nie masz do tego żadnych narzędzi. Wyobraź sobie Pajacu, że ja wierzę w Latającego Potwora Spagetti głęboko i szczerze. Modlę się do Niego, jak mam na to ochotę i odprawiam rytuały polegające na spożywaniu piwa. I ch*j mnie obchodzi, że tobie wydaje się to śmieszne! Udowodnij mi, że kłamię, jeżeli potrafisz.

Pewnie Pajac na mnie naskoczy po przeczytaniu tego posta, bo bezpodstawnie stwierdzi, że piszę właśnie o nim, chociaż ani razu nie wymieniam go z imienia i nazwiska, ani nickname'u. Wiem, że powinienem olać Pajaca i nie wstawiać tej wypowiedzi... Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. Oczko

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - znaLezczyni - 16.11.2016

Mogłeś, ale nie chciałeś (powstrzymać się). 
Nazywasz kogoś pajacem, bo napisał coś, co Ci się nie podobało. Lekarzu, ulecz się sam. 
Religia bywa smutną sprawą, nawet w obronie takiej wydawałoby się sympatycznej i pokojowej grupy ludzie (człowiek) gotowi są dowalać innym.

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Roan Shiran - 16.11.2016

Popularyzacja ateizmu przynosi ten skutek, że do tej pory idioci siedzieli głównie w Kościele, a teraz muszę ich spotykać również w takich dyskusjach.

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - znaLezczyni - 16.11.2016

Cytat:Popularyzacja ateizmu przynosi ten skutek, że do tej pory idioci siedzieli głównie w Kościele, a teraz muszę ich spotykać również w takich dyskusjach.
Rozczarowujące. Lubisz popatrzeć sobie z góry, widzę. Szkoda, że Twoje maniery są odwrotnie proporcjonalne do ego. 
Offtop, wiem, przepraszam. Mogłam się powstrzymać, ale nie chciałam.

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Roan Shiran - 16.11.2016

znaLezczyni napisał(a):
Cytat:Popularyzacja ateizmu przynosi ten skutek, że do tej pory idioci siedzieli głównie w Kościele, a teraz muszę ich spotykać również w takich dyskusjach.
Rozczarowujące. Lubisz popatrzeć sobie z góry, widzę. Szkoda, że Twoje maniery są odwrotnie proporcjonalne do ego.
Offtop, wiem, przepraszam. Mogłam się powstrzymać, ale nie chciałam.
Nie lubię patrzeć z góry. Chętnie bym popatrzył na kogoś na takim samym poziomie, ale na tym forum to się niezwykle rzadko zdarza. Dużo inteligentnych ludzi opuściło to forum i przyszli nowi... cóż... odrobinę mniej rozgarnięci umysłowo. Nic więc na to nie poradzę, że muszę obserwować tę dziecinadę z góry.

Cóż, jak ktoś będzie chciał wyjść z tej piaskownicy to może z nim porozmawiam.

RE: Kościół Latającego Potwora Spaghetti - manager - 16.11.2016

znaLezczyni napisał(a): Mogłeś, ale nie chciałeś (powstrzymać się). 
Nazywasz kogoś pajacem, bo napisał coś, co Ci się nie podobało. Lekarzu, ulecz się sam. 
Religia bywa smutną sprawą, nawet w obronie takiej wydawałoby się sympatycznej i pokojowej grupy ludzie (człowiek) gotowi są dowalać innym.

No widzisz! Co ta religia potrafi z ludźmi zrobić! (nie ta konkretna, tylko każda). Jakie ekstremalne emocje wywołuje! To straszne!!! Przeciwnicy rejestracji tego związku wyznaniowego domagali się w postach dowodów na prawdziwość uczuć religijnych wyznawców FSM, no to je teraz otrzymali. Oczko

A tak na poważnie...  Oczywiście, że mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem. I ja wcale nikomu nie chcę dowalać. Deprecjonuję jedynie pewną brzydką postawę, którą reprezentuje postać nazwana przeze mnie Pajacem. Nie dość, że jego kategoryczny osąd nie miał żadnych obiektywnych podstaw, to dodatkowo przez prawie dwa lata wyśmiewał On religię FSM, ubliżał członkom tego kościoła twierdząc, że są kłamcami (bo przecież, według niego, skłamali we wniosku) i obrażał ich Boga - Latającego Potwora Spagetti. Jednakże nie zauważyłem, żeby ktokolwiek uniósł się "świętym oburzeniem" tak, jak Ty po mojej wypowiedzi.

znaLezczyni napisał(a):

O tym właśnie pisałem w swoim poście...