Forum Ateista.pl
Grillowanie Ukrainy - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Grillowanie Ukrainy (/showthread.php?tid=10674)



Grillowanie Ukrainy - Sofeicz - 29.08.2014

pitbbpl napisał(a):Brat mojej babci co był na Syberii kilka lat miał dość czasu na obserwację. Jeden przykład to np. usypany kopiec ziemniaków zamarznięty zostawiony na polu.
Rosjanin jak potrzebował to szedł z kilofem i do wiaderka sobie odrąbywał kawałek.

Prawie się popłakałem ze wzruszenia Uśmiech
Aż tak źle życzysz Rosjanom.
Nie wiedziałem, że jesteś takim rusofobem.
Piękna wizja przyszłości Rosji.
Masz u mnie plus.


Grillowanie Ukrainy - El Commediante - 29.08.2014

Śmieszne te przekonywania o twardości rusów. Coś jak argumentacja, że my, wrażliwi zachodniacy, nie mamy szans z fanatyczną hordą islamskich terrorystów, bo oni mają niższe morale.

Tymczasem to owe rusy stoją w kolejkach po żarcie, a my leżąc na kanapach oglądamy filmiki, na których różne osoby spuszczają sobie wodę na głowę.

Nie ma co, tacy upokorzeni klęską jesteśmy że o ja pierdole :lol2:


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 29.08.2014

Jeńcy zapędzeni do roboty, naprawiają co zniszczyli.

https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505348616303943680


Grillowanie Ukrainy - pilaster - 29.08.2014

korsarz napisał(a):dobrze pilaster wie, że jeśli Rosji rzeczywiście grozi bankructwo to wojna jest ich jedynym ratunkiem. Tak samo było przecież z III Rzeszą.

Różnica jest taka, że III Rzesza miała potężną armię. A Rosja jej nie ma


Cytat:za ile za 40? a może za 50 lat? :mrgreen:
Pilaster pisał za ile i to nawet trzykrotnie. Widocznie korsarz jest za głupi, żeby zrozumieć pisane :roll:

Cytat:na razie ani jedno prognozowanie pilastra w tym konflikcie nie zostało przez rzeczywistość potwierdzone.
Wręcz przeciwnie, sytuacja rozwija się dokładnie według prognoz pilastra. Rosja nie ma siły żeby podbić Ukrainę i za szczupłe siły rosyjskie szamoczą się bezładnie w kilku ukraińskich powiatach (bo nawet nie obwodach - Rosja realnie kontroluje mniejszą część dwóch ukraińskich obwodów - kilka procent Ukrainy)

Cytat:Krym miał kremlowi oko wydłubać, nic takiego nie miało miejsca,
Oczywiście ma miejsce. Sytuacja gospodarcza Krymu cały czas się pogarsza. Dłubie i dłubie, w końcu wydłubie


Cytat:Rosjanie już są na wschodniej Ukrainie i nic ich nie zatrzymuje.
To czemu nie doszli już do Kijowa, czy Lwowa, skoro NIC ich nie zatrzymuje?


Cytat:Z sankcjami jest tak jak powiedział Ławrow - to miecz obosieczny.
Aaaa! skoro tak powiedział Ławrow, to tak musi być. :p Jednak zanim gruby (UE) schudnie, chudy (Rosja) umrze.

Cytat:A biorąc pod uwagę historię (srogą nauczycielkę) to niejeden już w swoich przewidywaniach co do Rosji grubo się pomylił.
Np Ronald Reagan bardzo grubo się pomylił. :lol2:


Cytat:Rosjanie to nie są pilastry, że w różowych papuciach piszą swoje eseje i smacznie zasypiają. To ludzie, którzy od lat przystosowani są do srogich i trudnych warunków.
Jakoś kiepsko są przystosowani, skoro wymierają. :roll:

Cytat:Bardziej prawdopodobny jest scenariusz jaki przewidują prof. Wolniewicz i prof. Kieżun, tj. Ameryka wypada z gry, a wraz z nią unia, ustepują one miejsca Chinom i Rosji.
A może się założymy? :lol2:

Już pomijając, ze nie ma czegoś takiego jak "Chiny i Rosja" Są ewentualnie same Chiny i ich rosyjska przybudówka.


Cytat:no i nadal nie dowiedzieliśmy się od pilastra kto miałby zastapić Putina? :wall:
A co to pilastra obchodzi, kto? Ktoś się znajdzie. To raczej zmartwienie korsarza i innych putinolubów (niesłychanie zgodny chór wujów od pitbpl do korsarza :roll: ), kogo mają wielbić po Putinie. :roll:

pitbbpl

Cytat:Rosja i Chiny
No litości, może by tak chociaż zmienić kolejność? :roll:

Rosja u Chin to może robić co najwyżej za kratkę wentylacyjną, ewentualnie stację benzynową przebraną za państwo.


Grillowanie Ukrainy - Mollarii - 29.08.2014

korsarz napisał(a):no i nadal nie dowiedzieliśmy się od pilastra kto miałby zastapić Putina? :wall:

Ktokolwiek

Przesledz kariere Putina. W 1998 roku byl nikomu nieznanym aparatczykiem a rok pozniej popularnym prezydentem.
Tak jak jego wyciagnieto z kapelusza tak i nastepnego moga w kazdej chwili wyciagnac(Obstawiam kogos w typie dziadka intelektualisty, lub patrioty generala: twardego ale dbajacego o "naszych chlopcow"


Grillowanie Ukrainy - Sofeicz - 29.08.2014

pilaster napisał(a):A co to pilastra obchodzi, kto? Ktoś się znajdzie. To raczej zmartwienie kosiarza i innych putinolubów (niesłychanie zgodny chór wujów od pitbpl do kosiarza :roll: ), kogo mają wielbić po Putinie.

Dokładnie.
Zadam pytanie retotyczne - kto słyszał o Putinie przed erą Putina?
Jelcyn przyprowadził zalęknionego pułkownika KGB, namaścił i stało się.

Pułkowników ci u nich dosyć.


Grillowanie Ukrainy - As Sa'iqa - 29.08.2014

Czy faktycznie Rosja wymiera...?
Rok - populacja
2008 - 142,742,368
2009 - 142,785,344
2010 - 142,849,472
2011 - 142,960,908
2012 - 143,201,700
2013 - 143,502,097
2014 - 143,800,000 (bez Krymu)


Grillowanie Ukrainy - Mollarii - 29.08.2014

Wymieraja Rosjanie a nie Rosja

http://pl.wikipedia.org/wiki/Demografia_Rosji


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 30.08.2014

Jestem nawalony jak Messerschmitt więc wolno mi wyrazić w tym wątku opinię o Zachodzie . Spędziłem kolejny tydzień spośród 3,5 roku spędzonych na Zachodzie i mogę po tym tygodniu i po 3,5 roku pobytu tutaj z całą pewnością powiedzieć, że nienawidzę wartości Zachodu. Dzięki Zachodowi zrozumiałem wreszcie znaczenie słowa nienawiść. Nienawidzę wartości Zachodu całym swoim ciałem, sercem, duszą i każdą komórką mojego jestestwa. Ktoś mógłby zapytać co znaczą wobec tego wartości Wschodu i gdzie jest różnica? Wartościami Wschodu jest zdolność do zakwestionowania najbardziej prymitywnych zwierzęcych odróchów homo sapiens, zdolność do zakwestionowania prywatnej własności, zdolność do zakwestionowania należności czy wartości oszczędności w pieniądzu.


Przysięgam na życie swoich maleńkich dzieci, że uczynię w życiu co tylko w mojej mocy, żeby współczesny kapitalizm zniszczyć!


Grillowanie Ukrainy - Xeo95 - 30.08.2014

korsarz napisał(a):Bardziej prawdopodobny jest scenariusz jaki przewidują prof. Wolniewicz i prof. Kieżun, tj. Ameryka wypada z gry, a wraz z nią unia, ustepują one miejsca Chinom i Rosji.
No proszę. Korsarz który sra na wszystkich nie-libertarian, nazywając ich komuchami (w tym także nielibertarianskich wolnorynkowcow!) podpiera się autorytetem człowieka który uważa że... Polskie władze po '89 nie powinny prywatyzować przemysłu i innych gałęzi gospodarki. :o

As Sa'iqa napisał(a):2014 - 143,800,000 (bez Krymu)
Jak to jest z rosyjskim obywatelstem na Krymie? Dano je każdemu, czy tylko tym którzy się zgodzili? I czy ci co je dostali musieli zrzec się ukraińskiego?


Grillowanie Ukrainy - lumberjack - 30.08.2014

krystkon napisał(a):Jestem nawalony jak Messerschmitt więc wolno mi wyrazić w tym wątku opinię o Zachodzie . Spędziłem kolejny tydzień spośród 3,5 roku spędzonych na Zachodzie i mogę po tym tygodniu i po 3,5 roku pobytu tutaj z całą pewnością powiedzieć, że nienawidzę wartości Zachodu. Dzięki Zachodowi zrozumiałem wreszcie znaczenie słowa nienawiść. Nienawidzę wartości Zachodu całym swoim ciałem, sercem, duszą i każdą komórką mojego jestestwa. Ktoś mógłby zapytać co znaczą wobec tego wartości Wschodu i gdzie jest różnica? Wartościami Wschodu jest zdolność do zakwestionowania najbardziej prymitywnych zwierzęcych odróchów homo sapiens, zdolność do zakwestionowania prywatnej własności, zdolność do zakwestionowania należności czy wartości oszczędności w pieniądzu.


Przysięgam na życie swoich maleńkich dzieci, że uczynię w życiu co tylko w mojej mocy, żeby współczesny kapitalizm zniszczyć!
Jak już wytrzeźwiejesz to znowu pójdziesz do roboty, a jak wrócisz, to znowu się nawalisz i ewentualnie napiszesz kolejny bojowniczy post na niszowym forum. Tyle twojej walki z kapitalizmem.

[Obrazek: 1263417181_by_Torcidziol_600.jpg]


Grillowanie Ukrainy - korsarz - 30.08.2014

krystkon napisał(a):Przysięgam na życie swoich maleńkich dzieci, że uczynię w życiu co tylko w mojej mocy, żeby współczesny kapitalizm zniszczyć!

krystkon ty komusza spierdolino, nie ma alternatywy wobec kapitalizmu.


Grillowanie Ukrainy - El Commediante - 30.08.2014

krystkon napisał(a):Przysięgam na życie swoich maleńkich dzieci, że uczynię w życiu co tylko w mojej mocy, żeby współczesny kapitalizm zniszczyć!

Młodzież powinna czytać posty krystkona w szkole żeby lepiej zrozumieć jak narodził się komunizm.


Grillowanie Ukrainy - lumberjack - 30.08.2014

Albo mój jeden post-streszczenie (żeby zaoszczędzić czas): z frustracji z powodu swojej sytuacji życiowej.

Ale z tej samej przyczyny można dojść do zupełnie innych wniosków - można postarać się poprawić swoją sytuację w mniej inwazyjny sposób niż poprzez wprowadzenie komunizmu. Można postarać się poszukać lepszej pracy albo przynajmniej mniej męczącej czy czasochłonnej.


Grillowanie Ukrainy - Wron NIEmiecki - 30.08.2014

Bad news for Pilaster. Winter is coming...
Cytat:Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak przestrzegł przed ryzykiem związanym z dostawami gazu dla państw UE przez Ukrainę. Na konferencji prasowej z komisarzem UE ds. energii Guentherem Oettingerem nazwał krytyczną sytuację przed sezonem grzewczym.
Zdaniem Nowaka istnieje ryzyko, że gaz dostarczany przez Gazprom do Unii, może być "nielegalnie pobierany przez Ukrainę na jej własne potrzeby". Rosja w połowie czerwca przerwała dostawy gazu dla Ukrainy, która odmówiła płacenia za surowiec cen zawyżonych po zmianie władzy w Kijowie z prorosyjskiej na prozachodnią. Według ministra Nowaka Ukraina winna jest za gaz 5,3 mld dolarów.
Powtorka z kryzysu w 2009? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Cytat:- Szczyt NATO w Walii nie zdecyduje o stworzeniu stałych baz Sojuszu w krajach bałtyckich czy w Polsce, bo byłoby to sprzeczne z umową z Rosją z 1997 r. - tłumaczył przedstawiciel Białego Domu. Zapewnił on jednak, że NATO wzmocni swą obecność w tym regionie. O tym, że kraje należące do NATO mają utworzyć nowe siły szybkiego reagowania, poinformował też dziennik "Financial Times"
Do NATO wstapilismy w 1999. Ciekawe po co?


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 30.08.2014

korsarz napisał(a):krystkon ty komusza spierdolino, nie ma alternatywy wobec kapitalizmu.

Kapital to tylko jeden ze sposobów na budowe hierarchii społecznej porzadkujacej funkcjonowanie spoleczenstwa. W kapitale chodzi wylacznie o to kto decyduje a kto decyzjom podlega, komu i co wolno i co i komu nie wolno.

Jak dowodzi fizyka i matematyka ten sam efekt mozna osiagac na 1000 roznych sposobow.
Dokładnie tak samo jest z porzadkowaniem spoleczenstwa.

Ja w odroznieniu od komucho nigdy nie twierdziłem, ze kapital nalezy usmiercic.
Ja tylko wyrazilem ze dla dobra calego spoleczenstwa potrzeba panstwowo ograniczyc mozliwosc koncentracji kapitalu, ujawic jego rozklad i gwarancja panstwowej pracy zniszczyc wykluczenia spoleczne. I to tyle w tym temacie.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 30.08.2014

lumberjack napisał(a):Albo mój jeden post-streszczenie (żeby zaoszczędzić czas): z frustracji z powodu swojej sytuacji życiowej.

Ale z tej samej przyczyny można dojść do zupełnie innych wniosków - można postarać się poprawić swoją sytuację w mniej inwazyjny sposób niż poprzez wprowadzenie komunizmu. Można postarać się poszukać lepszej pracy albo przynajmniej mniej męczącej czy czasochłonnej.

Ale tak na zawianego wprost to co ty pierdolisz?
Zeby budowac swoja osobista pozycje spoleczna potrzeba wpierw w pelni zaakceptowac powszechne warosci spoleczne. A ja zyje w stadzie agresywnych i debilnych malp. Mam zyskac podleglosc i swiadczenia otaczajacych mnie malp zamieniajac się we wzorowego pawiana?

Ni chuja. Moge co najwyzej przylaczyc sie do tepienia tej zarazy, ktora opanowala Ziemię.


Grillowanie Ukrainy - Kontestator - 30.08.2014

korsarz napisał(a):Bardziej prawdopodobny jest scenariusz jaki przewidują prof. Wolniewicz i prof. Kieżun, tj. Ameryka wypada z gry, a wraz z nią unia, ustepują one miejsca Chinom i Rosji.

To dopiero ciekawe. Doskonale wiem, że UE i USA nie spełniają libertariańskich ideałów korsarza ale zdecydowanie bliżej im do nich niż Rosji i Chinom. A to tym drugim korsarz wróży świetlaną przyszłość. USA i UE to najbardziej wolnorynkowe miejsca na Ziemi (oprócz jakichś tam bez większego znaczenia politycznego miast państw jak Singapur).


pitbbpl napisał(a):Też tak to widzę, USA jest u schyłku, zdegenerowali się totalnie.
Rosja i Chiny zyskają na znaczeniu na świecie. Widzę wzrost ich pozycji i upadek USA z piedestału.

I w czym się to przejawia? Jak na razie argumentacja pilastra jest dużo bardziej logiczna i poparta mimo wszystko jakimiś danymi niż korsarza i pitbbpl, którzy mówią dużo o jakieś mentalności i groźnych słowach przywódców Rosji. Rosja nie zaprezentowała jak na razie kompletnie nic. Skoro są tak silni to aż dziwne, że nawet nie przyznają się nadal do własnej obecności na Ukrainie.

Jeżeli chodzi o Chiny to jeszcze chociaż i tak wiele im brakuje do Zachodu a spowolnienie jest widoczne. A i im przyjdzie się zmierzyć niedługo z problemami jak starzejące się społeczeństwo. A Rosja? To przecież radzi sobie gorzej niż ZSRR, który jakiś tam wzrost chociażby PKB notował.


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 30.08.2014

Kontestator napisał(a):I w czym się to przejawia?

Tracą znaczenie i wpływy na świecie.
http://www.ft.com/intl/cms/s/0/6077675c-c4c4-11e3-8dd4-00144feabdc0.html#axzz3BmCu8Tso

Obama ośmieszony na szczycie G20
https://www.youtube.com/watch?v=1B0gPmYqzAI

Świat zaczyna postrzegać USA jak takiego łobuza w klasie któremu się wydawało że wszystko mu ujdzie na sucho. To się już kończy.

Wykorzystywanie pozycji dollara, podsłuchiwanie nawet własnym sojuszników i wiele wiele innych aspektów.


Grillowanie Ukrainy - zefciu - 30.08.2014

krystkon napisał(a):Spędziłem kolejny tydzień spośród 3,5 roku spędzonych na Zachodzie i mogę po tym tygodniu i po 3,5 roku pobytu tutaj z całą pewnością powiedzieć, że nienawidzę wartości Zachodu.
Ale siedzę dalej na Zachodzie, bo tu mi dają żryć.