Forum Ateista.pl
Grillowanie Ukrainy - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Grillowanie Ukrainy (/showthread.php?tid=10674)



Grillowanie Ukrainy - exeter - 14.02.2015

krystkon,

jesteś niegłupim facetem, powinieneś bez problemu odsiewać ziarno od plew.
Jak można pisać, że w Ługańsku i Doniecku o wolność walczą separatyści? Toć mają oni więcej ciężkiego sprzętu, niż niejedna armia w Europie. Uważasz podobnie jak Putin, że kupili go w sklepie?
Cytat:Jak na razie Zachód lansuje idee, iż najlepszym co może przytrafić się ludzkości to WYZYSK czyli zaspokajanie potrzeb jednego po trupie drugiego.
Źródło tej idei wywodzi się z chrześcijaństwa a głównie z katolicyzmu i dopóki ta wspaniała idea będzie panować w świecie homo sapiens dopóty nie będzie żadnych MY. Będzie ja i będzie odrębnie ty, więc nie pisz czego chceMY bo czego chcesz ty jest w sprzeczności z tym czego ja chcę.
Moje pokolenie zapłaciło słono za możliwość bycia wyzyskiwanym przez Zachód. Jakoś nie pasował nam się sowiecki raj. Nie cofaj nas do niego z powrotem.Oczko
A Ukraińcy, podobnie jak Polacy, gotowi są ginąć za to, by samemu móc wybierać sposób życia. I ja ich rozumiem.
Cytat:O matko jaki ten Putin biedny. Całe życie w strachu. To po co mu to panowanie skoro biedak całe życie spędza w histerii. Zresztą jak spojrzeć na jego wieloletnie panowanie nad milionami ludzi i największą krainą ziemi to rzeczywiście widać tę histerię .

Putin taki doświadczony i przecież nie tylko nieustającą władzą lecz wcześniejszymi doświadczeniami życiowymi taki biedny i nieświadomy nie daje rady przeprowadzić autopsychoanalizy, która pozwoliłaby mu na wyzbycie się panicznego strachu. Exeter go na szczęści rozszyfrował i teraz dzięki szpiegującym obce fora internetowe podległym Putinowi służbom, dotrze wreszcie do niego wiedza, że znajduje się w stanie histerii.

Exeter nie bądź głupi. Putin działa z pobudek patriotycznych i w głębokim przekonaniu, że to co robi jest dobre i słuszne. Powiedz sam ale szczerze - bałbyś się gdybyś miał głębokie przekonanie, że czynisz do dobrego dla twoich rodaków i jak najbardziej słusznego? Kto w ogóle mógłby bać się w takich warunkach? Tylko wariat. 1. Putin świetnie zna opinie podobne do twoich. 2 Putin nie boi się nikogo ani niczego. 3. Putin czeka tylko na okazję, żeby na drodze stanęli mu jacyś Kozacy a wtedy wreszcie znajdzie się w swoim żywiole.
W jednym się z Tobą zgodzę - Putin ma mentalność kagebisty i jedno co umie, to bezwzględna walka o władzę. Dla władzy gotów jest na wszystko. Wysadzić bloki mieszkalne w rosyjskich miastach, wywołać wojnę u sąsiadów, czy zaryzykować wybuch światowego konfliktu.
Nie zgadzam się, że nie zna strachu. Jak każdy rosyjski dzierżymorda, wie, że siedzi na bagnetach. A to niebezpieczne i mało wygodne.
Ledwie kilka lat temu przez postsowieckie kraje przetaczały się "kolorowe" rewolucje a w Moskwie antyputinowskie demonstracje gromadziły po kilkaset tysięcy ludzi. Popularność Putina sypała się i coś trzeba było zrobić. Gdy nawet Olimpiadę w Soczi świat wyśmiał i zbojkotował, władca Rosji zdecydował się na "małą zwycięską wojenkę", typowe rozwiązanie takich problemów. Przypuszczam, że nie spodziewał się takiej reakcji świata i takich kosztów. A teraz jest w sytuacji bez wyjścia - dalsze toczenie wojny na Ukrainie położy Rosję na kolana i w końcu wywoła bunt, a wycofać się nie może, bo go Rosjanie rozedrą na strzępy. Ma się czego bać.
Cytat:Cytat:
Napisał exeter Zobacz post
Putinowi można obciąć jaja w pięć minut, tylko, trzeba tego chcieć.
Bu ha ha ha ha ha ha Typowa zachodnia, zaślepiająca arogancja. To jest po prostu śmieszne. Grożenie Putinowi to jak wejście do gry w pokera z mistrzem pokerowym. Nie chcesz przegrać to nie graj z mistrzem pokerowym w pokera lecz wciągnij go do innej gry w której jest słaby.

Gdyby Zachód Europy rzeczywiście chciał rozwiązać problem Ukrainy to natychmiast przyznałby jej status członka UE 3-kategorii bo 2-kategoria jest już zarezerwowana dla Polski, natychmiast otworzyliby rynki pracy, zmywaki i burdele na Zachodzie dla Ukraińców, natychmiast zaangażowaliby się w reformy gospodarcze na Ukrainie i uzależniłby wszelką pomoc dla Ukrainy od zaprzestania wszelkich walk a w razie kontynuacji walk powinien by całkowicie odciąć się od Ukrainy i uszczelnić granice.

Wówczas gra zaczęłaby toczyć się w sferze przemysłowej, na której to grze zna się Zachód i nie zna się Rosja a nie w grze militarnej, w której Zachód Europy z Rosją nie ma nawet najmniejszych szans.

Ale chciwość i arogancja Zachodowi nie pozwoli na obranie właściwej strategii więc wejdzie do gry z Putinem, w której Putin jest niezwyciężony.
Historia jest pełna trupów "niezwyciężonych" graczy.Oczko
Ale z pierwszą częścią tego zdania, zgadzam się. Chciwość Zachodu nie pozwala mu zastosować środków nacisku ekonomicznego, które złamałyby rosyjską gospodarkę. Prawdopodobnie stoi też za tym lęk o to, co z Rosją, po Putinie.
Całkowite odcięcie Ukrainy od Zachodu jest strategicznym celem Rosji, bez względu na to, kto nią rządzi. Przecież Rosjanie mówią to otwartym tekstem - chcemy gwarancji, że rząd w Kijowie zrezygnuje z akcesji do UE i NATO, wtedy odpuścimy.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 14.02.2015

Exeter jesli twoje poglądy odzwierciedlają przekonania większości elity Zachodu to będzie wojna. I zobaczymy komu ona wyjdzie na zdrowie.

Kogo w ogóle obchodzi to, ze Putin dostarcza broń separatystom, ktorzy i tu najwazniejsze CHCĄ WALCZYĆ?
Tych, ktorym zdaje sie, ze mogą grozić Putinowskiej Rosji?
Jesli Zachod pójdzie na prawdziwą wojnę z Rosją przegra ja. Niedźwiedź śpi. Jeśli obudzić niedźwiedzia ten ukatrupi wszystkich.

Powtarzam się. Rosjanie maja serce do walki a Zachod juz tego serca nie ma. Metroseksualni nie pójdą na wojnę a jak pójdą to będą walczyć za swoje stylowe torebki kiedy Rosjanie za wlasne rodziny.

Na Zachodzie nie ma juz prawdziwych rodzin, nie ma juz więzi społecznych jest juz tylko karta kredytowa i centrum handlowe nie ma zatem ducha walki bo nie ma o co walczyć. Ludzie sa cwani i nikt nie będzie ryzykowal życia za nic. Zachodowi tylko zdaje się, ze jest potężny militarnie bo łatwo zwyciężył z pastuchami. Zachód nie jest potężny. Jest slaby co szybko okaże się. Putin o tym wie.

Putin nie boi się konfrontacji zbrojnej, oczekuje jej i będzie ja prowokowal.
Myślę ze juz na wiosnę zacznie się prawdziwa wojna. Tylko musi sie ocieplić.


Grillowanie Ukrainy - Machefi - 14.02.2015

krystkon napisał(a):Kogo w ogóle obchodzi to, ze Putin dostarcza broń separatystom, ktorzy i tu najwazniejsze CHCĄ WALCZYĆ?
Kogo obchodzi, czy i skąd Ukraińcy dostają broń, jeśli chcą walczyć?
Zachód powinien im ją dostarczać, "krystkony" nie mają nic przeciwko.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 14.02.2015

A co ja mogę mieć przeciw? I tak zrobicie co chcecie. Ja tu na nic nie mam wpływu, to nie moj swiat, jestem tylko niewolnikiem.
Dla mnie wojna jest właściwie lepsza od pokoju bo daje nadzieję na wyzwolenie się z niewoli. Wiec dostarczajcie. Droga z Zachodu na Wschod jak na razie dla was wolna. Transport broni przejdzie a ja nie powstrzymalbym go nawet gdybym tego chcial a nie chce.
Niech się leje krew itrup sciele to moze pod wrazeniem tego homo sapiens pojmie wreszcie co tu się wyprawia.


Grillowanie Ukrainy - Iselin - 14.02.2015

http://www.tvn24.pl/konflikt-na-ukrainie-rosyjscy-studenci-wybaczcie-nam-ukraincy,515146,s.html


Grillowanie Ukrainy - Sofeicz - 14.02.2015

Cytat:Chciwość Zachodu nie pozwala mu zastosować środków nacisku ekonomicznego, które złamałyby rosyjską gospodarkę. Prawdopodobnie stoi też za tym lęk o to, co z Rosją, po Putinie.
Destabilizacja i upadek gospodarczy Rosji nie jest w niczyim interesie. Mało to mamy ostatnio upadłych satrapii targanych różnymi konwulsjami.
Strategia sączenia wyliczonych dawek trucizny do rosyjskich żył daje efekty.
Misio dostaje zadyszki i o to chodzi.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 15.02.2015

Sofeicz napisał(a):Strategia sączenia wyliczonych dawek trucizny do rosyjskich żył daje efekty.

A jaka to strategia jest? Jaki jest jej cel? Jakich efektów oczekujesz?

Że Putin nagle szczelnie zamknie granicę, zacznie porozumiewać się z Zachodem i zostawi separatystów samych sobie na poderżnięcie gardeł?

Że nagle na Pl Czerwonym w Moskwie pojawi się sto tysięcy Rosjan domagających się ustąpienia Putina?

Bu ha ha ha ha ha ha ha ha Uśmiech

Strategia sankcji gospodarczych to żadna strategia - to to żadnego sensownego celu nie ma.

Nie wróć to to ma jednak swój cel: "pokażemy Putinowi co to nie my".
Żeby tylko przez to Putin nie pokazał co to nie on bo wszystko może się mało zabawnie zakończyć.

Grozić Putinowi, byłemu agentowi, długo mieszkającemu na Zachodzie i znającemu dokładnie ze szczegółami kulturę Zachodu - toż to potrzeba być chyba debilem. Uuuuuuuuuuuuu już się przestraszył - panicznie. Uśmiech Jeden szybki atak na Ukrainę i cała Europa Zachodnia zacznie robić w gacie, kiedy on na spokojnie znajdzie się w swoim żywiole.

Nie wiecie chłopaki co czynicie.

-----------------------
A kto mi powie dlaczego właściwie UE w tym stanie wojennym nie zastosowała wyjątkowego rozwiązania pozwalając np. Ukraińcom na wjazd do UE bez wiz co skutecznie rozładowałoby konflikt?

Arogancja, Niemcy są w świetniej sytuacji gospodarczej zbudowanej zresztą kosztem słabszych krajów UE, skąpani w forsie i podpuszczani skutecznie przez USA, zdaje im się, że mogą rządzić światem.


Grillowanie Ukrainy - Sofeicz - 15.02.2015

krystkon napisał(a):A jaka to strategia jest? Jaki jest jej cel? Jakich efektów oczekujesz?
A. Manipulacja cenami ropy - cios w same ruskie jaja, bo ten kraj z tego tylko żyje.
B. Odcięcie rosyjskich banków od zachodnich kredytów.
C. Szlaban na pozyskiwanie najnowszych technologii.

I wystarczy, jako dawka bromu dla kozackich popisów.
Więcej nikt nie chce.


Grillowanie Ukrainy - Fanuel - 15.02.2015

Misio z zadyszki przechodzi do konwulsji. Misio ma podobno pazurki trzeciej wielkości na świecie, a od ponad roku opór stawia mu balansująca na krawędzi życia i śmierci chora zdechlaczyna. Misio chapnął paluszek z gangreną i patrzeć jak rok stuknie od rzucenia się na stópkę. W tym samym czasie ofiara Misia ani rozszarpana nie padła, ani się nie wykrwawiła. A nie oszukujmy się, Misia arszenikiem nikt nie truje, chociaż może. Miś to od czasu do czasu dostaje środek na przeczyszczenie, co u Misia wywołuje ataki padaczki. Misio cierpi bardziej od własnych ukąszeń w zadek, dzięki którym jest w kondycji gorszej niż zaraz po amputacji sadełka i mu się wcale nie polepsza... Co z tego że do Misia śrutem strzelają, skoro Miś ma hemofilię i cierpi na autoagresję. Z Misiem nie wygrasz. Sam się wykończy.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 15.02.2015

Sofeicz napisał(a):A. Manipulacja cenami ropy - cios w same ruskie jaja, bo ten kraj z tego tylko żyje.
B. Odcięcie rosyjskich banków od zachodnich kredytów.
C. Szlaban na pozyskiwanie najnowszych technologii.

A to już cele zostały wymienione czy może środku do celu?
Bo jak środki do celu to co jest celem?
No chyba, że nie wiadomo co jest celem to wtedy nie potrzeba mówić. Uśmiech
Ale jaja z trupami.
To z tej okazji jeszcze raz przywołam w powiększeniu mojego ukraińskiego avatara.

[Obrazek: BtjuZ5uCcAAkKrC.jpg]

Neuromanta napisał(a):Misio z zadyszki przechodzi do konwulsji. Z Misiem nie wygrasz. Sam się wykończy.

Nie no ale tak na poważnie.

Wyobrażasz sobie, że teraz jakiś młody wilk kształcony na zachodnich uniwersytetach zastąpi Putina, uporządkuje wszystkie sprawy Rosji godząc ją z Zachodem, kiedy Putin pójdzie na emeryturę i spędzi ją gdzieś na Zachodzie udzielając się od czasu do czasu podobnie do Gorbaczowa?

Chyba nie.
Za to wystarczy, żeby Amerykanie i Europejczycy dostarczyli broń Ukrainie do rozpętania prawdziwej wojny. Ale chyba spękają i będą czekać na cud. Za to Putin nie spęka, nie mając na co czekać będzie prowokował Zachód do dostaw broni dozbrajaniem separatystów a przy tym wyrażając "ale o co chodzi?"


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 15.02.2015

I wezta jedna rzecz pod rozwagę.
Putin naprawdę nie boi sie wojny, dąży do niej, chce zeby zdarzyla się. To Zachodnia Europa boi sie wojny bo nie USA - zwłaszcza takiej toczącej się w Europie. USA więc tez szczuje do wojny.

I jak w tym kontekście wypadaja groźby Zachodu Europy kierowane wobec Putina, bo Putin to Rosja?
Glupio nie? Oczko


Grillowanie Ukrainy - exeter - 15.02.2015

krystkon,

Cytat:I wezta jedna rzecz pod rozwagę.
Putin naprawdę nie boi sie wojny, dąży do niej, chce zeby zdarzyla się. To Zachodnia Europa boi sie wojny
I co w związku z tym proponujesz? Putin dąży do wojny, a my powinniśmy bać się i kłaść uszy po sobie?
Zapominasz, że ten scenariusz został już raz przećwiczony - w 1938 roku i nie sprawdził się ani trochę.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 15.02.2015

Napisalem juz. Gdyby UE naprawdę chciała te sytuację rozegrać dobrze dla siebie to otworzylaby granicę dla wszystkich Ukraińców pozwalając na wjazd bez wiz lacznie z Ukraincami na Krymie i bez żadnych umów. Po prostu tak i juz.

A po drugie uzaleznilaby wszelką pomoc finansową od natychmiastowego i bezwarunkowego zaprzestania walk na Wschodzie. Chcecie kreche i wjazd bez wizy to nikomu nie wolno walczyć ani jednego żołnierza na wschodzie.

Gdyby w zachodniej części Ukrainy zaczęło dziać się cos pozytywnego gospodarczo to oderwane republiki przybieglby z powrotem z wywieszonym jezorem.
Tylko naglym gospodarczym rozwojem zachodu Ukrainy mozna pokonac Putina.
Grozic komuś kto jest o wiele silniejszy militarnie to sobie mozna jeśli jest sie wariantem pragnącym stracić życie.

Arogancja i chciwość nie pozwolą jednak Europie Zachodniej na przyjecie wlasciwych rozwiązań, przez co sami zaprowadzą do rozpadu UE. Co jednak dziwic sie systemowi spolecznemu opartemu na WYZYSKU i zaspokajaniu się jednego czlowieka po trupie drugiego. Tego systemu nie stac po prostu na nic lepszego.

Ta sama arogancja i chciwość doprowadza do wykluczenia Grecji z UE. I bylo budowac sojusze przez 50 lat zeby z chciwosci wszystko poszlo w pizdu?

----
A i jak dla mnie osobiście to nawet dobrze. Może w stanie wojennym uda mi sie wyzwolić z mojej indywidualnej niewoli. Choć niby wiem, ze we wzajemnym zabijaniu się jest niewiele sensu w mysl dobra wspolnego to jednak kiedy nie da sie juz zyc jak człowiek w otoczeniu innych ludzi a mozna juz tylko zyc jak niewolnik to trzeba zabijać. Nie ma innego wyjścia.


Grillowanie Ukrainy - Machefi - 15.02.2015

krystkon napisał(a):Gdyby UE naprawdę chciała te sytuację rozegrać dobrze dla siebie to otworzylaby granicę dla wszystkich Ukraińców pozwalając na wjazd bez wiz lacznie z Ukraincami na Krymie i bez żadnych umów. Po prostu tak i juz.
Gdyby chciała dobrze zrobić Ukraińcom, to tak, ale niekoniecznie sobie.
Cytat:A po drugie uzaleznilaby wszelką pomoc finansową od natychmiastowego i bezwarunkowego zaprzestania walk na Wschodzie. Chcecie kreche i wjazd bez wizy to nikomu nie wolno walczyć ani jednego żołnierza na wschodzie.
Putin nie oczekuje pomocy od Zachodu, oczekuje od niego ustępstw, w związku z czym taka oferta nie doprowadziłaby do zaprzestania walk z jego strony. Ukraińcy jeśli chcieliby pomocy mieli by do wyboru zaprzestanie walk czyli oddać Ukrainę walkowerem, zajęte przez Putina Ukraina nie dostała by zaoferowanej pomocy od Zachodu, więc nie jest to rozwiązanie, należało by więc walczyć aby bronić terenu ale to wykluczałoby pomoc Zachodu. Krystkon pozostawiłeś Ukrainę bez możliwości wyboru, cokolwiek zrobią pomocy nie dostaną, ergo walki nie wygasną.
Cytat:Gdyby w zachodniej części Ukrainy zaczęło dziać się cos pozytywnego gospodarczo to oderwane republiki przybieglby z powrotem z wywieszonym jezorem.
Putin by na to pozwolił tak jak Czeczenii, już to widzę.
Cytat:A i jak dla mnie osobiście to nawet dobrze. Może w stanie wojennym uda mi sie wyzwolić z mojej indywidualnej niewoli.
Świat podpalić dla osobistej korzyści, czyli dokładnie to co zarzuca innym Krystkon, co za hipokryzja.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 15.02.2015

Machefi zobaczymy jak wyjdzie na zdrowie UE droga konfrontacji i ile dzięki temu osiagnie w przyszłości. Co da jej grozenie Putinowi.

A z tym podpalaniem świata to czy ja zbudowalem takie zasady spoleczne, ze ludzie przez nie pragna swiat podpalic? Czy to moja wina? Ja chcę istotnie odmiennych zasad poczytaj moje postulaty.

Jak ktos chce pazurami i zębami bronic współczesnych reguł to jednak musi liczyć sie z tym, ze swiat zostanie podpalony a jego dom zburzony. Co poradzisz?


Grillowanie Ukrainy - Jester - 15.02.2015

krystkon napisał(a):A jaka to strategia jest? Jaki jest jej cel? Jakich efektów oczekujesz?
Wojny wygrywa się pieniędzmi. Im mniej pieniędzy ma Rosja, tym mniejsze zagrożenie stanowi.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 15.02.2015

Jester napisał(a):Wojny wygrywa się pieniędzmi. Im mniej pieniędzy ma Rosja, tym mniejsze zagrożenie stanowi.

Zeby wygrac wojnę wpierw potrzeba wojny chcieć.
Kto zaczyna myśleć kategoriami zwycięstwa i przegranej w wojnie z innymi ludźmi ten widac ma ochotę na rabanke z ludzkiego mięsa. Nie dziwota bo przeciez to ci sami ludzie, którzy na codzień wyzyskuja innych.


Grillowanie Ukrainy - Machefi - 15.02.2015

Na razie największą ochotę ma Putin, twoje bożyszcze.
Człowiek, którzy na co dzień wyzyskuje innych - tak to trafna definicja.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 15.02.2015

Machefi napisał(a):Na razie największą ochotę ma Putin, twoje bożyszcze.
Człowiek, którzy na co dzień wyzyskuje innych - tak to trafna definicja.

Moje bozyszcze?
Człowiek wojny i najbardziej dzikiego kapitalizmu, ktory dołożył się do powstania kosmicznych różnic społecznych?
Cos ci sie pomylilo. Dla mnie to zwykly menel bez zadnych wartosci.

Człowiek tajemnic i zmow moim bozyszcze? O matko!
Najgorsze w tym jest to, ze Putin to tylko reprezentacja prawdziwych wartości większości Rosjan. Popierają go bo zgadzają się z nim.

Jednak wojny i wyzysk sa tu nieuniknione bo urodziłem się na planecie malp. Co poradzisz? Głową muru nie przebijesz, dżungli gołymi rękami nie wykarczujesz. Znaczy ja jeszcze wierzę, ze można ale to chyba ta część mnie odpowiedzialna za wariactwo.


Grillowanie Ukrainy - Sofeicz - 15.02.2015

Apel do Krystkona - powróć na łono długu i pieniądza, bo zaczynasz się miotać między niedobrym Putinem i chciwym Zachodem. Tertium non datur.