Forum Ateista.pl
Grillowanie Ukrainy - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Grillowanie Ukrainy (/showthread.php?tid=10674)



Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 21.02.2015

@Exeter

Może mi wyjaśnisz co takiego Ameryka dla nas zrobiła ?

Powykorzystywała sobie nas do niecnych celów w Iraku czy Afganistanie, ulokowała tajne więzienia w Polsce.

Jeszcze jakieś zalety o których zapomniałem? Ci to dopiero mają nas w D....


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 21.02.2015

Trudno nie zgodzić sie z tym ze amerykańska kultura i model spoleczny pomimo calej chciwości, bezwzglednosci i agresji Amerykanów sa 1000x lepsze od Rosyjskich.

Co nie znaczy ze amerykański model spoleczny jest DOBRY. Nie jest dobry jest zly ale zdecydowanie mniej zly od rosyjskiego.


Grillowanie Ukrainy - exeter - 21.02.2015

pitbbpl,

Cytat:@Exeter

Może mi wyjaśnisz co takiego Ameryka dla nas zrobiła ?
To elementarz, ale przypominam:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czterna%C5%9Bcie_punkt%C3%B3w_Wilsona
i to:
[COLOR="Blue"]Walka z „imperium zła”
Reagan stworzył kilka chwytliwych określeń; 8 marca 1983 roku prezydent nazwał ZSRR imperium zła.

Podczas wizyty w Zachodnich Niemczech w 1987 roku przemawiał pod Murem Berlińskim (przed Bramą Brandenburską). Wezwał wtedy przywódcę ZSRR Michaiła Gorbaczowa do zniszczenia tego fizycznego symbolu żelaznej kurtyny, oddzielającej kraje kapitalistyczne od komunistycznych słowami:


Prezydent Ronald Reagan w Berlinie
Panie Gorbaczow, niech pan zburzy ten mur!
„Mr. Gorbachev, tear down this wall!” (ang.)
Wielu historyków uważa, że Reagan przyczynił się decydująco do przegranej ZSRR; inni sądzą, że komunistyczne imperium upadło pod własnym ciężarem. Na pewno ogromne znaczenie miało narzucenie przez prezydenta USA tempa wyścigu zbrojeń, w tym zwłaszcza wprowadzenie do użytku nowych zaawansowanych technologii i rozpoczęcie prac badawczo-konstrukcyjnych nad nowymi rodzajami broni. Jednym z najbardziej znanych projektów Reagana było rozpoczęcie programu rozwoju strategicznego – narodowego systemu obrony antybalistycznej pod nazwą Strategic Defense Initiative (SDI). Emanacją idei SDI, było zadane 23 marca 1983 w trakcie telewizyjnego Orędzia do Narodu retoryczne pytanie:

Quote-alpha.pngCzyż nie byłoby lepiej ratować życie ludzi, zamiast mścić ich śmierć?[6]
Przez wiele krajów przetoczyła się fala, finansowanych w dużej mierze z Funduszu Zagranicznego KPZR, pacyfistycznych protestów. Po latach, na pytanie dziennikarza, jaki jego zdaniem moment zadecydował o upadku ZSRR, Gorbaczow odpowiedział: „Bez najmniejszej wątpliwości, konferencja w Reykjaviku”. Kraje komunistyczne nie posiadały dość środków na konkurowanie w dziedzinie „gwiezdnych wojen”.

Reagan wspierał dążenia Polaków do obalenia komunizmu zarówno ze względu na Polonię amerykańską, jak i na znaczenie tego ruchu w konfrontacji z ZSRR. Za jego zgodą CIA przekazywała polskim opozycjonistom fundusze na walkę z władzami komunistycznymi. Po wizycie w Polsce Jana Pawła II w 1979 i strajkach sierpniowych w 1980 opozycja zyskała siłę i władze zostały zmuszone do podpisania porozumienia z nowo powołanym związkiem „Solidarność”. Reagan wspierał też akcję pomocy dla działaczy ruchu Solidarności po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku, a także doprowadził do nałożenia na Polską Rzeczpospolitą Ludową sankcji gospodarczych.

Sankcje pogłębiły kryzys gospodarczy w Polsce: zadłużona gospodarka nie była w stanie uzyskać wystarczającej ilości dolarów na spłacanie zaciągniętych w tej walucie kredytów. Dobra importowane stały się w kraju zupełnie niedostępne. Zachodnie towary sprzedawano jednak w sklepach sieci Pewex za dolary i inne waluty wymienialne. Na wiele podstawowych towarów wprowadzono kartki. Kryzys zmusił polskie władze do reform, co wkrótce po zakończeniu kadencji Reagana doprowadziło do obrad Okrągłego Stołu i przekształcenia Polski w kraj demokratyczny o gospodarce wolnorynkowej. W tym czasie również ZSRR pogrążył się w kryzysie i rozpadł ostatecznie 3 lata po zakończeniu rządów Reagana.

W roku 1990 Reagan jako były prezydent przyjechał do Polski i wygłosił 15 września przemówienie w Stoczni Gdańskiej. W 1991 został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej[7]. W 1994 roku przyznano mu Honorowe Obywatelstwo Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa[8]

W uznaniu tych zasług prezydent Lech Kaczyński w lipcu 2007 przyznał pośmiertnie Ronaldowi Reaganowi Order Orła Białego.[/COLOR]



Grillowanie Ukrainy - Żarłak - 21.02.2015

Nie wiem czy z głupoty, czy wyrachowania exeterze, ale zapomniałeś wkleić cokolwiek o konferencji w Jałcie i Teheranie. Wszystko ładnie i pięknie tak sobie czytać o epizodzie jednego prezydenta i kilku wystąpieniach innego zapominając o zinfiltrowanym środowisku Roosevelta, który prawdopodobnie był ujeżdżany przez sowiecką wszawicę, która rzucając mu się na mózg wykreowała potęgę ZSRR.
Także nie wiem czy można okazywac wdzięczność za pewien udział w odzyskaniu niepodległości, którą niecałe trzydzieści lat później odebrał inny "zacny" prezydent. Co niesie ze sobą większe konsekwencje exeterze?

Amerykanom możemy okazywac kurtuazyjną wdzięczność. Nie jesteśmy im nic winni. Żadnemu narodowi nie jesteśmy.


Grillowanie Ukrainy - Gladiator - 21.02.2015

Ta wojna jak każda jest straszna. Ukraina nie szans je wygrać, jest za słaba wobec Rosji, a wysyłanie kolejnych źle dowodzonych korpusów mija się z celem. Sami Ukraińcy poza bitnymi rezunami nie chcą specjalnie walczyć. Ludzie umierają z głodu na Ukrainie, długi rosną, wojna pożera wszystko. Mam wrażenie, że trudno im się pogodzić ze stratą wschodu, który jest nie do odzyskania w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.


Jesienią byłem na Athos, świętym miejscu prawosławia. Głównie Grecy, sporo zwłaszcza Rosjan i Ukraińców, pojedynczy z różnych krajów Europy.. Wchodziliśmy na Afona (Mount Athos) , szczyt szczególny w sercu każdego prawosławnego. Po drodze na masywie jest schronisko, gdzie spędziliśmy dwie noce. Nie było Greków, byli tylko Ukraińcy i Rosjanie oraz trzy "Paljaki" między nimi. Uśmiech W powietrzu wisiała cały czas lekko napięta atmosfera, choć w miejscu tak wyjątkowym wszystko musiało być stonowane. Drugiego dnia wstaje rano (spałem na zewnątrz schroniska) i wchodzę do jadalni, Ukraińcy zapraszają do stołu na śniadanie, częstują czym mają.
W pewnym momencie idę po wodę, a siedzący obok mnich podnosi na mnie swoje jasne oczy i pyta się: A ruskich ty ljubisz? Autorzy książek mają na takie okazje pewien zwrot. Ktoś tam „zesztywniał wewnętrznie”, ja doświadczyłem takiego uczucia. Kilka par oczu spoczęło na mnie patrząc wyczekująco. W ciągu pół sekundy uświadomiłem sobie, że jeśli w następnej sekundzie nie wymyślę czegoś sensownego, sytuacja będzie nieco nieprzyjemna. Niestety nic mądrego nie przychodziło mi do głowy. W końcu z lekkim „patriarchalnym” uśmiechem powiedziałem pojednawczo ja lublu wsech prawosławnych”. Mnich ... podał mi rękę! Uff sytuacja zażegnana. Uśmiech W podobnym kłopocie znalazł się kolega. Wszedł do sali sypialnej, a tam Rosjanie dyskutowali z Ukraińcami wiadomo o czym. (dość spokojnie, pewnie dlatego że większość mieszkała w Londynie) Któryś z tam siedzących odezwał się do niego : Wy Poljaki ruskich nie ljubit. Kolega znalazł dobre wyjście i twardo do nich mieszaniną polskiego i rosyjskiego: „Ja na swojej życiowej drodze spotkałem zawsze dobrych Rosjan i Ukraińców, dlaczego mam kogoś nie lubić !?”

Później schodząc do portu spotkałem kilka grup pielgrzymów rosyjskojęzycznych. Podczas zwyczajowej rozmowy (porozumiewam się w stopniu podstawowym) widziałem nieufne spojrzenia wobec Polaka.
Otóż to, wielkie interesy, wielka polityka, a giną i cierpią jak zawsze zwykli ludzie. Żal ludzi, niestety nie można udawać, że się widzi pewnych rzeczy, lukrowany obraz medialny nie odpowiada rzeczywistości. Stąd wszelkie proste odpowiedzi mijają się z rzeczywistością.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 22.02.2015

Dlaczego w ogóle całe grupy społeczne czy narody walczą ze sobą? Dlaczego atakują się, kaleczą, mordują? O co w tym chodzi?
Dlaczego narody czczą swoich żołnierzy, podniecają się zwycięskimi bitwami, rozprawiają o swojej dawnej potędze i wpływach?

Zawsze idzie o to samo.
Chodzi o władzę nad innymi ludźmi.

I obojętnie czy to na poziomie własnej rodziny, w której dominujesz nad pozostałymi jej członkami, czy na poziomie własnej firmy, w której rozstawiasz pracowników po kątach, czy na poziomie organizacji społecznych czy całych systemów społecznych zawsze idzie o to, żeby inni ludzie czynili to czego ty chcesz i abyś ty jednocześnie nie musiał czynić tego czego chcą oni.

Homo sapiens to prymitywna małpa, która dążenie do dominacji ma w genach.
Rzeczywiste motywy ludzkiej małpy walczącej o władzę w swej istocie nie różnią się od motywacji kozła napierdalającego się z innym kozłem o możliwość zapłodnienia wszystkich samic.

Ta choroba opanowuje umysły wszystkich, bo wszyscy mają podobne pragnienie władzy.

To jest źródło wojen:
- myśl podobnie do mnie
- zgadzaj się ze mną
- posiadaj podobne wartości
- czyń czego ja chcę
albo znienawidzę cię i zabiję.

----------------------
W wojnach nie ma złych i dobrych są wyłącznie przegrani i wygrani, zniewoleni i dominujący.

Pisałem już, że nienawidzę homo sapiens w jego całej masie?
Więc nienawidzę homo sapiens za to czym jest. Prymitywna, nieświadoma własnych popędów, agresywna małpa, która nieustająco i silnie pragnie dominacji.

Dobra idę rzucić pawiem to może mi ulży.

------------------
A było już, że bez przebudowy systemów społecznych kolejna wojna światowa jest nieunikniona?
W obliczu istniejących różnic społecznych kolejna wojna światowa jest nieunikniona. To tylko kwestia czasu.


Grillowanie Ukrainy - exeter - 22.02.2015

krystkon,

Cytat:Dlaczego w ogóle całe grupy społeczne czy narody walczą ze sobą? Dlaczego atakują się, kaleczą, mordują? O co w tym chodzi?
Dlaczego narody czczą swoich żołnierzy, podniecają się zwycięskimi bitwami, rozprawiają o swojej dawnej potędze i wpływach?

Zawsze idzie o to samo.
Chodzi o władzę nad innymi ludźmi.
Miałem założyć wątek, poświęcony przyczynom wojen, ale nie chce mi się dyskutować z Żarłakami.Oczko
Masz 100% racji - wojny są skutkiem męskiej rywalizacji.
Cytat:Homo sapiens to prymitywna małpa, która dążenie do dominacji ma w genach.
Rzeczywiste motywy ludzkiej małpy walczącej o władzę w swej istocie nie różnią się od motywacji kozła napierdalającego się z innym kozłem o możliwość zapłodnienia wszystkich samic.
Motywy są te same, dokładamy do nich ideologię, to wszystko.
Cytat:Ta choroba opanowuje umysły wszystkich, bo wszyscy mają podobne pragnienie władzy.
Jest najskuteczniejszym narzędziem selekcji płciowej, co bardzo źle wróży ludzkiej cywilizacji.
Cytat:W wojnach nie ma złych i dobrych są wyłącznie przegrani i wygrani, zniewoleni i dominujący.
Fakt.
Cytat:Pisałem już, że nienawidzę homo sapiens w jego całej masie?
Więc nienawidzę homo sapiens za to czym jest. Prymitywna, nieświadoma własnych popędów, agresywna małpa, która nieustająco i silnie pragnie dominacji.

Dobra idę rzucić pawiem to może mi ulży.
A we mnie pozostała jeszcze odrobina nadziei i wiary w ludzki rozum.


Gladiator,

jak zwykle, sypnąłeś piaskiem w oczy, "jasnymi oczami" prawosławnego mnicha chcesz nas czarować i odwracać uwagę od sedna sprawy.
Nie chodzi o to, czy wśród Rosjan, lub szerzej, prawosławnych, są ludzie dobrzy? Na pewno są. Wspaniała jest także rosyjska kultura. Tylko, że my w tym wątku nie o tym gadamy. Piszemy o kurewskiej polityce rosyjskiego imperium, która jest zagrożeniem dla całego otoczenia Rosji.
I do tego się odnieś, zamiast opowiadać o swoich pielgrzymkach.Oczko


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 22.02.2015

Rosja ma natomiast po dziurki w nosie kurewskiego imperium USA.

Stąd wojna, Ukraina tak naprawdę się nie liczy w tej rozgrywce.


Grillowanie Ukrainy - DziadBorowy - 22.02.2015

Jeżeli imperializm amerykański jest zły to jaką formę może mieć imperializm rosyjski - państwa w którym średnia długość życia ludzi jest porównywalna z krajami trzeciego świata?


Grillowanie Ukrainy - Xeo95 - 22.02.2015

Constal napisał(a):A to że u nas politycy głownego nurtu liżą buty UE i USA to luz
Tak, liżą. Ale z dwojga złego lepiej lizać buty zachodowi.

Cytat:Orban po prostu dba o interesy własnego kraju. Ale rozumiem że dla PO i Michników to zbrodnia
W jaki sposób dba o interesy? Zamieniając jedno zło (Unię) na drugie, jeszcze gorsze (Rosję)?
Po co piszesz o PO i Michnikach? Nie mam z nimi nic wspólnego.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 22.02.2015

No i powoli chlopaki i dziewczyny dochodzimy do sedna sprawy.
Ludzie podrzynaja sobie gardla na Ukrainie albowiem tak ukochalismy rywalizację społeczną, ze poderzniete gardlo jest tylko konsekwencją naszej miłości.

Skoro juz tak kochamy napierdalac sie wzajemnie na kazdym poziomie przejawu naszej egzystencji to przynajmniej powinniśmy umieć zaakceptować nasza naturę i nie dziwic sie trupom leżącym na ulicy.

To jest NORMA. Gdzie drwal rabie tam wióry lecą.


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 22.02.2015

DziadBorowy napisał(a):Jeżeli imperializm amerykański jest zły to jaką formę może mieć imperializm rosyjski - państwa w którym średnia długość życia ludzi jest porównywalna z krajami trzeciego świata?

To nie ma nic do rzeczy co jest lepsze a co gorsze i według kogo.

Amerykanie weszli na teren zależny od Rosji to niech się liczą z konsekwencjami.
Chyba wiedzieli co robią więc reakcja Rosji powinna być im znana.
Pogrywali sobie to sobie nagrabili.
A gdzie Rosja się zatrzyma, to się jeszcze okaże?


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 22.02.2015

pitbbpl napisał(a):To nie ma nic do rzeczy co jest lepsze a co gorsze i według kogo.

Amerykanie weszli na teren zależny od Rosji to niech się liczą z konsekwencjami.
Chyba wiedzieli co robią więc reakcja Rosji powinna być im znana.
Pogrywali sobie to sobie nagrabili.
A gdzie Rosja się zatrzyma, to się jeszcze okaże?

Ja mam takie skojarzenie, ze jak jeden lampart wejdzie na teren drugiego to musi liczyć się z konsekwencjami.


Grillowanie Ukrainy - Sofeicz - 22.02.2015

pitbbpl napisał(a):Amerykanie weszli na teren zależny od Rosji to niech się liczą z konsekwencjami.
Chyba wiedzieli co robią więc reakcja Rosji powinna być im znana.
Pogrywali sobie to sobie nagrabili.
A gdzie Rosja się zatrzyma, to się jeszcze okaże?

Znowu raczysz pierdolić na starą melodię.
To gdzie są te amerykańskie czołgi, amerykańska artyleria, lotnictwo, amunicja? Jak na razie, to armia ukraińska nie ma co jeść i czym strzelać.

Co to znaczy wejść na teren zależny Rosji?
Czyli popierasz pogląd Putina, że Ukraina to nie jest państwo tylko chuj wi co.
Ergo obywatele Ukrainy nie mają prawa wybrać sobie modelu państwowości.
To dlaczego my mielibyśmy takowy wybór mieć?
Przecież też jesteśmy wg Rosjan Priwislańskim Krajem.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 22.02.2015

Sofeicz napisał(a):Znowu raczysz pierdolić na starą melodię.
To gdzie są te amerykańskie czołgi, amerykańska artyleria, lotnictwo, amunicja? Jak na razie, to armia ukraińska nie ma co jeść i czym strzelać.

Co to znaczy wejść na teren zależny Rosji?
Czyli popierasz pogląd Putina, że Ukraina to nie jest państwo tylko chuj wi co.
Ergo obywatele Ukrainy nie mają prawa wybrać sobie modelu państwowości.
To dlaczego my mielibyśmy takowy wybór mieć?
Przecież też jesteśmy wg Rosjan Priwislańskim Krajem.

O ile mi wiadomo na Majdanie niektórzy wybierali koktajlami Mołotowa a jeszcze inni karabinami snajperskimi. Niesprawiedliwościa byloby nie pozwolic innym dokonywać wyborów za pomocą rakiet Grad.

Skoro uznaliśmy juz rywalizację za święty model spoleczny to pozwólmy ludziom troszkę porywalizowac.
Skoro nie przeszkadzają ci bezsilni wykluczeni społecznie biedacy na ulicach to co ci te parę trupów moze przeszkadzac?

Wszystko co dzieje się we wschodniej Ukrainie dzieje sie w zgodzie ze wspolczesnie obowiazujacymi zasadami spolecznymi a właściwie jedną podstawową zasad.
PO TRUPIE DO ZASPOKOJENIA.

Skoro Amerykanie rywalizują kapitałowo na calym swiecie to kto zabroni Ruskim rywalizowac militarnie? Kazdy wybiera ta dziedzinie, w ktorej jest najlepszy. Proste jak drut.

Żeby wzajemne usmiercanie sie homo sapiens skończyło się wierw czlowiek musialby dostrzec czlowieka w innym czlowieku a ludzkie malpy nie maja tej zdolnosci. Poza napychaniem otworu gebowego, walka i kopulowaniem nic wiecej nie potrafią.

------
No to jak USA finansowalo w koncu tych majdanowcow czy nie?
Bo wiesz $1000 w gotówce kiedy bieda az piszczy moze mieć wpływ na wybory. Niektorzy mordują dla takich wartości.


Grillowanie Ukrainy - Żarłak - 22.02.2015

exeter napisał(a):krystkon,
Miałem założyć wątek, poświęcony przyczynom wojen, ale nie chce mi się dyskutować z Żarłakami.Oczko

Chwała Ci za oszczędzenie forum kilobajtów miejsca, które może być spożytkowane na owocną dyskusję!


Zadziwia mnie dokonywanie wyboru pomiędzy dwiema osiami. W zeszłym wieku też dokonywano wyboru pomiędzy dwiema osiami i to trzykrotnie. Zabawna sprawa, tak jakby ludzie nie potrafili wybrać innej drogi od opozycji do znienawidzonego przez siebie bieguna. Rozumiem, że to jest najprostsze co można zrobić, bo wystarczy ustawić się po określonej stronie. Łatwe.

Imperializm zachodni, amerykański i niemiecki od rosyjskiego różnią podejmowane środki do osiągnięcia tego samego celu jakim jest podległość danych terenów. Neobolszewicy skupieni wokół Putina robią to w sposób jawny i zaborczy. Gwałtem podporządkowują sobie narody. Głaskając tych, którz godzą się na odwalanie mokrej roboty w zamian za uznanie kremlowskiego zwierzchnictwa.
Z kolei Amerykanie czy Niemcy szukają możliwości dominacji ekonomicznej stwarzając pozory wyboru. Oczywiście jest to życie wygodniejsze i oceniając przez pryzmat subiektywnych codziennych korzyści "lepsze". Tylko tutaj też stawiana jest granica na płaszczyźnie definiowania narodowej tożsamości.

W jednym i drugim przypadku rezygnujemy z wolności. Międzynarodowej podmiotowości. Możemy sobie wybierać neobolszewię albo niemiecki czy atlantycki kolonializm, tylko równocześnie rezygnujemy z własnej tożsamości. Oba bieguny są obce wartościom, które wyrosły na ziemiach pomiędzy Odrą, a Bugiem, a dawniej też zabużańskimi.

I jeszcze. Wszyscy cieszyli się kiedy nastąpiła epoka "resetu" w relacjach z Rosją. Fajnie, ładnie, pięknie. Można zacząć robić biznesy. Ze Stalinem też się dogadano i ludzie byli pełni podziwu dla figury męża stanu jakim jawił się być Dżugaszwili. Super! I nagle w pewnym momencie czar pryska i szykowany jest walec, który przetacza się po środkowoeuropejskiej równinie w sposób mniej lub bardziej metaforyczny.

Amerykanie, Niemcy, czy Rosjanie (oczywiście kręgi decyzyjne mam na myśli) niewiele się różnią. Można robić z nimi interesy, ale wierzyć, że jedni są dla Polski lepsi od innych to naiwność.

Wszystko sprowadza się do wyboru w jaki sposób chcemy się samookreślić. Czy przyjmiemy gotowy produkt, czy odbudujemy i ukształtujemy własny. Tyle w temacie europejskiego bipolarnego świata.


Grillowanie Ukrainy - krystkon - 22.02.2015

Żarłak napisał(a):Amerykanie, Niemcy, czy Rosjanie (oczywiście kręgi decyzyjne mam na myśli) niewiele się różnią. Można robić z nimi interesy, ale wierzyć, że jedni są dla Polski lepsi od innych to naiwność.

Podział świata na Polskę i niepolskę mówi już samo za siebie.

Czy w twoim świecie obowiązuje prawo krwi, które uprawnia cię do przekroczenia muru?

Dzięki takiemu postrzegani świata problemem Polaka nie może być Azjata tyrający w fabrykach Zachodu zbudowanych przez Azjatów na Wschodzie i za $2 na dzień.

Samo rozumowanie "co Polsce opłaca się" jest już zalążkiem wojny.
Amerykanie, Niemcy, Rosjanie rozumują dokładnie w ten sam sposób. Nie robią nic złego - dbają tylko o siebie - a już nawet dziecko w przedszkolu wie, że ceni się tylko tych, którzy sami siebie cenią.

Albo zaczniemy rozumować w sposób ponadnarodowy i ponadgatunkowy, dbając nie tylko o innych ludzi lecz o wszelkie życie na tej planecie albo nie ludzkie małpy po prostu wymordują się wzajemnie i będzie po sprawie.


Grillowanie Ukrainy - ErgoProxy - 22.02.2015

Łejery.

Kolegę zadziwia, że ludzie zorientowani w potencjałach mocarstw ościennych, tudzież swoim własnym, nie chcą tupnąć, chuchnąć, dmuchnąć i budować własnego ośrodka siły, konkurencyjnego wobec tamtych. Ateiści podobno inteligentniejsi są od wierzących, nie będę więc podpowiadał, co to znaczy. Podpowiem jednak, jaki kraj cieszy się na arenie międzynarodowej absolutną, nieskrępowaną wolnością posuniętą tak dalece, że nie to, że nikt go nie potrafi podbić, ale wręcz nikt tego robić nie chce. Mianowicie to jest Północna Korea. Wolność ma swoją cenę, no nie?

Kolega zżyma się i zołądkuje na prozachodni, wolnościowy agit-prop rozsiewany w miałkich umysłach. Kolega woli cynizm? Proszę bardzo: kolega zaproponuje scenariusz podboju - gospodarczego, politycznego, militarnego, kulturowego, parapsychicznego, jakiego bądź - ziem zaodrzańskich przez Polskę. Następnie zaproponuje to samo, ale na wschód od Buga. Wreszcie złoży samokrytykę swojego (po)wolnomyślicielstwa geopolitycznego, wyjaśniając cel i sens rozsiewania właśnie takiego, a nie innego, agit-propu. Narzędzie jest narzędziem, byle by skuteczne było.

Kolega żali się wreszcie, że nikt w Polaczkolandii nie chce budować rodzimej, polskiej cywilizacji. opartej o polskie rodzime wartości. Kolega zarysuje teraz kształt tej cywilizacji, abyśmy wszyscy wiedzieli, o czym mowa. Kolega nie potrafi? Aha. To kolega wbija się tutaj, na portal dla astrologów i szamanów. Prace, jak kolega widzi, trwają; kolega stwierdzi publicznie, czy mu ta polska cywilizacja odpowiada. W szczególności kolega opowie, jak się zapatruje na ten oto projekt geopolityczny. Zwracam uwagę, że w tym wariancie ośrodek siły nie znajduje się nad Wisłą.


Grillowanie Ukrainy - lumberjack - 22.02.2015



Ciekawy wywiad z Czeczenami.


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 22.02.2015

@Sofeicz

"To gdzie są te amerykańskie czołgi, amerykańska artyleria, lotnictwo, amunicja? Jak na razie, to armia ukraińska nie ma co jeść i czym strzelać."

Oj Sofeicz, to ty nie wiesz że Amerykanie wybrali nieco inne prowadzenie wojny. Wybrano wojnę ekonomiczną, wojnę finansową, cichy przewrót i finansowanie banderowców.
Narazie. Zobaczymy czy wobec obecnych klęsk wojskowych rzucą więcej sprzętu.

"Co to znaczy wejść na teren zależny Rosji?"
To co ma dosłownie znaczyć. Rosja uważa Ukrainę za swoją strefę wpływów koniec kropka.

"Czyli popierasz pogląd Putina, że Ukraina to nie jest państwo tylko chuj wi co."
Tak popieram to zlepek terenów głównie darowanych przez Rosję. Nigdy takiego państwa nie było.
Tego tworu w ogóle nie da się nawet porównać do Polski.