Forum Ateista.pl
Grillowanie Ukrainy - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Grillowanie Ukrainy (/showthread.php?tid=10674)



Grillowanie Ukrainy - Xeo95 - 02.05.2014

Wojnę domową oficjalnie czas zacząć.


Grillowanie Ukrainy - As Sa'iqa - 02.05.2014

Kolejne złe wieści - walki w okolicach Kramatorska - najpierw 5 zabitych bojowników(?) na blokadzie, nastepnie w zasadzce zginęło 2 wojskowych*

* Mogli to być członkowie "Prawego Sektora" w mundurach tudzież oddziały MSW.

edit:



Grillowanie Ukrainy - lumberjack - 03.05.2014

Xeo95 napisał(a):Wojnę domową oficjalnie czas zacząć.

Ciekawe czy to będzie tylko domowa wojna.

Ale się porobiło. Ale ogół wszystkich wydarzeń składających się na ów konflikt ładnie ukazuje jak rozbieżną z rzeczywistością jest ideologia panslawizmu. Ludzie z Zadrugi winni się puknąć w czoło; tak samo ci polscy nacjonaliści, którzy sobie w Rosji upatrują sojusznika.


Grillowanie Ukrainy - Fanuel - 03.05.2014

A tam wojna domowa od razu, jak tylko wojsko ukraińskie się przestało pieścić i przycisnęła ruskich zielonych ludzików to już wczoraj chcieli rozmów i przerwania walk, nie przystali na to Ukraińcy tylko dalej odbijają zajęte pozycje, zdaje się tylko patrzeć jak wykurzą ich z Kramatorska i Słowiańska. Było tak od razu postąpić zanim się gówno rozlewać zaczęło i byłby szlus. Teraz mają napiętą sytuację i niewiadomo czy ruscy nie przyjadą z odsieczą bo im scenariusz krymski się wali.


Grillowanie Ukrainy - DziadBorowy - 03.05.2014

Neuromanta napisał(a):A tam wojna domowa od razu, jak tylko wojsko ukraińskie się przestało pieścić i przycisnęła ruskich zielonych ludzików to już wczoraj chcieli rozmów i przerwania walk, nie przystali na to Ukraińcy tylko dalej odbijają zajęte pozycje, zdaje się tylko patrzeć jak wykurzą ich z Kramatorska i Słowiańska. Było tak od razu postąpić zanim się gówno rozlewać zaczęło i byłby szlus. Teraz mają napiętą sytuację i niewiadomo czy ruscy nie przyjadą z odsieczą bo im scenariusz krymski się wali.



Mnie rozwalają ruskie płacze o "ogromnym cynizmie" rządu ukraińskiego.
Tak jak pisałem jeżeli ruska swołocz miała oficjalnie wkroczyć to i tak by wkroczyła wcześniej czy później i reakcja rządu Ukrainy niczego w tej kwestii nie zmieni. Oficjalnie bo de facto Rosja już tam dawno wkroczyła i jak na razie dostaje w dupę.


Grillowanie Ukrainy - Fanuel - 03.05.2014

Już ruskim rura zmiękła, wypuścili obserwatorów z OBWE. A przecież jeszcze wczoraj "mieli być gośćmi na dzisiejszych urodzinach" jak sobie kpił Ponomariow czy jak mu tam. W Odessie dzisiaj spokój, okazuje się, co było do przewidzenia że budynek zajmowali Rosjanie, kierowani z Naddniestrza... Tylko w Kramatorsku na razie gorąco, ale jeszcze ze dwa dni blokady i też będzie spokój. O ile Putinowi nie zamarzy się wejść oficjalnie z wojskiem, a na to nie wygląda.


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 03.05.2014

W Odessie spalono Rosjan, teraz zacznie się jatka.

Donieccy separatyści ogłosili mobilizację. Czas rozpocząć wojnę domową wschód vs zachód.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-separatysci-zajeli-budynek-sbu-w-doniecku/ysrq4


Polka z Ukrainy o obecnej sytuacji
http://www.youtube.com/watch?v=4vDiUlqFz0Q


Grillowanie Ukrainy - Nonkonformista - 03.05.2014

Zawsze mówiłem, że to rozdwojenie Ukrainy na prorosyjską i prozachodnią grozi rozerwaniem krocza. I nie pomyliłem się. Nic tak nie mobilizuje innych do zaatakowania niż brak jedności narodowej.


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 03.05.2014

Pozostaje jedna i to duża niewiadoma.

Co zrobi wujek Putin?


Grillowanie Ukrainy - Hans Żydenstein - 04.05.2014

Nyash Myash, Krym nasz.



Jakby ktoś nie wiedział, to pani z prokuratury ukraińskiej(teraz już z rosyjskiej), Natalya Poklonskaya, podbiła internet.


Grillowanie Ukrainy - białogłowa - 04.05.2014

Nawet ja to wiem, choć WHR kobiet nie żadnego wpływu na konsystencję mojego mózgu Oczko
[Obrazek: 416px-Natalia_Poklonskaya_by_%E3%83%8E%E...%83%B3.png]


Grillowanie Ukrainy - Battlecruiser - 04.05.2014

Putin od wielu lat zapowiadał, co zrobi. Jak określił rozpad ZSRS na Westerplatte? Największym złem XX wieku? No ot odwraca skutki tego zła. Były manewry o założeniach jawnie prowokujących: Zwykle sie daje jakieś kryptonimy jak Birbitania i jej atak: tam było wprost: Polska. Niby Rosja nie jest kontynuatorką ZSRS, ale jak się sfajczy flagi ZSRS to płacz, że stosunki z Rosją.
Doszło do mnie doniesienie, że jakiś przedstawiciel Rosji oświadczył, że zajmą kraje bałtyckie, Polskę, Białoruś etc. I tzw zachód przyjął to do aprobującej wiadomości.


Grillowanie Ukrainy - pitbbpl - 04.05.2014

Zachód sobie pogrywał to się doigrał. Trzeba było Rosję zostawić w spokoju i się nie pchać w nie swoje sprawy. Ale widocznie to było za trudne.

Teraz niech się liczą z konsekwencjami. Obudzili na własne życzenie Niedźwiedzia.


Grillowanie Ukrainy - Jester - 04.05.2014

pitbbpl napisał(a):Zachód sobie pogrywał to się doigrał. Trzeba było Rosję zostawić w spokoju i się nie pchać w nie swoje sprawy. Ale widocznie to było za trudne.

Teraz niech się liczą z konsekwencjami. Obudzili na własne życzenie Niedźwiedzia.
I co ten Niedźwiedź zrobił?
Bo dużo straszenia, gróźb i prowokacji, a na razie to rosyjska gospodarka leci na łeb na szyję i nic poza tym.


Grillowanie Ukrainy - Machefi - 04.05.2014

Smok Eustachy napisał(a):ZSRS
Smoku, mam prośbę. Zdecyduj się w jakim jezyku piszesz i stosuj jeden w ramach skrótu. Ja takiego skrótu nie znam i nijak mi nie wychodzi, ani z nazwy polskiej, ani rosyjskiej.


Grillowanie Ukrainy - Xeo95 - 04.05.2014

Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich.
Fakt że forma 'radzieckich' jest preferowana nie znaczy to że nie możemy używać innych nazw.


Grillowanie Ukrainy - Machefi - 04.05.2014

Możecie nawet mówić "Zjednoczone Stejty Ameryki" i "Zjednoczony Kingdom Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej" tylko po jakiego grzyba język kaleczyć?


Grillowanie Ukrainy - Xeo95 - 04.05.2014

. Nie wiem co ma piernik do wiatraka, forma 'sowiecki' była dość długo używana nawet w dokumentach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Socjalistycznych_Republik_Radzieckich
Związek Radziecki a Związek Sowiecki

Ponieważ w oryginalnej nazwie państwa występuje przymiotnik советский (sowietskij) o wyżej wymienionym znaczeniu, w języku polskim powstał problem oddania treści tej nazwy. Dla oficjalnej nazwy państwa początkowo stosowano formę Związek Socjalistycznych Republik Rad (bez tworzenia przymiotnika), natomiast w przypadku potrzeby użycia przymiotnika pospolitego stosowano formę sowiecki. Później zaczęto się posługiwać przymiotnikiem radziecki, który w polszczyźnie funkcjonował w innym znaczeniu od okresu staropolskiego (został on po raz pierwszy odnotowany ok. 1455-1460 roku w znaczeniu ‘związany z funkcją radcy miejskiego’ [4] ). Współcześnie stosowane są obie formy – uważane za poprawne i synonimiczne, aczkolwiek zgodnie z opinią niektórych językoznawców forma sowiecki ma konotację negatywną [5] .

Argumentem językowym na rzecz użycia w języku polskim słowa sowiecki, również w nazwie państwa, jest fakt występowania tego zapożyczenia (od rosyjskiego przymiotnika советский lub rzeczownika советOczko w wielu językach (np. niem. Sowjetunion, ang. Soviet Union, fr. Union Sovietique, czes. Sovětsk Svaz). Z kolei przytoczone zapożyczenia, będące rusycyzmami, są wskazywane jako niepożądane przejawy zastępowania słów rodzimych wyrazami obcymi. Ponadto można wskazać inny niż polski przypadek, gdy stosuje się nazwę rodzimą – w języku ukraińskim w odniesieniu do ZSRR stosuje się określenie „radianskyj”, a nie „sowieckyj”.

Słowa sowiecki używano w aktach urzędowych ogłaszanych w oficjalnych publikatorach przed II wojną światową (np. Związek Socjalistycznych Sowieckich Republik w Dz. U. z 1930 r., Nr 68, poz. 538; Związek Sowieckich Socjalistycznych Republik Rad w Dz. U. z 1933 r., Nr 17, poz. 115). Obecnie polski ustawodawca konsekwentnie używa w ogłaszanych aktach normatywnych formy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich jako nazwy byłego państwa [6] ). W języku urzędowym dopuszcza się użycie innej nazwy wyłącznie na zasadzie cytatu wcześniejszego aktu urzędowego, w którym użyto nazwy poprzedniej [7] .



Grillowanie Ukrainy - exodim - 04.05.2014

Określenie "Związek Sowiecki" proponował też ś.p. prof. Wieczorkiewicz. Wydaje mi się, że skoro pierwotnie w polskim języku nazwano to państwo biorąc pod wzgląd rusycyzm (sowiecki), to nie powinno się zabronić określania tak tego państwa teraz.


Grillowanie Ukrainy - Machefi - 04.05.2014

Profesor twierdził również, że powinniśmy byli oddać Niemcom Gdańsk i wejść w sojusz z III Rzeszą, o Davidzie Irvingu rewizjonistycznemu historykowi mówił zaś "Człowiek, któremu z racji ogromnych zasług - zebrania lub odtajnienia i udostępnienia kluczowych dokumentów III Rzeszy, czapką buty czyścić by trzeba."
To tyle o jego kompetencjach historycznych, a ja piszę o języku.

To, że sowiecki to rusycyzm, nikt nie musi tłumaczyć ale do nas trafić mógł również jako germanizm czy anglicyzm patrz. "Soviet Union".
Może dlatego taki żywotny, bo nie rozumiem dlaczego ludzie z taką lubością wolą używać języka okupanta, dając mimowolnie świadectwo tego, że wyżej cenią jego kulturę i język niż swój własny.