Forum Ateista.pl
Rasy na wszystkie sposoby - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Nauka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nauki przyrodnicze (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Rasy na wszystkie sposoby (/showthread.php?tid=11293)



Rasy na wszystkie sposoby - zefciu - 04.09.2014

pit napisał(a):Zaznaczylem w jakim kontekście rozmowy.
Nie zaznaczyłeś "w jakim kontekście rozmowy" (cokolwiek w języku "normalnych ludzi" to znaczy")
Cytat:Widziałeś o tym, a i tak wyciągnąłeś taki wniosek końcowy. Ale to już nie moja wina.
Dobrze. To wyjaśnij to samo jeszcze raz. Tym razem po polsku, a nie w języku "ludzi normalnych".


Rasy na wszystkie sposoby - pit - 04.09.2014

Ja wiem, co do mnie mówisz. Ty pewnie dlatego uważasz mnie za dużo mniej inteligentnego od siebie, bo mnie nie rozumiesz. Niech tak zostanie. Nie jest to aż tak ważna kwestia, żeby od jej zrozumienia zależało coś więcej w naszym życiu, zatem nie gniewaj się, ale nie spełnię Twojej prośby.


Rasy na wszystkie sposoby - zefciu - 04.09.2014

Czyli kolejny postulujący tezę "istnieją rasy ludzkie" nie ma zupełnie niczego na tezy owej uzasadnienie. Następny proszę...


Rasy na wszystkie sposoby - pit - 04.09.2014

Dlatego m.in. nie spełniłem Twojej prośby, że obawiałem się kolejnej błędnej interpretacji. Nie pomyliłem się. Zasięg populacji wyznaczają granice państw. Tym razem zrozumiałeś tyle samo.


Rasy na wszystkie sposoby - zefciu - 04.09.2014

pit napisał(a):Zasięg populacji wyłączają granice państw.
A po polsku?


Rasy na wszystkie sposoby - pit - 04.09.2014

Sam sobie tłumacz swoje słowa. To chciałeś mi wcisnąć jako moje parę postów wyżej.


Rasy na wszystkie sposoby - zefciu - 04.09.2014

pit napisał(a):Sam sobie tłumacz swoje słowa. To chciałeś mi wcisnąć jako moje parę postów wyżej.
Ale czemu kłamiesz? Nigdzie nie napisałem, że Twoim zdaniem "zasięg populacji wyłączają granice państw". Nawet nie wiem, co to znaczy.


Rasy na wszystkie sposoby - pit - 04.09.2014

Nie kłamię. Zasugerowałeś to. Chcesz oceny osób trzecich to zasiegnij ich opinii. Z mojej strony to by było na tyle.


Rasy na wszystkie sposoby - zefciu - 04.09.2014

Dobrze. Od początku.

Co to jest Twoim zdaniem "rasa"?
Co to jest Twoim zdaniem "populacja"?


Rasy na wszystkie sposoby - As Sa'iqa - 04.09.2014

Nie lepiej zamknąć ten temat? Już raczej nic nowego się nie dowiemy ani od patafila ani od jego oponentów.


Rasy na wszystkie sposoby - Seth - 04.09.2014

As Sa'iqa napisał(a):Nie lepiej zamknąć ten temat? Już raczej nic nowego się nie dowiemy ani od patafila ani od jego oponentów.

Nie. Temat ten to rasowe getto Patafila, jeśli go zamkniemy Patafil zacznie offtopować po całym forum na tematy rasowe.
Nikt nie zmusza Cię do uczestniczenia w tej dyskusji.


Rasy na wszystkie sposoby - As Sa'iqa - 04.09.2014

Ależ ja w niej nie uczestniczęOczko


Rasy na wszystkie sposoby - Seth - 04.09.2014

As Sa'iqa napisał(a):Ależ ja w niej nie uczestniczęOczko

Więc po co marudzisz? Oczko


Rasy na wszystkie sposoby - Patafil - 04.09.2014

zefciu napisał(a):Dobrze. Od początku.

Co to jest Twoim zdaniem "rasa"?
Co to jest Twoim zdaniem "populacja"?
Rasa to cztery podstawowe rasy: negroidzi, australoidzi, europeidzi, mongoloidzi.

Plus ewentualnie pigmoidzi i buszmenoidzi, wg niektórych antropologów.

Populacja mówi po polsku, lub rosyjsku, lub inaksiej... Duży uśmiech

Lewactwo zaraz znajdzie multum kontrargumentów, no bo przecież ani biała rasa, ani biała populacja nie istnieje! Duży uśmiech Stop: ta ostatnia nie ma prawa istnieć, nawet jeśli istnieje!


Rasy na wszystkie sposoby - Baptiste - 04.09.2014

Patafil napisał(a):Rasa to cztery podstawowe rasy: negroidzi, australoidzi, europeidzi, mongoloidzi.
To nie jest odpowiedź na pytanie czym jest rasa. Nie dostałeś pytania "wymień jakie są rasy" tylko co to jest rasa.


Rasy na wszystkie sposoby - Patafil - 04.09.2014

Baptiste napisał(a):To nie jest odpowiedź na pytanie czym jest rasa. Nie dostałeś pytania "wymień jakie są rasy" tylko co to jest rasa.
Bidulek lewacki, to nie doczekasz się odpowiedzi! No bo co to je ,,mudzyn''? Jest milion definicji, przytaczałem je, i co z tego? Mudzyn to król Artur, wg BBC ,,colour blind'' casting... Duży uśmiech


Rasy na wszystkie sposoby - Baptiste - 04.09.2014

Patafil napisał(a):Bidulek lewacki, to nie doczekasz się odpowiedzi! No bo co to je ,,mudzyn''? Jest milion definicji, przytaczałem je, i co z tego? Mudzyn to król Artur, wg BBC ,,colour blind'' casting... Duży uśmiech
Znowu kulą w płot. Pytanie nie brzmiało "kim jest murzyn" lecz co to jest rasa.
Ehh, jak piskorz, jak piskorz. Duży uśmiech


Rasy na wszystkie sposoby - Patafil - 04.09.2014

Baptiste napisał(a):Znowu kulą w płot. Pytanie nie brzmiało "kim jest murzyn" lecz co to jest rasa.
Ehh, jak piskorz, jak piskorz. Duży uśmiech
Dobra, to niech se ciotka wejdzie w net oraz poczyta mądre księgi, wydane przed 1995 r. (jak ,,Afrykański exodus'' Chrisa Stringera). Potem pogadamy, bo jak na razie, to nie ma z kim.
Duży uśmiech


Rasy na wszystkie sposoby - Baptiste - 04.09.2014

Patafil napisał(a):Dobra, to niech se ciotka wejdzie w net oraz poczyta mądre księgi, wydane przed 1995 r. (jak ,,Afrykański exodus'' Chrisa Stringera). Potem pogadamy, bo jak na razie, to nie ma z kim.
Duży uśmiech
Skoro ty je czytałeś to napisz co to jest rasa. Ja jestem tylko ciemny konserwatysta, nie to co światłe i oczytane homosie. Uśmiech


Rasy na wszystkie sposoby - Patafil - 04.09.2014

Porada ta sama jak dla wielce (jego zdaniem) inteligentnego Zefcia: proszę se poczytać niniejszy wątek od początku, czyli od maja br.