Forum Ateista.pl
Rasy na wszystkie sposoby - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Nauka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nauki przyrodnicze (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Rasy na wszystkie sposoby (/showthread.php?tid=11293)



Rasy na wszystkie sposoby - Patafil - 26.12.2014

Wilk napisał(a):Oczko "Swoimi" dla nazioli byli wszyscy Niemcy (prócz Żydów), a oprócz tego różne "germańskie" nacje, które traktowali lepiej (...)
Nie tylko germańskie, bo to Czesi mieli najłagodniejszą okupację. Wysokie zarobki (zwłaszcza w zbrojeniówce), prawa obywatelskie, własną administrację i sądownictwo. Mieli nawet lepiej od rodowitych Niemców, bo od tych ostatnich wymagano narodowo-socjalistycznej świadomości, oszczędności, wyrzeczeń (jak sławetna ,,Winterhilfe'' itp.). Z tego punktu widzenia zamordowanie Heydricha, nastawionego bardzo proczesko, było prawdziwym aktem czarnej niewdzięczności. Dokonanym zresztą przez ogłupionych najemników na londyńskim żołdzie.


Rasy na wszystkie sposoby - Wilk - 26.12.2014

Iselin napisał(a):Można mieć raczej za złe brak chęci podjęcia leczenia.

A o czym piszę? Alkoholizm to nie rak czy aids. Można nad nim zapanować, i znam wielu takich co zapanowali. Między innymi siebie. Choć akurat nie wiem czy byłem alkoholikiem to jednak z całą pewnością piłem dużo i wiele problemów się przez to dorobiłem. Ale przestałem. Dziś wkurwia mnie to, że ciągną mnie na dno alkoholowe problemy INNYCH, których nie pozostawiłem samych sobie, tylko im niewdzięcznikom pomagałem i mam na barach podwójny ciężar... :evil:


Rasy na wszystkie sposoby - Iselin - 26.12.2014

Wilk napisał(a):A o czym piszę?
Chyba że tak.


Rasy na wszystkie sposoby - lumberjack - 26.12.2014

Iselin napisał(a):Co Ci na to poradzę, że jest taka choroba, nawet sklasyfikowana w ICD. Można mieć raczej za złe brak chęci podjęcia leczenia.

Jeśli przyjąć, że alkohol to narkotyk, to alkoholizm jest rzeczywiście chorobą. Ale pośród narkomanów są ludzie, którzy chcą się z tego wyrwać i to im należy się pomoc i empatia. Nie tym, którzy nie poczynają żadnych starań by zmienić swoje położenie.


Rasy na wszystkie sposoby - Iselin - 26.12.2014

lumberjack napisał(a):Jeśli przyjąć, że alkohol to narkotyk, to alkoholizm jest rzeczywiście chorobą. Ale pośród narkomanów są ludzie, którzy chcą się z tego wyrwać i to im należy się pomoc i empatia. Nie tym, którzy nie poczynają żadnych starań by zmienić swoje położenie.
Owszem.


Rasy na wszystkie sposoby - Xeo95 - 26.12.2014

Patafil napisał(a):Nie tylko germańskie, bo to Czesi mieli najłagodniejszą okupację. Wysokie zarobki (zwłaszcza w zbrojeniówce), prawa obywatelskie, własną administrację i sądownictwo. Mieli nawet lepiej od rodowitych Niemców, bo od tych ostatnich wymagano narodowo-socjalistycznej świadomości, oszczędności, wyrzeczeń (jak sławetna ,,Winterhilfe'' itp.). Z tego punktu widzenia zamordowanie Heydricha, nastawionego bardzo proczesko, było prawdziwym aktem czarnej niewdzięczności. Dokonanym zresztą przez ogłupionych najemników na londyńskim żołdzie.
Czasami gadasz trochę z sensem. Trochę, bo proczeskość Heydricha to nadużycie. Ale w porównaniu z Hansem Frankiem to był aniołek.

Czytam właśnie ,,Opcję niemiecką" Zychowicza i żałuję że Polacy nie stworzyli takiego kolaboracyjnego rządu jak Czesi albo Francuzi. Uchroniłoby to od śmierci tysiące, może nawet milion Polaków (tak tak, Mr. Patafstein naziści masowo mordowali Polaków). Oczywiście chodzi mi o kolaborację w celu ochrony narodu a nie z powodów ideologicznych jak to miało w norweskim rządzie Quislinga.


Rasy na wszystkie sposoby - Sofeicz - 26.12.2014

Xeo - kolaboranctwo nic by nie dało. Adolf nawet nie szukał polskiego Tiso.
Miał swój plan narodowy i nie przewidywał okupacji 'franczyzowej'.


Rasy na wszystkie sposoby - Xeo95 - 27.12.2014

Sofeicz napisał(a):Xeo - kolaboranctwo nic by nie dało. Adolf nawet nie szukał polskiego Tiso.
Szukał. Odsyłam do ww. książki.

Cytat:Miał swój plan narodowy i nie przewidywał okupacji 'franczyzowej'.
Ale ten plan był jednym z wielu. Inny z kolej zakładał np. utworzenie żydowskiego rezerwatu na terenie Lubelszczyzny.


Rasy na wszystkie sposoby - exodim - 27.12.2014

Patafil napisał(a):Nie tylko germańskie, bo to Czesi mieli najłagodniejszą okupację. Wysokie zarobki (zwłaszcza w zbrojeniówce), prawa obywatelskie, własną administrację i sądownictwo. Mieli nawet lepiej od rodowitych Niemców, bo od tych ostatnich wymagano narodowo-socjalistycznej świadomości, oszczędności, wyrzeczeń (jak sławetna ,,Winterhilfe'' itp.). Z tego punktu widzenia zamordowanie Heydricha, nastawionego bardzo proczesko, było prawdziwym aktem czarnej niewdzięczności. Dokonanym zresztą przez ogłupionych najemników na londyńskim żołdzie.

"Proczeski" Heydrich - tylko kompletny ignorant historyczny mógł coś takiego napisać.
Heydrich był zbrodniarzem i w Czechach określenie go mianem "proczeskiego" może być kwalifikowane jako przestępstwo.
Heydrich już od początków zarządu w Czechach rozpoczął germanizację - zakazał wykładania w języku czeskim, wszystkie szkoły wyższe jakie istniały musiały prowadzić wykłady jedynie po niemiecku. Za sabotaż w czeskiej zbrojeniówce zaczęto uważać każdą dyrdymałę. Jeden z robotników brneńskiej fabryki wspomniał, że spóźnienie się ze zjedzeniem obiadu o 5 minut skutkowało posądzeniem o sabotaż i działalność antyniemiecką, za którą groziła oczywiście kara śmierci. Heydrich wprowadził też w październiku 1941 "regułę prewencji", która pozwalała mordować niewinnych cywilów, jeśli w obrębie ich zamieszkania działały grupy partyzanckie (to samo dopiero później zrobił Frank).
Heydrich wysłał kilka tysięcy Czechów żydowskiego pochodzenia do obozu koncentracyjnego. Łącznie pod jarzmem Heydricha pośrednio i bezpośrednio zginęło ok. 25 tysięcy osób.


Rasy na wszystkie sposoby - Xeo95 - 27.12.2014

exodim napisał(a):Heydrich wysłał kilka tysięcy Czechów żydowskiego pochodzenia do obozu koncentracyjnego.
Przecież to proczeskość jak nic!


Rasy na wszystkie sposoby - Machefi - 27.12.2014

Według kryteriów Patafila z pewnością. :whathesaid:


Rasy na wszystkie sposoby - Patafil - 27.12.2014

exodim napisał(a):"Proczeski" Heydrich - tylko kompletny ignorant historyczny mógł coś takiego napisać.
Heydrich był zbrodniarzem i w Czechach określenie go mianem "proczeskiego" może być kwalifikowane jako przestępstwo.
Heydrich już od początków zarządu w Czechach rozpoczął germanizację - zakazał wykładania w języku czeskim, wszystkie szkoły wyższe jakie istniały musiały prowadzić wykłady jedynie po niemiecku. Za sabotaż w czeskiej zbrojeniówce zaczęto uważać każdą dyrdymałę. Jeden z robotników brneńskiej fabryki wspomniał, że spóźnienie się ze zjedzeniem obiadu o 5 minut skutkowało posądzeniem o sabotaż i działalność antyniemiecką, za którą groziła oczywiście kara śmierci. Heydrich wprowadził też w październiku 1941 "regułę prewencji", która pozwalała mordować niewinnych cywilów, jeśli w obrębie ich zamieszkania działały grupy partyzanckie (to samo dopiero później zrobił Frank).
Heydrich wysłał kilka tysięcy Czechów żydowskiego pochodzenia do obozu koncentracyjnego. Łącznie pod jarzmem Heydricha pośrednio i bezpośrednio zginęło ok. 25 tysięcy osób.
Mało jest (podobnie jak w przypadku Polski) rzetelnych danych na temat okupacji Czech, bo Pepiki też lubią odgrywać ofiary. Jedyne, co znalazłem w tzw. oficjalnej literaturze, to kilka słów u Niclasa Sennertega w jego znanej książce ,,Kat Warszawy''*, w rozdziale dotyczącym czeskiego epizodu w karierze głównego bohatera, czyli Heinza Reinefartha. O żadnej germanizacji i represjach nie ma tam mowy, jedynie o wściekłości Niemców po zamachu na Heydricha i niewielkich represjach, jakie nastąpiły, jak np. spaleniu Lidic**. Co do zbrodniarzy, to byli nimi raczej Czesi podczas akcji wypędzania mniejszości niemieckiej (tu polecam Juergena Thorwalda).

* Tenże Niclas Sennerteg jako jedyny znany mi autor wspomniał o wymordowaniu przez powstańców warszawskich całego azerskiego batalionu SS w pierwszych godzinach powstania, co spowodowało reakcję w postaci rzezi Woli.

** Na temat Lidic informacje są doprawdy sprzeczne. Jeden z zamachowców pochodził stamtąd? Istniała tam komórka współpracująca z Brytyjczykami? Czort, kierujący lewacką propagandą, znajet...


Rasy na wszystkie sposoby - Xeo95 - 27.12.2014

,,Odgrywać ofiary"
Ja pierdolę.
Nie pij.
Proszę.


Rasy na wszystkie sposoby - Nonkonformista - 27.12.2014

Xeo95 napisał(a):,,Odgrywać ofiary"
Ja pierdolę.
Nie pij.
Proszę.
Przyszłej elicie narodu nie wypada tak przeklinać. To rynsztok!


Rasy na wszystkie sposoby - Sofeicz - 27.12.2014

Rozgrzeszam Xeo - jakiekolwiek usprawiedliwianie Rzezi Woli to naprawdę odjazd.
I chodzi o mieszkańca Warszawy.
Musi chłop lubić swoje miasto.


Rasy na wszystkie sposoby - Xeo95 - 27.12.2014

Sofeicz napisał(a):jakiekolwiek usprawiedliwianie Rzezi Woli to naprawdę odjazd.
Jakiekolwiek usprawiedliwianie ludobójstwa nazistów na Polakach...


Rasy na wszystkie sposoby - Iselin - 27.12.2014

Alkohol spożywany w dużych ilościach jednak szkodzi, jak widać na załączonym obrazku.


Rasy na wszystkie sposoby - pit - 28.12.2014

A gdzie on ją usprawiedliwia? Wskazał jedynie na domniemany ciąg przyczynowo skutkowy. Niemcy nas, my ich, oni nas jeszcze bardziej; zwykła akcja i reakcja. Gdzie on napisał, że to było dobre?


Rasy na wszystkie sposoby - Xeo95 - 28.12.2014

Może. Ale ja się uczepilem tego ze według niego Polacy ,,odgrywają ofiary".


Rasy na wszystkie sposoby - Sofeicz - 28.12.2014

pit napisał(a):A gdzie on ją usprawiedliwia? Wskazał jedynie na domniemany ciąg przyczynowo skutkowy. Niemcy nas, my ich, oni nas jeszcze bardziej; zwykła akcja i reakcja. Gdzie on napisał, że to było dobre?

To zrób sobie kwerendę postów Patafcia. Przecież to Polacy wywołali II WŚ atakując miłujący pokój naród Goethego. A te całe KL to lewacko-masońska propaganda.