Forum Ateista.pl
PiS, co zrobił a nie co powiedział - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: PiS, co zrobił a nie co powiedział (/showthread.php?tid=12794)



RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - DziadBorowy - 26.07.2016

http://next.gazeta.pl/next/7,151245,20455678,dlug-skarbu-panstwa-rosnie-najszybciej-w-historii-wlasnie-bijemy.html#MT

Zwłaszcza, że nie jest aż tak różowo. Tutaj Wyborcza powołuje się na dane ministerstwa finansów z których wynikałoby, że dług państwa nigdy nie rósł tak szybko jak obecnie.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Dragula - 27.07.2016

Wystarczy zmienić paru ludzi w kilku urzędach i będziesz już mógł tylko zgadywać jaka jest kondycja finansowa państwa Język


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Żarłak - 27.07.2016

Dragula napisał(a): Wystarczy zmienić paru ludzi w kilku urzędach i będziesz już mógł tylko zgadywać jaka jest kondycja finansowa państwa Język

Musieliby przeprowadzić czystki na masową skalę i jawny terror.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - DziadBorowy - 27.07.2016

Przecież oni właśnie robią czystki. I to nie tak jak dotychczas, gdzie zwyczajowo leciało paru prezesów aby zrobić miejsce dla tych z namaszczenia nowej partii ale dogłębne czystki na każdym stanowisku, które da się wyczyścić. I tu mowa nie tylko o urzędach i spółkach skarbu państwa ale również o służbie cywilnej. Tak więc do końca nie wykluczyłbym, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch (niektóre stanowiska urzędnicze są kadencyjne - tu będą musieli poczekać) PIS będzie miał realną możliwość fałszowania dowolnych danych ekonomicznych.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Dragula - 27.07.2016

Nie będą musieli czekać, bo gdzieś mają prawo i przepisy, a narodu nie obchodzą takie rzeczy. Mogliby o tym trąbić, ale nikt nie zwróci uwagi.

Ja to mam w głębokim poważaniu, jadę do Edynburga z nadzieją, że Szkoci wyjdą z UK


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Battlecruiser - 27.07.2016

Dragula napisał(a): Nie będą musieli czekać, bo gdzieś mają prawo i przepisy, a narodu nie obchodzą takie rzeczy. Mogliby o tym trąbić, ale nikt nie zwróci uwagi.

Ja to mam w głębokim poważaniu, jadę do Edynburga z nadzieją, że Szkoci wyjdą z UK

Żeby Szkocja została w UE to Anglia musiałaby wyjść z UK.
I myślisz, ze tam nie dosięgną Cię macki kaczystowskich siepaczy???????


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - exeter - 27.07.2016

Dziad Borowy,

Cytat:Przecież oni właśnie robią czystki. I to nie tak jak dotychczas, gdzie zwyczajowo leciało paru prezesów aby zrobić miejsce dla tych z namaszczenia nowej partii ale dogłębne czystki na każdym stanowisku, które da się wyczyścić. I tu mowa nie tylko o urzędach i spółkach skarbu państwa ale również o służbie cywilnej. Tak więc do końca nie wykluczyłbym, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch (niektóre stanowiska urzędnicze są kadencyjne - tu będą musieli poczekać) PIS będzie miał realną możliwość fałszowania dowolnych danych ekonomicznych.
Na pewno zrobią to bez żadnych skrupułów i jeszcze oskarżą wszystkich innych o kłamstwo i działanie na szkodę państwa.

Jak już wcześniej pisałem, problemem jest nie tyle odsunięcie PISu od władzy(robiąc to co do tej pory, muszą zderzyć się ze ścianą), ile naprawienie zdewastowanej tkanki społecznej po ich rządach. Już powinniśmy zacząć o tym myśleć.
Dziś pan europoseł Czarnecki, pełniący funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, pytany o postawę Komisji Europejskiej wobec naszego kraju, zasugerował, żeby zbadać trzeźwość jej członków. Zachowanie rezerwowane dotąd dla pana Zdzicha spod budki, weszły na stałe do repertuaru pisowskich "elit".


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Żarłak - 27.07.2016

DziadBorowy napisał(a): Przecież oni właśnie robią czystki. I to nie tak jak dotychczas, gdzie zwyczajowo leciało paru prezesów aby zrobić miejsce dla tych z namaszczenia nowej partii ale dogłębne czystki na każdym stanowisku, które da się wyczyścić. I tu mowa nie tylko o urzędach i spółkach skarbu państwa ale również o służbie cywilnej. Tak więc do końca nie wykluczyłbym, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch (niektóre stanowiska urzędnicze są kadencyjne - tu będą musieli poczekać) PIS będzie miał realną możliwość fałszowania dowolnych danych ekonomicznych.

Ale jednak nie żyjemy w próżni i mamy dostęp do danych z innych źródeł z których można ocenić, mniej więcej, że coś nie gra. Też nie każdy człowiek na stanowisku zaaprobuje jawne kłamstwo, więc będzie się starał przemycić prawdziwy obraz pisowskiego panowania. A wiesz co miałem na myśli pisząc "czystki i terror" (tego ludzie baliby się i mogliby nie mówić jak jest naprawdę). Obecne pisowskie czystki nijak się mają do takiego skrajnego scenariusza. Nie jest tak źle, nie przesadzajmy. Myślę, że nawet nie grozi nam scenariusz turecki, ale długa stagnacja ekonomiczna i niskie standardy na wielu polach są zagrożeniem bardzo realnym. Zobaczymy. Myślę, że Kaczor wyłoży się na czymś albo ktoś mu w tym "pomoże" przed końcem kadencji. Już powoli widać, że pomysły na zajęcie ludzi się kończą, dlatego przedłużają sprawę TK, więc ich jedyną nadzieją jest Morawiecki.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - lumberjack - 27.07.2016

DziadBorowy napisał(a): Przecież oni właśnie robią czystki. I to nie tak jak dotychczas, gdzie zwyczajowo leciało paru prezesów aby zrobić miejsce dla tych z namaszczenia nowej partii ale dogłębne czystki na każdym stanowisku, które da się wyczyścić. I tu mowa nie tylko o urzędach i spółkach skarbu państwa ale również o służbie cywilnej. Tak więc do końca nie wykluczyłbym, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch (niektóre stanowiska urzędnicze są kadencyjne - tu będą musieli poczekać) PIS będzie miał realną możliwość fałszowania dowolnych danych ekonomicznych.

Ale co im to da? PiSowi nic nie da propaganda, że jest super, jeśli ludzie na własnej skórze będą odczuwali negatywne efekty obecnej polityki gospodarczej.

Po drugie - jeśli PiS wszędzie wtyka swoich ludzi, to nie będzie mógł rozmywać czy unikać odpowiedzialności za stan państwa i ogólnie - kraju.

Żarłak
Cytat:Ale jednak nie żyjemy w próżni i mamy dostęp do danych z innych źródeł z których można ocenić, mniej więcej, że coś nie gra.

No właśnie. Przecież internetu nie ocenzurują. A jeśli spróbują, to będą mieli o wiele gorszą sytuację niż tą zgotowaną przez kodowców.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - El Commediante - 27.07.2016

PiS robi czystki nawet wśród nauczycieli, bo czemu innemu ma służyć reforma edukacji? Obsadzeniu stanowisk swoimi ludźmi. Jeśli nie już zajętych, to te nowo utworzone.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - DziadBorowy - 27.07.2016

lumberjack napisał(a): Ale co im to da? PiSowi nic nie da propaganda, że jest super, jeśli ludzie na własnej skórze będą odczuwali negatywne efekty obecnej polityki gospodarczej.

A o scenariuszu Greckim czytałeś? Odpowiednio "obsadzone" państwo może zapewniać ludziom całkiem przyjazne doświadczenia bez konsekwencji dla ich skóry przez dość długi czas. Tylko jak szlag trafi - to raz  i dobrze. Ale wówczas ludzie będą bardzo zdziwieni co się w ogóle stało.

Cytat:Po drugie - jeśli PiS wszędzie wtyka swoich ludzi, to nie będzie mógł rozmywać czy unikać odpowiedzialności za stan państwa i ogólnie - kraju.

To nie tak. Jak PIS wsadzi na kierownika GUS swojego człowieka to oczywiście dla każdego będzie to wymiana oczywista. Ale jak stopniowo i powoli wymieni szeregowych pracowników na jakichś ćwierć-partyjnych pociotków to nikt tego nie zauważy.  Gdzieś czytałem, że obsesją Jarosława, są ludzie nie tyle na stanowiskach ważnych, bo oni zmieniają się co zmianę rządu - ale wymiana na swoich tych szeregowych - bo oni trwają. Co prawda było to już dawno, źródła nie pamiętam i puściłem to mimo uszu. Ale dochodzą do mnie sygnały, że w ogólnie pojętej "państwówce" lecą ludzie na stanowiskach, któych do tej pory nikt nie ruszał - bo byli to ludzie nie związani z żadną partią a jednak jakieś doświadczenie posiadający. Przypomnę tylko, że jedną z pierwszych decyzji rządu "dobrej zmiany" była ta dające im pełne pole do popisu w tzw. służbie cywilnej.

Cytat:No właśnie. Przecież internetu nie ocenzurują. A jeśli spróbują, to będą mieli o wiele gorszą sytuację niż tą zgotowaną przez kodowców.

Internet może zapewnić "Razem" i "Korwinowi" 4% poparcia ale nie przyczyni się w sposób istotny do wyników wyborów. Żarłak ma rację, że są inne źródła i "my" będziemy wiedzieć. Nawet TVN może wiedzieć i krzyczeć na pół Polski. Ale jeżeli tak jak napisałeś na początku ludzie nie będą odczuwać tego na własnej skórze - a jest szansa że przez X lat jeszcze nie odczują bo drenowanie państwa dopiero się zaczyna i jest z czego drenować - to nie będzie to miało żadnego wpływu. Cała nadzieja w jakiejś głupocie, w stylu PISowskich ośmiorniczek. Pocieszam się tym, że wyposzczeni członkowie PIS aż przebierają nogami aby się do nich dorwać.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Battlecruiser - 28.07.2016

czemu pisoscy pociotkowie mają być gorsi od platformerskich?


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Dragula - 28.07.2016

Cytat:To nie tak. Jak PIS wsadzi na kierownika GUS swojego człowieka to oczywiście dla każdego będzie to wymiana oczywista.
A ja myślę, że wielu Polaków nie wie co to GUS. i gdyby np taki GUS zamknąć, to by się ucieszyli, że walczymy z biurokracją i odrywamy pijawki urzędowe od ciała Narodu. Na Trybunale pisiory też chcą zaoszczdzić, powiesić Rzeplińskiego a samą instytucję zaorać.

Polacy są przecholernie krótkowzroczni - nieważne co się będzie w tym kraju działo, ceny żywności i mieszkań można zwalić na zmowę prywatnej sitwy, jeśli jednocześnie będą nadal przekupowani własnymi pieniędzmi, to te 500 zl w portfelu będzie najważniejszym, co kojarzy im się z PiSem


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Battlecruiser - 02.08.2016

Ciekawa akcja z Kurą.
[Obrazek: attachment.php?aid=743]


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Sofeicz - 02.08.2016

Nie jesteś na bieżąco.
Prezio pstryknął palcami i Kura z powrotem w kurniku.
Dzieje się Uśmiech


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - cobras - 02.08.2016

[Obrazek: 13882683_1373054539376040_92790538399690...97ae10bd5b]

Tak było.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Battlecruiser - 02.08.2016

Sofeicz napisał(a): Nie jesteś na bieżąco.
Prezio pstryknął palcami i Kura z powrotem w kurniku.
Dzieje się Uśmiech

Napisałem "ciekawa akcja" a nie że go wywalili. Wywalili nieskutecznie.

Tak się kończą porównywania Kaczora do Erdogana: tam setki ofiar, rozjeżdżanie czołgami, represje w odwecie. A u nas Kura wylatuje i wlatuje.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Sofeicz - 02.08.2016

KODpKOD napisał(a): Tak się kończą porównywania Kaczora do Erdogana: tam setki ofia, rozjeżdżanie czołgami, represje w odwecie. A u nas Kura wylatuje i wlatuje.

No to mnie uspokoiłeś - jednak jest tu jakaś cywilizacja.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - zefciu - 03.08.2016

Sofeicz napisał(a): Nie jesteś na bieżąco.
Prezio pstryknął palcami i Kura z powrotem w kurniku.
Dzieje się Uśmiech
Coś tam buldogi pod dywanem odpieprzają. Nie wiem dokładnie co, ale jest nadzieja dla Polski.


RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - Gwardian - 03.08.2016

zefciu napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Nie jesteś na bieżąco.
Prezio pstryknął palcami i Kura z powrotem w kurniku.
Dzieje się Uśmiech
Coś tam buldogi pod dywanem odpieprzają. Nie wiem dokładnie co, ale jest nadzieja dla Polski.

[Obrazek: out.php?i=1121210_kurski-na-aut.jpg]