Forum Ateista.pl
Perspektywy PiS - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Perspektywy PiS (/showthread.php?tid=12920)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Perspektywy PiS - Battlecruiser - 31.01.2016

Nawet najbardziej ograniczony forumowicz powinien pamiętać, że stworzyłem watek w którym pouczyłem was, co macie robić aby uniknąć klęski wyborczej. I posłuchaliście się? Teraz macie za swoje. Ja zaś zajmę się perspektywami PiS:

1. Oczywistym jest, że jeśli chcą się utrzymać muszą wprowadzić 500zł na dziecko bo ludzie czekają na kasiorkę.
2. Po drugie elektorat zda sobie sprawę, że tamci zabiorą mu to 500 zł i w zębach na klęczkach zaniosą koncernom, UE, hipermarketom itp.
3. Muszą okiełznać zastępy swoich posłów, które są w stanie epatować Naród dowolnymi głupotami. Poogladajcie sobie Terlikowskiego robiącego sobie jaja z ministra proponującego bon na 500zł.
4. Akcja z 20 melonami na o Rydzyka to albo sabotaż albo nie wiem co. Kompletnie nieprzygotowana medialnie, bez gadki. Np. że do tej pory byli dyskryminowani i teraz wyrównują.
5. Lichocka na rzecznika rządu. Tą koszmarna Witek zdjęli w końcu ale to kwestii nie rozwiązuje.

Na razie maja inicjatywę i różne środowiska przynajmniej częściowo ich popierają, jak JKM. Może się to jednak zmienić.

I najważniejsze: muszą pojąć, że bój się toczy obecnie o kształt Europy i muszą stanąć na czele stronnictwa chcącego uchronić Europę przed zaoraniem. A żeby stanąć muszą być realnie przeciw UE.

Czy dobrze liczę i podniesienie kwoty wolnej od podatku o 3000 podniesie dochody każdego o 250 zł miesięcznie? Za to się powinni wziąć najsamprzód.
Wskazówki bibliograficzne jutro.


RE: Perspektywy PiS - Sofeicz - 01.02.2016

Perspektywy PiS ???????
No cóż.
1. Wygrajo kolejną 'bitwę o handel' im. Hilarego Minca.
2. Dadzo darmowe leki.
3. Dadzo 500.
4. Zjednoczo RP z GB (w końcu mamy wspólno granicę)
5. Powstano z kolan.
6. Rozmnożo województwa.
7. Zawróco 6-latki
8. Anihilujo gimnazja
9. Wykastrujo TK
10. Unarodowio media

Perspektywa świetlana.
........


RE: Perspektywy PiS - El Commediante - 01.02.2016

Ja tam myślę, że przy ich zdolnościach jedyną strategią na utrzymanie się przy władzy jest wnerwianie Niemców ku uciesze elektoratu. Garki z tego pełniejsze nie będą, ale jak widzimy za wschodnią granicą, samym powietrzem i nienawiścią można żywić równie skutecznie jak ziemniakami.


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 01.02.2016

Jeszcze media: pluralizm się rozszerza dramatycznie ale nie wiadomo czy ideowo czy z wypracowania: w równej walce wypadacie słabo i dlatego pisiory zapraszają was do TV.


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 02.02.2016

Przedstawiam wykład dogmatyki pisoskiej:
https://youtu.be/AHjeKpAjj80?t=16m38s


RE: Perspektywy PiS - bert04 - 02.02.2016

Smok Eustachy napisał(a): Nawet najbardziej ograniczony forumowicz powinien pamiętać, że stworzyłem watek w którym pouczyłem was, co macie robić aby uniknąć klęski wyborczej. I posłuchaliście się? Teraz macie za swoje. Ja zaś zajmę się perspektywami PiS:
Nie było mnie wtedy, a wątków trochę zakładałeś, nie chce mi się całego działu przeszukiwać. Podasz linka czy chociaż tytuł?

Cytat:1. Oczywistym jest, że jeśli chcą się utrzymać muszą wprowadzić 500zł na dziecko bo ludzie czekają na kasiorkę.
... ale nie mogą tego robić zbyt szybko, gdyż pićset złotych to nie tylko kiełbasa wyborcza; to też "motor dobrych zmian". No bo trzeba uwalić TK, żeby nie zablokowały "dobrej zmiany", trzeba podporządkować sobie personalnie urzędy, żeby wypłacały "dobrą zmianę", trzeba media zglajszachtlować, żeby nie robiły wrażej propagandy wobec "dobrej zmiany".

Tempo tych posunięć koniecznych do wypłacenia kiełbasy było tak ekspresowe, żeby możliwie jak najwięcej korzystać z tego "motoru". Co innego, gdyby najpierw wypłacili a potem wzięli się za zaoranie TK i inne sprawy, wtedy popracie zaspokojonego elektoratu może by się załamało.

Cytat:2. Po drugie elektorat zda sobie sprawę, że tamci zabiorą mu to 500 zł i w zębach na klęczkach zaniosą koncernom, UE, hipermarketom itp.
To tylko dla ideowych PiSowców jest problem, że ktoś inny na tym zarobi. Dla elektoratu skuszonego "kiełbasą" to nie ma znaczenia. Dla ludzi myślących w kategoriach gospodarczych jasne jest, że te 500 zł ma być pośrednim dotowaniem konsumpcji i może nawet wpłynąć na przyrost PKB (choć trochę to Keynesem zajeżdża, niemniej taka zależność istnieje)

Kiedyś czytałem taką liberalną teorię, że gdyby zabrać wszystkie pieniądze ludziom i rozdzielić po równo, to do wieczora część ludzi by nie miała nic a inna część by podwoiła swój stan posiadania; po roku rozkład pieniędzy wróciłby do poprzednich proporcji, może niekoniecznie do tych samych osób. Niezależnie od tego, na ile ta teoria jest słuszna, sprawa wykorzystania 500 zł zależy od osoby dotowanej. Jeden przepije, drugi poprawi standard życia, trzeci zainwestuje w przyszłość.

Cytat:3. Muszą okiełznać zastępy swoich posłów, które są w stanie epatować Naród dowolnymi głupotami. Poogladajcie sobie Terlikowskiego robiącego sobie jaja z ministra proponującego bon na 500zł.
Terlikowski reprezentuje "frakcję kościelną", a ta sobie zawsze pozwala na więcej. Ojciec Dyrektor ostatnio strzelił focha wobec nowego rządu, TT tylko flankuje.

Cytat:4. Akcja z 20 melonami na o Rydzyka to albo sabotaż albo nie wiem co. Kompletnie nieprzygotowana medialnie, bez gadki. Np. że do tej pory byli dyskryminowani i teraz wyrównują.
Patrz wyżej. Nie bez powodu Ojciec Dyrektor ostatnio się rzucał.

A co do "sabotażu" to sorry brunery, nie z nami takie numery. Po prostu już się zbyt pewnie poczuli w siodle i zaniedbali zasłony dymne. Za rok już nie będzie takich krępacji, bo nie będzie potrzeby.

Cytat:5. Lichocka na rzecznika rządu. Tą koszmarna Witek zdjęli w końcu ale to kwestii nie rozwiązuje.
Pojęcia nie mam, na czym ma polegać lepszość, ale nie moje klocki. Rzecznik w końcu tylko musi wyjaśniać posunięcia rządu, a jak jego ministrowie robią głupoty, to rzecznik przydaje się na kozła ofiarnego. "Nie dość szarmancko i dowcipnie tłumaczyła wygłupy ministrów" czy coś w tym stylu będzie.

Ale wymieniajcie sobie. Zmiany, zmiany, zmiany.

Cytat:I najważniejsze: muszą pojąć, że bój się toczy obecnie o kształt Europy i muszą stanąć na czele stronnictwa chcącego uchronić Europę przed zaoraniem. A żeby stanąć muszą być realnie przeciw UE.
A nie lepiej od razu wystąpić i nie bawić się w takie podchody, że jedną nogą w Brukseli, drugą w Wyszechradzie?


RE: Perspektywy PiS - zefciu - 02.02.2016

Smok Eustachy napisał(a): 4. Akcja z 20 melonami na o Rydzyka to albo sabotaż albo nie wiem co.
Jeszcze niedawno zakładałem wątek o tym, jakie nadzieje należy wiązać z Rydzykiem. I że Rydzyk jest jedyną siłą polityczną zdolną destabilizować i rozbijać PiS. Otrzymałem odpowiedź, że głupi jestem. Teraz widzimy właśnie pierwszy przypadek gdzie PiS w Sejmie jest niejednogłośny. pierwszy przypadek gdy jakaś propozycja PiS-u nie przechodzi. I ten przypadek związany jest właśnie z Rydzykiem. Przypadek?
Cytat:Kompletnie nieprzygotowana medialnie, bez gadki. Np. że do tej pory byli dyskryminowani i teraz wyrównują.
Widać czasu nie było.
Cytat:I najważniejsze: muszą pojąć, że bój się toczy obecnie o kształt Europy i muszą stanąć na czele stronnictwa chcącego uchronić Europę przed zaoraniem. A żeby stanąć muszą być realnie przeciw UE.
Nic tak bowiem nie obroni naszej europejskości, jak podlizywanie się Putinowi, lub międzynarodowa izolacja.


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 02.02.2016

bert04 napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a): Nawet najbardziej ograniczony forumowicz powinien pamiętać, że stworzyłem watek w którym pouczyłem was, co macie robić aby uniknąć klęski wyborczej. I posłuchaliście się? Teraz macie za swoje. Ja zaś zajmę się perspektywami PiS:
Nie było mnie wtedy, a wątków trochę zakładałeś, nie chce mi się całego działu przeszukiwać. Podasz linka czy chociaż tytuł?
Dramat po prostu.
https://ateista.pl/showthread.php?tid=12467

5 od góry


RE: Perspektywy PiS - bert04 - 02.02.2016

Smok Eustachy napisał(a): Dramat po prostu.

Widocznie wziąłem Ciebie zbyt dosłownie. Wytykanie błędów kampanii prezydenckiej to jedno, to znalazłem.

Ale ja szukałem jakichś konkretnych"porad".

Z tych 14 punktów od biedy da się wykrzesać "Nie mnożcie sztabów, wyrzućcie komuchów i zrezygnujcie z agresji".


RE: Perspektywy PiS - zefciu - 02.02.2016

bert04 napisał(a): "Nie mnożcie sztabów, wyrzućcie komuchów i zrezygnujcie z agresji".
Zauważmy, że tylko pierwsze z tych zaleceń sam PiS realizuje.


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 02.02.2016

bert04 napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a): Dramat po prostu.

Widocznie wziąłem Ciebie zbyt dosłownie. Wytykanie błędów kampanii prezydenckiej to jedno, to znalazłem.

Ale ja szukałem jakichś konkretnych"porad".

Z tych 14 punktów od biedy da się wykrzesać "Nie mnożcie sztabów, wyrzućcie komuchów i zrezygnujcie z agresji".
Cały wątek jest przecież nie? Nie tylko inicjujaca wiadomość

https://ateista.pl/showthread.php?tid=12467&pid=624311#pid624311

2. Jak widzę jakoś tam łapiesz główne moje idee, trywializując je jednak.

zefciu napisał(a):
bert04 napisał(a): "Nie mnożcie sztabów, wyrzućcie komuchów i zrezygnujcie z agresji".
Zauważmy, że tylko pierwsze z tych zaleceń sam PiS realizuje.

Teraz nie ma wyborów to i nie ma sztabów. W dalszej części wypowiedzi dokonujesz projekcji działalności własnej formacji

bert04 napisał(a): Terlikowski reprezentuje "frakcję kościelną", a ta sobie zawsze pozwala na więcej. Ojciec Dyrektor ostatnio strzelił focha wobec nowego rządu, TT tylko flankuje.

I Ziemkiewicz jest frakcja kościelna też.
W samym mateczniku pisiorstwa czyli wSieci mamy Warzechę,  Wildsztajna i nawet jakiegoś młodego leszcza http://wpolityce.pl/polityka/279882-gole-samobojcze-bola-najbardziej-albo-dobra-zmiana-pis-obejmie-rowniez-komunikacje-z-obywatelami-i-wewnatrz-obozu-wladzy-albo-utopia-ja-swoi-poslowie-i-ministrowie Fijołka.

O DoRzeczy nawet nie mówię, bo tam jest Gociek, Kataryna itp.


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 16.09.2016

Ciekawa refleksja, potwierdzająca moje opinie:
http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-pis-krwawi,nId,2276012

A tutaj prawdziwą, potężną mafię, idealnie pasującą do tej pisowskiej wizji łapie za rękę jakaś grupka zakręconych społeczników. Bez państwowych pieniędzy i urzędów, bez tajnych agentów, metodą autora wstrząsającej "Gomorry" Roberta Saviano - po prostu zbierając do kupy wiadomości dostępne, choć nie leżące na wierzchu, głównie kojarząc nazwiska z aktów kolejnych "reprywatyzacyjnych" transakcji z wpisami w KRS. Nie trzeba było żadnych wymyślnych pułapek, dronów z aparaturą podsłuchowo-obserwacyjną, wydziałów specjalnych i dodatkowych biurek. Wystarczało przysiąść przy komputerze i mozolnie przekopać się przez hałdy słów i faktów, jak poszukiwacz złota wypłukujący ziarnka złotego piasku ze szlamu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-pis-krwawi,nId,2276012#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ech mówiłem od dawna.


RE: Perspektywy PiS - Dragula - 16.09.2016

Cytat:Ale prawda jest taka, że PiS wszedł jak masło w chory system, żywiąc głębokie, sanacyjne przekonanie, że byle tylko mianować swoich ludzi, sprawdzonych patriotów, to ten system zacznie działać. 
Ha! Jakiż ten Ziemkiewicz durny w naiwności swojej :Duży uśmiech


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 16.09.2016

Dragula napisał(a):
Cytat:Ale prawda jest taka, że PiS wszedł jak masło w chory system, żywiąc głębokie, sanacyjne przekonanie, że byle tylko mianować swoich ludzi, sprawdzonych patriotów, to ten system zacznie działać. 
Ha! Jakiż ten Ziemkiewicz durny w naiwności swojej :Duży uśmiech

A Ty wiesz, co to cytat?


RE: Perspektywy PiS - El Commediante - 16.09.2016

KODpKOD napisał(a): Ciekawa refleksja, potwierdzająca moje opinie:
http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-pis-krwawi,nId,2276012

A tutaj prawdziwą, potężną mafię, idealnie pasującą do tej pisowskiej wizji łapie za rękę jakaś grupka zakręconych społeczników. Bez państwowych pieniędzy i urzędów, bez tajnych agentów, metodą autora wstrząsającej "Gomorry" Roberta Saviano - po prostu zbierając do kupy wiadomości dostępne, choć nie leżące na wierzchu, głównie kojarząc nazwiska z aktów kolejnych "reprywatyzacyjnych" transakcji z wpisami w KRS. Nie trzeba było żadnych wymyślnych pułapek, dronów z aparaturą podsłuchowo-obserwacyjną, wydziałów specjalnych i dodatkowych biurek. Wystarczało przysiąść przy komputerze i mozolnie przekopać się przez hałdy słów i faktów, jak poszukiwacz złota wypłukujący ziarnka złotego piasku ze szlamu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-pis-krwawi,nId,2276012#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ech mówiłem od dawna.

Czyli PiS mógł to zrobić parę lat temu, nawet w opozycji, ale tego nie zrobił.


RE: Perspektywy PiS - Wron NIEmiecki - 16.09.2016

No cóż. Perspektywa dla Polski jest jak na moje oko narodowo-socjalistyczna w katobolszewickim sosie. Niejaki Pilaster wieszczy rychły upadek Rosji a sam nie widzi, że wcześniej bankrutem będzie Polska. Przy dobrych wiatrach z Brukseli sprawa rypnie się szybciej niż przed 2019, bo już pojawiają się glosy aby takie kraje jak Węgry (a w domyśle Polskę) zawiesić w prawach członka EU. Sytuację w Polsce pogarsza zamieszanie wokół TK. I na Polskę w najgorszym razie będą nałożone karne sankcje.
O sile PiSu decyduje słabość i miałkość opozycji oraz fakt kupienia elektoratu za 500+. Dla części elektoratu istotna będzie gra Smoleńskiem, a dla posłów w komisjach kasa za nicnierobienie jak Lemowskim "Pożytku ze Smoka".

"Abrazja to planeta w gwiazdozbiorze Wieloryba, na której, prócz mieszkańców licznych państw mieszka też smok (choć do smoka nie podobny). Duża cześć gospodarki tych krajów (skupionych w Związku Współpracy Ekonomicznej) nastawiona jest na dokarmianie smoka, w zamian za raczej wątpliwe korzyści. Istnieją też różne placówki badawcze smoka i oceniające skutki jego obecności (URSS - Urząd Regulacji Skutków Smoka). Smok tylko żre i rośnie, ale jakiekolwiek głosy mówiące o tym, by przestać go karmić, napotykają silną krytykę. Główne argumenty przeciw opierają się na fakcie, że przemysł i nauka związana ze smokiem (z którego nie ma nic w zamian), dają zatrudnienie i napędzają gospodarkę."


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 17.09.2016

W 2019 będą wybory do Parlamentu Europejskiego i Kaczyński zostanie przewodniczącym UE.


RE: Perspektywy PiS - Sofeicz - 17.09.2016

KODpKOD napisał(a): W 2019 będą wybory do Parlamentu Europejskiego i Kaczyński zostanie przewodniczącym UE.
To może niech się zacznie uczyć jakiegoś języka.


RE: Perspektywy PiS - Żarłak - 17.09.2016

KODpKOD napisał(a): W 2019 będą wybory do Parlamentu Europejskiego i Kaczyński zostanie przewodniczącym UE.

Hue, hue, hue Duży uśmiech No jasne! Tchórz Kaczyński boi się zostać premierem, ale na pewno bez obaw ogłosi się carem europy (celowo z małych liter, bo chodzi o alternatywną rzeczywistość).


RE: Perspektywy PiS - Battlecruiser - 18.09.2016

Sofeicz napisał(a):
KODpKOD napisał(a): W 2019 będą wybory do Parlamentu Europejskiego i Kaczyński zostanie przewodniczącym UE.
To może niech się zacznie uczyć jakiegoś języka.

Oni się wszyscy po naszemu nauczą.