Forum Ateista.pl
Edukacja seksualna - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Społeczeństwo (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Edukacja seksualna (/showthread.php?tid=13624)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Edukacja seksualna - ZaKotem - 29.08.2019

NinnyCamacho napisał(a): Serio uważasz, że feministki rozprawiający o cipkach to tylko ciekawe wykopalisko? Nie słyszałeś o żadnych "Monologach waginy", o Mokoszy i tak dalej?
Nie tylko słyszałem, ale i czytałem - rzecz w tym, że czytałem także wiele innych książek o tematyce feministycznej, w których o waginach nic nie było.
Cytat:Nie widziałeś figurek z Matką Boską w kształcie waginy?
Takich nie widziałem. Nasuwa mi się jednak nieodparcie pewne pytanie. Kiedy widzisz figurkę w kształcie waginy, co skłania cię do przyjęcia, że przedstawia ona Matkę Boską?


RE: Edukacja seksualna - ErgoProxy - 29.08.2019

NinnyCamacho napisał(a):Nie słyszałeś o żadnych "Monologach waginy", o Mokoszy i tak dalej?
Ja nie słyszałem o Mokoszy. Możesz rozwinąć?

NinnyCamacho napisał(a):Nie widziałeś figurek z Matką Boską w kształcie waginy?
Co Ci się nie podoba w takich przedstawieniach Marzanny?


RE: Edukacja seksualna - zefciu - 29.08.2019

ZaKotem napisał(a): Takich nie widziałem. Nasuwa mi się jednak nieodparcie pewne pytanie. Kiedy widzisz figurkę w kształcie waginy, co skłania cię do przyjęcia, że przedstawia ona Matkę Boską?
No to se wyguglaj i zobacz, a zrozumiesz.


RE: Edukacja seksualna - ZaKotem - 29.08.2019

zefciu napisał(a): No to se wyguglaj i zobacz, a zrozumiesz.
Wyguglałem i zobaczyłem, ale pytanie moje pozostaje w mocy. Były kulty falliczne, rozumiem, że dla równowagi powstaje kult waginiczny. Może on być konkurencyjny wobec kultu maryjnego, ale trochę nieprzyzwoite jest skojarzenie katolików, którym zestawienie "kobiece genitalia" oraz "kult" kojarzy się od razu z matką Jezusa.


RE: Edukacja seksualna - zefciu - 29.08.2019

ZaKotem napisał(a): Wyguglałem i zobaczyłem, ale pytanie moje pozostaje w mocy. Były kulty falliczne, rozumiem, że dla równowagi powstaje kult waginiczny. Może on być konkurencyjny wobec kultu maryjnego, ale trochę nieprzyzwoite jest skojarzenie katolików, którym zestawienie "kobiece genitalia" oraz "kult" kojarzy się od razu z matką Jezusa.
No nie. Ale mamy pewne podobieństwo między kształtem figurki a figurą fatimską chociażby. I tak, wiem, że można powiedzieć, że to nie to samo, ale nie uwierzę, że autorka figurki nie miała na celu wywołania takiego skojarzenia.


RE: Edukacja seksualna - ZaKotem - 29.08.2019

zefciu napisał(a): No nie. Ale mamy pewne podobieństwo między kształtem figurki a figurą fatimską chociażby. I tak, wiem, że można powiedzieć, że to nie to samo, ale nie uwierzę, że autorka figurki nie miała na celu wywołania takiego skojarzenia.
To prawdopodobne, że miała. Ale to jednak wciąż tylko skojarzenia, a nie jakaś obiektywna treść takiego dzieła. Chrześcijańska Madonna wygląda bardzo podobnie, jak Izyda z Horusem. No bo jak ma wyglądać? Wszystkie kobiety z dzieckiem na ręku wyglądają podobnie. Jeśli ktoś chce przedstawić ideę "świętej waginy", a wychował się w kulturze katolickiej, to chcąc nie chcąc estetycznie takie dzieło będzie przypominało kultowe artefakty katolickie. Tak samo jak obrzędowosc katolicka zapożyczyła wiele elementów estetycznych z religii hellenistycznej. Chociażby zwyczaj procesji, obecny zresztą także w religii indyjskiej czy japońskiej. Kiedy ktoś tworzy nowy kult, to nie znaczy, że jest on parodią kultów i religii wcześniejszych. Po prostu nie jest uzasadnione utozsamianie stylu z treścią.


RE: Edukacja seksualna - lumberjack - 29.08.2019

ZaKotem napisał(a):
zefciu napisał(a): No to se wyguglaj i zobacz, a zrozumiesz.
Wyguglałem i zobaczyłem, ale pytanie moje pozostaje w mocy. Były kulty falliczne, rozumiem, że dla równowagi powstaje kult waginiczny. Może on być konkurencyjny wobec kultu maryjnego, ale trochę nieprzyzwoite jest skojarzenie katolików, którym zestawienie "kobiece genitalia" oraz "kult" kojarzy się od razu z matką Jezusa.

[Obrazek: 66848388_150858745998190_537055640690884...e=5DD2E488]

To jest cała lewacka logika - tolerancyjnym należy być wobec biednych i zawsze poszkodowanych LGBT. Kiedy zaś środowisko LGBT szydzi z chrześcijańskich symboli religijnych, to postempowcy mają zajebisty problem w odnalezieniu podobieństw między szyderstwem a tym co wyszydzane.

Jeśli czytelnicy Gazety Polskiej są debilami z powodu wymyślenia tych swoich naklejek, to takimi samymi, jeśli nie większymi głupcami są zwolennicy LGBT usilnie nie widzący nic strasznego w obrazoburczych symbolach własnej produkcji. A naprawdę mocno trzeba się wysilić, żeby nie dostrzec żadnych nawiązań do chrześcijańskich symboli.

Poza tym to jest kopanie leżącego - KrK jest słaby, a katolicy łagodni i tolerancyjni.

Czekam na odważne lewackie LGBT-owe marsze na których to Mahomet będzie zwaginwany.


RE: Edukacja seksualna - ZaKotem - 29.08.2019

lumberjack napisał(a): lewacka logika - tolerancyjnym należy być wobec biednych i zawsze poszkodowanych LGBT. Kiedy zaś środowisko LGBT szydzi z chrześcijańskich symboli religijnych, to postempowcy mają zajebisty problem w odnalezieniu podobieństw między szyderstwem a tym co wyszydzane. (...) A naprawdę mocno trzeba się wysilić, żeby nie dostrzec żadnych nawiązań do chrześcijańskich symboli.
To jest właśnie wasz problem, że mylicie nawiązanie do estetyki katolickiej, które jest oczywiste, z wyszydzaniem treści katolickich. A czy ktoś protestuje przeciwko szydzeniu z symboli LGBT? To niech se konserwy z nich szydzą. Niech sprofanują tęczową flagę domalowując do niej Matkę Boską, ale gejowym w pięty pójdzie.

Zresztą czy różne prawackie "parady normalności" nie są właśnie oczywistym nawiązaniem do ruchów LGBT? No są. I co, pozwał ich kto za to do sądu za obrazę świntości?

Jeśli zaś gejowi zrobią naklejki "strefa wolna od katolików" czy "wyznawcom tej czy tamtej religii wstęp wzbroniony", to daję słowo, przyłączę się do oburzonego protestu.

Cytat:Czekam na odważne lewackie LGBT-owe marsze na których to Mahomet będzie zwaginwany.
Katolicyzm uprawia kult maryjny m.in. obnosząc wizerunek Maryi na procesjach. Kult waginiczny zbudowany w kulturze postkatolickiej będzie więc obnosił wizerunek waginy na procesjach.

Islam zabrania przedstawiania wizerunku Mahometa. Jakiegokolwiek, nawet bardzo pozytywnego. Kult waginy na sposób islamski polegałby więc na zakazie pokazywania waginy. Hmm...


RE: Edukacja seksualna - NinnyCamacho - 29.08.2019

ZaKotem napisał(a): Były kulty falliczne, rozumiem, że dla równowagi powstaje kult waginiczny. Może on być konkurencyjny wobec kultu maryjnego, ale trochę nieprzyzwoite jest skojarzenie katolików, którym zestawienie "kobiece genitalia" oraz "kult" kojarzy się od razu z matką Jezusa.

Autorka jednej z serii takich figurek nazwała je "cipkomaryjkami". To nasunęło mi to skojarzenie.

ErgoProxy napisał(a): Ja nie słyszałem o Mokoszy. Możesz rozwinąć?

Koleżanka wrzuciła takie cuś:
LINK


RE: Edukacja seksualna - DziadBorowy - 29.08.2019

@Lumber
Wklejony obrazek jest zwyczajnie głupi.

Po pierwsze : tak jak napisał zakotem.

Ponadto incydentalne przypadki w których bardziej przewrażliwi na łamanie kanonów politycznej poprawności  katolicy obrażeni są symboliką prezentowaną przez niektórych przedstawicieli środowisk LGTB, to zupełnie co innego niż naklejki "strefa wolna od LGTB" czy ustawy rad gmin, które tworzyły jakieś strefy wolne od ideologii LGTB. Co kurwa dalej?  Osobne przedziały w autobusach dla homo i hetero? 

No i wreszcie nie mamy tu przecież przypadku w którym LGTB atakuje niewinnych katolików, ale raczej przypadek w którym KRK i katolicy równo jadą po LGTB, czyniąc sobie z tego ruchu naczelnego wroga i zagrożenie dla cywilizacji a gdy ktoś z nich odgryzie się pięknym za nadobne to nagle rozpoczyna się histeria, z obrazą uczuć itp itd. Dość to żałosne jest. Jestem pewien, że gdyby KRK odstosunkował się od LGTB to LGTB odstosunkowało by się od KRK.


RE: Edukacja seksualna - lumberjack - 29.08.2019

ZaKotem napisał(a): A czy ktoś protestuje przeciwko szydzeniu z symboli LGBT?

Wielu ludzi zareagowało oburzeniem na naklejki Gazety Polskiej.

ZaKotem napisał(a): To jest właśnie wasz problem, że mylicie nawiązanie do estetyki katolickiej, które jest oczywiste, z wyszydzaniem treści katolickich.

Nie wiem kurde - jestem ateistą ale jakoś umiem się domyśleć i zrozumieć, że dla osoby wierzącej waginalne nawiązanie nie tylko do estetyki, lecz również do symboliki katolickiej jest tożsame z szydzeniem.

Oczywiście można się bawić w kotka i myszkę i udawać, że nie chodziło wcale o zrobienie prowokacji, a wierzący są przewrażliwieni na tym punkcie, ale nie wiem jaki to ma sens.

Naprawdę szkoda, że lewicowi tolerancjoniści lubią tylko to co jest wrogie chrześcijaństwu, a kiedy wrzuci się coś obrazoburczego wobec islamu, to od razu lecą oskarżenia o rasizm, faszyzm i cholera wie co jeszcze...

ZaKotem napisał(a): Islam zabrania przedstawiania wizerunku Mahometa. Jakiegokolwiek, nawet bardzo pozytywnego. Kult waginy na sposób islamski polegałby więc na zakazie pokazywania waginy. Hmm...

No nie no - jeśli chciałoby się wywołać oburzenie muzułmanów wystarczy opublikować podobiznę mahometa. Rysunek głowy mahometa z bombą w gazecie Jyllands Posten wywołał ogólnoświatowy protest muzułmanów. Gdyby na jego podobiznie pierdolnąć pizdę na czole byłoby jeszcze lepiej. Ale tego lewaki będą się bały, bo łatwiej jest pastwic się nad słabszym.

DziadBorowy napisał(a): Ponadto incydentalne przypadki w których bardziej przewrażliwi na łamanie kanonów politycznej poprawności katolicy obrażeni są symboliką prezentowaną przez niektórych przedstawicieli środowisk LGTB, to zupełnie co innego niż naklejki "strefa wolna od LGTB" czy ustawy rad gmin, które tworzyły jakieś strefy wolne od ideologii LGTB. Co kurwa dalej? Osobne przedziały w autobusach dla homo i hetero?

Nie wiem. Niech się dalej wszyscy nawzajem podkurwiają, to na pewno będzie super i fajnie Uśmiech

Najlepiej nie być ani katolikiem ani LGBT-owcem i być poza tą syfiastą walką.


RE: Edukacja seksualna - zefciu - 29.08.2019

lumberjack napisał(a):
ZaKotem napisał(a): A czy ktoś protestuje przeciwko szydzeniu z symboli LGBT?

Wielu ludzi zareagowało oburzeniem na naklejki Gazety Polskiej.
Ale tutaj nie chodzi o szydzenie z symboli, tylko o komunikat „strefa wolna od was”. Zauważ, że tylko jeden z tych obrazków można uznać jednoznacznie jako profanację symbolu katolickiego. Natomiast na żadnym nie ma komunikatu „strefa wolna od chrześcijan”.
Cytat:Nie wiem kurde - jestem ateistą ale jakoś umiem się domyśleć i zrozumieć, że dla osoby wierzącej waginalne nawiązanie nie tylko do estetyki, lecz również do symboliki katolickiej jest tożsame z szydzeniem.
Zastanówmy się. Istnieją dwie opcje:
  • Autorzy tych dzieł mają nie mają intencji szydzić z chrześcijaństwa.
  • Autorzy tych dzieł mają intencję szydzić z chrześcijaństwa.
W pierwszym przypadku oburzanie się na szyderstwo jest nie na miejscu. W drugim – jest frajerskim aktem łyknięcia prowokacji. Widzimy wyraźnie, że święte oburzenie katolików prowadzi do zwiększenia liczby tych dzieł.
Cytat:Oczywiście można się bawić w kotka i myszkę i udawać, że nie chodziło wcale o zrobienie prowokacji, a wierzący są przewrażliwieni na tym punkcie, ale nie wiem jaki to ma sens.
Taki, że sąd Cię uniewinni, a homofoby będą miały ból dupy. A jak sąd Cię skaże… to jeszcze lepiej. Za cenę paru godzin zamiatania ulic otrzymasz chwałę męczennika.


RE: Edukacja seksualna - bert04 - 29.08.2019

zefciu napisał(a): No nie. Ale mamy pewne podobieństwo między kształtem figurki a figurą fatimską chociażby. I tak, wiem, że można powiedzieć, że to nie to samo, ale nie uwierzę, że autorka figurki nie miała na celu wywołania takiego skojarzenia.

I słusznie prawisz. Linka podawałem już na "wierze", tutaj też użyczę:

https://www.dominikakulczynska.pl/

Tak skrótowo, pewna "artystka" w okolicach roku 2017 zrobiła pewną bluźnierczą akcję, która polegała na przybijaniu tychże... nie, to słowo nie przejdzie mi tym razem przez klawiaturę. Skróćmy to do C-M. No więc przybijała sobie te C-M w puszczy białowieszczańskiej, coby drzewka ratować. Wtedy ta akcja pijarowa nie wypaliła, a może minister Szyszko zbyt szybko wycinał i nie było na czym wieszać. Więc miesiąc temu kobieta postanowiła pomalować te pozostałe C-M na tęczowo i zrobić nową akcję, "wspierającą" LGBT+. Tym razem - NARESZCIE - środowiska katoprawicy zareagowały zgodnie z oczekiwaniami. Zdaje się, że zgłoszenie do prokuratury już dokonane. Tylko czekać, aż PO / KO obejmie tę pseudo-artystkę swoim patronatem, no bo wiadomo, wróg wroga, i tak dalej. Góra za tydzień, dwa, temat znajdzie się w zachodnich dziennikach tyle że nie wiem sam, czy jako przykład uciskania gejo-artystów, czy ogólnego.... pardon... OCIPIENIA.


RE: Edukacja seksualna - lumberjack - 29.08.2019

zefciu napisał(a): Ale tutaj nie chodzi o szydzenie z symboli, tylko o komunikat „strefa wolna od was”. Zauważ, że tylko jeden z tych obrazków można uznać jednoznacznie jako profanację symbolu katolickiego. Natomiast na żadnym nie ma komunikatu „strefa wolna od chrześcijan”.

Nie trzeba pisać wprost "strefa wolna od chrześcijan". Wystarczy samo epatowanie cipkomaryjkami aby wyznawcy chrześcijaństwa nie chcieli się znajdować w strefie cipkomaryjkowych tęczowców. Tak mi się przynajmniej wydaje.

DziadBorowy napisał(a): No i wreszcie nie mamy tu przecież przypadku w którym LGTB atakuje niewinnych katolików, ale raczej przypadek w którym KRK i katolicy równo jadą po LGTB, czyniąc sobie z tego ruchu naczelnego wroga i zagrożenie dla cywilizacji a gdy ktoś z nich odgryzie się pięknym za nadobne to nagle rozpoczyna się histeria, z obrazą uczuć itp itd.

Tu masz rację. Katolicy zaczęli, LGBT się rewanżuje. Nie wiem czy to ok, ale na Boga - nie zapominajmy w tym wszystkim o muzułmanach, którzy będą zaraz w UE jakąś nową nietykalną świętością... Jak już każdy każdego obraża to dowalmy też i allahom, żeby chociaż jakaś konsekwencja w tym wszystkim była <joke> Uśmiech


RE: Edukacja seksualna - ZaKotem - 29.08.2019

lumberjack napisał(a): Wielu ludzi zareagowało oburzeniem na naklejki Gazety Polskiej.
No ale chyba nie z analogicznego powodu. Powiedziałbyś, że hasło "Jude raus" to jest wyszydzanie judaizmu? Kpina z syjonizmu? To chyba inny kaliber.


Cytat:Nie wiem kurde - jestem ateistą ale jakoś umiem się domyśleć i zrozumieć, że dla osoby wierzącej waginalne nawiązanie nie tylko do estetyki, lecz również do symboliki katolickiej jest tożsame z szydzeniem.
No ja też wiem, że tak jest, ale może by wypadało z tym durnym przekonaniem skończyć?

Cytat:Naprawdę szkoda, że lewicowi tolerancjoniści lubią tylko to co jest wrogie chrześcijaństwu, a kiedy wrzuci się coś obrazoburczego wobec islamu, to od razu lecą oskarżenia o rasizm, faszyzm i cholera wie co jeszcze...
Nie zauważyłem, abym kiedykolwiek oskarżał o rasizm, faszyzm i cholera wie co jeszcze tych, co sobie jaja robią z islamu. O to oskarżają raczej muzułmanie, a nie lewicowi tolerancjoniści. Sam linkowałem na tym forum satyryczną stronę obśmiewającą islam.
https://www.jesusandmo.net/

Cytat:No nie no - jeśli chciałoby się wywołać oburzenie muzułmanów wystarczy opublikować podobiznę mahometa.
Zapewne, ale po co w ogóle wywoływać w Polsce oburzenie muzułmanów? Nawet gdyby była gwarancja, że nikt się z tego powodu nie wybuchnie - jaka korzyść z tego? Prowokowanie katolików oczywiście w Polsce zachodzi (i żeby była jasność - wcale nie uważam tego za słuszne i sprawiedliwe), ale jego celem nie jest jakaś czysta radocha z prowokowania, tylko osłabienie głównej siły blokującej przemiany tolerancjonistyczne - czyli nazionalkatolicyzmu. Tylko szkoda, że rykoszetem obrywają także bardziej cywilizowane odmiany katolicyzmu, i dlatego właśnie taką taktykę uważam za błędną.

Cytat:Najlepiej nie być ani katolikiem ani LGBT-owcem i być poza tą syfiastą walką.
A ja myślę, że spokojnie można być jednym lub drugim (albo nawet jednym i drugim?) bez uznawania konieczności walki jednego z drugim. Bo za cholerę obiektywnie takiej konieczności nie ma. Niestety, nazionalkatolicyzm jest tak dominujący w mediach, że fałszywie jawi się jako "istota" katolicyzmu. Trochę jak z islamskimi terroryncelami.

NinnyCamacho napisał(a):
ZaKotem napisał(a): Były kulty falliczne, rozumiem, że dla równowagi powstaje kult waginiczny. Może on być konkurencyjny wobec kultu maryjnego, ale trochę nieprzyzwoite jest skojarzenie katolików, którym zestawienie "kobiece genitalia" oraz "kult" kojarzy się od razu z matką Jezusa.

Autorka jednej z serii takich figurek nazwała je "cipkomaryjkami". To nasunęło mi to skojarzenie.
A, to co innego. W takim razie przyznaję, że to bardzo niesmaczne. To nazewnictwo, nie dzieło samo w sobie. Jakbym wyrzeźbił wielkiego kutasa, to nie byłoby to żadnym aktem wrogim wobec jakiejkolwiek religii. Ale jakbym powiedział o tym dziele "to jest Jezus Chrystus", no to by tak jakby było. Nawet gdybym nie miał złych intencji, a tylko świra, co przecież u artystów częste.


RE: Edukacja seksualna - Iselin - 29.08.2019

To jest w dużej mierze kwestia relacji władzy. Mogę mieć zastrzeżenia co do części muzułmanów, natomiast w Polsce muzułmanie kompletnie nie wpływają na moje życie ani życie innych ludzi, więc nie ma takiej potrzeby demonstrowania.
Natomiast Kościół katolicki interesuje chyba każdego Polaka, bo ma jest potężną siłą i ma duży wpływ także na ustawodawstwo dotyczące wszystkich, także niewierzących i ludzi innych wyznań. Oczywiście inne grupy zachowywałyby się podobnie, gdyby miały taki wpływ, ale mamy sytuację, jaką mamy.
Co do różnych niesmacznych akcji ze strony niektórych aktywistów LGBT, to nie widzę, żeby wzbudzały one duży entuzjazm. Osobiście kojarzę jedną osobę, która jest transpłciowa i ma w związku z tym przekichane w wielu aspektach życia. Osoba ta nawet nie popiera tych pomysłów, tylko stwierdziła coś typu: skoro przez całe życie doświadczamy tyle agresji, mamy myśli samobójcze itd., to nie każcie nam płakać nad kimś, kto oburzył się monstrancją-waginą na kijku.

Zdjęcia z Mokoszą fajne. To rzeczywiście była bogini kobiet i płodności.

Tu z kolei zdjęcie falliczne:

[Obrazek: 68788365_10162068522125317_1217819212068...e=5E025065]


RE: Edukacja seksualna - cashman - 29.08.2019

lumberjack napisał(a): To jest cała lewacka logika - tolerancyjnym należy być wobec biednych i zawsze poszkodowanych LGBT. Kiedy zaś środowisko LGBT szydzi z chrześcijańskich symboli religijnych, to postempowcy mają zajebisty problem w odnalezieniu podobieństw między szyderstwem a tym co wyszydzane.

Jeśli czytelnicy Gazety Polskiej są debilami z powodu wymyślenia tych swoich naklejek, to takimi samymi, jeśli nie większymi głupcami są zwolennicy LGBT usilnie nie widzący nic strasznego w obrazoburczych symbolach własnej produkcji. A naprawdę mocno trzeba się wysilić, żeby nie dostrzec żadnych nawiązań do chrześcijańskich symboli.

Poza tym to jest kopanie leżącego - KrK jest słaby, a katolicy łagodni i tolerancyjni.

Czekam na odważne lewackie LGBT-owe marsze na których to Mahomet będzie zwaginwany.

Rozumiem katoli, którzy nie potrafią się przyznać nawet sami przed sobą, że "Strefa wolna od LGBT" to jest JAK NAJBARDZIEJ faszyzm i nie ma w ogóle porównania do zestawienia Maryi z tęczą.
Ale w miarę inteligentny człowiek, ze zdroworozsądkowym myśleniem ? I jeszcze, oczywiście "Mahometa zestawcie se z tęczą pedały" - no typowe katolskie pierdolenie.
Może nie powinni tego robić, żeby nie podgrzewać atmosfery, ale samo w sobie Maryja na tle tęczy to naprawdę kompletnie nic złego. To, że katolicy (niektórzy) tak to interpretują - cóż, ja też mogę se zinterpretować, że spalenie egzemplarza Boga Urojonego mnie obraża.


RE: Edukacja seksualna - Łazarz - 29.08.2019

Cytat:Zdjęcia z Mokoszą fajne. To rzeczywiście była bogini kobiet i płodności.

Taaa, tylko że było to bóstwo ugrofińskie, przejęte przez przodków obecnych Rosjan, nigdy nie czczone na ziemiach polskich.

W ogóle strasznie importowana ta wiara "rodzima"

cashman napisał(a):
lumberjack napisał(a): To jest cała lewacka logika - tolerancyjnym należy być wobec biednych i zawsze poszkodowanych LGBT. Kiedy zaś środowisko LGBT szydzi z chrześcijańskich symboli religijnych, to postempowcy mają zajebisty problem w odnalezieniu podobieństw między szyderstwem a tym co wyszydzane.

Jeśli czytelnicy Gazety Polskiej są debilami z powodu wymyślenia tych swoich naklejek, to takimi samymi, jeśli nie większymi głupcami są zwolennicy LGBT usilnie nie widzący nic strasznego w obrazoburczych symbolach własnej produkcji. A naprawdę mocno trzeba się wysilić, żeby nie dostrzec żadnych nawiązań do chrześcijańskich symboli.

Poza tym to jest kopanie leżącego - KrK jest słaby, a katolicy łagodni i tolerancyjni.

Czekam na odważne lewackie LGBT-owe marsze na których to Mahomet będzie zwaginwany.

Rozumiem katoli, którzy nie potrafią się przyznać nawet sami przed sobą, że "Strefa wolna od LGBT" to jest JAK NAJBARDZIEJ faszyzm i nie ma w ogóle porównania do zestawienia Maryi z tęczą.
Ale w miarę inteligentny człowiek, ze zdroworozsądkowym myśleniem ? I jeszcze, oczywiście "Mahometa zestawcie se z tęczą pedały" - no typowe katolskie pierdolenie.

"Strefa wolna od komunizmu" - aaa wy wstrętni faszyści! Jak możecie tak nienawidzić biednych robotników!


RE: Edukacja seksualna - ZaKotem - 29.08.2019

Łazarz napisał(a): "Strefa wolna od komunizmu" - aaa wy wstrętni faszyści! Jak możecie tak nienawidzić biednych robotników!
Dupna analogia. Komunizm to jakiś postulat polityczny. Jeśli jakieś postulaty polityczne uważamy za złe i szkodliwe, to ludzie je proponujący mogą je zmienić. "LGBT", gdyby ktoś naprawdę nie rozumiał tego skrótu, oznacza "lesbijki, geje, bisuksealiści i transseksualiści". Bycie jednym z nich nie jest postulatem politycznym. Może być z jakimiś postulatami statystycznie skorelowane - proszę wskazać, z jakimi  - ale nawet w takim wypadku nie jest tożsame. Wolno robić strefy wolne od komunizmu, faszyzmu albo i od liberalizmu, jak ktoś chce. Natomiast orientacja seksualna łączy ludzi w sposób niedobrowolny, podobnie jak rasa, płeć, naród czy religia. I choć teoretycznie każdą z tych rzeczy można zmienić (przypuszczam, że orientację też, ale na pewno nie psychoterapełcją), jest to bardzo trudne i nie każdy jest do tego zdolny, bo jest to coś przyrodzonego. I dlatego właśnie dyskryminacja takich grup jest moralnie niedopuszczalna - w przeciwieństwie do dyskryminacji grup dobrowolnych, która jest jak najbardziej legalna i powszechnie praktykowana.


RE: Edukacja seksualna - bert04 - 29.08.2019

ZaKotem napisał(a): A, to co innego. W takim razie przyznaję, że to bardzo niesmaczne. To nazewnictwo, nie dzieło samo w sobie. Jakbym wyrzeźbił wielkiego kutasa, to nie byłoby to żadnym aktem wrogim wobec jakiejkolwiek religii. Ale jakbym powiedział o tym dziele "to jest Jezus Chrystus", no to by tak jakby było. Nawet gdybym nie miał złych intencji, a tylko świra, co przecież u artystów częste.

Żeby tylko. Miałem wątpliwą przyjemność oglądania filmiku reklamowego tejże "artystki" ze wspomnianą C-M <1>. Nie przypomina to ani waginy, ani Maryi. A te kolory, pożal się Panie Boże, jeżeli ktoś kojarzy to z tęczą to już sam sobie winien. Ja to raczej widzę, że ktoś dał dwulatkowi zestaw kredek do pomalowania tej białej popielniczki i tak już wyszło.

Ciągnąc Twoje porównanie, to trochę tak, jakbyś zamiast sztucznego penisa zrobił coś w rodzaju drewnianego tłuczka do ciasta i nazwał go "kutasobucek"... czy jakoś tak.

No ale jak raz akcja zaskoczyła, to tylko czekać należy, aż rzesze gimbotęczowców obiorą sobie jako nowy symbol nad symbole.

<1> https://twitter.com/PatrykSykut/status/1154486893549166593?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1154665189356314624