Forum Ateista.pl
Wujek Dobra Rada - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Nauka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Pozostałe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Wujek Dobra Rada (/showthread.php?tid=13685)

Strony: 1 2


RE: Wujek Dobra Rada - Sofeicz - 21.12.2020

Kiedyś usłyszałem, że jak ktoś cię atakuje, to trzeba mu rzucić tekst "a może być tak zapiął rozporek".
I nie ma bata, gostek zawsze odruchowo spojrzy w dół, a ty masz chwilową przewagę sytuacyjną.
Często to opowiadałem w towarzystwie, jako żart.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy ostatnio zadzwonił do mnie znajomy z podziękowaniami.
Okazało się, że właśnie mu się coś takiego przydarzyło. Wystartował do niego jakoś kolo z bluzgami i pięściami, a on jakimś dziwnym sposobem przypomniał sobie moją opowiastkę.
Faktycznie zadziałało - facet zerknął na moment na rzeczony rozporek i to wystarczyło, żeby dostał piąchę w nochala i został wyłączony z akcji.
Uśmiech


RE: Wujek Dobra Rada - Sofeicz - 10.08.2023

Kolejny przydatny patent.

Ostatnio trafiliśmy na rewelacyjne pomidory bezpośrednio od producenta, którymi objadamy się, jak jabłkami.
Są przepyszne ale mają jedną wadę, trochę za twardą skórkę.
Trzeba było je polewać wrzątkiem, żeby skórka łatwo odchodziła.
Ale ostatnio wpadłem na sposób, jak prosto się pozbyć rzeczonej skórki bez upierdliwego polewania.

Robię tak - kroję pomidor na cztery ćwiartki (a jakże), biorę taką ćwiartkę i podważam nożem dziubek od przeciwnej strony szypułki.
Tworzy się taki języczek ze skórki i ciągnąc za niego ... myk i ćwiartka pomidora zostaje obdarta ze skóry.
Działa też z innymi gatunkami pomidorów.
Super patent, bo wiele osób męczy się z tymi skórkami.


RE: Wujek Dobra Rada - geranium - 11.08.2023

A gdyby to byla kobieta to co ma zapiąć???


RE: Wujek Dobra Rada - INSTI - 18.10.2023

Może znane, może nie... Zwykle porady z popularnych portali są takie sobie lub do niczego, ale jedna zadziałała doskonale: cytryny najlepiej przechowywać w lodówce, ale umieszczone w talerzu z wodą, wystarczy, że będą zanurzone do połowy - zapewnia to nieporównanie dłuższe przechowywanie bez ryzyka spleśnienia. Nie wiem jeszcze dlaczego to działa, ale działa nadzwyczajnie. Ciekawe jest to, że woda i talerz pokrywają się lepką i śliską substancją, czy produkuje ją cytryna, tego też jeszcze nie wiem.


RE: Wujek Dobra Rada - Sofeicz - 18.12.2023

Tym razem ja proszę o dobrą radę.
Macie jakieś patenty na padnięte baterie do laptopa?
Laptop Samsung jeszcze całkiem żwawy ale bateria kaput.
I tu zaczyna się problem - oryginalnych już nie produkują a te „regenerowane” to straszny szajs.
Ta którą kupiłem wytrzymała dwa miesiące.
Problem jest w tym, że nawet po wymianie samych ogniw na nowe system wciąż traktuje je jako padnięte.
Wymagana jest tajemna wiedza i specjalistyczne oprogramowanie.
To podpada pod celowe postarzanie.


RE: Wujek Dobra Rada - lumberjack - 18.12.2023

A potrzebna ci bateria? W przypadkach mi znanych ludzie sobie po prostu podpinają na stałe do sieci. Abrakadabra - był laptop, a jest stacjonarny Uśmiech


RE: Wujek Dobra Rada - Sofeicz - 18.12.2023

To jest laptop mojej ślubnej, i ona często lubi sobie pooglądać filmy bez podpinania się do sieci.
Sam bym chętnie rozkminił ten system ale okazuje się to być wcale nie łatwe. Samo kupno nowych ogniw nie rozwiązuje sprawy. Wszystko jest negocjowane pomiędzy baterią i samym laptopem i zapisywane w jakichś pamięciach.
Muszę jeszcze trochę pooglądać filmików na YT - może coś znajdę.