Forum Ateista.pl
Kącik Zagadek - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Nauka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Pozostałe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Kącik Zagadek (/showthread.php?tid=14113)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: Kącik Zagadek - bert04 - 15.08.2019

Cytat:The Children's Hour

Szybka wiki pokazuje, oba filmy miały tego samego reżysera (William Wyler), w obu grała ta sama aktorka, choć różne role (Miriam Hopkins).

RE: Kącik Zagadek - NinnyCamacho - 16.08.2019

Hans Żydenstein napisał(a): The Children's Hour

Brawo! Wygrałeś zagadkę. Uśmiech

RE: Kącik Zagadek - Hans Żydenstein - 18.08.2019

Scena początkowa z filmu. Ujęcie na wodę, kamera się cały czas porusza do przodu, mijamy wodę i jesteśmy nad drzewami, w końcu ukazuje się nam widok całego miasta, widać pełno wieżowców, pojawia się tytuł filmu (białe litery)

Jaki to film ?

RE: Kącik Zagadek - Gawain - 18.08.2019

Harry Potter i więzień Azkabanu?

Gawain napisał(a): Harry Potter i więzień Azkabanu?

W tej części masz na początku ujęcie na dom Dursleyów, gdzie w oknie widać migoczące światło. To Potter czaruje.

RE: Kącik Zagadek - Gawain - 18.08.2019

Mnie się lot na hipogryfie skojarzył.

Gawain napisał(a): Mnie się lot na hipogryfie skojarzył.
Nie jest to scena początkowa, nie ma podczas tej sceny białego napisu z tytułem filmu, nie ma wieżowców

RE: Kącik Zagadek - Osiris - 18.08.2019

Nie było przypadkiem takiej sceny z lotu ptaka w "Arizona Dream" ?

Osiris napisał(a): Nie było przypadkiem takiej sceny z lotu ptaka w "Arizona Dream" ?
Na pewno nie jako pierwsza scena

RE: Kącik Zagadek - bert04 - 19.08.2019

Hans Żydenstein napisał(a): Scena początkowa z filmu. Ujęcie na wodę, kamera się cały czas porusza do przodu, mijamy wodę i jesteśmy nad drzewami, w końcu ukazuje się nam widok całego miasta, widać pełno wieżowców, pojawia się tytuł filmu (białe litery)

Jaki to film ?

Leon profesjonalista.

Następne pytanie.

RE: Kącik Zagadek - Hans Żydenstein - 19.08.2019

bert04 napisał(a):
Hans Żydenstein napisał(a): Scena początkowa z filmu. Ujęcie na wodę, kamera się cały czas porusza do przodu, mijamy wodę i jesteśmy nad drzewami, w końcu ukazuje się nam widok całego miasta, widać pełno wieżowców, pojawia się tytuł filmu (białe litery)

Jaki to film ?

Następne pytanie.

To Twoje zadanie

RE: Kącik Zagadek - bert04 - 19.08.2019

Hans Żydenstein napisał(a): To Twoje zadanie

Po takim prostym zadaniu? To tak jakbym się spytał, co to za film, w którym w czołówce jeden gościu modli się na dywanie w kierunku mekki, żegna ze swoją żoną w ciąży i obiecuje ojcu "Przyprowadzę go do domu". Podałem z pamięci, bo to też jeden z moich ulubionych filmów. I nie podałem wszystkich scen, żeby nie było za łatwo...

EDIT: Czołówka jest przed napisami i tytułem, a charakterystyczne jest niesamowite tło muzyczne, które zaczyna się spokojnie żeby kumulować w momencie napisów.

RE: Kącik Zagadek - bert04 - 20.08.2019

Hmm... jest dla mnie zagadką, dlaczego nikt nie podjął zagadki, choć też jest filmowa. Przypomnę czołówkę:

- facet modli się w kierunku Mekki
- żegna ze swoją ciężarną żoną
- (...)
- obiecuje przed wyjściem ojcu, że przyprowadzi "go" do domu
- napisy

Brak zainteresowania czy czekamy na podpowiedź?

EDIT: No dobrze, niech będzie małe uzupełnienie. Zamiast
"- (...)"
można wstawić
"- przygotowuje się do akcji"

RE: Kącik Zagadek - Gawain - 20.08.2019

Trzynasty Wojownik?

RE: Kącik Zagadek - bert04 - 20.08.2019

Gawain napisał(a): Trzynasty Wojownik?

Trzynasty wojownik był zakochany w cudzej żonie, co było przyczyną jego wygnania (czy też wysłania jako ambasador kalifa). Gdyby tę kobietę zaciążył, pewnie by się na wygnaniu nie skończyło.

To znaczy, chciałem powiedzieć, nie, nie "Trzynasty Wojownik". Pracuję właśnie nad nieco obszerniejszą podpowiedzią, ale jeszcze poczekam trochę.

RE: Kącik Zagadek - bert04 - 21.08.2019

No dobra, chyba z powodu zbyt dużej ilości zgłoszeń temat się zawiesił i nie widzę dalszych odpowiedzi. Więc dlatego (a nie dlatego, że jestem cholernie niecierpliwy) będzie podpowiedź. Choć nie do końca.

- Głównym miejscem fabuły jest wieżowiec
- W trakcie fabuły na jednym z wyższych pięter dochodzi do wybuchu, uszkodzone zostają stropy i ściany
- W jednej ze scen ludzie wypadają z okna wieżowca
- Spora ilość tak osób pracujących w tym wieżowcu jak i
państwowych sił porządkowych ginie.
- oprócz kina akcji mamy też wątki rodzinne jak i kwestię bezsilności państwowych służb.

To na razie tyle.

RE: Kącik Zagadek - Hans Żydenstein - 21.08.2019

Podpowiedź brzmi jak Szklana Pułapka, tyle że w niej nie ma wątku muzułmańskiego

RE: Kącik Zagadek - Gawain - 21.08.2019

Syn Diabła? Fahrenheit111?

RE: Kącik Zagadek - bert04 - 21.08.2019

Szklana pułapka - nie
Syn diabła - nie znam i nie
Fahrenheit 111 - a może 9/11? 11/9? 451?

RE: Kącik Zagadek - Sofeicz - 21.08.2019

Pewnie coś ataku na WTC?