Forum Ateista.pl
Kącik Zagadek - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Nauka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Pozostałe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Kącik Zagadek (/showthread.php?tid=14113)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: Kącik Zagadek - Gawain - 15.02.2019

Przypadkowo edytowałem. Już poprawione.

RE: Kącik Zagadek - Quinque - 15.02.2019

Ta zagadka nie ma sensu. Nie może wyjść 15, bo jedno czerwone coś wynosi 5 więc w trzecim przykladzie wyszło by duzo więcej niz 13. Do dupy z takim czymś

RE: Kącik Zagadek - Lampart - 15.02.2019

XD

RE: Kącik Zagadek - Kozak Zaporoski - 15.02.2019

Gawain napisał(a): Przerobiłem ze trzydzieści wariantów, rozrysowałem sekcje i trasy i zawsze wychodzi mi, że żeby wyszło to co najmniej jeden most więcej być powinien, bo się ląduje w ślepej uliczce. Pierwszy raz od liceum z własnej i nieprzymuszonej woli policzyłem też że jest możliwych 5040 układów liczb, a tych kombinacji jakie są możliwe nie chce mi się przerabiać, bo albo ja jestem głupi i nie widzę rozwiązania, albo brakuje jednego mostu przynajmniej.

Od czego więc Twoim zdaniem zależy możliwośc przejścia mostami wedle zasad zagadki tj. każdym mostem tylko raz, ale przejść należy po wszystkich? Oczko

Quinque napisał(a): Ta zagadka nie ma sensu. Nie może wyjść 15, bo jedno czerwone coś wynosi 5 wiec w trzecim przykladzie wyszło by duzo więcej niz 13. Do dupy z takim czymś

Jak oni na tym Soborze Nicejskim bez Twojego przenikliwego umysłu sobie poradzili? Oczko

RE: Kącik Zagadek - Quinque - 15.02.2019

Ta zgadaka to ewidentnie spisek żydomasonerii. Mający obnażyć poziom inteligencji naszego społeczeństwa

RE: Kącik Zagadek - legend - 15.02.2019

Pewnie źle, ale też chcę zagrać : p

D7-->C4-->A6-->--D5-->B2-->A1-->A3

legend napisał(a): Pewnie źle, ale też chcę zagrać : p

D7-->C4-->A6-->--D5-->B2-->A1-->A3

Niestety błąd – przechodząc z połaci A przez most numer 1 lądujesz na połaci B. Nie możesz więc w następnym kroku przejść przez most numer 3. Oczko

Sekcje są cztery a mostów siedem, sektor A ma przejść 5, sektor D ma przejść trzy, sektory B i C też. Choćby nie wiem jak kombinować to zawsze zostanie kładka, po której trzeba się cofnąć, albo się jedną omija. Jakby faktycznie sekcja B i A miały most tak jak mi się przywidziało za pierwszym razem to byłby to labirynt jak z etykiety Kubusia. A tak to się nie da. Albo ja czegoś nie widzę.

Skoro tak twierdzisz to ponawiam pytanie: Od czego więc Twoim zdaniem zależy możliwośc przejścia mostami (tj. jakie warunki dany układ musi spelniać, których ten rzekomo nie spełnia ) wedle zasad zagadki tj. każdym mostem tylko raz, ale przejść należy po wszystkich?  Język

Zależy od liczby przejść. A od czego niby ma zależeć? Albo w cholerę wywalić jeden most z sekcji A albo tam dostawić. Inaczej powstaje ślepa uliczka.

Jeśli chcesz to możemy wprowadzić drobną dodatkową modyfikację do zagadki:

Otóż możesz zbudować jeden most pomiędzy dowolnie wybranymi przez Ciebie połaciami ziemi, ale warunkiem jest, że marszrutę musisz zacząć na połaci B a skończyć na połaci A.  Oczko
Pomiędzy którymi połaciami ziemi zdecydujesz się więc przerzucić most?

Stawiałbym na D i A.

I jak wtedy trasa miałaby wyglądać?

Dupa. Zapomniałem o warunku zaczynającym na B i kończącym na A.

Wychodzi na to, że trzeba dostawić mostów trzy. Albo trzy ująć. Żeby przy warunku zacznij od B a skończ na A też się dało przejść.

NIe - wystarzcy dostawić jeden most. Oczko

Sektor A musi mieć mostów 6, sektory A, B, C po cztery. Wtedy gdzie się nie zacznie to się labirynt przejdzie.

Ewentualnie po jednym odjąć. Żeby były 4-2-2.

Kozak Zaporoski napisał(a): NIe - wystarzcy dostawić jeden most. Oczko

To A - C.

Cytat:Sektor A musi mieć mostów 6

Nie musi.

Cytat:sektory A, B, C po cztery.

Również nie muszą.

Cytat:To A - C.

Jak zatem powinna według Ciebie przebiegać trasa?

Jeden most więcej wystarczy, nawet jeżeli dojdzie dodatkowy warunek. Natomiast nie da się spełnić warunku dowolności rozpoczynania bez dostawienia 3 mostów. Ewentualnie ich zburzenia.

O warunku dowolności nie było mowy. 

Natomiast nie napisałeś jaką trasę należy pokonać aby spełnić dodatkowy warunek zaczynania na B i kończenia na A ale z dostawieniem jednego mostu. Język

Kozak Zaporoski napisał(a): O warunku dowolności nie było mowy. 

To na wypadek narzucania kolejnych ograniczeń :-P

Cytat:Natomiast nie napisałeś jaką trasę należy pokonać aby spełnić dodatkowy warunek zaczynania na B i kończenia na A ale z dostawieniem jednego mostu. Język

O proszę.

B5>D6>A2>B1>A3>A7>D8>A4