Forum Ateista.pl
Czy Duchy istnieją? - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Nauka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Niewyjaśnione lub też zwyczajnie głupie (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Czy Duchy istnieją? (/showthread.php?tid=14491)

Czy Duchy istnieją? - Abra - 24.10.2019

Zadaję to pytanie bo jestem ciekaw waszych odpowiedzi. Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich relacji bo nawet ludzi którzy wierzą w takie rzeczy  wysoką ostrożność przestrzegają przed naiwnością

RE: Czy Duchy istnieją? - Osiris - 24.10.2019

Abra napisał(a): Zadaję to pytanie bo jestem ciekaw waszych odpowiedzi. Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich relacji bo nawet ludzi którzy wierzą w takie rzeczy  wysoką ostrożność przestrzegają przed naiwności
Istnieją na pewno duch przygody, duch współpracy, duch opowieści i duch czasu.

RE: Czy Duchy istnieją? - ZaKotem - 24.10.2019

Duch narodowy też istnieje i zazwyczaj gdzieś w listopadzie opętuje towarzyskiego pelikana.

RE: Czy Duchy istnieją? - tomeh - 29.12.2019

Poczekajcie co wy Tacy sceptyczni i inteligentni ale sarkastyczni. Sprecyzujmy najpierw czym może być duch - postać niematerialna kształtu ludzkiego z osobowością człowieka czy duszek kapce z prześcieradłem a może bezkształtna masa?

Pokątnie jak to jest że człowiek czasami czuje wzrok kogoś na sobie. A jak jest wyszkolony zawsze czuje go nawet na pustyni z kilometrów jak ktoś patrzy nawet jak ktoś patrzy przez lornetkę - tak jest to nie SF. A nie ma żadnego logicznego na to też uzasadnienia ale tak jest. T też jak to wyjaśnić? W szkołach uczą aby nie patrzyć na przeciwnika nawet przez lornetkę z daleka z ukrycie nie z obawy przez odbłyskiem ale aby patrzyć na niego kątem nie centralnie bo może wyczuć - szkolenie legi c, gromu, delty.

RE: Czy Duchy istnieją? - gąska9999 - 30.12.2019

tomeh napisał(a): Poczekajcie co wy Tacy sceptyczni i inteligentni ale sarkastyczni. Sprecyzujmy najpierw czym może być duch - postać niematerialna kształtu ludzkiego z osobowością człowieka czy duszek kapce z prześcieradłem a może bezkształtna masa?

Pokątnie jak to jest że człowiek czasami czuje wzrok kogoś na sobie. A jak jest wyszkolony zawsze czuje go nawet na pustyni z kilometrów jak ktoś patrzy nawet jak ktoś patrzy przez lornetkę - tak jest to nie SF. A nie ma żadnego logicznego na to też uzasadnienia ale tak jest. T też jak to wyjaśnić? W szkołach uczą aby nie patrzyć na przeciwnika nawet przez lornetkę z daleka z ukrycie nie z obawy przez odbłyskiem ale aby patrzyć na niego kątem nie centralnie bo może wyczuć - szkolenie legi c, gromu, delty.
A czy duch to osoba, która chodzi, słyszy, mówi i widzi?

RE: Czy Duchy istnieją? - masiala - 08.01.2020

Mam nadzieję, że duchy nie istnieją, ponieważ gdyby były takie przypadki oznaczałby to, że podczas śmierci człowieka może pójść coś nie tak i zamiast trafić tam gdzie ma trafić to zostaje nadal związany z tym światem.

RE: Czy Duchy istnieją? - Neuro - 01.03.2020

Tak, jestem duchem Duży uśmiech

RE: Czy Duchy istnieją? - kilwater - 01.03.2020

Nie wiem.

RE: Czy Duchy istnieją? - Neuro - 29.05.2020

Tak, oczywiście że istnieją. A do tego podszywają się pod nas i chcą przejąć nad nami kontrolę.
Czy może tylko ja tak mam?

RE: Czy Duchy istnieją? - kmat - 29.05.2020

neuroza napisał(a): Czy może tylko ja tak mam?
Tylko Ty.

RE: Czy Duchy istnieją? - Neuro - 30.05.2020

kmat napisał(a): Tylko Ty.
Pytanie czy mówisz to od siebie, czy też jakiś duch Cię do tego popchnął? Duży uśmiech