Forum Ateista.pl
Wybory Prezydenckie 2020 - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wybory Prezydenckie 2020 (/showthread.php?tid=14643)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - kmat - 07.04.2020

To akurat jest chyba ideologiczno-psychologiczne. Kompleks małego Ziemkiewicza, czy cuś.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Sofeicz - 07.04.2020

zefciu napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Ile ci to PiSowskie ścierwo płaci, że pierdolisz z automatu  takie głupoty, jak jakiś aparatczyk?
Może nie płaci. Oglądałeś „Ojca chrzestnego”? Dla osoby uwikłanej w mafijne układy obraźliwym jest posądzenie go o to, że się sprzedaje. To jest relacja „przyjacielska”. On robi przyjacielskie przysługi dla PiS, a PiS robi przyjacielskie przysługi dla niego.
I tak po przyjacielsku wyruchał bez mydła jego ukochaną Konfę jako ruską opcję Uśmiech
A on ciągle pierdoli o Tusku i robi laskę Kaczorowi.
To raczej Syndrom Sztokholmski.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - zefciu - 07.04.2020

Sofeicz napisał(a): I tak po przyjacielsku wyruchał bez mydła jego ukochaną Konfę jako ruską opcję Uśmiech
A to jest właśnie ten najgorszy aspekt przynależności do mafii. Że można wypaść z łaski. Albo może wypaść z łaski osoba ci bliska. Albo klika, z którą sympatyzowałeś. I w takiej sytuacji trzeba podjąć decyzję, która lojalność jest dla ciebie ważniejsza. Zresztą konfa jeszcze może wrócić do łask, tak jak wrócili ziobryści. I wtedy już nie będą ruską opcją.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - cobras - 07.04.2020

No nie wiem czy tak PiS wydymał Konfę, bo przecież po świętach wraca sprawa aborcji, edukacji seksualnej dzieci, mienia pożydowskiego i dzieci na polowaniach, czyli wszystko to co wyznawcy Konfy tak uwielbiają. Chyba że ma to na celu podjumanie im przez PiS elektoratu.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - kmat - 07.04.2020

Nie przeceniałbym konserwatyzmu konfederastów. To są jednak albo programiści HTML, albo Sebastiany biznesu, albo blok ekipy. Opisany wdzięcznie w jednym z wątków socjalizm/liberalizm rewolucyjny Duży uśmiech

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Sofeicz - 07.04.2020

Analogia jest z Fideszem i Jobbikiem.
Kiedy Jobbik dostaje zajoba, to Fidesz się dąsa i dystansuje ale mu za chwilę mija.
Ogólnie Budapeszt rządzi i wyznacza kurs.
Teraz Orban już nie musi wykonywać pawiego tańca, bo sobie przegłosował rządzenie przez dekrety.
Jaro pewnie toczy pianę z pyska, że musi znosić to całe opozycyjne tałatajstwo.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Żarłak - 07.04.2020

Fakt, że musi znosić wynika tylko i wyłącznie z tego, że żoliborski tchórz nie ma jaj żeby wprowadzić dyktaturę wprost. Gotowanie żaby jest prostsze, nie daje pozwala na zostanie pełnoprawnym dyktatorem, ale pozwala na bardziej bezkarne dojenie i poniżanie obywateli. Tchórze tak robią.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Battlecruiser - 08.04.2020

Żarłak napisał(a): Fakt, że musi znosić wynika tylko i wyłącznie z tego, że żoliborski tchórz nie ma jaj żeby wprowadzić dyktaturę wprost. Gotowanie żaby jest prostsze, nie daje pozwala na zostanie pełnoprawnym dyktatorem, ale pozwala na bardziej bezkarne dojenie i poniżanie obywateli. Tchórze tak robią.
Po co ma wprowadzać dyktaturę skoro jest demokratą?

I się dziw potem Zefciu ze piszę o epatowaniu furią przez niektórych

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - ZaKotem - 08.04.2020

Battlecruiser napisał(a): Po co ma wprowadzać dyktaturę skoro jest demokratą?
Żeby skuteczniej zwalczać wrogów demokracji, oczywiście.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - cobras - 08.04.2020

Cytat:Po co ma wprowadzać dyktaturę skoro jest demokratą?

Gdyby był demokratą, to by nie przepychał kolanem drugi raz tej samej ustawy jednego dnia, dodatkowo wspomagając się podpisami posłów zebranymi dużo wcześniej. Dyktatorek nihilista z niego, a nie demokrata.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - zefciu - 08.04.2020

Battlecruiser napisał(a): I się dziw potem Zefciu ze piszę o epatowaniu furią przez niektórych
Ale przecież nikt tutaj nie epatuje furią. Fakt, że cała ta „zjednoczona »prawica«” ma znamiona przymierza kilku rodzin mafijnych napełnia mnie radością, a nie furią. Takie organizacje bowiem zdają się potężne, ale są w istocie niesamowicie kruche. Jak to się zacznie sypać (kto wie, czy już nie zaczęło), to będzie takie widowisko, że Scorsese by tego nie nakręcił.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Sofeicz - 08.04.2020

Czy w ogóle ktoś z was zamierza głosować w tych wirtualnych wyborach, forsowanych przez "Demokratów" ?

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - DziadBorowy - 08.04.2020

Ja zamierzam. Duda pewnie wygra, ale jest pewna szansa, że frekwencja będzie wyjątkowo wysoka bo ludzie z nudów pójdą do tych skrzynek. W przeciwnym razie jak Duda wygra to PIS korzystając z tego, że podczas epidemii można zakazać masowych protestów po wyborach zrobi nam wszystkim z dupy jesień średniowiecza. Przepchną wszystko co im tylko do głowy przyjedzie.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - ZaKotem - 08.04.2020

Senat powinien wprowadzić poprawkę, żeby karty były drukowane na papierze toaletowym - wtedy Polacy bardziej by je docenili i pożytecznie wykorzystali.

DziadBorowy napisał(a): Ja zamierzam. Duda pewnie wygra, ale jest pewna szansa, że frekwencja będzie wyjątkowo wysoka bo ludzie z nudów pójdą do tych skrzynek. 
Jeśli Duda nie wygra, to okaże się, że wybory są nieważne. Jest do tego wystarczająco mnóstwo obiektywnych powodów, a tylko od Partii zależy, czy je weźmie pod uwagę. No to zgaduj, kiedy weźmie.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Dwa Litry Wody - 08.04.2020

Sofeicz
Cytat:Czy w ogóle ktoś z was zamierza głosować w tych wirtualnych wyborach, forsowanych przez "Demokratów"?
Nad udziałem w wyborach będę się zastanawiał jak będzie realnie nad czym. Pomijając szczegółowe uregulowania, to  wybory miały się już odbywać w trybie zwykłym, potem w trybie częściowo korespondencyjnym, zaś obecnie stanęło na trybie totalnej korespondencyjności. I to wszystko w niespełna 2 tygodnie. W sytuacji gdy okoliczności zmieniają się dynamicznie, zaś jedyną stałą pozostaje interes Partii zdarzyć może się praktycznie wszystko. Zwłaszcza przez 5 tygodni.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Iselin - 08.04.2020

Dwa Litry Wody napisał(a): Nad udziałem w wyborach będę się zastanawiał jak będzie realnie nad czym.
I słusznie.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Wron NIEmiecki - 08.04.2020

Sofeicz napisał(a): Czy w ogóle ktoś z was zamierza głosować w tych wirtualnych wyborach, forsowanych przez "Demokratów" ?

W moim mieście były organizowane wybory w zeszłym roku. Ale z tego co wiem, zagranica ma podobno nie głosować. Mimo wszystko nie zamierzam brać udziału w farsie.  Zły

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - lumberjack - 08.04.2020

Sofeicz napisał(a): Czy w ogóle ktoś z was zamierza głosować w tych wirtualnych wyborach, forsowanych przez "Demokratów" ?

Mieszkam z nieślubną na wiosce, a kartę do głosowania dostanę na adres zameldowania w mieście. Nie będę specjalnie jechał, żeby zagłosować. W przypadku jakiegoś wypadku drogowego byłbym od razu kaput - biorąc pod uwagę zmniejszoną liczbę medyków, karetek i to, że szpitale funkcjonują nawet jeszcze gorzej niż dotychczas. Lepiej minimalizować prawdopodobieństwo konieczności skorzystania ze służby zdrowia.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Żarłak - 08.04.2020

Ja zagłosuję tak: podrę kartę, spalę i spłuczę w kiblu.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 08.04.2020

Chyba zrobię jak Dziad i jednak głos wrzucę, bo w kryzysie da się żyć, ale w dekadzie zajeżdżającego gospodarkę socjalizmu żyć nie zamierzam. Myślę, żeby zagłosować na najskrajniejszą wolnorynkową postać (nie wiem kto pasuje Smutny), albo na Hołownię.