Forum Ateista.pl
Wybory Prezydenckie 2020 - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wybory Prezydenckie 2020 (/showthread.php?tid=14643)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Żarłak - 08.04.2020

Nie sądzę, że wybory się odbędą. Gdyby jednak, to będą nielegalne i nie będą mogły być traktowane inaczej niż wybory ulubieńca publiczności. Próbują zrobić jak najwięcej szumu medialnego, który odwraca uwagę od epidemii.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - cyd - 09.04.2020

Sofeicz napisał(a):Ponieważ, jak wynika z praktyki, prezydent w Najjaśniejszej, to bankowo postać tragiczna, komiczna lub żałosna (niepotrzebne skreślić), to Sofeicz idąc po rozum u głowy tym razem się powstrzyma od głosowania.
Jakie to ma znaczenie czy będzie to PiSowski, czy jakikolwiek inny pajac,
Znowu nie pójdę na wybory. Tym razem z powodu wirusa. Duży uśmiech

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Brainless - 09.04.2020

ZaKotem napisał(a): Senat powinien wprowadzić poprawkę, żeby karty były drukowane na papierze toaletowym - wtedy Polacy bardziej by je docenili i pożytecznie wykorzystali.

Nie musi. Nawet taką zwykłą się podetrę, jak przyjdzie. Taki jest mój stosunek do tych "wyborów".

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - kmat - 09.04.2020

Ja dylematu nie mam, bo siedzę za granicą. Ale coś czuję, że to się skończy jakimś Majdanem. Wybory będą parodią, czort wie, czy ktokolwiek poważny za granicą je uzna, legitymizacja Dupy żadna. Państwo z paździerza będzie oczywiste dla wszystkich, społeczeństwo sponiewierane biedą, antyPiS wkurwiony, proPiS zdemobilizowany i zrezygnowany. To bardzo podobne warunki do Ukrainy 2014.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - ErgoProxy - 09.04.2020

Pomału.

Po pierwsze, Majdan to jest logistyka, od TojTojów zaczynając. W Kijowie te TojToje załatwiło kilku zbuntowanych oligarchów, którzy nie chcieli skończyć jak Chodorkowski, kiedy Ukrainę połknie Federacja Rosyjska. W polskich warunkach takiego bata na milionerów nie ma, więc logistykę musiałoby robić jakieś pospolite ruszenie drobnych przedsiębiorców. Już to widzę, jak się coś takiego zbiera do kupy i potem w tej kupie skutecznie działa.

Po drugie, jak Trump uzna Kaczyńskiemu tego jego przydudasa, to reszta świata też uzna. Skoro nie ma problemu z uznaniem Łukaszenki. Kaczyński musi zagwarantować Trumpowi tylko jedno: że będzie trzymał Polskę za pysk i dławił wszelkie niepokoje - obojętną metodą, byle skutecznie. Bo po trzecie...

Popatrzcie w końcu na mapę. Ukraina to jest taka twierdza, której Putin nie dał rady wziąć szturmem; musi ją oblegać. Jak dosyłać posiłki do twierdzy? Morzem Czarnym się nie da, bo Krym szachuje ruchy, a i Erdogan jest ostatnio taki jakiś samodzielny. Z Rumunii się nie da, bo Rumunia ma za miedzą Mołdawię z Naddniestrzem i ruską armią, bodaj czternastą. Z Węgier się nie da, bo Orban zabije śmiechem. Przez Białoruś też się nie da, bo Baćka spryciarz trzyma równy dystans od Wschodu i Zachodu, i robi z siebie mediatora.

Proste? Proste. Ktokolwiek wywoła w Polsce rozruchy po wirusie, to go Ruskie na rękach będą nosili. Pytanie, jak dalece Kaczyński i jego ludzie dają się inspirować takim znajomym, o których Putin wie, że ich przez pośredników opłaca.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Sofeicz - 09.04.2020

Zakładasz, że wszyscy gracze, to geniusze zbrodni, przewidujące tysiąc ruchów naprzód?

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - ErgoProxy - 09.04.2020

Zakładam, że Kim Dzong Dzwong całymi dniami rżnący w gry komputerowe stanowi w politycznym światku wyjątek. Język

A poważniej, to pomysł o inspirowaniu polityków zaczerpnąłem z wywiadu z jednym naszym emerytowanym agentem, co pracował w ambasadzie w Rosji, no i mu emeryturę pisiory obcięli, bo zaczynał karierę w poprzednim ustroju. Nie pamiętam kompletnie nazwiska; na złOnecie to chyba wisiało.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Sofeicz - 09.04.2020

Akurat mój syn jest prokuratorem i zaręczył mi, że geniusze zbrodni istnieją tylko w kryminałach.
W realu, to są z reguły kolesie, którzy się włamują, wypijają barek i zasypiają na miejscu przestępstwa mocnym snem, do przybycia organów ścigania.
Podobnie w polityce.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 09.04.2020

Sofeicz napisał(a): Akurat mój syn jest prokuratorem i zaręczył mi, że geniusze zbrodni istnieją tylko w kryminałach.
W realu, to są z reguły kolesie, którzy się włamują, wypijają barek i zasypiają na miejscu przestępstwa mocnym snem, do przybycia organów ścigania.
Podobnie w polityce.

A wyborcy jeszcze gorsi. Pytanie jak wyjść z klinczu w takiej rzeczywistości?

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - kmat - 09.04.2020

Sofeicz napisał(a): Akurat mój syn jest prokuratorem i zaręczył mi, że geniusze zbrodni istnieją tylko w kryminałach.
Podobnie w polityce.
Pilaster to fajnie wyjaśnił.

ErgoProxy napisał(a): Po pierwsze, Majdan to jest logistyka, od TojTojów zaczynając. W Kijowie te TojToje załatwiło kilku zbuntowanych oligarchów, którzy nie chcieli skończyć jak Chodorkowski, kiedy Ukrainę połknie Federacja Rosyjska. W polskich warunkach takiego bata na milionerów nie ma, więc logistykę musiałoby robić jakieś pospolite ruszenie drobnych przedsiębiorców. Już to widzę, jak się coś takiego zbiera do kupy i potem w tej kupie skutecznie działa.
Partie byłyby w stanie.
ErgoProxy napisał(a): Po drugie, jak Trump uzna Kaczyńskiemu tego jego przydudasa, to reszta świata też uzna.
A jak Trump resztę świata zmusi? USA może to walić, ale czy UE może sobie pzwolić na członka odwalającego taką manianę?
ErgoProxy napisał(a): Skoro nie ma problemu z uznaniem Łukaszenki.
Białoruś nie należy do żadnych zachodnich struktur, a mimo tarć cieszy się pewną protekcją Wielkiego Brata. Baćce naskoczyć mogą.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Dragula - 10.04.2020

Ja też chyba to sobie daruję. Złamałbym zresztą zakaz poruszania się w pogoni za drugorzędnymi potrzebami, bo przebywam w innym mieście. Debilizm kompletny. pewnie z 20% polaków uprawnionych do głosowania nie otrzyma kart bo nie mieszka w miejscu zameldowania. W sumie samo to już jest dosyć niekonstytucyjne (haha), bo prawo do głosowania mam odebrane zakazem przemieszczania się. Ciekawe co np z młodzieżą, która skończyła 18 w okolicach lockdownu i nie ma wystawionych dowodów (chociaż nie wiadomo jeszcze co trzeba będzie w kartę wpisać)

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 10.04.2020

To nie ma jakiejś rządowej aplikacji, e-dowód czy jakoś tak?

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Dragula - 10.04.2020

e-dowód to dowód to dowód z chipem, jak karta kredytowa. nie wiem czy można go założyć nie będąc fizycznie w urzędzie miasta. może się da

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 10.04.2020

O to mi chodziło

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/e-dowod-i-dowod-w-komorce-to-nie-to-samo

MObywatel

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - ErgoProxy - 10.04.2020

Sofeicz napisał(a):Akurat mój syn jest prokuratorem

Gratuluję syna. Uśmiech

kmat napisał(a):Partie byłyby w stanie.
Opozycja nie jest w stanie się wysmarkać, żeby sobie marynarki nie uświnić. Niestety.

kmat napisał(a):A jak Trump resztę świata zmusi?
Jak  się Kazachstan wyłamie, to Trump wyśle tam lotniskowiec. Komu się opłaca ryć sobie stosunki z Godbless America w imię Polski? Dla ustalenia uwagi: Polska to jest taki kraj, w którym prezydent uważał, że jak okaże pilotom wolę polityczną, to piloci wylądują bezpiecznie, bo piloci od tego są, żeby lądować bezpiecznie; jebać procedury i chuj.

kmat napisał(a):USA może to walić, ale czy UE może sobie pzwolić na członka odwalającego taką manianę?
Na Cyprze i Węgrzech nie takie rzeczy odchodzą. Manianę za to odwala Jaśkowiak, który się ostatnio wypłakiwał pracownikowi ambasady Usiech, że Polską rządzi psychopata. Czyli że wg niego Polska jest protektoratem Żorżety i niech Żorżeta coś z tą Polską zrobi, bo wierny sługa prosi.

kmat napisał(a):Białoruś nie należy do żadnych zachodnich struktur, a mimo tarć cieszy się pewną protekcją Wielkiego Brata.
Taka to protekcja, że miesiąc temu Baćkę wysłannik z Usiech wizytował, bo już się nie dało inaczej. Dobrze chociaż, że chłop ma jaja i woli własny folwark szlachecki od udzielnego lenna pod carem.

Gawain napisał(a):MObywatel
Czemu nie WRONaród? Idźmy na całość.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Wron NIEmiecki - 12.04.2020

kmat napisał(a): Ja dylematu nie mam, bo siedzę za granicą. Ale coś czuję, że to się skończy jakimś Majdanem. Wybory będą parodią, czort wie, czy ktokolwiek poważny za granicą je uzna, legitymizacja Dupy żadna. Państwo z paździerza będzie oczywiste dla wszystkich, społeczeństwo sponiewierane biedą, antyPiS wkurwiony, proPiS zdemobilizowany i zrezygnowany. To bardzo podobne warunki do Ukrainy 2014.

Nie skończy się żadnym majdanem, bo nie osiągnięto jeszcze zagrożenia utraty I i II stopnia z piramidy Maslowa. Ponadto nie istnieją żadni liderzy polityczni ani ludowi. Każda liczącą się osoba z opozycji jest poddana permanentnej, elektronicznej inwigilacji przez system PEGASUS i władza PiSowiecka wie jak i kiedy ma ingerować. Każda próba puczu zostanie zdławiona w zarodku, jeszcze zanim się narodzi.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 12.04.2020

Wron NIEmiecki napisał(a):
kmat napisał(a): Ja dylematu nie mam, bo siedzę za granicą. Ale coś czuję, że to się skończy jakimś Majdanem. Wybory będą parodią, czort wie, czy ktokolwiek poważny za granicą je uzna, legitymizacja Dupy żadna. Państwo z paździerza będzie oczywiste dla wszystkich, społeczeństwo sponiewierane biedą, antyPiS wkurwiony, proPiS zdemobilizowany i zrezygnowany. To bardzo podobne warunki do Ukrainy 2014.

Nie skończy się żadnym majdanem, bo nie osiągnięto jeszcze zagrożenia utraty I i II stopnia z piramidy Maslowa.

Utrata tych stopni jest nierealna nigdzie w pierwszym świecie. Musiała by być zima atomowa, wybuchnąć z 10 wulkanów, susza saharyjska albo jakaś inna uberklęska. Wystarczy za to narobić znudzonych bezrobotnyvh bez zasiłków i rozrywki.

Cytat:Ponadto nie istnieją żadni liderzy polityczni ani ludowi. Każda liczącą się osoba z opozycji jest poddana permanentnej, elektronicznej inwigilacji przez system PEGASUS i władza PiSowiecka wie jak i kiedy ma ingerować. Każda próba puczu zostanie zdławiona w zarodku, jeszcze zanim się narodzi.

Inwigilacja insrygilacja. Przecież podsłuch i podgląd jest bez większej wartości dzisiaj. Fake newsy powstają bez oparcia w faktach, to z dupy wzięte brednie z którymi dana opcja się zgadza i dlatego w nie wierzy. Materiał "ośmiorniczkowy" jeżeli już zbierany musi być poszatkowany, musi być wytłumaczony i przedstawiony odpowiednio. W innym wypadku słuchanie godzin nagrań czy oglądanie Big Brothera byłoby nudne jak flaki z olejem i żaden samorodny geniusz nie tylko nie wyciągnąłby odpowiednich wniosków, ale najprawdopodobniej w ogóle nie zajrzał w źródła. Dzisiaj nie trzeba nawet źródeł. Wystarczy garść narzędzi. Liderów zaś nie ma, bo ciągnie do polityki największe z cwanych miernot. Takich, którzy chętnie robią za oralnych Nieświętych Mikołajów i łowią kretynicznych wyborców na lepy. Demokracja współczesna jest tak zaprojektowana, że żadnych szlachetnych liderów nie wytworzy, bo uczciwość nakazuje mówić prostą prawdę, a ta zaś ma to do siebie, że jest skomplikowana, rozwiązania nie są proste a zmiany wymagają wyrzeczeń. Na moje oko ktoś taki jest:

a) nierozumiany
b) niewybieralny

Cynicznych skurwysynów pragnących władzy i rosnącej potęgi oraz na tyle inteligentnych żeby wiedzieć jak się potęguje też brak, bo zakładam, że pozakładali swoje kapitalistyczne minifolwarki i tam rządzą żelaznymi dłońmi...

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - ErgoProxy - 12.04.2020

Prosta prawda, która jest skomplikowana? Also, nie żyjemy sami na świecie, więc nasz uczciwy lider zostanie w try miga rozszarpany przez cwanych liderów z krajów ościennych. Odpuść już romantyzmowi; niech spoczywa w pokoju.

Gawain napisał(a):Demokracja współczesna jest tak zaprojektowana, że żadnych szlachetnych liderów nie wytworzy, bo...
...bo Piłsudski to był taki szlachetny, że wprost mówił, że on w hodowanie kwiatków czy polskości bawić się nie potrafi, ale za to chce wytwarzać w polityce funkcję przemocy zgoła fizycznej, bo w mordę też potrafi lać. I ludzie go kochali.

Natomiast prosta prawda jest taka, że demokracja, podobnie zresztą jak autorytaryzm, jest ustrojem zaprojektowanym do skutecznego zarządzania gospodarką, w której źródłem bogactwa jest ziemia. W aktualnie dostępnych nam ustrojach gospodarować da się tym, co ziemia urodzi - może być zboże, może być ropa, co komu do szczęścia i biznesu potrzeba. Ale jak skutecznie zarządzać gospodarką opartą na ludzkiej pomysłowości? To jest dopiero do odkrycia, a przesłanek badawczych za bardzo nie mamy. Przy czym nie bardzo wiadomo, czy warto podejmować wysiłki w tym kierunku, bo ludzie się pozamykali w komputrach i twierdzą, że robią w nich postęp. Ale akurat pod względem politycznym to władza admina ma odpowiednik w czasach chyba faraońskich - pan mój i bóg mój, przez którego w Internetach w ogóle Słońce wschodzi i który zlicza wszystkie moje grzechy cyfrowe, tylko że miłosiernie ich nie upublicznia.

Może więc nie będzie potrzeby kreatywnego zarządzania kreatywnością człowieczą, tylko zwyczajnie będzie się handlowało duszami, co wtórnie schamiały?

W ogóle to postęp jest w komputrach że ło - siada sobie taki naukowiec z tytułami i zamiast się babrać w świecie rzeczywistym, bo się jeszcze pobrudzi, to zapina elegancką symulację tegoż świata. Oczywiście symulację z nałożonymi filtrami do odsiewania śmieciowych wyników, które definiuje jako takie, co nie pasują do przewidywań teorii. Tym sposobem naukowiec teorię oczywiście potwierdza. Prawda, jaki on mądry?

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 12.04.2020

ErgoProxy napisał(a): Prosta prawda, która jest skomplikowana?

A jaka? Najprostsza prawda jest bardziej złożona od kłamstw. Przynajmniej w polityce. Nie "wystarczy nie kraść". Trzeba tworzyć zbilansowany budżet oparty o mikro i makroekonomiczne czynniki, będące na bieżąco analizowane. Większość wyborców tego zdania nie przeczyta, nie zrozumie, albo im się nie spodoba wdrażanie w życie.

[/quote] Also, nie żyjemy sami na świecie, więc nasz uczciwy lider zostanie w try miga rozszarpany przez cwanych liderów z krajów ościennych. Odpuść już romantyzmowi; niech spoczywa w pokoju.[/quote]

Ja nie mam złudzeń. Wron się boi inwigilacji. Reinecke de Voss by nań szczał. Problem w tym, że takowego nie ma w opozcji.

Cytat:...bo Piłsudski to był taki szlachetny, że wprost mówił, że on w hodowanie kwiatków czy polskości bawić się nie potrafi, ale za to chce wytwarzać w polityce funkcję przemocy zgoła fizycznej, bo w mordę też potrafi lać. I ludzie go kochali.

No i gdzie ja przemocy potrzebnej przeczę?

Cytat:Natomiast prosta prawda jest taka, że demokracja, podobnie zresztą jak autorytaryzm, jest ustrojem zaprojektowanym do skutecznego zarządzania gospodarką, w której źródłem bogactwa jest ziemia.

Nie ziemia a ludzie. Ziemią to skutecznie monarchia zarządzała vide Imperium Brytyjskie czy Egipt faraonów.

Cytat: W aktualnie dostępnych nam ustrojach gospodarować da się tym, co ziemia urodzi - może być zboże, może być ropa, co komu do szczęścia i biznesu potrzeba. Ale jak skutecznie zarządzać gospodarką opartą na ludzkiej pomysłowości?

Banał. Kreatywność użyteczna to pochodno swobody myśli i działania. Wniosek jest prosty potrzebna jest wolna amerykanka i niskie progi realizacji kreatywności.

Cytat:To jest dopiero do odkrycia, a przesłanek badawczych za bardzo nie mamy.

Jest ich całkiem sporo. Tutaj na ten przykład:

[Obrazek: images?q=tbn%3AANd9GcQkVK0kffy21-NnU76au...Q&usqp=CAU]

Wystarczy wysupłać sedno z saka. Na moje oko to edukacja w stylu retorycznych dyskusji, gospodarka a la ordoliberalizm i system prezydencki co by decyzje nie gniły w odmętach parlamentaryzmu.

Cytat: Przy czym nie bardzo wiadomo, czy warto podejmować wysiłki w tym kierunku, bo ludzie się pozamykali w komputrach i twierdzą, że robią w nich postęp. Ale akurat pod względem politycznym to władza admina ma odpowiednik w czasach chyba faraońskich - pan mój i bóg mój, przez którego w Internetach w ogóle Słońce wschodzi i który zlicza wszystkie moje grzechy cyfrowe, tylko że miłosiernie ich nie upublicznia.

I dlatego cyfrowo ludzkość jednak bieży. Bo jest krótki szlak decyzyjny.

Cytat:Może więc nie będzie potrzeby kreatywnego zarządzania kreatywnością człowieczą, tylko zwyczajnie będzie się handlowało duszami, co wtórnie schamiały?

Idiokracja niewolnicza? To ja się piszę na Spartakusa Cyberiusa I.

Cytat:W ogóle to postęp jest w komputrach że ło - siada sobie taki naukowiec z tytułami i zamiast się babrać w świecie rzeczywistym, bo się jeszcze pobrudzi, to zapina elegancką symulację tegoż świata. Oczywiście symulację z nałożonymi filtrami do odsiewania śmieciowych wyników, które definiuje jako takie, co nie pasują do przewidywań teorii. Tym sposobem naukowiec teorię oczywiście potwierdza. Prawda, jaki on mądry?

Prawda, że jak się takowego złapie na błędzie to się jego wyników zapomina i fejm cholera bierze?

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - ErgoProxy - 12.04.2020

Gawain napisał(a):A jaka? Najprostsza prawda jest bardziej złożona od kłamstw. Przynajmniej w polityce. Nie "wystarczy nie kraść". Trzeba tworzyć zbilansowany budżet oparty o mikro i makroekonomiczne czynniki, będące na bieżąco analizowane. Większość wyborców tego zdania nie przeczyta, nie zrozumie, albo im się nie spodoba wdrażanie w życie.
Większość wyborców nie ogarnia, że w demokracji kto inny tworzy budżet, a kto inny go wykonuje, a jeszcze kto inny rozstrzyga spory o wykonanie budżetu. I dlatego mamy w kraju warunki do drugiego Budapesztu. Bo do systemowej reformy oświaty to wszyscy są szybcy; ale żeby zreformować treści, jakich się naucza? Po chuj? A przydałoby się wreszcie, jak jasna cholera.

Gawain napisał(a):Ja nie mam złudzeń. Wron się boi inwigilacji. Reinecke de Voss by nań szczał. Problem w tym, że takowego nie ma w opozcji.
Wron napisał coś o Pegasusie, czyli że wg niego Żydzi rządzą Polską. I to chyba powinno zamknąć wszelką dyskusję z udziałem Wrona. A może nie powinno, bo Żydzi naprawdę rządzą Polską, a przynajmniej trzymają ją za jaja? I to jest problem, że pewnych tematów nie uchodzi podnosić wśród kulturalnych ludzi; tymczasem cholera wie, co się naprawdę kryje w strefie po zmrocku.

Gawain napisał(a):No i gdzie ja przemocy potrzebnej przeczę?
Tam, gdzie opierasz się Budapesztowi. Tymczasem w warunkach Budapesztu nie złapią cię do czarnej wołgi, żeby potem obić gębę na poboczu drogi. A w warunkach Sulejówka nie tylko by obili, ale jeszcze mogliby kazać czyścić chusteczką sracz w Berezie Kartuskiej. O czym my w ogóle rozmawiamy, proszę pana.

Gawain napisał(a):Nie ziemia a ludzie. Ziemią to skutecznie monarchia zarządzała vide Imperium Brytyjskie czy Egipt faraonów.
Taż własnie mnie o to chodzi, że demokracja jest ustrojem z tej samej półki, a jak ktoś twierdzi inaczej, to uprawia idolatrię bez rozeznania.

Gawain napisał(a):Banał. Kreatywność użyteczna to pochodna swobody myśli i działania. Wniosek jest prosty potrzebna jest wolna amerykanka i niskie progi realizacji kreatywności.
Somalia i Sierra Leone pokazują, że w warunkach wolnej amerykanki problemem staje się fizyczne przetrwanie i nic kreatywnie użytecznego się nie rodzi, nawet jak kraj leży na diamentach. Był na przykład taki Murzyn, co uciekł z Somalii do Polski i tu się wyedukował politycznie. Potem wrócił, bo marzył kreatywnie, że zostanie prezydentem swojej ojczyzny i ją wyprowadzi z piekła akapu. No i go w tej ojczyźnie akapiarze rozwalili.

Gawain napisał(a):Na moje oko to edukacja w stylu retorycznych dyskusji, gospodarka a la ordoliberalizm i system prezydencki co by decyzje nie gniły w odmętach parlamentaryzmu.
Na moje oko to starożytni Grecy wykończyli się demokracją na poziomie meta. Podobnie zresztą było z Etruskami. Deliktem głównym była hegemonia jednego miasta i tak to sobie jakoś banglało, póki nie zostało gruntownie przetestowane przez chamów z jednego miasta, co robili rzeczy nie do pomyślenia dla człowieka kulturalnego. I byli w tym skuteczni do tego stopnia, że dzisiaj pojęcie Wiecznego Miasta jest jedną z podstaw curriculum.

I to jest problem: jak ocalić swoją chlubnie wysoką kulturę w świecie pełnym drapieżców? UE też sobie jakoś bangla, chociaż jest to taki konstrukt, którego racją istnienia jest paraliż woli politycznej swoich członków. Tymczasem resztę politycznego światka zajmuje realizowanie woli politycznej bez zbędnej krępacji. I to się dla Unii skończy źle.

Gawain napisał(a):I dlatego cyfrowo ludzkość jednak bieży. Bo jest krótki szlak decyzyjny.
To się zarejestruj na forum wiara. Będziesz miał krótki szlak decyzyjny do bana.

Gawain napisał(a):Idiokracja niewolnicza? To ja się piszę na Spartakusa Cyberiusa I.
No więc własnie. Na forum wiara masz złotego cielca regulaminu i władzę wykonawczą, która jest jednocześnie władzą sądowniczą. Jest prawo, jest sprawiedliwość i tylko community nie ma, bo ludzie mieli tego dość i się porozłazili. Bo myśl o tym, żeby zmienić regulamin, żeby to jeszcze zrobić demokratycznie, z praktyką polityczną Internetów komutuje słabo.

Gawain napisał(a):Prawda, że jak się takowego złapie na błędzie to się jego wyników zapomina i fejm cholera bierze?
Proszę pana, jeżeli nasi mają rację, to całe stulecie fizyki idzie do kosza. Weź pan wytłumacz to ludziom, co porobili kariery na strunach, że się teraz mają na nich powiesić.