Forum Ateista.pl
Wybory Prezydenckie 2020 - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wybory Prezydenckie 2020 (/showthread.php?tid=14643)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Adam M. - 13.05.2020

Nawet wtedy gdy przeciwko niemu nie toczy sie zadne postepowanie.
Rozszerzenie "konfiskaty rozszerzonej" z 17 r.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 13.05.2020

ErgoProxy napisał(a): Oho. Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało, proszę się rozejść?

Nie wiem, kogo ProxyOne słuchał i w jakim serwisie. Usłyszałem jedną rzecz: na razie gospodarka ciągnie wózek, bo mamy w prawie okresy wypowiedzeń i inne zabezpieczenia pracownika wobec pracodawcy. One są oczywiście ograniczone w czasie. Jak przestaną działać, a przestaną na wakacje, ludziom zostaną oszczędności. Jak się te oszczędności skończą, to...?

To zmuszą ludzi do roboty. Tam gdzie zabraknie Ukraińców będą chcieli wsadzić Polaków. Problem polega na tym, że w wakacje ten okres bezrobocia z zasiłkiem się nie skończy i zapewne zasiłek ów po pierwszej fali zwolnień zostanie podniesiony. Jak się skończy okres to być może będzie po corridzie to znaczy tfu! Po covidzie. A żeby nie dołowały gałęzie eksportowe jak rolnictwo i zbieractwo to może jakoś dopłacać będą rolnikom np. w formie ustalenia cen minimalnych albo dopłat do pracownika. W każdym razie nadrukowany hajs gdzieś upchnął, żeby chociaż trochę treści za papierem się kryło, bo nas inflacja zeżre razem z PiSem w ciągu roku jak w ten deseń nie będą kombinować.

Cytat:A ustawa El Zerro służyć ma temu, żeby można było zabezpieczyć środki firmy w razie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Prawda, że fajnie?

No pewnie. Chcą dokręcać śrubę tj. uszczelniać. Mnie rozjebał pomysł płacenia u fryzjera wyłącznie kartą Duży uśmiech Bo jak wiadomo wirus nie przenosi się przez terminale przy wpisaniu pinu. Za to będą haki na wypadek przyjmowania w gotówce. I wtedy przy donosiku można zajebać caly hajs z konta. Genialne. W którymś momencie albo dojdzie do tego, że reaktywowane zostaną tradycje schodzenia do podziemia praktycznie z co drugą usługą i będziemy mieli dwie gospodarki: oficjalną i poliszynelską, albo będziemy mieli rewolucję siedmiu krasnoludków reprezentujących siedem gałęzi gospodarki polskiej...

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - kmat - 14.05.2020

Kidawa się wycofła, w PO jest pożar w burdelu jak w płonącym burdelu burdelu. Ścierają się koncepcje poparcia Hołowni, wystawienia Trzaskowskiego, a i Sikorski forsuje swoją kandydaturę.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 14.05.2020

Radzio nie byłby zły, bo ma zajebiste zaplecze dziennikarskie i umie po obcemu gadać. Jednak na moje oko to powinni tego Holownie poprzeć, żeby w ogóle ktoś miał szanse na drugą turę...

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Żarłak - 14.05.2020

Chyba Sikorski.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Dwa Litry Wody - 14.05.2020

Kmat
Cytat:Kidawa się wycofła, w PO jest pożar w burdelu jak w płonącym burdelu burdelu. Ścierają się koncepcje poparcia Hołowni, wystawienia Trzaskowskiego, a i Sikorski forsuje swoją kandydaturę.
Jeśli to prawda, to jest to fatalna decyzja. Zwłaszcza gdyby okazało się, że nowym kandydatem jest Trzaskowski. Moim zdaniem powinni najpierw odbudować poparcie dla Kidawy do poziomu poparcia KO i dopiero wtedy wycofać ją wyścigu o fotel prezydencki przerzucając poparcie na Kosiniaka. Najlepiej niemal w przeddzień wyborów. Taki scenariusz, zwłaszcza obudowany odpowiednią narracją („Zgoda buduje”, „Polska jest najważniejsza”, „Razem zmienimy PolskęOczko ), nie tylko pozwalałby Kidawie uniknąć blamażu i zachować twarz dając przy tym realne szanse na odebranie PiSowi urzędu prezydenta, ale i otwierałby drogę do ścisłej współpracy z PSL podczas kolejnych wyborów parlamentarnych, a po ewentualnym zwycięstwie również przy tworzeniu wspólnego rządu. A tak utopią nie tylko Kidawę ale i Trzaskowskiego, pokłócą się z PSLem, a z Dudy zrobią prezydenta.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Gawain - 15.05.2020

Może chcą? W końcu szambo jest. Największy kryzys od stulecia i widoki na suszę dekady przy utrzymaniu letnich trendów... Niemniej jednak. Dobrze, że udupili Kidawę. Była jak piąte koło u wozu, ani nie punktowała rządu i innych kandydatów ani nie robiła za hotspot W przekazywanie poparcia w ostatniej chwili nie wierzę. Jakby się ludzie podzielili ideologicznie a nie strategicznie to by się skończyło rozkawałkowaniem poparcia. Teraz wszyscy poprą drugiego konia żeby ten ze stajni Augiasza nie wygrał. PiS to wie. Nie było sondaży dzisiaj w TVP. Było info, że Adrian by wygrał ale w drugiej turze jednak Smutny. Znają siłę drugiego miejsca i rosnących słupków.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Dwa Litry Wody - 15.05.2020

Gawain
Mnie tam udupienie Kidawy nie cieszy, bo oznacza, że w Platformie zaczynają wierzyć w magię – magię nazwisk. Magia natomiast ma to do siebie, że dobrze sprawdza się wyłącznie w bajkach. Dlatego jeśli zamiast strategii zmienią tylko kandydata, to w wariancie dla Platformy optymalnym skończy się wymęczonym awansem do drugiej tury i bezdyskusyjną przegraną z Dudą.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - kmat - 15.05.2020

1) Panowie, sytuacja jest taka, że nie da się normalnie prowadzić kampanii. Jedynie klipy w TV i na fejsie, tudzież jakieś debaty, To oznacza, że Hołownia zeźre Trzaskowskiego, Sikorskiego a nawet Tuska, kamery go bardziej lubią. Jakby nie epidemia, to po tygodniu skończyłyby mu się pieniądze na kampanię i przepadłby jak kiedyś Religa wyciągając ze 2%. Ale jest epidemia i współczująca katolicka konserwa z TP zeżarła nawet LGBTowców Biedronia bo lepiej umie w media.
2) Kosiniak nie walczy o prezydenturę, bo na chuj mu żyrandol w tak młodym wieku, tylko o tekę premiera za 3 lata. To oznacza, że optymalny wynik dla niego to 49,5% w drugiej turze i o taki właśnie będzie walczył. Sorry, ale nie wiem czy nie wolałbym w drugiej turze Tanajny, bo ten przynajmniej próbowałby wygrać.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - lumberjack - 15.05.2020

ErgoProxy napisał(a): A ustawa El Zerro służyć ma temu, żeby można było zabezpieczyć środki firmy w razie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Prawda, że fajnie?

Nie chcę nic mówić, ale wydaje mi się, że takie rozwiązanie funkcjonowało już w naszym kraju od dawien dawna. 10 lat temu pracowałem w pewnej firmie robiącej elektrykę dla zakładów tytoniowych. W pewnym momencie Urząd Skarbowy z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa zamroził szefowi kasę na koncie chyba na całkiem długo, bo w pewnym momencie musiał wziąć kredyt, żeby nam wypłaty dać. Dopiero po przeprowadzeniu całego dochodzenia odmrozili mu konto, ale żadnej rekompensaty za okres czasu, w którym musiał mimo wszystko funkcjonować, mu nie dali. Nawet o tym mowy nie było. I to było w czasach PO.

I to też mniej więcej w tamtych czasach (chyba lata 2011-2013) nasze państwo państwunio wykończyło ponad połowę firm robiących szafy wnękowe podejmując działania, które zaprzeczały starożytnej rzymskiej zasadzie, że prawo nie działa wstecz. US zaczął inaczej interpretować przepisy i wyliczył każdej firmie zarąbisty zaległy VAT do zapłacenia.

Już wtedy było chujowo. Aż ciekawe co dokładnie El Zerro ma na myśli. Może od teraz będą mogli zamrażać kasę firmom mając nieuzasadnione podejrzenie przestępstwa?

Dwa Litry Wody napisał(a): Może chcą? W końcu szambo jest.

Odnoszę wrażenie, że opozycja od dawna działa nieudolnie i słabo, a to co się obecnie dzieje jest naturalnym stanem rzeczy wynikającym z jej "zaradności".

Prawda jest taka, że przy takiej opozycji jaką mamy, trzeba czekać aż PiS sam się wykończy. Jako demokraci patrzą na te swoje słupki sondażowe poparcia. Będą niskie, to się Gowiny, Ziobra i Kaczyńskie pokłócą i rozpadną na postpisowskie frakcje.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Sofeicz - 15.05.2020

Wymieniają Kidawę na chyba Trzaskowskiego.
Obstawiam taki scenariusz:
- Teraz cała furia TVPis & Co. poójdzie w grzebanie w życiorysie i działaniach Trzaskowskiegio jako prezydenta Wawy.
I pewnie wyjdzie, że gwałcił, kradł, pił i sprzeniewierzał (jak to ma przecież w zwyczaju każdy libek).
Utrącą gościa, a Wawa zyska jakiegoś genpatycznego komisarza.
Wiktoria blisko.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Baptiste - 15.05.2020

Grzechy Trzaskowskiego są zgoła innego rodzaju, ale nie sprzedadzą się na gruncie ogólnopolskim bo dotyczą raczej specyficznego, lokalnego układziku, który buduje, dotyczą ludzi, którymi się otacza, i którzy mają wpływ na jego lokalną politykę. Temat dla zainteresowanych i śledzących. Swoją drogą największa, wewnętrzna opozycja wobec jego kandydatury wybija się obecnie ze strony HGW, jakby miał być strażnikiem jej stajni Augiasza, do której lepiej aby nikt obcy nie miał prawa wejść.

W związku z rezygnacją Kidawy padła ciekawa wypowiedź posłanki PO, Pani Izabeli Leszczyny:
https://www.google.pl/amp/s/fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/newsamp-izabela-leszczyna-o-kandydaturze-malgorzaty-kidawy-blonskiej,nId,4497118

No cóż, wygląda na to, że elektorat KO (tutaj wieprze) oczekuje kandydata swojej miary i takiego też oficjele postarają się wystawić...

Ciekawe czy Pani Leszczyna na spokojnie zastanowi się nad sensem własnej wypowiedzi i tym jakie wnioski z niej płyną. Duży uśmiech

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Inky - 15.05.2020

Sofeicz napisał(a): Wymieniają Kidawę na chyba Trzaskowskiego.
Obstawiam taki scenariusz:
- Teraz cała furia TVPis & Co. poójdzie w grzebanie w życiorysie i działaniach Trzaskowskiegio jako prezydenta Wawy.
I pewnie wyjdzie, że gwałcił, kradł, pił i sprzeniewierzał (jak to ma przecież w zwyczaju każdy libek).
Utrącą gościa, a Wawa zyska jakiegoś genpatycznego komisarza.
Wiktoria blisko.

Wielce bym się zdziwił bo nie oznacza to przypadkiem oddania stolicy pisowskiemu komisarzowi? Z tego powodu powątpiewam też w kandydaturę Grodzkiego, który sprawdził się w Senacie. Sikorski jest na pewno rozsądnym wyborem bo to postać niebagatelnego formatu, która w czynnej polskiej polityce chyba nie ma odpowiednika, aczkolwiek lewaki mogą się dąsać w przypadku konieczności poparcia tak konserwatywnej figury w drugiej turze a zapewne też wielu osobom we współczesnej KO taka kandydatura jest w niesmak co by ich nie przyćmiła.

EDIT: no nic, jednak się pomyliłem w podejrzeniach Uśmiech. Widocznie Trzaskowski nie ma żadnych trupów w szafie a Warszawa jest tego "warta".

Fajnie, tylko dlaczego Trzaskowski ma nie zostać zeżarty przez Hołownię jak Kidawa i Biedroń? Tym bardziej, że TVChUJ będzie teraz jechać 24/7 o incydencie kałowym w Czajce, a psychofani Kosiniaka z marszu to podejmą, jak podjęli narrację szczujni w sprawie MKB.

Dwa Litry Wody napisał(a): Gawain
Mnie tam udupienie Kidawy nie cieszy, bo oznacza, że w Platformie zaczynają wierzyć w magię – magię nazwisk. Magia natomiast ma to do siebie, że dobrze sprawdza się wyłącznie w bajkach. Dlatego jeśli zamiast strategii zmienią tylko kandydata, to w wariancie dla Platformy optymalnym skończy się wymęczonym awansem do drugiej tury i bezdyskusyjną przegraną z Dudą.

Mnie wygląda na to, że zmiana ma jedynie zmobilizować elektorat KO do tego, żeby ktoś od nich poszedł na wybory. Oni nie liczą na wygraną w żadnym wypadku. Chcą chyba tylko zwiększyć frekwencję, żeby ktokolwiek z opozycji miał szansę. Jak wystawią Trzaskowskiego to liczą pewnie na Śląsk i Warszawę jako punkty zwiększonej mobilizacji.

kmat napisał(a): 1) Panowie, sytuacja jest taka, że nie da się normalnie prowadzić kampanii. Jedynie klipy w TV i na fejsie, tudzież jakieś debaty, To oznacza, że Hołownia zeźre Trzaskowskiego, Sikorskiego a nawet Tuska, kamery go bardziej lubią. Jakby nie epidemia, to po tygodniu skończyłyby mu się pieniądze na kampanię i przepadłby jak kiedyś Religa wyciągając ze 2%. Ale jest epidemia i współczująca katolicka konserwa z TP zeżarła nawet LGBTowców Biedronia bo lepiej umie w media.

Gość wygląda na społecznika i jest sympatyczny. To jest poziom jaki żaden kandydat na prezydenta nie dotknął nawet za mojej pamięci. Najbliżej był Olek, ale na Filipińskiej chorobie poległ. Prz czym Aleksander Mocny nie stwarzał wrażenia społecznika a ino polityka. Myślę, że medialna promocja Hołowni jest zbyt wyważona, on się po prostu nie wyjebał, bo nie miał na czym. Nie prowadzi zdrowej kampanii negatywnej i się go długo nie bali jako efemerydy z tefałenu. I se biedak wzrósł w cieniu.

Cytat:2) Kosiniak nie walczy o prezydenturę, bo na chuj mu żyrandol w tak młodym wieku, tylko o tekę premiera za 3 lata. To oznacza, że optymalny wynik dla niego to 49,5% w drugiej turze i o taki właśnie będzie walczył. Sorry, ale nie wiem czy nie wolałbym w drugiej turze Tanajny, bo ten przynajmniej próbowałby wygrać.

Kosiniak zginie. Od kilku tygodni nic o nim nie słychać, jak się nie obudzi, to ludzi antypisowi wezmą i oddadzą głos na Hołownię, bo o nim będą pamiętać. A jak przyjdzie susza i się Hołownia uruchomi z tymi hasłami z początku kampanii to Kosiniakowe pole zostanie zorane, bo nie będzie miał czym jebać w PiS i Mr Presidenta. Toż to przedstawiciel agraryzmu, który się od niego odcina licząc na bycie ponad partyjnymi korzeniami. I jak pójdzie źle to bez tych korzeni se weźmie i uschnie. Zwłaszcza, że mało kto z tradycyjnego elektoratu weźmie udział w środku zbiorów owoców czy intensywnych działań agrotechnicznych. To jest kilka procent w dupę.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Żarłak - 15.05.2020

Gawain napisał(a): Gość wygląda na społecznika i jest sympatyczny.

Hołownia społecznik? A czym się zasłużył? Bo z wyglądu można być tak samo królem życia, jak i "podobnym do nikogo". Jedyne zalety jakie dostrzegam w Hołowni to: nie jest Dudą, prezencja, dobry sztab i być może niezależność, co oczywiście daje mu duże atu pośród stawki. Naturalnie poparłbym go w drugiej turze przeciwko Dudzie, ale nie cieszyłbym się.

Gawain napisał(a): Mnie wygląda na to, że zmiana ma jedynie zmobilizować elektorat KO do tego, żeby ktoś od nich poszedł na wybory.
To by była dość pozytywna motywacja.
Gawain napisał(a): Myślę, że medialna promocja Hołowni jest zbyt wyważona, on się po prostu nie wyjebał, bo nie miał na czym. Nie prowadzi zdrowej kampanii negatywnej i się go długo nie bali jako efemerydy z tefałenu. I se biedak wzrósł w cieniu.
Nie tylko. Pisia szczujnia tak się zafiksowała na PO, że cokolwiek spoza zaskakuje ich z opuszczonymi gaciami. Kiedyś tak przegapili Petru. Z Kosiniakiem zresztą też sobie nie radzą.
Gawain napisał(a): Kosiniak zginie...
On chyba też przedobrzył PRowo. Tak bardzo poszedł w wizerunek fajnego, pokojowego gościa, że wyszedł z tego nastolatek z wystającą grdyką, który spalił o jednego blanta za dużo. Przynajmniej ja takie wrażenie miałem po ostatniej debacie.

Żarłak napisał(a):
Gawain napisał(a): Gość wygląda na społecznika i jest sympatyczny.

Hołownia społecznik? A czym się zasłużył? Bo z wyglądu można być tak samo królem życia, jak i "podobnym do nikogo". Jedyne zalety jakie dostrzegam w Hołowni to: nie jest Dudą, prezencja, dobry sztab i być może niezależność, co oczywiście daje mu duże atu pośród stawki. Naturalnie poparłbym go w drugiej turze przeciwko Dudzie, ale nie cieszyłbym się.

Ma akcji od zajebania. Praktycznie w co drugiej akcji społecznej, zwłaszcza dla Afryki uczestniczy albo nagłaśnia.

https://natemat.pl/292587,holownia-i-jego-fundacje-kasisi-i-dobra-fabryka-pomagaja-w-afryce

Nie promuje się na tym w kampanii i ma za to u mnie plusa.

kmat napisał(a): To by była dość pozytywna motywacja.

Chyba jedyna umożliwiająca przetrwanie. Bo jakby wygrali to by przegrali a jak przegrają to nie będzie KO tylko ZSL 2.0 albo niszczenie niepokornych, bo to zagrożenie odebrania pełni władzy.

Cytat:Nie tylko. Pisia szczujnia tak się zafiksowała na PO, że cokolwiek spoza zaskakuje ich z opuszczonymi gaciami. Kiedyś tak przegapili Petru. Z Kosiniakiem zresztą też sobie nie radzą.

Może nie mogą. Być może ktoś przytomnie stwierdził, że większe jebanie skończyć by się mogło wyrokiem w trybie wyborczym. Andrzej z wyrokiem zaraz przed wyborami straciłby sympatię tych, którzy wierzą w pozytywną propagandę sukcesu i uczciwości. Kilka procent w plecy...

Cytat:On chyba też przedobrzył PRowo. Tak bardzo poszedł w wizerunek fajnego, pokojowego gościa, że wyszedł z tego nastolatek z wystającą grdyką, który spalił o jednego blanta za dużo. Przynajmniej ja takie wrażenie miałem po ostatniej debacie.

On jest kompletnie niekonkretny. Mógłby se być gwiazdą rocka, ale żeby był konsekwentny w tym. Miota się a wcześniej poczuł się liderem całej opozycji. Spalony jak na moje oko. Nie ma skąd pozyskać elektoratu. Za dużo stracił.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Żarłak - 15.05.2020

Gawain napisał(a): Ma akcji od zajebania. Praktycznie w co drugiej akcji społecznej, zwłaszcza dla Afryki uczestniczy albo nagłaśnia.

A to fajnie. Jaki kanion pomiędzy gnidami z PiS-u okradającymi Caritas.

RE: Wybory Prezydenckie 2020 - Dwa Litry Wody - 15.05.2020

Gawain
Cytat:Mnie wygląda na to, że zmiana ma jedynie zmobilizować elektorat KO do tego, żeby ktoś od nich poszedł na wybory.
No i zmobilizowali. Duży uśmiech Swoją drogą ciekawy jestem kiedy znów rozważą zmianę kandydata. O matko