Forum Ateista.pl
Wyrok „TK” – skutki - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Wydarzenia i przegląd prasy (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Wyrok „TK” – skutki (/showthread.php?tid=14748)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Wyrok „TK” – skutki - DziadBorowy - 12.11.2020

Baptiste napisał(a): Myślę, że w ramach swojej lini obrony mogą się powoływać na silny gniew i frustrację, którą niewątpliwie czują.
W Polsce, ale i za oceanem jest to dość popularna ostatnimi czasy forma usprawiedliwienia dla wandalizmu i agresji na ulicach. To trochę taki kapitan obvious, że jak ktoś demoluje to siedzi w nim jakieś wkurwienie, ale skoro w innych przypadkach to działa to myślę, że i oni mogą spróbować tej strategii.

Przecież to nie był protest a marsz z okazji święta. Czują gniew i frustrację z powodu święta odzyskania niepodległości? Co ich w tym święcie konkretnie gniewa i frustruje?


RE: Wyrok „TK” – skutki - Baptiste - 12.11.2020

DziadBorowy napisał(a): Przecież to nie był protest. Czują gniew i frustrację z powodu święta odzyskania niepodległości?
A bo ja wiem? Może ta data jest jak we Francji dzień zdobycia Bastylii? Tzn. dobry dzień na jakąś manifestację?
Marsz zazwyczaj niesie ze sobą jakiś przekaz, postulat natury politycznej i jak widać gniew społeczny.


RE: Wyrok „TK” – skutki - zefciu - 12.11.2020

Adeptus napisał(a): A czy demokraci potępili bandytów z antify, którzy rabowali sklepy i napadali ludzi na ulicach?
A masz jakiś przykład, że ktoś prosi demokratę o potępienie rabujących sklepy i napadających ludzi na ulicach, a on tyłem opuszcza pokój? Chętnie zobaczę.

Baptiste napisał(a): No a nie?
No a tak? Proszę o przykłady?
Cytat:Toż to co drugi demokrata, który boi się narazić na wkurw ludzi od BLM, w tym „bolesnym dla społeczności momencie”.
Ale czemu konkretnie winni są „ludzie od BLM”?
Cytat:Z resztą od tezy „Trumpa popierają naziści” do „Trump i jego administracja wraz z republikanami w poszczególnych stanach to naziści” droga jest bardzo daleka.
Ale ja nie twierdzę, że administracja Trumpa to naziści. Nie twierdzę też, że Trump jest nazistą. Trump to po prostu bezideowy biznesmen, który postanowił na nazistach zbić kapitał polityczny. Twierdzę, że ostatnio w USA obserwowaliśmy stopniową normalizację i mainstreamizację nazizmu. Trump i jego retoryka wpisywała się w tę tendencję.
Cytat:Kolejna sprawa jest taka, że policji zdarzyło się postrzelić czarnoskórego na długo przed tym zanim przyszedł Trump więc twoje stwierdzenie jest zwyczajnie o kant dupy potłuc.
Ale mnie przecież nie chodzi o policję, tylko o cywili, którzy w trakcie protestów urządzali sobie polowanie.


RE: Wyrok „TK” – skutki - DziadBorowy - 12.11.2020

Baptiste napisał(a): A bo ja wiem? Może ta data jest jak we Francji dzień zdobycia Bastylii? Tzn. dobry dzień na jakąś manifestację?
Marsz zazwyczaj niesie ze sobą jakiś przekaz, postulat natury politycznej i jak widać gniew społeczny.


To jak już będziesz wiedział to daj znać. Wrócimy do tej tezy jak będziemy wiedzieć co ich w tym święcie tak gniewa i frustruje. Na ten moment zakładam, że po prostu do marszu przylepiły się grupki, dla których zadymy i wandalizm to takie hobby jest.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Baptiste - 12.11.2020

Cytat:No a tak? Proszę o przykłady?

https://mobile.twitter.com/fleccas/status/1287538621445296128

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jerry_Nadler

Wskazany Pan stosuje unik, udaje, że nie wie o co chodzi, zarzuca mitologię, odwraca się na pięcie i zlewa temat.

Cytat:Ale czemu konkretnie winni są „ludzie od BLM”?
Nakręcaniu spirali przemocy w USA, w której osoby deklarujące się jako zwolennicy ruchu aktywnie uczestniczą.

Cytat:Ale ja nie twierdzę, że administracja Trumpa to naziści. Nie twierdzę też, że Trump jest nazistą. Trump to po prostu bezideowy biznesmen, który postanowił na nazistach zbić kapitał polityczny. Twierdzę, że ostatnio w USA obserwowaliśmy stopniową normalizację i mainstreamizację nazizmu.  Trump i jego retoryka wpisywała się w tę tendencję.

Może i coś takiego zaobserwowaliście, ale gdzie to już nie wiem bo i dowodów takiego stanu rzeczy nie przedstawiacie. Nazizm jako element mainstreamu w USA? Pierwsze słyszę. Dodam tylko, że w USA tolerancja dla nazizmu od dawna jest na wysokim poziomie bowiem bazujące na wolnościowej tożsamości prawodawstwo (pierwsza poprawka) USA jest bardzo liberalne w stosunku do grup neonazistowskich i to już od dziesięcioleci. Trump tej polityki rzecz jasna nie wymyślił.

Póki co to ja widzę rosnącą tolerancję dla bandytyzmu, oczywiście w imię „wyższego celu”, gdyż każdy bandytyzm taki cel musi sobie obrać. Jak mafia, która broni tylko lokalnej społeczności...
Cytat:Ale mnie przecież nie chodzi o policję, tylko o cywili, którzy w trakcie protestów urządzali sobie polowanie.
A kim byli Ci cywile i ilu ich było? Kogo upolowali, a jeśli upolowali to jakie otrzymali zarzuty, jakie były ich motywy, zasądzone wyroki, itp?

Kojarzę jedno takie polowanie (skrytobójcze) w Portland. Polującym był lewicowy ekstremista Michael Forest Reinoehl a upolowanym zwolennik Trumpa- Aaron J. Danielson.
Inna forma polowania to zaszczucie aż na śmierć (samobójstwo). W ten sposób zginął Jake Gardner, nie mieli dla niego litości gdyż w samoobronie zabił czarnoskórego we własnym barze. Niestety wydarzyło się to podczas protestów, więc został osądzony w mediach wszelakich w trybie sądu wojennego, bez prawa do obrony.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Rodica - 12.11.2020

zefciu:
Cytat:Odnosisz się z pogardą do ludzi innych kultur, negując u nich coś tak podstawowego, jak zdolność do miłości.
Nawet prawami biologii, rzadzi do pewnego stopnia matematyka, albo się kocha czyjeś geny albo status materialny i społeczny.
Jeśli jakaś osoba decyduje się być dla kogoś kimś drugorzędnym, trzeciorzędnym robi to kosztem miłości i uprzedmiotowienia się, ale to i tak jest malo istotne w porówaniu z tym, że w zamian za pieniądze plodzi się drugorzędne dzieci i one, na podświadomym poziomie doskonale to wyczuwają.
Poligamia zresztą koreluje z wystepowaniem przemocy i brutalności w społeczeństwach.

Człowiek ocenia innych pod kątem jego wartości reprodukcyjnej i postępuje w ten sposób, nie tylko wględem osobników przeciwnej płci, ale też swoich dzieci, rodziców, znajomych.
Dlatego, kiedy kogoś nie lubisz, to raczej nie z powodu jego poglądów, lecz dlatego, że uważasz jego geny za chujowe. To jest główna przyczyna przemocy rodziców wobec dzieci, a nie jakieś tam problemy zawodowe czy osobiste lub nieumiejętność okazywania uczuć.
W związkach poligamicznych  często występują konflikty między żonami dziećmi tych żon. Zazwyczaj są to rodziny w pewnym stopniu dotknięte patologią.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Baptiste - 12.11.2020

Publikacja, o której nieco wcześniej wspominałem:
https://www.nber.org/system/files/working_papers/w27324/w27324.pdf


RE: Wyrok „TK” – skutki - zefciu - 12.11.2020

Baptiste napisał(a): https://mobile.twitter.com/fleccas/status/1287538621445296128
Nie rozumiem, ten Fleccas to jakiś polityk popierający głosowanie więźniów? Czy co?
Cytat:Nakręcaniu spirali przemocy w USA, w której osoby deklarujące się jako zwolennicy ruchu aktywnie uczestniczą.
Czyli jeśli zadeklaruję się jako Twój zwolennik i dam komuś po mordzie, to będziesz winny. OK.
Cytat:Może i coś takiego zaobserwowaliście, ale gdzie to już nie wiem bo i dowodów takiego stanu rzeczy nie przedstawiacie.
A jakie dowody by Cię przekonały? Prawdą jest, że dotychczas żaden republikański prezydent otwarcie nie mówił takich rzeczy, jakie mówił Trump. Wszyscy stosowali mniej lub bardziej wysublimowany dogwhistling.
Cytat:A kim byli Ci cywile i ilu ich było?
A ilu czarnych musi zostać zamordowanych, żebyś łaskawie uznał to za problem?
Cytat:w samoobronie zabił czarnoskórego
W Twoich ustach – pleonazm Smutny
Cytat:we własnym barze
No tak. Jak wiemy, posiadanie baru uprawnia do zabijania w nim ludzi.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Socjopapa - 12.11.2020

InspektorGadżet napisał(a): albo tego chłopa co wyrzucili z IKEI za przedstawianie swoich poglądów?

No tak było, nie zmyślam.

Ech, przyjmij jako hipotezę roboczą, że jednak nie zostaliśmy odmrożeni 2 tygodnie temu i kojarzymy takie sprawy, a nawet jak nie kojarzymy to potrafimy zapytać wujka Google'a, więc łaskawie zaniechaj marnych prób wciskania kitu.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Baptiste - 12.11.2020

zefciu napisał(a): Nie rozumiem, ten Fleccas to jakiś polityk popierający głosowanie więźniów? Czy co?
Ważne kim jest Jerry. Demokratycznym politykiem, który nie zdał egzaminu i zamiast wyrazić dezaprobatę w stosunku do podpalaczy Portland wolał ordynarnie rżnąć głupa, że ich nie ma.
Cytat:Czyli jeśli zadeklaruję się jako Twój zwolennik i dam komuś po mordzie, to będziesz winny. OK.
Zawsze można weryfikować autentyczność danej deklaracji. Myślę, że z twoją byłoby słabo.

Cytat:A jakie dowody by Cię przekonały?
Takie, które będą wykazywały wyraźną obecność ideii nazistowskiej w mainstreamie. Tzn. w ramach partii politycznych, w mediach, w kulturze, na uniwersytetach.
Przy czym mam nadzieję, że „dowodem” nie będzie głoszenie treści po prostu nieakceptowalnych dla lewicy, w sposób opryskliwy, bezceremonialny, tylko treści nazistowskich.
Cytat:
A ilu czarnych musi zostać zamordowanych, żebyś łaskawie uznał to za problem?
Jak rzucasz jakąś tezą to łaskawie nie odwracaj kota ogonem. Napisałeś o polowaniach cywilów podczas protestów to napisz coś o skali zjawiska, myśliwych i ofiarach. Teraz jeszcze dołożyłeś kolor skóry ofiar, więc co raz bardziej zawężasz wyniki. Póki co brzmi to jak tania propaganda nastawiona na najmniej inteligentnego odbiorcę, którego ruszają takie budzące grozę androny o polowaniach. Normalnie Hostel 2. Niezdecydowany

Każde morderstwo to problem. Z tym, że stwierdzenie, że coś jest problemem to tylko suche stwierdzenie faktu, z którego w żaden sposób nie wynika przyzwolenie na generowanie jeszcze większej ilości problemów i niegodziwości, które chcecie przewozić na pierwszym, lepszym, wygodnym wam trupie.

Cytat:W Twoich ustach – pleonazm Smutny
Ad personam.
Cytat:No tak. Jak wiemy, posiadanie baru uprawnia do zabijania w nim ludzi.
I po co próbujesz sugerować, że ta dygresja stanowiła podstawę do mówienia o samoobronie?

Skoro już Zefciu dopytuje o obecność lub brak problemu to według Zefcia problemu nie ma. Białas co do zasady zabija czarnego z powodu nazistowskich przekonań, a jakieś sądy i domniemania niewinności są zupełnie zbędne. Przecież niepojętym jest aby białas mógł zostać zaatakowany. A już na pewno nie przez kogoś z grupy etnicznej która w 9 na 10 przypadków jest inicjatorem przemocy międzyrasowej...

Zaiste ciekawym jest, że zawsze gdy chcecie nakręcić jakąś falę gniewu i przemocy to macie problem ze znalezieniem wyrazistych przykładów rasistowskiej, nazistowskiej agresji. I to w liczącym 300 milionów obywateli państwie.
Jak na złość najczęściej sytuacja jest niejednoznaczna, po krótkiej wrzawie medialnej pojawiają się kolejne niewygodne okoliczności, sądy zmieniają kategorie czynu, albo co gorsza uniewinniają.
Nie mówiąc już o tym jak daleko jest przy tym do wykazania motywacji stricte rasistowskiej.
Gdyby od wielkiego dzwonu nie pojawił się jakiś szaleniec z bronią, nastawiony na masowe zabójstwo to mityczny, groźny, biały supremacjonista stałby dokładnie na tej samej półce co yeti i chupacabra.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Gladiator - 12.11.2020

Baptiste napisał
Cytat:Inna forma polowania to zaszczucie aż na śmierć (samobójstwo). W ten sposób zginął Jake Gardner, nie mieli dla niego litości gdyż w samoobronie zabił czarnoskórego we własnym barze. Niestety wydarzyło się to podczas protestów, więc został osądzony w mediach wszelakich w trybie sądu wojennego, bez prawa do obrony.

To przykład z USA, a dyskusje wyglądają tam podobnie jak tutaj. Na argumenty mamy wydziwianie, sprowadzanie do absurdu. Idzie to w parze ze szczuciem.

Po tych wydarzeniach pracownicy Zakładu Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu jednogłośnie zwrócili się do Piskorskiego o rezygnację z kierowania zakładem. W rozmowie z "Głosem Wielkopolski" potwierdziła to prof. Iwona Sepioło-Jankowska, która sama pracuje w zakładzie kierowanym przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Niemal równocześnie w internecie pojawiła się też petycja do władz UAM o całkowite zerwanie współpracy z sędzią Piskorskim. Podpisały ją już ponad cztery tysiące osób.

https://wiadomosci.onet.pl/poznan/aborcja-sedzia-tk-justyn-piskorski-poproszony-o-rezygnacje-ze-stanowiska-na-uczelni/lkbtkzk

Warto przeczytać. Czy zarzucono TK złą konstrukcje prawną orzeczenia? Oczywiście nie, ponieważ pod względem prawnym jest właściwa i zgodna z linią TK pod przewodnictwem prof Rzeplińskiego i prof Zolla. Tym bardziej, że Konstytucja używa pojęcia "prawdopodobieństwo", gdy tymczasem nauka zrobiła przez ten czas gigantyczny postęp. Tam gdzie kiedyś było prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu, jest teraz pewność. Wszystko to należy uregulować. (kwestia uczestnictwa tzw dublerów nie gra tu roli, inna sprawa)
Kto jak kto, członkowie i pracownicy wydziału Prawa i Administracji, to nie wyjąca tłuszcza na ulicach, muszą mieć świadomość powyższych faktów. Powód? Żadne merytoryczne zarzuty jedynie czysta ideologia, wraca nowe - głęboka komuna, stalinowskie lata 50 siąte. Ludzie mający odmienne zdanie od systemu byli wówczas szykanowani, zwalniano ich z pracy, publicznie potępiano wytykając niewłaściwa postawę ideologiczną. Powstało z czasem powiedzenie - dobry fachowiec, ale bezpartyjny. Prof Piskorski jeden wybitniejszych polskich prawników, niestety nie ma właściwego kręgosłupa moralnego kultury marksistowskiej. Postąpił zgodnie ze swoim przekonaniem i sumieniem. Lud pracujący miast i wsi domaga się jego odejścia. Kiedyś robiono to na masówkach, teraz w internecie, tylko taka różnica.

Podobnie zaszczuto za to samo prof Budzyńską:

Cytat:W grudniu 2018 r. studenci II roku socjologii w piśmie skierowanym do rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. Kowalczyka oskarżyli panią o podanie definicji rodziny, złożonej z męża, żony, dzieci, innych krewnych, o nazwanie płodu dzieckiem, o brak aprobaty dla żłobków, jak i o "promowanie ideologii anti-choice, antysemityzmu, homofobii, dyskryminacji wyznaniowej, radykalnego katolicyzmu"... Czym ta sytuacja była dla pani?

Szokiem... Tym bardziej, że pismo mam ciągle w postaci anonimu, czyli bez podpisu autorów.

A dalej

Cytat:50 lat wcześniej, w okresie demokracji ludowej, mój ojciec - nauczyciel liceum męskiego w Wielkopolsce (był tam profesorem jeszcze przed II wojną światową) - także został zmuszony do odejścia, bo młodzież z aktywu ZMS napisała skargę, że niewłaściwie wychowuje swoich uczniów. Zbyt wielu jego wychowanków wstępowało do seminarium duchownego. W nowym ustroju, demokracji liberalnej promującej wolność słowa, sytuacja się powtarza. Ściga się nauczyciela akademickiego za „niewłaściwą” definicję rodziny, opis tradycyjnych ról społecznych w rodzinie na podstawie oskarżeń garstki młodych ludzi, którzy ledwo ukończyli pierwszy rok studiów, ale już wiedzą, że ich wykładowca przynosi szkodę nauce...

https://niezalezna.pl/358990-oskarzona-przez-lewackich-studentow-profesor-mowi-nam-niczego-nie-zaluje

Czy naprawdę po za jednostkami nikt nie rozumie o co w tym chodzi?

Lenin miał bardzo bystre spostrzeżenie, które podsumował - pożyteczni idioci. Nie chodzi tu by kogoś wskazywać palcem. Po prostu tak jak podczas każdej rewolucji wielu się wydaje, że konieczne stają sie takie działania dla powstania czegoś lepszego. Złudzenie, zaszczuwania jak na powyższym przykładzie nigdy się nie kończy. Po nim szczuci będą następni teraz nawet całkiem postępowi.
Ataki na kościoły towarzyszą każdej rewolucji, ponieważ ma ona zawsze korzenie satanistyczne, bez względu co kto na ten temat myśli. Są koniecznie do zniszczenia samodzielnego myślenia innych lub destrukcji tożsamości. Jadąc parę lat po wojnie przez Chorwacje widziałem jak w każdej wsi, miasteczku ogarniętym pożogą był spalony kościół. Nawet nie zburzony, brakowało może środków, może czasu, ale zawsze przynajmniej spalony.

ad Marsz Niepodległości na którego temat zszedł już wcześniej.

Z relacji na żywo z WP.

14:49, 11.11.2020
Obecny na Marszu Niepodległości reporter WP Jan Rojewski przekazał, że petardy są rzucane w uczestników znajdujących się na czele marszu i stanowią zagrożenie dla ludzi idących w pochodzie.


https://wiadomosci.wp.pl/narodowe-swieto-niepodleglosci-polski-ostre-slowa-policji-w-stosunku-do-organizatorow-marszu-niepodleglosci-6574491772132256a

Oczywistą rzeczą jest, że było prowokacje, Kiedyś spalona budka, tajniacy katujący uczestników, czy kamienie zza kordonów policji. Są filmy jak "nieznani sprawcy" wrzucają między ludzi petardy. Teraz kurz opadł, pohasano sobie i wszystko się skończyło. Szkody zadane przez poprzednie strajki są znacznie gorsze, schamienie zostało usankcjonowane, a to oznacza tylko równanie w dół.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Baptiste - 13.11.2020

Spokojnie. Choćby z publicznej uczelni mieli uczynić zamkniętą komunę to i tak będą się zasłaniać autonomią uczelni niczym listkiem figowym.


RE: Wyrok „TK” – skutki - lumberjack - 13.11.2020

zefciu napisał(a): Trump to po prostu bezideowy biznesmen, który postanowił na nazistach zbić kapitał polityczny.

Coś mi tu nie pasi. To w USA jest tylu nazistów, że da się ich w ogóle traktować jako jakikolwiek kapitał polityczny?

Baptiste napisał(a): ak rzucasz jakąś tezą to łaskawie nie odwracaj kota ogonem. Napisałeś o polowaniach cywilów podczas protestów to napisz coś o skali zjawiska, myśliwych i ofiarach. Teraz jeszcze dołożyłeś kolor skóry ofiar, więc co raz bardziej zawężasz wyniki. Póki co brzmi to jak tania propaganda nastawiona na najmniej inteligentnego odbiorcę, którego ruszają takie budzące grozę androny o polowaniach. Normalnie Hostel 2. Niezdecydowany

Każde morderstwo to problem.

Nie każde. Najwięcej czarnych w USA zabijają czarni i ta kwestia w ogóle nie jest przez ruch BLM poruszana. Jak czarny czarnego zatłucze to wszystko jest ok.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Dwa Litry Wody - 13.11.2020

Gladiator
Cytat:Czy zarzucono TK złą konstrukcje prawną orzeczenia? Oczywiście nie, ponieważ pod względem prawnym jest właściwa i zgodna z linią TK pod przewodnictwem prof Rzeplińskiego i prof Zolla.
I zapewne dlatego, że owe orzeczenie jest tak właściwe, poprawne i zgodne z linią, to jeszcze go nie opublikowano. Duży uśmiech
Cytat:Oczywistą rzeczą jest, że było prowokacje[…]
To prawda. Jak widać tutu i tu agresywni uczestnicy marszu wielokrotnie prowokowali policjantów, zaś agresywnych uczestników marszu prowokowała natomiast tęczowa flaga i pewna znana sieć księgarni.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Baptiste - 13.11.2020

Cytat:Nie każde. Najwięcej czarnych w USA zabijają czarni i ta kwestia w ogóle nie jest przez ruch BLM poruszana. Jak czarny czarnego zatłucze to wszystko jest ok.
Wiesz Lumber, pisałem jak to wygląda z mojej perspektywy. Każde morderstwo jest niepożądanym złem.
A to, że perspektywa demokratów jest inna i w ich interesie leży aby społeczność czarnoskórych była na stałe biedna, przestępcza i paternalistycznie przez nich wykorzystywana, to jest inna inszość.


RE: Wyrok „TK” – skutki - zefciu - 13.11.2020

Baptiste napisał(a): Ważne kim jest Jerry.
Nie wiem, kim dla Ciebie ważne kim jest Jerry, skoro nawet nie podałeś wypowiedzi Jerrego, tylko jakiegoś gościa, który podobno spotkał Jerrego, podobno go o coś zapytał, a Jerry podobno coś tam krzyknął i uciekł. Nie jesteś przecież upośledzony i wiesz, że taki tweet niczego nie dowodzi, zatem pokazałeś tylko swoją symetrystyczną desperację.
Cytat:zamiast wyrazić dezaprobatę w stosunku do podpalaczy Portland wolał ordynarnie rżnąć głupa, że ich nie ma.
Zakładając na chwilę, że tweet jest prawdziwy, nie został zapytany o podpalaczy Portland, tylko o antifiarskich podpalaczy Portland.
Cytat:Takie, które będą wykazywały wyraźną obecność ideii nazistowskiej w mainstreamie.
Jakie by Cię przekonały? Takie, które by Cię przekonały. Czyli żadne by Cię nie przekonały i po co udajesz, że takie dowody w ogóle mogłyby być dostarczone.
Cytat:napisz coś o skali zjawiska, myśliwych i ofiarach.
Skala na szczęście nie jest duża. Uważasz jednak, że społeczeństwo będzie czekać, aż zaczniecie ludzi gazować?

Cytat:I po co próbujesz sugerować, że ta dygresja stanowiła podstawę do mówienia o samoobronie?
To po co była ta dygresja? Dygresja była zatem z dupy, a moim grzechem było potraktowanie Twoich słów jako coś znaczących. Przepraszam.

Cytat:Białas co do zasady zabija czarnego z powodu nazistowskich przekonań
Niczego takiego nie twierdziłem. Jeśli jednak ktoś strzela do nieznajomego sobie czarnego idącego na paradzie BLM, to nie ma innego hipotetycznego motywu, niż taki, że robi to z powodu przekonań.

lumberjack napisał(a):Coś mi tu nie pasi. To w USA jest tylu nazistów, że da się ich w ogóle traktować jako jakikolwiek kapitał polityczny?
To nie ja to stwierdziłem, tylko Donald Trump.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Baptiste - 13.11.2020

zefciu napisał(a): Nie wiem, kim dla Ciebie ważne kim jest Jerry, skoro nawet nie podałeś wypowiedzi Jerrego, tylko jakiegoś gościa, który podobno spotkał Jerrego, podobno go o coś zapytał, a Jerry podobno coś tam krzyknął i uciekł. Nie jesteś przecież upośledzony i wiesz, że taki tweet niczego nie dowodzi, zatem pokazałeś tylko swoją symetrystyczną desperację.
Przecież link prowadzi do filmu, na którym wypowiada się nie kto inny jak Jerry we własnej osobie.
Cytat:Zakładając na chwilę, że tweet jest prawdziwy, nie został zapytany o podpalaczy Portland, tylko o antifiarskich podpalaczy Portland.
Nie wiem jak sobie poradzę w obliczu takiej uwagi. Doprawdy rozbija ona moją argumentację w drobny mak. Niezdecydowany
Cytat:Jakie by Cię przekonały? Takie, które by Cię przekonały. Czyli żadne by Cię nie przekonały i po co udajesz, że takie dowody w ogóle mogłyby być dostarczone.
Czyli zdajesz sobie sprawę z tego, że ich nie ma albo są beznadziejne. Nawet nie spróbujesz, będziesz strzępić język, ale ich nie podasz sugerując, że to i tak bez sensu.
Ja wiem, że obrona komuszych bredni to ciężkie zadanie, ale w takim razie było je zostawić dla siebie.
Cytat:Skala na szczęście nie jest duża.
A tak konkretniej i w liczbach?
Cytat:  Uważasz jednak, że społeczeństwo będzie czekać, aż zaczniecie ludzi gazować?
Jeszcze piękniej. Teraz argumentacja zeszła już na sugerowanie chęci gazowania ludzi. Zły Baptiste psuje alternatywną rzeczywistość służącą wam za podstawę do grabieży, destrukcji i mordów. No bezczelność Baptiste nie zna granic...
Cytat:Niczego takiego nie twierdziłem. Jeśli jednak ktoś strzela do nieznajomego sobie czarnego idącego na paradzie BLM, to nie ma innego hipotetycznego motywu, niż taki, że robi to z powodu przekonań.
Taką osobą nie był przecież Jake Gardner, a co więcej póki co takiej osoby nie wskazałeś. W przeciwieństwie do mnie, bo ja podałem z nazwiska twojego koleżkę po ideolo, który podczas protestów, z przyczyn ideologicznych, zamordował zwolennika Trumpa. A zapisy z kamer pokazują, że nie zrobił tego nawet w jakimś afekcie, tylko w formie zimnego polowania. Jeżeli miałbym ekstrapolować tak jak Ty to czynisz to czy jest to już dobry moment aby wyborcy republikanów szukali azylu w innych krajach w obawie przed komorami gazowymi?


RE: Wyrok „TK” – skutki - zefciu - 13.11.2020

Baptiste napisał(a): Przecież link prowadzi do filmu, na którym wypowiada się nie kto inny jak Jerry we własnej osobie.
Przepraszam. Nie zauważyłem, że dajesz mi link do linka. Rzeczywiście istnieje taki zwyczaj w Waszym środowisku, żeby nigdy nie linkować materiału oryginalnego, tylko komentarz. Zapomniałem o nim.
Cytat:Nie wiem jak sobie poradzę w obliczu takiej uwagi. Doprawdy rozbija ona moją argumentację w drobny mak. Niezdecydowany
Nie wiem, co Ci się w tej uwadze nei podoba. Jeśli np. powiem „jak stosunkujesz się do ludzi, którzy w imię kultu persony Baptiste gwałcą małe dzieci”, a Ty mi odpowiesz, że bredzę, to będzie to dowód na to, że nie istnieją pedofile?
Cytat:Czyli zdajesz sobie sprawę z tego, że ich nie ma albo są beznadziejne.
Nie. Zdaję sobie sprawę, że nic Cię nie przekona. Ale przecież nie to jest moim celem.
Cytat:Ja wiem, że obrona komuszych bredni
Wskaż mi, gdzie broniłem jakiejkolwiek komunistycznej tezy, albo wsadź sobie ten zarzut tam, skąd go wyjąłeś.
Cytat:A tak konkretniej i w liczbach?
A sobie sprawdź. Mój argument w ogóle nie bazował na skali, tylko na fakcie, że do takich przypadków doszło. W przeciwieństwie do Was nie przemawia do mnie logika w stylu „Bury wymordował tylko jedną wioskę, więc to nie zbrodnia”.
Cytat:Jeszcze piękniej. Teraz argumentacja zeszła już na sugerowanie chęci gazowania ludzi.
Sugestia ta bierze się z faktu, że w przypadku pojedynczych morderstw protestujących sugerujesz, że skala jest jeszcze za mała. Zatem naturalnym jest pytanie, jaka skala byłaby wystarczająca.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Adeptus - 13.11.2020

Cytat:Przepraszam. Nie zauważyłem, że dajesz mi link do linka. Rzeczywiście istnieje taki zwyczaj w Waszym środowisku, żeby nigdy nie linkować materiału oryginalnego, tylko komentarz. Zapomniałem o nim.
Jak przeprosić, żeby nie przeprosić.


RE: Wyrok „TK” – skutki - Gladiator - 13.11.2020

Dwa Litry Wody napisał

Cytat:I zapewne dlatego, że owe orzeczenie jest tak właściwe, poprawne i zgodne z linią, to jeszcze go nie opublikowano. Duży uśmiech

Nie wiem dlaczego nie opublikowano, pewnie powody polityczne typu ponowna eskalacja napięcie, może inne. W sumie to dla samej poprawności wyroku bez znaczenia. Votum separatum złożyło zaledwie dwóch sędziów, przytłaczająca większość poparła. Nawet, gdyby nie było tzw dublerów, to bardzo wątpliwie, aby ci "właściwi" gremialnie głosowali inaczej.
Problem w tym, że nikogo nie obchodzi po prawdzie Konstytucja jej zapisy, lecz wszystko ma być jak w "Sami swoi". Pawlak jedzie do sądu na rozprawę z Kargulem, a babcie daje mu dwa granaty i mówi: Masz ci synku dwa granaty, sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Taka współczesna "postępowa" mentalność.

Baptiste napisał

Cytat:Choćby z publicznej uczelni mieli uczynić zamkniętą komunę to i tak będą się zasłaniać autonomią uczelni niczym listkiem figowym.

Saint Just powiedział - Nie ma wolności dla wrogów wolności i eksterminował ile się dało. Teraz tego typu wolność wraca.
Prof Piskorski był jedynie sędzią sprawozdawcą przy dwóch głosach separatum. Tylko jego spotkały szykany, ponieważ ma bardzo nieortodoksyjny sposób myślenia, zawsze wzbudzał nim zainteresowanie swoich studentów. Bardzo ciekawy i precyzyjny umysł, nikt nie próbuje nawet podważyć jego kwalifikacji. Ma jednak sporą ideologiczną wadę - jest tradycjonalistą katolickim,. Stąd próba usunięcia go pod idiotycznym zarzutami, wiadomo wolność i tolerancja w ZMPowy stylu.