Forum Ateista.pl
Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Religie, kościoły i związki wyznaniowe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza (/showthread.php?tid=15056)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 18.12.2022

Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): Problem z Pawłem jest taki, że nie ma żadnych źródeł, które by o nim pisały, poza tym, co on sam napisał. Nie da się więc ustalić, że taki człowiek faktycznie fizycznie istniał. 
Jeśli dotyczy to Pawła z Tarsu, to ten sam problem w większej skali pojawia się w związku z postacią Jezusa.
Są pozachrześcijańskie źródła świadczące o historyczności Jezusa. Nie słyszałem o źródłach historycznych o Pawle z Tarsu. Cała "wiedza" o Pawle z Tarsu opiera się na jego listach i dziejach Apostolskich. Drugiego listu Piotra nie pisał Piotr ale ci sami oszuści, którzy wylansowali "Pawła"


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 18.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a): Są pozachrześcijańskie źródła świadczące o historyczności Jezusa. 
Na jakiej podstawie odrzucasz źródła chrześcijańskie mówiące o Pawle z Tarsu?
Cytat:Nie słyszałem o źródłach historycznych o Pawle z Tarsu. Cała "wiedza" o Pawle z Tarsu opiera się na jego listach i dziejach Apostolskich. Drugiego listu Piotra nie pisał Piotr ale ci sami oszuści, którzy wylansowali "Pawła"
A dowody gdzie?


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 18.12.2022

Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): Są pozachrześcijańskie źródła świadczące o historyczności Jezusa. 
Na jakiej podstawie odrzucasz źródła chrześcijańskie mówiące o Pawle z Tarsu?
Cytat:Nie słyszałem o źródłach historycznych o Pawle z Tarsu. Cała "wiedza" o Pawle z Tarsu opiera się na jego listach i dziejach Apostolskich. Drugiego listu Piotra nie pisał Piotr ale ci sami oszuści, którzy wylansowali "Pawła"
A dowody gdzie?
Taka jest różnica pomiędzy Jezusem a Pawłem, że Jezus nic o sobie nie napisał, a to inni o Nim pisali, a Paweł wręcz odwrotnie sam o sobie pisał ale inni nic o nim nie napisali. (no, jak pisali, to o tym, co on sam napisał). Znaczy, że Paweł żadnych świadków nie miał.

Żeby potwierdzić źródło, to potrzebne są dowody niezależne od źródła. Jeśli chodzi o Pawła, to innych źródeł nie ma.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 18.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a): Taka jest różnica pomiędzy Jezusem a Pawłem, że Jezus nic o sobie nie napisał, a to inni o Nim pisali, a Paweł wręcz odwrotnie sam o sobie pisał ale inni nic o nim nie napisali. (no, jak pisali, to o tym, co on sam napisał). Znaczy, że Paweł żadnych świadków nie miał.

Żeby potwierdzić źródło, to potrzebne są dowody niezależne od źródła. Jeśli chodzi o Pawła, to innych źródeł nie ma.
To bzdury. Są Dzieje Apostolskie których nie napisał Paweł, są listy Klemensa Rzymskiego, Ignacego Antiocheńskiego, Polikarpa i kilka innych. Dlaczego tych źródeł nie uznajesz, skoro uznajesz źródła chrześcijańskie w stosunku do innych postaci takich jak Jezus?


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 19.12.2022

Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): Taka jest różnica pomiędzy Jezusem a Pawłem, że Jezus nic o sobie nie napisał, a to inni o Nim pisali, a Paweł wręcz odwrotnie sam o sobie pisał ale inni nic o nim nie napisali. (no, jak pisali, to o tym, co on sam napisał). Znaczy, że Paweł żadnych świadków nie miał.

Żeby potwierdzić źródło, to potrzebne są dowody niezależne od źródła. Jeśli chodzi o Pawła, to innych źródeł nie ma.
To bzdury. Są Dzieje Apostolskie których nie napisał Paweł, są listy Klemensa Rzymskiego, Ignacego Antiocheńskiego, Polikarpa i kilka innych. Dlaczego tych źródeł nie uznajesz, skoro uznajesz źródła chrześcijańskie w stosunku do innych postaci takich jak Jezus?
Dzieje Apostolskie i listy Pawła, to jest pewna całość zamachu na nauki Jezusa. Bez ewangelii Łukasza i Dziejów Apostolskich, to nikt by listów Pawła nie kupił. Jedno i drugie pisali ci sami ludzie, którzy chcieli opanować chrześcijaństwo od strony władzy. Jezus nie powiedział do żadnego z uczniów - daję ci władzę nad ludźmi.

Powiedział za to coś takiego:
Mk 10
41 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. 42 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. 43 Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. 44 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. 45 Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

Te słowa Jezusa wykluczają to, że władza biskupów pochodzi od Boga.

Listy biskupów, to jest kontynuacja faryzejskich nauk Pawła. Czy znalazły się jakieś listy, które byłyby napisane do Pawła? Nikt się go o nic nie zapytał?


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 20.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a): Dzieje Apostolskie i listy Pawła, to jest pewna całość zamachu na nauki Jezusa. Bez ewangelii Łukasza i Dziejów Apostolskich, to nikt by listów Pawła nie kupił. Jedno i drugie pisali ci sami ludzie, którzy chcieli opanować chrześcijaństwo od strony władzy. 
A dowodów na cały ten spisek oczywiście nie ma, więc kolejny raz temat się zamyka.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 20.12.2022

Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): Dzieje Apostolskie i listy Pawła, to jest pewna całość zamachu na nauki Jezusa. Bez ewangelii Łukasza i Dziejów Apostolskich, to nikt by listów Pawła nie kupił. Jedno i drugie pisali ci sami ludzie, którzy chcieli opanować chrześcijaństwo od strony władzy. 
A dowodów na cały ten spisek oczywiście nie ma, więc kolejny raz temat się zamyka.
No wiesz, jak by chodziło o skazanie Pawła z Tarsu za oszustwo, to faktycznie trzeba by było przedstawić dowody. Można by go zamknąć na jakiś czas żeby nie mataczył. No ale tutaj nie chodzi o wymierzenie sprawiedliwości ale dochodzenie do prawdy. A co Jezus mówił - "po owocach poznacie". Więc może czas się przyjrzeć, jakie są owoce jego nauk? No i czas porównać nauki Jezusa z naukami Pawła. Jak by głosił ewangelię - naukę Jezusa, to bym pewnie zastrzeżeń nie miał, no ale głosił swoje własne nauki, które w wielu miejscach zaprzeczają nauce Jezusa. Sposób sprawowania władzy w Kościołach chrześcijańskich doprowadził do wielu wojen i zbrodni. To są owoce nauk Pawła. Według nauki Jezusa władza  wśród jego uczniów miała wyglądać tak:
Mt 20
24 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. 25 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 20.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a): No wiesz, jak by chodziło o skazanie Pawła z Tarsu za oszustwo, to faktycznie trzeba by było przedstawić dowody. Można by go zamknąć na jakiś czas żeby nie mataczył. No ale tutaj nie chodzi o wymierzenie sprawiedliwości ale dochodzenie do prawdy...
Przyznam szczerze, że na resztę nawet nie spojrzałem. Jeśli ty uważasz, że w dochodzeniu do prawdy nie potrzeba przedstawiać żadnych dowodów, to nie ma o czym rozmawiać.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 20.12.2022

Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): No wiesz, jak by chodziło o skazanie Pawła z Tarsu za oszustwo, to faktycznie trzeba by było przedstawić dowody. Można by go zamknąć na jakiś czas żeby nie mataczył. No ale tutaj nie chodzi o wymierzenie sprawiedliwości ale dochodzenie do prawdy...
Przyznam szczerze, że na resztę nawet nie spojrzałem. Jeśli ty uważasz, że w dochodzeniu do prawdy nie potrzeba przedstawiać żadnych dowodów, to nie ma o czym rozmawiać.
Nie ma żadnych dowodów, że Pawłowi się Jezus objawił. Nie przedstawił żadnych świadków tego wydarzenia. To na jakiej podstawie mu wierzysz?
Kłamstwo dowodów nie przedstawia, to dlaczego domagasz się dowodów od Prawdy? Jak kłamca chce Ci coś wcisnąć, to mu wierzysz tylko dlatego, że nie ma dowodów, że kłamie? To nauka Jezusa - "Po owocach poznacie", jest dla Ciebie bez sensu?


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 21.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a): Nie ma żadnych dowodów, że Pawłowi się Jezus objawił. Nie przedstawił żadnych świadków tego wydarzenia. To na jakiej podstawie mu wierzysz?
Kłamstwo dowodów nie przedstawia, to dlaczego domagasz się dowodów od Prawdy? Jak kłamca chce Ci coś wcisnąć, to mu wierzysz tylko dlatego, że nie ma dowodów, że kłamie? To nauka Jezusa - "Po owocach poznacie", jest dla Ciebie bez sensu?
A jakie masz dowody, że Jezus się komukolwiek objawił? Zrozum w końcu, że nie możesz wypisywać dosłownych słów Jezusa, powołując się na jedno źródło chrześcijańskie i uznając je z niewiadomego mi powodu za wiarygodne a kolejnym zdaniu twierdzić arbitralnie, że inne źródła chrześcijańskie kłamią. Dlaczego Dzieje Apostolskie kłamią a Ewangelie nie? Nic nie przedstawiłeś na poparcie twoich racji, jedynie twoją opinię, która jak każda opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - kmat - 21.12.2022

Ja jednak przypominam - jedyny w miarę pewny punkt sporu między Pawłem a oryginalną gminą jerozolimską dotyczył przestrzegania Prawa przez niereptilian. Ponoć Jerozolima prowadzona przez Piotra i Jakuba, brata Jezusa w końcu przychyliła się do argumentów Pawła, ale wiemy o tym wyłącznie ze źródeł wtórnych do Pawła, czyli kłamliwych. Nie ma wyjścia Krzysiu, nie wejdziesz z napletkiem do królestwa niebieskiego. Majcher w dłoń..


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Ayla Mustafa - 21.12.2022

kmat napisał(a): Ja jednak przypominam - jedyny w miarę pewny punkt sporu między Pawłem a oryginalną gminą jerozolimską dotyczył przestrzegania Prawa przez niereptilian. Ponoć Jerozolima prowadzona przez Piotra i Jakuba, brata Jezusa w końcu przychyliła się do argumentów Pawła, ale wiemy o tym wyłącznie ze źródeł wtórnych do Pawła, czyli kłamliwych. Nie ma wyjścia Krzysiu, nie wejdziesz z napletkiem do królestwa niebieskiego. Majcher w dłoń..

A faktycznie.
Krzysztofie, skoro uznajesz Pawła za żmiję sykliwą, jadowitą, to musisz stracić napletek.
Może jakiś doświadczony rabin zrobiłby to Tobie po prośbie, ale do reptilian nie podchodzisz. Zostaje chyba chałupnicze rozwiązanie. Smutny
Ewangelia Krzysztofa (jedyna legitna z łaski własnej):
"Zaprawdę, jeżeli napletek Cię do grzechu pcha, odetnij go. Lepiej bowiem wejść bez napletka do Królestwa Niebieskiego, niż duszę zatracić bezpowrotnie. Tak w Prawie stoi, a że Prawo z wielkiej litery, to się Prawa słucham. I jebać Pawła."

W ogóle, skoro tak wywyższasz starotestamentowe Prawo, a jezusowe nauki i działalności tak po macoszemu traktujesz, to jesteś, Krzysztofie, bardziej Żydem.
To musi być dla Ciebie kryzys egzystencjalny.
Żydem.
Co na to gloria tv?


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 21.12.2022

Osiris napisał(a): Dlaczego Dzieje Apostolskie kłamią a Ewangelie nie? Nic nie przedstawiłeś na poparcie twoich racji, jedynie twoją opinię, która jak każda opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy.
Jeśli Twoja opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy, to faktycznie bez sensu z Tobą dyskutować. No bo przecież dowodów nie przedstawiłeś.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - ErgoProxy - 21.12.2022

Kysio, ale za twoimi opiniami stoi jedynie bardzo wielkie pragnienie, żeby Bóg był i się z tobą komunikował. Dlatego chwytasz się wszystkiego, co czyni to pragnienie namacalnym dla ciebie. Dlatego też głosisz, żeś prorok - nie dlatego, że Bóg czegoś od ciebie chce, tylko dlatego, że ty czegoś od Boga chcesz. No więc Bóg się z tobą nie komunikuje.

A Osirisa faktycznie czeka teraz nudne i żmudne przeklepywanie dowodów do Internetów, o ile mu się będzie chciało. Pewnie mu się nie będzie chciało, bo dlaczego miałby czas tracić dla jednego bidnego Kysia, który i tak potem będzie tłukł swoje. Mniej nużącym zajęciem jest jeździć laską żelazną po prętach klatki, w której Kysio zamknął swój umysł.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 22.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a):
Osiris napisał(a): Dlaczego Dzieje Apostolskie kłamią a Ewangelie nie? Nic nie przedstawiłeś na poparcie twoich racji, jedynie twoją opinię, która jak każda opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy.
Jeśli Twoja opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy, to faktycznie bez sensu z Tobą dyskutować. No bo przecież dowodów nie przedstawiłeś.
Ale na co ja mam przedstawiać dowody?  Ty przedstawiasz swoje twierdzenia i masz je dowodzić. W zasadzie tylko dołączam się do pozostałych i przypominam o pewnym obowiązku, bez którego bram nieba nie przekroczysz. Gdyż jakoś widzę omijasz ten temasz szerokim łukiem z jakiegoś powodu...


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 26.12.2022

Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Osiris napisał(a): Dlaczego Dzieje Apostolskie kłamią a Ewangelie nie? Nic nie przedstawiłeś na poparcie twoich racji, jedynie twoją opinię, która jak każda opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy.
Jeśli Twoja opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy, to faktycznie bez sensu z Tobą dyskutować. No bo przecież dowodów nie przedstawiłeś.
Ale na co ja mam przedstawiać dowody?  Ty przedstawiasz swoje twierdzenia i masz je dowodzić. W zasadzie tylko dołączam się do pozostałych i przypominam o pewnym obowiązku, bez którego bram nieba nie przekroczysz. Gdyż jakoś widzę omijasz ten temasz szerokim łukiem z jakiegoś powodu...
 Sam napisałeś, że każda opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy. No więc twoje opinie  dochodzeniu do prawdy nie prowadzą. Na dowody Ciebie nie stać. Chcesz ode mnie dowodów, a od Pawła z Tarsu dowodów nie wymagasz. Paweł z Tarsu dał tylko ogłoszenie, że Jezus mu się objawił. No a gdzie dowody, że tak było? Tamci, którzy ogłosili go "świętym", też dowodów nie przedstawili. To była tylko ich opinia (która według Ciebie jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy)


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 27.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a):  Sam napisałeś, że każda opinia jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy. No więc twoje opinie  dochodzeniu do prawdy nie prowadzą. Na dowody Ciebie nie stać. Chcesz ode mnie dowodów, a od Pawła z Tarsu dowodów nie wymagasz. Paweł z Tarsu dał tylko ogłoszenie, że Jezus mu się objawił. No a gdzie dowody, że tak było? Tamci, którzy ogłosili go "świętym", też dowodów nie przedstawili. To była tylko ich opinia (która według Ciebie jest nic nie warta w dochodzeniu do prawdy)
Krzysiek, daj sobie luzu. Ja niczego nie muszę udowadniać gdyż nie postulowałem takiej a nie innej wersji historii Pawła z Tarsu. Ty rzucasz te wszystkie hasła (czyli Paweł kłamie, żmijowe plemię itd) a ja mówię: sprawdzam. Pytam się dlaczego twoja wersja jest lepsza od oficjalnej katolickiej a ty odpowiadasz swoimi amatorskimi interpretacjami wyciągniętych z kontekstu biblijnych cytatów. Potrzebujesz czegoś więcej by przekonać kogokolwiek, że Paweł kłamał i bajka o plemieniu żmijowym jest prawdziwa. 
I nie zmieniaj tematu gdyż koledzy na forum zadali Tobie pytanie, na które z jakiegoś powodu nie chcesz odpowiedzieć.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 27.12.2022

Po owocach poznacie

Żydzi od Jezusa żądali dowodów. Te dowody, które Jezus przedstawił, ich nie przekonały. Wiara na dowodach nie rośnie. Jak ktoś ma dowód, to nie potrzebuje wierzyć, bo ma pewność. No Żydzi chcieli mieć pewność. Wierzyć na słowo nie chcieli. Osiris orzekł, że ja twierdzę, a jak twierdzę, to żąda dowodów na moje twierdzenie. Ja tylko wierzę i do twierdzeń mi dość daleko. Wiem, że mogę się mylić, no ale uwierzyłem i brak niezbitych dowodów mnie nie powstrzymuje w dochodzeniu do prawdy. Przedstawiam argumenty na to, jak widzę sprawę z Pawłem z Tarsu. Moje założenie jest takie, że Bóg się nie myli, nie manipuluje i nie kłamie. No i to, że Bóg się nie zmienił i jest cały czas taki sam. Bóg cały czas jest naszym wychowawcą, bo zależy mu na tym żebyśmy żyli zgodnie i szczęśliwie. No ale dał nam wolną wolę i możemy wybierać, czy chcemy żeby nam królował, czy też wolimy aby nam królował ktoś inny.
Wierzę w przekaz trzech ewangelii, Marka (te nauki głosił Piotr), Mateusza i Jana. Te nauki pochodzą wprost od Apostołów (świadków Jezusa). Jezus dał swoim uczniom  (świadkom) gwarancję:
J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Więc wierzę w to, że głosili swoje Ewangelie pod natchnieniem Ducha Świętego i tak to zostało zapisane w ich Ewangeliach. Jezus tą gwarancję dał tylko swoim świadkom. Paweł i Łukasz świadkami Jezusa nie byli i ta gwarancja ich dotyczyć nie może. (To tak na prostą logikę).

Teraz zgodnie z nauką Jezusa „po owocach poznacie”, dochodzę do prawdy przypatrując się owocom nauk Pawła i Łukasza. Taką metodę dochodzenia do Prawdy przedstawił Jezus. No ale są tacy, którzy wolą metodę dochodzenia do „prawdy” zastosowaną przez Żydów w stosunku do Jezusa. – Udowodnij.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - Osiris - 27.12.2022

krzysiekniepieklo napisał(a): Więc wierzę w to, że głosili swoje Ewangelie pod natchnieniem Ducha Świętego i tak to zostało zapisane w ich Ewangeliach. Jezus tą gwarancję dał tylko swoim świadkom. Paweł i Łukasz świadkami Jezusa nie byli i ta gwarancja ich dotyczyć nie może. (To tak na prostą logikę).
A przecież Marek też nie był świadkiem. I tak cała twoja prosta logika się rozpada. Ponieważ konsekwentnie poprzednie zapytania nie mam zamiaru kontynuować tej dyskusji.


RE: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza - krzysiekniepieklo - 28.12.2022

Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): Więc wierzę w to, że głosili swoje Ewangelie pod natchnieniem Ducha Świętego i tak to zostało zapisane w ich Ewangeliach. Jezus tą gwarancję dał tylko swoim świadkom. Paweł i Łukasz świadkami Jezusa nie byli i ta gwarancja ich dotyczyć nie może. (To tak na prostą logikę).
A przecież Marek też nie był świadkiem. I tak cała twoja prosta logika się rozpada. Ponieważ konsekwentnie poprzednie zapytania nie mam zamiaru kontynuować tej dyskusji.
Piotr był niepiśmienny i Marek zapisywał to, co Piotr głosił. W jego tekstach nie znajduję nic, co by budziło moje wątpliwości.