Forum Ateista.pl
Jak doszliście do ateizmu ? - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Religie, kościoły i związki wyznaniowe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Jak doszliście do ateizmu ? (/showthread.php?tid=1697)



Jak doszliście do ateizmu ? - zefciu - 07.03.2013

Gocek napisał(a):Człowiek zmarły został cudownie wskrzeszony - zmartwychwstanie. Znasz się chyba lepiej ode mnie, bo najprawdopodobniej w to wierzysz Uśmiech Więc nie ma sensu się rozpisywać.
Ale to ma być dowód na to, że "cuda już się nie dzieją"? Czy na co?


Jak doszliście do ateizmu ? - Łoś - 07.03.2013

zefciu napisał(a):Ale to ma być dowód na to, że "cuda już się nie dzieją"? Czy na co?
A dzieją się? Zmartwychwstał ktoś ostatnio? Bo może jestem nie na czasie?


Jak doszliście do ateizmu ? - antagonistyczny - 07.03.2013

Nie tylko Jezus zmartwychwstał. Zmartwychwstał m.in. Łazarz czy ludzie powstali z grobowców podczas ukrzyżowania Jezusa.

Zmartwychwstania to było raczej coś banalnego w tamtych czasach. :lol2:


Jak doszliście do ateizmu ? - Łoś - 07.03.2013

antagonistyczny napisał(a):Nie tylko Jezus zmartwychwstał. Zmartwychwstał m.in. Łazarz czy ludzie powstali z grobowców podczas ukrzyżowania Jezusa.

Zmartwychwstania to było raczej coś banalnego w tamtych czasach. :lol2:
Ale skumaj, zamiana wody w wino... to jest dopiero coś Oczko Jest Jezus, jest impreza Uśmiech


Jak doszliście do ateizmu ? - antagonistyczny - 07.03.2013

Gocek napisał(a):Ale skumaj, zamiana wody w wino... to jest dopiero coś Jest Jezus, jest impreza Uśmiech

Najlepszy cud Jezusa. Tylko Dionizos nadąża :lol2:




Jak doszliście do ateizmu ? - zefciu - 07.03.2013

Gocek napisał(a):A dzieją się? Zmartwychwstał ktoś ostatnio? Bo może jestem nie na czasie?
A co, wierzysz w Zmartwychwstanie Chrystusa? Nie wiem jaką dokładnie informację uznasz za dowód, że "zmartwychwstał ktoś ostatnio".


Jak doszliście do ateizmu ? - Łoś - 07.03.2013

zefciu napisał(a):A co, wierzysz w Zmartwychwstanie Chrystusa? Nie wiem jaką dokładnie informację uznasz za dowód, że "zmartwychwstał ktoś ostatnio".
Proste pytanie: zmartwychwstał ktoś ostatnio? Możesz podać również swoją definicję dowodu.


Jak doszliście do ateizmu ? - zefciu - 07.03.2013

Gocek napisał(a):Proste pytanie: zmartwychwstał ktoś ostatnio? Możesz podać również swoją definicję dowodu.
Zaraz zaraz. To Wy się upieracie przy tezie, że "kiedyś były cuda, a teraz nie ma". Więc to Wy podajcie kryteria. No chyba że pieprzyliście od rzeczy.


Jak doszliście do ateizmu ? - antagonistyczny - 07.03.2013

zefciu napisał(a):Zaraz zaraz. To Wy się upieracie przy tezie, że "kiedyś były cuda, a teraz nie ma". Więc to Wy podajcie kryteria. No chyba że pieprzyliście od rzeczy.

Gdyby wziąć Biblie na poważnie czy to nie jest obraz, który się nam wyłania? Zmarłych wskrzeszali Eliasz, Elizeusz, Jezus, Paweł, Piotr, zmarli którzy wstali z grobów w Jerozolimie.

A dzisiaj? :lol2:


Jak doszliście do ateizmu ? - zefciu - 07.03.2013

antagonistyczny napisał(a):Zmarłych wskrzeszali Eliasz, Elizeusz, Jezus, Paweł, Piotr
Aha - czyli 5 osób na przestrzeni jakichś 900 lat. Rzeczywiście powszechne zjawisko.
Cytat:A dzisiaj? :lol2:
A czasów dzisiejszych Biblia nie obejmuje. Więc podaj kryteria.


Jak doszliście do ateizmu ? - antagonistyczny - 07.03.2013

Dobra zefciu przyjmuję twój punkt widzenia. Już rozumiem fenomen papieża i religii. Ludzie są po prostu batshit crazy.


Jak doszliście do ateizmu ? - zefciu - 07.03.2013

antagonistyczny napisał(a):Dobra zefciu przyjmuję twój punkt widzenia. Już rozumiem fenomen papieża i religii. Ludzie są po prostu batshit crazy.
Aha - czyli przyznajesz, że pieprzyliście od rzeczy i teza o cudach, które się działy kiedyś, a nie dzieją teraz była nieweryfikowalnym bełkotem. Dziękuję.


Jak doszliście do ateizmu ? - antagonistyczny - 07.03.2013

Ależ ja nigdy nie twierdziłem, że działy się cuda. To jedynie twoja wręcz niesamowita nieumiejętność rozpoznania kiedy ktoś ironizuje.


Jak doszliście do ateizmu ? - zefciu - 07.03.2013

antagonistyczny napisał(a):Ależ ja nigdy nie twierdziłem, że działy się cuda. To jedynie twoja wręcz niesamowita nieumiejętność rozpoznania kiedy ktoś ironizuje.
Ja wiem, że to była ironia i że nie wierzysz w cuda. Ale pytanie - co w takim razie to zdanie znaczyło? Według mojej oceny chcieiliście stwierdzić, że "kiedyś ludzie wierzyli w cuda, a dziś nie wierzą". To jest oczywiście brednia i przejaw Waszej wiary w WMŚ, co właśnie wykazałem pytając Was o przesłanki za tym twierdzeniem.


Jak doszliście do ateizmu ? - antagonistyczny - 07.03.2013

Uważam, że ludzie mimo wszystko są dzisiaj bardziej racjonalni niż byli w czasach przeszłych. Nie twierdzę, że zmieniło się coś w ludzkiej naturze. Ewolucja tak szybko nie działa. Po prostu dzisiaj dużo bardziej ceni się racjonalizm, argumenty, dowody. Mamy większy dostęp do informacji. Ludzie jednak są lepiej wyedukowani. Jednak trudno byłoby im dzisiaj wmówić, że władca jest bogiem. Chociaż z drugiej strony taki Stalin był przodownikiem w każdej dziedzinie i każda praca naukowa nawet o badaniu składu miejskich ścieków musiała zawierać jego opinie Język

Nie oznacza to, że wszyscy są racjonalni. Daleko od tego. Sam to dobrze wykazałeś co muszę ci przyznać Język

Nie mogę ci podać jednak jakichś wyników matematycznych czy wykresów bo w jakich jednostkach w ogóle mierzyć irracjonalność?

Może "WMŚ" faktycznie jest błędne. Nie mam specjalnie powodów aby uważać to za "dogmat" jak to określiłeś. Jakaś dobra książka porównująca epistemologie ludzi żyjących w średniowieczu i XXI wieku wykazująca, że nic się nie zmieniło mogłaby mnie przekonać.


Jak doszliście do ateizmu ? - Tomasz z Bielawy - 07.03.2013

Nikt tak nie kochał swojego umarłego Boga jak bezbożnik Zaratustra.
Nikt tak nie sławił swojego Omnipotenta jak ja ateista.

Największe przewinienie Chrystusa-cuda, wulgarność cudu w Kanie Galilejskiej (Rowan Atkinson)-zamiana wody w wino itd. To tak jak nie- wyczerpująca się cudowna butelka wódki Ferdynanda Kiepskiego.


Jak doszliście do ateizmu ? - Łoś - 07.03.2013

zefciu napisał(a):Ja wiem, że to była ironia i że nie wierzysz w cuda. Ale pytanie - co w takim razie to zdanie znaczyło? Według mojej oceny chcieiliście stwierdzić, że "kiedyś ludzie wierzyli w cuda, a dziś nie wierzą". To jest oczywiście brednia i przejaw Waszej wiary w WMŚ, co właśnie wykazałem pytając Was o przesłanki za tym twierdzeniem.
Dzisiaj cuda mają inny charakter i praktycznie, określane są w inny sposób, np: rzeczy paranormalne, nadnaturalne itd.

Cud w znaczeniu religijnym/klasycznym, chociażby zmartwychwstanie, w zachodnim świecie, chyba nie występuje. Teraz ktoś rzekomo wygina łyżki, albo unosi się w powietrzu. Ale zmartwychwstania czy zmiany wody w wino, nie uświadczysz Uśmiech

A teraz spójrz na mój cytat Marksa Oczko Stąd, to była ironia.

Faceci w sukienkach, a szczególnie ich biały szef, to takie pozostałości z "Age of Wonders" i to jest dla mnie niesamowite, że tak się to trzyma. A tak w ogóle, im dłużej żyję, tym paradoksalnie, coraz bardziej zadziwia mnie wiara religijna, jako fenomen, szczególnie u ludzi świadomych.


Jak doszliście do ateizmu ? - Tomasz z Bielawy - 07.03.2013

Zobaczyć cud i stracić wiarę.
Wszystkie cuda są ograniczone choćby dlatego, że je widzimy. Nie ma czym się podniecać.
Czy widzisz horyzont?, a czy widzisz chmury na horyzoncie?-Ja widzę, zawsze.


Jak doszliście do ateizmu ? - antagonistyczny - 07.03.2013

Gocek napisał(a):A tak w ogóle, im dłużej żyję, tym paradoksalnie, coraz bardziej zadziwia mnie wiara religijna, jako fenomen, szczególnie u ludzi świadomych.

To możemy sobie podać rękę. Ja również po prostu nie potrafię tego ogarnąć. I tym bardziej, że wiele osób religijnych, które znam to bardzo mądre osoby. Nie do pojęcia.

Ale może to my jesteśmy dziwni Język


Jak doszliście do ateizmu ? - zefciu - 08.03.2013

antagonistyczny napisał(a):Uważam, że ludzie mimo wszystko są dzisiaj bardziej racjonalni niż byli w czasach przeszłych.
Co prawda właśnie przez kilka postów nie umiałem tego wykazać, ale napiszę sobie iż "uważam". Bo jestem wszak autorytetem i jak ja coś "uważam" to ma to jakiekolwiek znaczenie.
Cytat:Jednak trudno byłoby im dzisiaj wmówić, że władca jest bogiem. Chociaż z drugiej strony taki Stalin był przodownikiem w każdej dziedzinie i każda praca naukowa nawet o badaniu składu miejskich ścieków musiała zawierać jego opinie Język
Aa...

Cytat:Nie mogę ci podać jednak jakichś wyników matematycznych czy wykresów bo w jakich jednostkach w ogóle mierzyć irracjonalność?
No jak chcesz stawiać takie tezy, to musisz wymyśleć takie jednostki.

Gocek napisał(a):Dzisiaj cuda mają inny charakter i praktycznie, określane są w inny sposób, np: rzeczy paranormalne, nadnaturalne itd.
A konkretnie co opróćz określenia się w tym "charakterze" zmieniło?

Cytat:Cud w znaczeniu religijnym/klasycznym, chociażby zmartwychwstanie, w zachodnim świecie, chyba nie występuje.
Zapytaj zielonoświątkowców.
Cytat:Faceci w sukienkach, a szczególnie ich biały szef, to takie pozostałości z "Age of Wonders" i to jest dla mnie niesamowite, że tak się to trzyma. A tak w ogóle, im dłużej żyję, tym paradoksalnie, coraz bardziej zadziwia mnie wiara religijna, jako fenomen, szczególnie u ludzi świadomych.
Ale co ma biała sukienka dla cudów. Papież nie jest od robienia cudów.