Forum Ateista.pl
Arka Noego - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Sprawy Forum (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Nasze publikacje (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Arka Noego (/showthread.php?tid=209)



Arka Noego - Toto - 21.05.2005

Co do samego artykulu nie mam zastrzezen
Powala natomiast liczba oddanych glosow w ankietach na katolickich forach (8 na wiara.pl i 42 na katolik.pl). Ciezko to nazwac grupa reprezenatcyjna. Pomijajac fakt malej liczby glosow to taka ankieta jest troszke malo obiektywna, bo jak by wygladal jej wynik na ateista.pl w porownaniu z tym na wiara.pl. Fajnie byloby taka ankiete przeprowadzic na jakims neutralnym gruncie.


Arka Noego - Georafal - 21.05.2005

Zrobienie ankiety także na serwisie ateista.pl jest doskonałym pomysłem.


Arka Noego - Sachmet - 21.05.2005

Cytat:georafal: Zrobienie ankiety także na serwisie ateista.pl jest doskonałym pomysłem.

zgadzam sie z toba, to moze byc ciekawe Uśmiech


Arka Noego - Gromateist - 22.05.2005

Przeprowadziłem tą ankietę na katolickich forach, bo chodziło mi o wykazanie ilu katolików wierzy w tą bajkę. Niestety odpowiedzi było tyle ile było i nic na to nie mogłem poradzić. Również jestem za przeprowadzeniem jej na naszym serwisie.


Arka Noego - katolik - 13.07.2005

co do artykułu to już dawno tak sie nie naśmiałem z naiwności innych luidziDuży uśmiech


Arka Noego - yalissea - 12.06.2006

Artykuł jest świetny, nieźle się uśmiałam :!: :!:
Lubię taki styl pisania, nie wulgarny ale dosadny Duży uśmiech Duży uśmiech
Świetne :!: :!:


Arka Noego - Lo-Mai - 13.06.2006

Osobiscie pomimo tego ze jestem chrzescijaninem nie wierze w pelna "literalnosc" zdazen opisanych w histori noego. Ale napewno wiem ze przekaz tego opowiadania, jest na temat tego jak zachowuja sie ludzie wobec nadchodzacych wyrokow Bozych. Zauwazcie ze sytuacja zawsze wyglada tak samo. Np. Sodoma i gomora setki zapowiedzi zaglady zapowiedzianych Izraelitom, Babilonczykom, Egipcjanom, Kuszytom itd. Zwroccie tez uwage ze sytuacja wyglada tak samo w Apokalipsie, ktora zapowiada koniec naszego swiata. A ludzie zachowuja sie tek samo jak przed potopem. Pomimo ostrzezen ignoruja to i tak jak jes napisane w bibli tak tez chistoria sie powtorzy. I tak jak za dni Noego, beda sie zenic i zamaz wydawac swe corki, wysmiewac i bluznic, wtedy spadnie na nich z nienacka jak zlodziej w nocy. Historia Noego jest niewatpliwie, proroctwem uzupelniajacym te z ksiegi Daniela i Apokalipse. Spojzcie jak sie dokladnie ono wypelnia.


Arka Noego - Joki - 13.06.2006

Mylisz się. Ludzie zawsze postępują tak samo. Zawsze jest jakieś "przed", a ludzie przypadkowe kataklizmy przypisują proroctwom, które muszą się sprawdzić, bo są tworzone w taki sposób, że wcześniej czy później się spełnią. Dlatego sytuacje zawsze wyglądają tak samo jak sam zauważyłeś...


Arka Noego - Padre Antonio - 13.02.2007

...


Arka Noego - Padre Antonio - 13.02.2007

Lo-Mai to, co dla Izraelitów było karą, dla Filistynów czy Babilończyków było błogosławieństwem. To, co dla Izraelitów było nagrodą było karą dla ich oponentów.

Jak porażki i zwycięstwa tłumaczyły sobie obie strony?
Babilończycy byli bardziej religijni od Izraelitów i do tego wierni swoim bogom Uśmiech

Kiepskie tłumaczenie.

Zawalenie się hali w Katowicach było karą dla hodowców gołębi? Jeśli przekopał być "proroctwa" różnych sekt w tym czasie na pewno dopasowałbyś coś do tych tragicznych wydarzeń.

Najtrafniej ujmuje takie wydarzenia Salomon w księdze przysłów, kiedy pisze, że czas i przypadek działa na każdego człowieka.