Forum Ateista.pl
Polecane artykuły - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Wydarzenia i przegląd prasy (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Polecane artykuły (/showthread.php?tid=247)



Polecane artykuły - Argen - 24.06.2014

Machefi napisał(a):Argen, gdzie tu widzisz tezę?


Ja też jestem ciekaw kogo określono w badaniu mianem przedsiębiorca.

No przestań... cudzysłów w oczywisty sposób sugeruje, że cobras wcale nie miał na myśli "pytania".


Polecane artykuły - Machefi - 24.06.2014

Bo tak orzekł Argen. Dalej pytanie jest zasadne, bo jeśli są w tej liczbie osoby które po prostu pracują u szefa ale na zasadzie własnej działalności gospodarczej i nawet minimalnej nie wyciągają to są to właśnie "przedsiębiorcy".


Polecane artykuły - Argen - 24.06.2014

Bo Machefi tak orzekł. Nie spytał ile z tych przedsiębiorców to "przedsiębiorcy". Tam pisze coś zupełnie innego, ale możesz odwracać kota ogonem skoro tak twoja wola.


Polecane artykuły - cobras - 24.06.2014

No dobra, to żeby wyjaśnić, bo widzę niektórzy wciąż nie łapią czego byłem ciekaw. Otóż byłem ciekaw, ilu przedsiębiorców w badanej grupie to właściciele firm jednoosobowych. I dalej jestem ciekaw. Dużo powtórzeń, ale cóż, nie chcę znowu być źle zrozumiany.


Polecane artykuły - Machefi - 24.06.2014

Tu nie chodzi o kota, tylko czy masz informację jak liczono te osoby.
Masz? To się podziel zamiast się pienić i szukać intencji, to pozwoli posunąć dyskusję do przodu.


Polecane artykuły - Hans Żydenstein - 24.06.2014

cobras napisał(a):Otóż byłem ciekaw, ilu przedsiębiorców w badanej grupie to właściciele firm jednoosobowych.
Ile by nie było, zawsze można wymyślić teoryjkę ośmieszającą dany elektorat :]


Polecane artykuły - Argen - 24.06.2014

Machefi napisał(a):Tu nie chodzi o kota, tylko czy masz informację jak liczono te osoby.
Masz? To się podziel zamiast się pienić i szukać intencji, to pozwoli posunąć dyskusję do przodu.

Ty swoją najwyraźniej już odnalazłeś i jest nią zrobienie z tego tematu domu rozpusty.

cobras napisał(a):No dobra, to żeby wyjaśnić, bo widzę niektórzy wciąż nie łapią czego byłem ciekaw. Otóż byłem ciekaw, ilu przedsiębiorców w badanej grupie to właściciele firm jednoosobowych. I dalej jestem ciekaw. Dużo powtórzeń, ale cóż, nie chcę znowu być źle zrozumiany.
Odpowiedź brzmi: nie wiemy. Po co zatem spekulować o czymś na temat czego nie mamy żadnych danych. Równie dobrze podobny zarzut można by hipotetycznie postawić przedsiębiorczemu elektoratowi PO.


Polecane artykuły - Machefi - 24.06.2014

No właśnie po co dawać bałamutne argumenty o przedsiębiorcach, nie mając solidnych danych? Żeby jak to ująłeś zrobić z wątku "dom rozpusty"?
Udało się Hansowi i tobie, gratulacje.


Polecane artykuły - Argen - 24.06.2014

No i kolejna bzdura. To nie my zaczęliśmy tę dyskusję. Zresztą na podstawie danych, które posiadamy bez jakichś wyciągniętych z czterech liter ich ekstrapolacji dochodzimy właśnie do wniosku, że KNP jest relatywnie popularne pośród przedsiębiorców. I to do tej ekstrapolacji się odnosiłem.


Polecane artykuły - DziadBorowy - 24.06.2014

Machefi napisał(a):No właśnie po co dawać bałamutne argumenty o przedsiębiorcach, nie mając solidnych danych? Żeby jak to ująłeś zrobić z wątku "dom rozpusty"?
Udało się Hansowi i tobie, gratulacje.



Z przedsiębiorcami wyskoczył przecież Exodim.

Skoro metodologia liczenia przedsiębiorców jest taka sama dla elektoratu każdej z partii politycznych to jest to już jakiś materiał porównawczy.
W przeciwieństwie do gdybania ile przedsiębiorców głosujących na Korwina to nie są prawdziwi przedsiębiorcy. Tutaj mamy do czynienia faktycznie z wróżeniem z fusów*

*chociaż gdybym miał z nich wróżyć to stawiałbym tutaj na przewagę nie tyle fikcyjnych przedsiebiorców pracujących u szefa na etacie ale osoby prowadzące małe firmy zatrudniające kilku - kilkunastu pracowników. Dla nich postulaty Korwina są najbardziej kuszące, bo oni najbardziej obrywają od państwa i mają najmniejsze szanse na obronę przed nim :wink:. Wielkiemu biznesowi ogólna deregulacja nie za bardzo może się kalkulować.


Polecane artykuły - Machefi - 24.06.2014

Tylko że wątpliwości nie dotyczą Korwina jedynie, całej metody niezależnie od partii.


Polecane artykuły - DziadBorowy - 24.06.2014

Machefi napisał(a):Tylko że wątpliwości nie dotyczą Korwina jedynie, całej metody niezależnie od partii.

Niemniej jednak skoro metoda jest taka sama dla wszystkich to ma pewien sens porównawczy - chociaż faktycznie przydałyby się dokładniejsze dane.


Polecane artykuły - Argen - 24.06.2014

Na tej podstawie można dojść do wniosku, że wszelkie szczegółowe dane dotyczące sondaży są o kant dupy rozbić, bo mogą nie uwzględniać pewnych dodatkowych, istotnych kwestii. Być może wykształcony elektorat to w większości studenci wieczorowi kupujący coraz to kolejne egzaminy etc. Dlatego należy przyjąć pewne założenia metodologiczne i się ich trzymać. Daje nam to przynajmniej jakieś prawdopodobieństwo co do prawdziwości naszych wniosków. Albo więc trzymamy się tego co pokazują nam badania albo spekulujemy, dokonujemy jakichś dziwacznych ekstrapolacji i błądzimy we mgle.Uśmiech


Polecane artykuły - Machefi - 24.06.2014

DziadBorowy napisał(a):ma pewien sens porównawczy
Nie bardzo, skoro nie wiadomo ile jest pariasów, którzy nawet na minimalną nie zarabiają, a ile jest tych z kilkunastoma pracownikami. Chciałem tylko zauważyć, że najwięcej to jest takich zatrudniających do 5 osób, tych o których piszesz, jest stosunkowo mało wśród przedsiębiorców.
Czyli nie wiemy na ich podstawie, czy popierają go ludzie zaradni, łebscy i dobrze sytuowani, wręcz wpływowi, czy tacy, co to nawet nie są warci dla szefa minimalnej krajowej niedorobieni osobnicy.
Sens porównawczy - marzenie ściętej głowy.
@Argen
No właśnie brak szczegółowości w badaniu, a nie, że szczegółowe badania o kant dupy. Nie emocjonuj się tak, bo sobie coś zwichniesz.


Polecane artykuły - Argen - 24.06.2014

Cytat:@Argen
No właśnie brak szczegółowości w badaniu, a nie, że szczegółowe badania o kant dupy. Nie emocjonuj się tak, bo sobie coś zwichniesz.
Ja się emocjonuje. No wiesz co...Uśmiech

Tak serio to na jedno wychodzi... próba dyskredytacji elektoratu KNP przez exodima okazuje się dziwnie miałka i nijaka. Niech zatem i tak będzie, że nie możemy ustalić nic sensownego.


Polecane artykuły - Machefi - 24.06.2014

Tak zinterpretowałem, skoro mój sceptycyzmu wobec sensu poznawczego informacji o poparciu wśród przedsiębiorców odebrałeś jako atak na Korwina i chęć zrobienia burdelu z wątku, a można było tak od razu.


Polecane artykuły - Argen - 24.06.2014

No i niech tak zostanie.


Polecane artykuły - cobras - 25.06.2014

Cytat:http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,139344,16209856,Zbigniew_Jakubas__Kim_jest__tlusty_mis_.html

Przez te taśmy PO zaczyna zyskiwać w moich oczach. Tłuste misie takie prześladowane :<

Cytat:Fragment opisanej przez "Wprost" podsłuchanej rozmowy z lipca 2013 r. pomiędzy prezesem NBP a szefem MSW dotyczył kontraktu na bicie monet 1-, 2- i 5-groszowych. W podsłuchanej rozmowie Marek Belka mówi: " (...) Jesteśmy wobec trudnych negocjacji z człowiekiem, który już uważa, żeśmy go okradli". I dodaje: "(...) zdaje się, że on jest przyzwyczajony do tego, że jak ma partnera państwowego, to znaczy, że ma c... przez sobą, a on sam gra twardych ludzi (...)".

Sienkiewicz zaś sugeruje, że skuteczniej da się walczyć z „tłustymi misiami” dzięki lepszej współpracy służb, m.in. CBŚ, Urzędu Kontroli Skarbowej i wywiadu skarbowego. „Mam wrażenie, że za jakiś czas to będzie bardzo przyzwoite narzędzie także do naszych gier z takimi ť tłustymi misiami Ť, którzy uważali, że są kompletnie bezkarni. A byli bezkarni, dlatego że sam CBŚ wobec takiego Jakubasa to mógł mu nagwizdać, sam UKS to mógł mu nagwizdać i wywiad skarbowy też mógł mu nagwizdać” - stwierdził Sienkiewicz.



Polecane artykuły - semele - 25.06.2014

Machefi napisał(a):Bo tak orzekł Argen. Dalej pytanie jest zasadne, bo jeśli są w tej liczbie osoby które po prostu pracują u szefa ale na zasadzie własnej działalności gospodarczej i nawet minimalnej nie wyciągają to są to właśnie "przedsiębiorcy".
samozatrudnienie! kicha naszych czasów.
Żabki i tak są niesolidne- mają napisane od 6:00 DO 23:00 A TAM ICH NIE MA .


Polecane artykuły - exodim - 25.06.2014

Hans Żydenstein napisał(a):Też sobie mogę zrobić taką tabelkę, gdzie to UKIP wypadnie najlepiej :lol2:
Ponad 2000 osób to reprezentatywna próba, więc innej statystyki raczej nie znajdziesz.

Cytat:To takiego pilastra, do której grupy byś zaliczył? Duży uśmiech
Jeśli faktycznie coś się zmieniło i pilaster został członkiem elektoratu KNP, to chyba jedynie dlatego by zmusić partię rządzącą do bardziej liberalnej polityki ekonomicznej. Zresztą, jeśli kiedykolwiek miałbym zagłosować na KNP, to tylko dlatego, ale na razie nie uważam, że partia rządząca prowadzi politykę socjalistyczną.

Cytat:A z tymi przedsiębiorcami to nieprawda, bo już w styczniu KNP miało "nienaturalnie" wysokie poparcie wśród przedsiębiorców https://www.facebook.com/PolskaRazemPL/posts/256801147815809
Z tego wynika, że SLD też ma nadreprezentację wśród przedsiębiorców (porównywalną do Korwina). Tylko mi chodziło bardziej o znaczących przedsiębiorców, a nie JDG, jak ktoś już wyżej raczył zauważyć.


Argen napisał(a):Wykażesz może, że proporcjonalny udział przedsiębiorców i osób z wyższym wykształceniem w stosunku do całości elektoratu KNP był jakoś szczególnie niższy aniżeli to jest w przypadku PO.Uśmiech
Na razie nie ma jeszcze profilu tego elektoratu, a przynajmniej nie mogę go znaleźć. Natomiast co się rzuca w oczy to to, że jedynie ok. 10% wszystkich przedsiębiorców (nawet wliczmy te JDG, zarabiające często średnią krajową, których nie traktuję w ogóle jako przedsiębiorców, a pracowników na zlecenia) głosuje na rzekomo pro-przedsiębiorczą i wolnorynkową partię. Owszem, jest to nadreprezentacja, ale niewielka w porównaniu z oczekiwaniami.