Forum Ateista.pl
Polecane artykuły - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Wydarzenia i przegląd prasy (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Polecane artykuły (/showthread.php?tid=247)



Polecane artykuły - Łoś - 11.02.2015

DziadBorowy napisał(a):Typowe dla spółek skarbu państwa. Prezes może być kretynem i rujnować spółkę ale wystarczy aby miał plecy u kolegów polityków i już go nic nie ruszy.
To jest typowe dla spółek w ogóle.


Polecane artykuły - DziadBorowy - 11.02.2015

Łoś napisał(a):To jest typowe dla spółek w ogóle.

Z udziałem skarbu państwa. W tych prywatnych udziałowcy zazwyczaj patrzą na wyniki finansowe przy złych kładą nacisk na radę nadzorczą więc prezes kretyn długo się tam nie utrzyma.


Polecane artykuły - Łoś - 11.02.2015

DziadBorowy napisał(a):Z udziałem skarbu państwa. W tych prywatnych udziałowcy zazwyczaj patrzą na wyniki finansowe przy złych kładą nacisk na radę nadzorczą więc prezes kretyn długo się tam nie utrzyma.
Wątpię w to.


Polecane artykuły - semele - 11.02.2015

DziadBorowy napisał(a):Z udziałem skarbu państwa. W tych prywatnych udziałowcy zazwyczaj patrzą na wyniki finansowe przy złych kładą nacisk na radę nadzorczą więc prezes kretyn długo się tam nie utrzyma.

Chyba, że to jest kretynkaOczkoSzczęśliwy


Polecane artykuły - Grim - 11.02.2015

Dobry artykuł o uczeniu, szkole, systemie edukacji.

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,141115,16883764,Niszczarka_marzen.html


Polecane artykuły - Baptiste - 11.02.2015

cobras napisał(a):Prezes dalej dzięki pomocy rządu trzyma się stołka, a media napierdalają w żądających jego odejścia górników.

Zagórski puszy się wyniośle, powtarza, że górnicy to niewykształceni ludzie a nie po to ktoś kończył 5 lat studiów (w domyśle on) aby zarządzał jakiś górnik.
Racja, zarządzanie firmą, która zatrudnia 30 000 osób to raczej nie jest zajęcie dla górnika spod ziemi.
Nie jest to też jednak zajęcie dla kogoś, kto przez większość czasu zajmował stanowisko średniego szczebla w ministerstwie i niczym wcześniej nie zarządzał, choćby najmniejszym przedsiębiorstwem. Sama teoria ze studiów to zdecydowanie zbyt mało.
Zagórski nie ma ani sukcesów ani doświadczenia to łapie się swojego wykształcenia i sadzi buńczuczne wypowiedzi.
Ten człowiek to jakaś pomyłka.
Abstrachując od innych góniczych postulatów-ten dotyczący głowy Zagórskiego powinien być zrealizowany bez żadnego "ale."


Polecane artykuły - Sofeicz - 11.02.2015

Ale ten beee-Zagórski podpadł właśnie tym, co zrobiłby każdy normalny menago.
Ukrócenia trzynastek, czternastek (lie do cholery miesięcy liczy górniczy rok?), deputatów, piernikowego (ki ch...).
A że ma niewyparzony język, to może i dobrze - kość z kości.

Co z tego, że odejdzie - problemy zostaną i następny będzie musiał ciąć jeszcze bardziej.


Polecane artykuły - Baptiste - 11.02.2015

Sofeicz napisał(a):Ale ten beee-Zagórski podpadł właśnie tym, co zrobiłby każdy normalny menago.
Ukrócenia trzynastek, czternastek (lie do cholery miesięcy liczy górniczy rok?), deputatów, piernikowego (ki ch...).
A że ma niewyparzony język, to może i dobrze - kość z kości.

Co z tego, że odejdzie - problemy zostaną i następny będzie musiał ciąć jeszcze bardziej.

Przed Zagórskim tego wszystkiego nie było? Było. Było w spółce zdecydowanie lepiej? Było.
Co to mówi o menadżerze teoretyku jakim był Zagórski w chwili objęcia posady?
Buńczuczne wypowiedzi nie powinny padać z ust człowieka, który odnosi same porażki w dziedzinie, którą się zajmuje.


Polecane artykuły - Roan Shiran - 11.02.2015

Baptiste napisał(a):Było w spółce zdecydowanie lepiej? Było.
Tylko pytanie - związane to jest z nieudolnością zarządu czy może z innymi przyczynami?


Polecane artykuły - Baptiste - 11.02.2015

Roan Shiran napisał(a):Tylko pytanie - związane to jest z nieudolnością zarządu czy może z innymi przyczynami?

Ceny węgla spadły, ale nie brak także przykładów na nieudolność i rozrzutność zarządu, która w takich okolicznościach jest bardzo niebezpieczna.

Czy pan Zagórski trzymałby na stanowisku nieudolnego górnika? Pewnie jako kierujący "zasobami ludzkimi" (co za okropne wyrażenie) wywaliłby z pracy w trosce o wydajność spółki.
Ciekawe co ze swojego menadżerskiego punktu widzenia powiedziałby o zarządzającym, który na przestrzeni lat notuje same porażki.


Polecane artykuły - cobras - 11.02.2015

Prezes który nie potrafi dogadać się ze swoimi podwładnymi i pracownikami to słaby prezes. Podobnie jak trener nie dogadujący się z piłkarzami, kierownik katedry nie potrafiący porozumieć się z asystentami czy generał nie mający posłuchu wśród swoich żołnierzy. Zresztą było już wcześniej podane, jak pan prezes przejebał miliony na bezsensowne konsultacje.


Polecane artykuły - Roan Shiran - 11.02.2015

Baptiste napisał(a):Ceny węgla spadły, ale nie brak także przykładów na nieudolność i rozrzutność zarządu, która w takich okolicznościach jest bardzo niebezpieczna.

Czy pan Zagórski trzymałby na stanowisku nieudolnego górnika? Pewnie jako kierujący "zasobami ludzkimi" (co za okropne wyrażenie) wywaliłby z pracy w trosce o wydajność spółki.
Ciekawe co ze swojego menadżerskiego punktu widzenia powiedziałby o zarządzającym, który na przestrzeni lat notuje same porażki.
Mhm. I to nagłe pospolite ruszenie na Zagórskiego ruszyło z okazji tego nieudolnego zarządu, czy też może z powodu próby jego reformy?


Polecane artykuły - Baptiste - 11.02.2015

Roan Shiran napisał(a):Mhm. I to nagłe pospolite ruszenie na Zagórskiego ruszyło z okazji tego nieudolnego zarządu, czy też może z powodu próby jego reformy?

Nie wiem, motywacje innych ludzi pozostawiam im samym.


Polecane artykuły - Roan Shiran - 11.02.2015

Baptiste napisał(a):Nie wiem, motywacje innych ludzi pozostawiam im samym.
Jeżeli już wcześniej się interesowałeś jego działalnością i postulowałeś jego odwołanie, to ok, zwracam honor.

Ja jednak nie siedzę w cudzych głowach i nie znam ich motywacji. Jedyne co widzę to związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy próbą reform, a narzekaniem na Zagórskiego. Dlatego też jestem sceptycznie nastawiony, co do tego narzekania. Szczególnie, że nie widziałem za dużo pomysłów na uzdrowienie sytuacji w górnictwie, na które zgodziliby się również górnicy.


Polecane artykuły - Baptiste - 11.02.2015

Roan Shiran napisał(a):Jeżeli już wcześniej się interesowałeś jego działalnością i postulowałeś jego odwołanie, to ok, zwracam honor.
To oczywiste, że nie. Ale skoro zrobiło się o nim głośno z powodu górników to na jaw (a raczej zwyczajnie na szersze, medialne wody) wyszły jego sprawy.
Roan Shiran napisał(a):Szczególnie, że nie widziałem za dużo pomysłów na uzdrowienie sytuacji w górnictwie, na które zgodziliby się również górnicy.

Najlepiej za reformy brać się wtedy gdy dana jednostka przynosi dobre zyski. Wtedy nie trzeba tego robić na szybko, drastycznie i na odwal się.
Zagórski najpierw spierdolił robotę a gdy cena węgla poszła w dół (i to spierdolenie dało mocno we znaki) to oczywiście natychmiast pomyślał o cięciach.
Jednocześnie dokonując tego po swojej wieloletniej nieudolności w zarządzaniu daje każdemu krytykującemu asa w rękawie w postaci jego pasma porażek.
Ja akurat nie krytykuję go dlatego, że chcę zachować jakieś trzynastki, bo górnikiem nie jestem i to nie mój interes.
Krytykuję go za partactwo a raczej to, że mimo tego partactwa odgrywa jakąś bufoniadę związaną z kwalifikacjami na dane stanowisko.


Polecane artykuły - Roan Shiran - 12.02.2015

Baptiste napisał(a):Najlepiej za reformy brać się wtedy gdy dana jednostka przynosi dobre zyski. Wtedy nie trzeba tego robić na szybko, drastycznie i na odwal się.
Zagórski najpierw spierdolił robotę a gdy cena węgla poszła w dół (i to spierdolenie dało mocno we znaki) to oczywiście natychmiast pomyślał o cięciach.
A za odwołania najlepiej brać się wtedy, kiedy dana osoba faktycznie źle zarządza, a nie gdy zaczęła w końcu podejmować jakieś sensowne reformy.
Górnictwo ma problem - to na nim powinna być skupiona uwaga, a nie, że wszędzie szaleje pożar, a ludzie postanowili sobie zrobić samosąd na strażakach, bo im się przypomniało, że jeden to złodziej, a drugi kiedyś wywalił niedogaszonego peta na suchą trawę.


Polecane artykuły - Xeo95 - 12.02.2015

Sofeicz napisał(a):Ale ten beee-Zagórski podpadł właśnie tym, co zrobiłby każdy normalny menago.
Ukrócenia trzynastek, czternastek (lie do cholery miesięcy liczy górniczy rok?), deputatów, piernikowego (ki ch...).
Skąd się wzięły te trzynastki i czternastki? Nie ogarniam tego. Nie można było po prostu podwyższyć im te pozostałe 12 pensji?


Polecane artykuły - Baptiste - 12.02.2015

Roan Shiran napisał(a):A za odwołania najlepiej brać się wtedy, kiedy dana osoba faktycznie źle zarządza, a nie gdy zaczęła w końcu podejmować jakieś sensowne reformy.

I ta osoba faktycznie źle zarządza skoro obudził się z ręką w nocniku po latach nieudolnego zarządzania pieniędzmi.

A biorąc pod uwagę to jak rozsierdził górnicze środowisko (także swymi wypowiedziami) to chyba każdy jeden inny człowiek byłby do jakichkolwiek reform odpowiedniejszy. On jest już spalony.


Polecane artykuły - Roan Shiran - 12.02.2015

Baptiste napisał(a):A biorąc pod uwagę to jak rozsierdził górnicze środowisko (także swymi wypowiedziami) to chyba każdy jeden inny człowiek byłby do jakichkolwiek reform odpowiedniejszy. On jest już spalony.
O. I to jest już jakiś sensowny argument, odpowiadający sytuacji.
Chociaż mam wątpliwości, czy reformy da się zrobić polubownie.


Polecane artykuły - Łoś - 12.02.2015

The Guardian: Radical economic system will emerge from collapse of capitalism

At the very moment of its ultimate triumph, capitalism will experience the most exquisite of deaths.

This is the belief of political adviser and author Jeremy Rifkin, who argues the current economic system has become so successful at lowering the costs of production that it has created the very conditions for the destruction of the traditional vertically integrated corporation.