Forum Ateista.pl
Polecane artykuły - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Wydarzenia i przegląd prasy (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Polecane artykuły (/showthread.php?tid=247)



RE: Polecane artykuły - cobras - 14.04.2019

Cytat:Pieniądze bezrefleksyjnie rozdawane wyłącznie według kryterium płodności ludziom, które się one nie należą (nie wykonali w celu ich uzyskania żadnej pracy) doprowadziły do znaczącego wzrostu cen życia w naszym kraju – szczególnie mocno w ostatnich latach podrożała żywność.

O, czyżby gorący zwolennik wysokiego podatku spadkowego? Uśmiech


RE: Polecane artykuły - Fanuel - 14.04.2019

Nie rozumiem jak dziedziczność i nie należenie się dzieciom tego co wypracowali rodzice współgra ze sprzeciwem wobec 500+. Gdzie niby zależność zachodzi i komu jeżeli nie potomkom i rodzinie miałoby się wypracowane dobro należeć? Strach pytać...


RE: Polecane artykuły - kmat - 15.04.2019

A bo to Gawainie jest takie razemowe zjebanie. Niby to nie są komuniści. Niby są całkiem sympatyczni. Ale gdzieś tam z tyłu głowy ciągle tkwi, co to trzeba zrobić z burżujami i kułakami, czy co ważniejsze, co trzeba zrobić z ich żonami i córkami.


RE: Polecane artykuły - Fanuel - 15.04.2019

Coś w tym jest. Wielki Brat widzialną ręką partii robi dobrze współwyznawcom, kosztem całej reszty. Ciekawi mnie tylko jak ta powszechna równość miałaby być utrzymana. Wystarczy, że jedna osoba da drugiej dzienny przydział brukwi i już będzie burżujem. Nie daj borze wystruga se łyżkę i już majątek deponuje i się wywyższa. Ciekawe czy pełną równość ma utrzymać sieć donosicieli czy jednak totalna inwigilacja się marzy. Wielki Brat patrzy. I mu oczy z orbit wyłażą... Bo równość kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność. Wystarczy przecież nie pilnować i już się zaczną rzeczy nie z tej ziemi. Ludzie będą kombinować na swój rachunek i olewać durne prawa. A co najgorsze będą równiejsi.


RE: Polecane artykuły - Socjopapa - 15.04.2019

Gawain napisał(a): Nie rozumiem jak dziedziczność i nie należenie się dzieciom tego co wypracowali rodzice współgra ze sprzeciwem wobec 500+. Gdzie niby zależność zachodzi i komu jeżeli nie potomkom i rodzinie miałoby się wypracowane dobro należeć? Strach pytać...

Zależność jest taka, że kolega Cobras jest komunistą i jak wszędzie nie wciśnie zwiększenia opodatkowania każdego bogacza (czyli powyżej 2k brutto) to jest nieszczęśliwy. Fakt, że gwałci przy tym logikę to już jest mały pikuś - jak na ideologa przystało.


RE: Polecane artykuły - cobras - 15.04.2019

Cytat:Nie rozumiem jak dziedziczność i nie należenie się dzieciom tego co wypracowali rodzice współgra ze sprzeciwem wobec 500+. Gdzie niby zależność zachodzi i komu jeżeli nie potomkom i rodzinie miałoby się wypracowane dobro należeć?

Dzieci tego dobra nie wypracowały. Więc według autora tekstu im się to nie należy Uśmiech


Cytat:Zależność jest taka, że kolega Cobras jest komunistą i jak wszędzie nie wciśnie zwiększenia opodatkowania każdego bogacza (czyli powyżej 2k brutto) to jest nieszczęśliwy. Fakt, że gwałci przy tym logikę to już jest mały pikuś - jak na ideologa przystało.

Dalej nie wskazałeś, gdzie w poście z linkiem do artykułu o chińskiej gwieździe filmowej popieram działania chińskiego rządu, łgarzu Uśmiech


RE: Polecane artykuły - ZaKotem - 15.04.2019

kmat napisał(a): A bo to Gawainie jest takie razemowe zjebanie. Niby to nie są komuniści. Niby są całkiem sympatyczni. Ale gdzieś tam z tyłu głowy ciągle tkwi, co to trzeba zrobić z burżujami i kułakami, czy co ważniejsze, co trzeba zrobić z ich żonami i córkami.

Zasadniczo jest to symetryczna reakcja na prawicowe zastanawianie się, co zrobić z roszczeniowym motłochem i jego żonami i córkami (domyślne pomysły: sprzedać Chińczykom na organy, przemielić na paszę dla brojlerów, spędzić do jakiegoś miejsca otoczonego murem, żeby nie roznosili pasożytów i sami zdechli). Jedni i drudzy posługują się tą samą św. zasadą "dobra nie należą się tym, co ich nie wytworzyli".


RE: Polecane artykuły - kmat - 15.04.2019

ZaKotem napisał(a): Zasadniczo jest to symetryczna reakcja na prawicowe zastanawianie się, co zrobić z roszczeniowym motłochem i jego żonami i córkami (domyślne pomysły: sprzedać Chińczykom na organy, przemielić na paszę dla brojlerów, spędzić do jakiegoś miejsca otoczonego murem, żeby nie roznosili pasożytów i sami zdechli). Jedni i drudzy posługują się tą samą św. zasadą "dobra nie należą się tym, co ich nie wytworzyli".
Bo to są lustrzane środowiska. W sumie widzę jedną przewagę tru-lewicy nad tru-prawicą. W obu mamy dwie frakcje: sympatycznych durniów (Zandberg, Ikonowicz oraz Gwiazdowski, Sadowski) i odrażających zjebów (Korwiny i Michalkiewicze oraz KPP czy PPP). Przewaga polega na tym, że w tru-lewicy dominują sympatyczni durnie, a w tru-prawicy odrażające zjeby.


RE: Polecane artykuły - Socjopapa - 16.04.2019

cobras napisał(a): Dalej nie wskazałeś, gdzie w poście z linkiem do artykułu o chińskiej gwieździe filmowej popieram działania chińskiego rządu, łgarzu Uśmiech

Twoja wypowiedź do linku to było całe jedno zdanie, więc co tu wskazywać? Na dyskusje w guście "ale się nie cieszyłem" nie mam ochoty.


RE: Polecane artykuły - cobras - 16.04.2019

Cytat:Twoja wypowiedź do linku to było całe jedno zdanie, więc co tu wskazywać? Na dyskusje w guście "ale się nie cieszyłem" nie mam ochoty.

Wskaż to co sobie uroiłeś Uśmiech


RE: Polecane artykuły - Fanuel - 16.04.2019

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/deficyt-handlowy-polska-wkracza-na-droge-rozchwiania/kkdlses

Cytat:Dane NBP o bilansie płatniczym za luty pokazują niebezpieczną tendencję. Rośnie wyraźnie deficyt w obrotach handlowych Polski z zagranicą. Może to oznaczać, że krajowa gospodarka przestaje być konkurencyjna na rynku globalnym. Powód? Zbyt szybki wzrost konsumpcji zagranicznych dóbr — pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl

Och co za zaskoczenie! Pińcsetplusy kupujo chińskie telefony i plazmy 60 cali i kasa z gospodarki wypływa... No kto by pomyślał?


RE: Polecane artykuły - DziadBorowy - 16.04.2019

A tyle było ochów i achów, że Edward Gierek junior pobudza piętsetplusem konsumpcję, przez co wspiera rodzimą gospodarkę.


RE: Polecane artykuły - cobras - 18.04.2019

Onet o kolejnym Stryczku:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/imperator-andrzej-kowalski-opowiesc-o-polskim-carringtonie-szefie-firmy-sante/s8sdqx0


RE: Polecane artykuły - Sofeicz - 18.04.2019

Cholera, a ja ciągle jadam te musli Sante Smutny


RE: Polecane artykuły - Fanuel - 18.04.2019

Sante to nie ta firma, która sprzedawała jakieś gówna naenergetyzowane, sfengszujowane czy temu podobne?


RE: Polecane artykuły - cobras - 18.04.2019

Tak, to ta.
To z wywiadu z preziem, też z onetu:
[Obrazek: 57374793_808255342906346_287564267096794...e=5D3CC24F]


RE: Polecane artykuły - lumberjack - 19.04.2019

cobras napisał(a): Onet o kolejnym Stryczku:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/imperator-andrzej-kowalski-opowiesc-o-polskim-carringtonie-szefie-firmy-sante/s8sdqx0

Dziwi mnie, że ludzie dają sobą tak pomiatać. Miałem kiedyś podobnego szefa, to jak kolejny raz zaczął się na siłę dopierdalać do mojej roboty to mu tak wygarnąłem, że aż se usiadł i przez dłuższą chwilę gapił się otępiałym wzrokiem w ścianę. Taki był zaskoczony.

Nawet gdybym miał nie wiadomo jaki kredyt to i tak nie dałbym sobą pomiatać byleby utrzymać pracę. Taki gość jak ten prezes Sante szybko wyzwoliłby we mnie furę. Takich jebańców powinno się publicznie upokarzać, przy innych pracownikach.


RE: Polecane artykuły - kmat - 19.04.2019

W sumie w takiej robocie pierwsza inwestycja jaką się powinno dokonać, to zakup jakiegoś urządzenia podsłuchowego. Dziwi mnie, że tak rzadko ludzie usiłują zabezpieczać się w ten sposób.

W sumie w takiej robocie pierwsza inwestycja jaką się powinno dokonać, to zakup jakiegoś urządzenia podsłuchowego. Dziwi mnie, że tak rzadko ludzie usiłują zabezpieczać się w ten sposób.

Gawain napisał(a): Sante to nie ta firma, która sprzedawała jakieś gówna naenergetyzowane, sfengszujowane czy temu podobne?
Ciekawe, że gość miał podobnie nasrane we łbie co matsuki i pelikany. Psipadek? Duży uśmiech


RE: Polecane artykuły - Socjopapa - 19.04.2019

cobras napisał(a): Onet o kolejnym Stryczku:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/imperator-andrzej-kowalski-opowiesc-o-polskim-carringtonie-szefie-firmy-sante/s8sdqx0

Nie widzę informacji, żeby rzeczony był księdzem. Brakowało Ci innych przykładów mobbujących szefów (co dobrze by świadczyło o rynku pracy w Polsce) czy też porównania szukałeś kluczem ideologicznym?


RE: Polecane artykuły - cobras - 19.04.2019

Cytat:Nie widzę informacji, żeby rzeczony był księdzem. Brakowało Ci innych przykładów mobbujących szefów (co dobrze by świadczyło o rynku pracy w Polsce) czy też porównania szukałeś kluczem ideologicznym?

Ten sam portal, ten sam dziennikarz, taka sama tematyka artykułu + bohater, który wierzy w bozię/iluminatów/wodę strukturyzowaną. Jak dla mnie wystarczająco dużo podobieństw.