Forum Ateista.pl
Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków (/showthread.php?tid=284)



Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Skywalker - 03.02.2007

jacktheripper napisał(a):Mojego kumpla pobili na śmierć, tacy gnoje właśnie

Współczuje ci ale do takich samych czynów mogą być zdolni ludzie pod wpływem alkoholu. To nie zależy od używek tylko od charakteru. Ja paliłem już ta roślinkę i nie miałem ochoty nikogo zaatakować.


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - idiota - 03.02.2007

jacktheripper napisał(a):W ogóle nie powinno być używek
ależ ludzie nie są w stanie być trzeźwi przez cały czas.
zwariowlaliby.
Cytat:Ja paliłem już ta roślinkę i nie miałem ochoty nikogo zaatakować.
no bo się kurde nie da...


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - lumberjack - 03.02.2007

XXy napisał(a):to jakbyś napisał że wziąłeś trzy klonazepamy i dwie noce nie spałeś...

Ej, mój kumpel to bierze (tylko, że zawsze z piwem). Uśmiech Strasznie go masakruje to. Przebierał się za policjanta i księdza i wychodził na miasto Duży uśmiech


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Bart - 03.02.2007

jacktheripper napisał(a):Wy macie swoje zdanie ja mam swoje :]

Wiesz, kto nie zmienia zdania pod wpływem rzeczowych argumentów? Oczko Poza tym jeśli swoje zdanie opierasz na kłamstwie, jakoby ludzie pod wpływem gandzi kogoś pobili, to coś tu jest nie tak. Mniejsza z tym, czy to Ty kłamiesz, czy Ciebie okłamano.


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Progmast - 04.02.2007

jacktheripper napisał(a):Wy macie swoje zdanie ja mam swoje :]
Nie potrzeba więcej używek. W ogóle nie powinno być używek[alkoholu, papierosów] ale społeczeństwo jest już przyzwyczajone.
Tak!Zlikwidować całkowicie dla młodzieży alkohol, papierosy i narkotyki i żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego!Tak ja bardzo bardzo chcę to zrobić.


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Kilgore Trout - 07.03.2007

http://drugpolicy.pl/web/guest/action/lpr

Cytat: Stowarzyszenie KANABA rozpoczęło zbiórkę pod petycją wzywającą do zorganizowania w Sejmie Wysłuchania Publicznego. Bardzo prosimy Cię o podpisanie tej petycji. Jeśli nawet nie zgadzasz się z wszystkimi uwagami naszego Stowarzyszenia, jesteśmy pewni, że tak jak my uważasz, iż nowelizacja LPR idzie za daleko. Dlatego, prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o podpisanie naszej petycji.

Liczy się praktycznie każdy dzień, zgodnie z regulaminem Sejmu, wysłuchanie może być zorganizowane pomiędzy pierwszym czytaniem i skierowaniem nowelizacji do pracy w podkomisji. Aby, jednak nastąpiło, musi się na to zgodzić większość posłów zasiadających w sejmowej komisji do której zostanie skierowana ustawa. Dlatego każdy podpis się liczy, choć najbardziej podpisy autorytetów. Dotychczas podpisali się między innymi Marek Balicki – były Minister Zdrowia (SDPL), Jacek Charmast – dyrektor warszawskiego Centrum Redukcji Szkód (MONAR Warszawa), Jan Chrostek Maj – lekarz/terapeuta z krakowskiej Fundacji Antidotum. Nie zwlekaj, podpisz się pod petycją i poroś innych o uczynienie tego samego. Każdy podpis się liczy.

http://drugpolicy.pl/web/guest/action/lpr/petition


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Skywalker - 09.03.2007

Akcje popieram w 100%!

Awoją drogą skoro ten Andrejuk chce walczyć z symbolem listka konopii to on jest po prostu pop******ony!! A ta cenzura w muzyce to już no coment.


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Kilgore Trout - 10.03.2007

[Obrazek: TS.gif]

http://drugpolicy.pl/web/guest/hr

Juz teraz zapraszamy :]


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Dark - 10.03.2007

Ja już tyle razy sprzeczałem się różnymi osobami na temat legalizacji marihuany, ze trudno to policzyć. Dawałem najrózniejsze przyklady, zrodla, badania, opowiadania itp. itd. Jeśli dana osoba ma negatywną opinie na ten temat to nic jej poglądów raczej nie zmieni. Także powiem tylko - jestem ZA. ;p


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Marcin_77 - 12.03.2007

Dark napisał(a):Ja już tyle razy sprzeczałem się różnymi osobami na temat legalizacji marihuany, ze trudno to policzyć. Dawałem najrózniejsze przyklady, zrodla, badania, opowiadania itp. itd. Jeśli dana osoba ma negatywną opinie na ten temat to nic jej poglądów raczej nie zmieni. Także powiem tylko - jestem ZA. ;p
Masz rację, jeśli ktoś ma mocno ugruntowane poglądy, todyskusja nie przyniesie żadnych efektów, zarówno dla jednej jak i dla drugiej strony.
Jeśli chodzi o mnie - jestem PRZECIW. ;P


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Kid A - 13.03.2007

Legalizacja marihuany to tylko kwestia czasu. Co to znaczy jestem ZA albo PRZECIW... że palę albo nie? że mój tata pali? albo moje dzieci? Duży uśmiech

Po co to legalizować, jak ktoś zechce to i tak sobie zapali nawet w tramwaju?
Po co to legalizować, jeśli nie chcesz palić to nie musisz?
:]
Więcej wolności więcej odpowiedzialności. Zawsze Ci co palą są ZA. Dziwi mnie tylko postawa w której ktoś nie pali, nie zamierza ale odpowiedzialność to by wziął z miłą chęcią (no a już szczególnie to za kogoś Duży uśmiech). Ja jestem PRZECIWNY legalizacji maryśki, to oczywiście niema znaczenia bo ona i tak nastąpi :]


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Marcin_77 - 13.03.2007

Kid A napisał(a):Legalizacja marihuany to tylko kwestia czasu. Co to znaczy jestem ZA albo PRZECIW... że palę albo nie? że mój tata pali? albo moje dzieci? Duży uśmiech

Po co to legalizować, jak ktoś zechce to i tak sobie zapali nawet w tramwaju?
Po co to legalizować, jeśli nie chcesz palić to nie musisz?
:]
Więcej wolności więcej odpowiedzialności. Zawsze Ci co palą są ZA. Dziwi mnie tylko postawa w której ktoś nie pali, nie zamierza ale odpowiedzialność to by wziął z miłą chęcią (no a już szczególnie to za kogoś Duży uśmiech). Ja jestem PRZECIWNY legalizacji maryśki, to oczywiście niema znaczenia bo ona i tak nastąpi :]
Prędzej czy później, niestety tak.
No i tak to jest - zazwyczaj ci chcą legalizacji co używają, co podsuwa podejrzenia, że te wszystkie piękne hasła, którymi rzucają ("wolność", "równość", "otwartość", "tolerancja" itp) to tylko przykrywka - a dążą tak naprawdę do tego aby sobie zapalić w spokoju, a czy będzie wtedy wolność czy nie - to już ch** z tym.
Ci "naukowcy", którzy piszą szumne prace o rzekomym dobrodziejstwie palenia marihuany - też pewnie albo są młodzi i sami palą, albo są już starzy i wywodzą się z pokolenia flower-power.
Ci co argumentują "legalizacja spowoduje, że mafia nie będzie na sprzedaży marihuany zarabiać" jakoś nie widzą, że choć wóda i papierochy są legalne, to i tak mafia czerpie z nich takie zyski, że hej.
Po cholerę nam jeszcze jedna szkodliwa używka? Po co w jeszcze inny sposób rozpierdalać swój młody organizm? żyjmy zdrowo.
Mało mamy problemów z alkoholizmem, z rakiem płuc i krtani? Marihuana to niestety aż za często furtka do twardych narkotyków, po co ją jeszcze szerzej otwierać?
Domyślam się, że większość Was to "zwolennicy", cóż ja mam inne zdanie, i pewnie posypią się na mnie gromy i określenia "ciemnogród" itp. Trudno.


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Kilgore Trout - 13.03.2007

Kid A napisał(a):Ja jestem PRZECIWNY legalizacji maryśki, to oczywiście niema znaczenia bo ona i tak nastąpi

Kid A mam cie za fajnego zioma wiec licze ze zmienisz zdanie Duży uśmiech Choc oczywiscie nie musisz ale! Powiniens byc ZA wlasnie dlatego ze szanujesz wolnosc innych ludzi do decydowania o sobie i nie tolerujesz myslenia czysto totalitarnego. W sensie - my (wladza) wiemy co dla was (poddani) jest dobre a jak sie nie zgadzacie to jestescie przestepcami nie lepszymi od gwalcicieli. Macie byc tym i tym, macie lubic to i to, macie myslec tak i tak. Marcinowi sie to widocznie podoba. A ze sam nie pali to wsciekly jest ze inni pala i sie dobrze bawia przy tym wiec chcialby ich wszystkich pozamykac. (dla ich dobra pewnie) To taka klasycznie polska chyba zawisc. Smutny

Ale ty? Smutny


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - kokkai - 13.03.2007

Kilgore Trout napisał(a):To taka klasycznie polska chyba zawisc.
jeszcze gorzej
to taka klasyczna ubezwłasnowolniająca
nadopiekuńczość naszego prawego i sprawiedliwego kraju
dbanie o dobro i zdrowie
społeczne obywateli
szczególnie moralne oczywiście


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Marcin_77 - 13.03.2007

Kilgore Trout napisał(a):W sensie - my (wladza) wiemy co dla was (poddani) jest dobre a jak sie nie zgadzacie to jestescie przestepcami nie lepszymi od gwalcicieli. Macie byc tym i tym, macie lubic to i to, macie myslec tak i tak. Marcinowi sie to widocznie podoba. A ze sam nie pali to wsciekly jest ze inni pala i sie dobrze bawia przy tym wiec chcialby ich wszystkich pozamykac. (dla ich dobra pewnie) To taka klasycznie polska chyba zawisc. Smutny
"Klasyczna polska zawiść"... co? Nie żałuj sobie, napisz wprost - "ciemnogród", "faszysta", "hitlerowiec", "stary pryk stojący na drodze postepowi" itd.......

Kurdę, człowieku na mózg Ci padło? Jaki "wściekły"? Mam takie zdanie a nie inne, to czy ktos się dobrze czy źle bawi przy zazywaniu narkotyków nie obchodzi mnie, to nie chodzi o to, żeby "dowalić" palaczom.
Słusznie Kid A napisał, większa wolność to większa odpowiedzialność. A u nas od 17 lat żądało się wolności a o odpowiedzialności jakoś nikt nic nie mówił.
Abstrahując już od wszelkich innych argumentów - my jako Polacy nie jesteśmy jeszcze na to przygotowani, na legalizację marihuany, na wszelkie liberlane reformy. Przypomnij sobie, jeśli pamiętasz oczywiście, co stało się po upadku systemu socjalistycznego, gdy nastała "wolność". Ludzie się nią zachłysnęli niemal "smiertelnie", nastąpiły różne patologie. Co innego Holandia czy inne kraje - tam w większej czy mniejszej wolności ludze żyją już co najmniej kilkadziesiąt lat, różne polskie organizacje, nazwijmy to: "lewicowe" chcą adoptować ten cały holenderski "dobrobyt" na siłę, na szybko. To się nie może udać. Wyobraź sobie, że zyjesz w świecie rodem z "1984" Orwella. Budzisz się rano i nagle okazuje się, że Partii już nie ma i WSZYSTKO wolno. Czy nie oszołomiłaby Cie ta nagła wolność?


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - kokkai - 13.03.2007

ależ Ci ludzie nerwowi
przecież i tak wolno wszystko
a odpowiedzialność jest jeszcze większa
bo jak coś jest zakazane
to decydując się to zrobić
jest się świadomym konsekwencji
czy nie?

a patologie były są i będą
jak różne choróbska
nie nastąpiły
tak sobie nagle bo nie ma partii
po prostu zaczęto kołderkę ściągać

niestety nie do końca skutecznie


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Kilgore Trout - 13.03.2007

Marcin_77 napisał(a):"Klasyczna polska zawiść"... co? Nie żałuj sobie, napisz wprost - "ciemnogród", "faszysta", "hitlerowiec", "stary pryk stojący na drodze postepowi" itd.......

No coz, nie zamierzam ukrywac ze dla mnie to ty jestes katolik ktory nie wierzy w boga Oczko Masz tak samo prosta moralnosc, zamilowanie do ustawiania ludzi wedlug wlasnego widzimisie itd. Zreszta glosowales na PiS wiec wszystko jest jasne jak slonce.

Marcin_77 napisał(a):Jaki "wściekły"? Mam takie zdanie a nie inne, to czy ktos się dobrze czy źle bawi przy zazywaniu narkotyków nie obchodzi mnie, to nie chodzi o to, żeby "dowalić" palaczom.

Alez chodzi Uśmiech A ze nie chcesz tego przyznac to calkowicie naturalne. Boli cie straszliwie ze ktos sie moze dobrze bawic stosujac jakas uzywke ktora uwazasz pewnie za twor samego Szatana wiec chcialbys ich pozamykac w wiezieniu. Za co? Za to ze sie dobrze bawia i robia to na co maja ochote Uśmiech (nikogo przy tym nie krzywdzac) To jest czysty totalitaryzm. Typowo katolicki zreszta.

Marcin_77 napisał(a):Abstrahując już od wszelkich innych argumentów - my jako Polacy nie jesteśmy jeszcze na to przygotowani, na legalizację marihuany, na wszelkie liberlane reformy.

Tak, Marcin_77 jest osoba uprawniona do decydowania na co jestem a na co nie jestem gotowy. Tak jest, nie jestesmy gotowi na wolnosc, nalezy nas zniewolic bo jeszcze sobie krzywde biedacy zrobimy... Smutny

Marcin_77 napisał(a):Wyobraź sobie, że zyjesz w świecie rodem z "1984" Orwella. Budzisz się rano i nagle okazuje się, że Partii już nie ma i WSZYSTKO wolno. Czy nie oszołomiłaby Cie ta nagła wolność?

Jakie wszystko? Prawo do wolnosci intelektualnej, do wolnosci mysli i do wolnosci by swobodnie decydowac o sobie samym jest dla mnie tak fundamentalne ze nie potrafie niczego bardziej fundamentalnego wskazac. Jesli uwazasz ze osobiscie nie dorosles do wolnosci i chcesz (czy moze zwyczajnie lubisz) zeby ktos ci dyktowal co mozesz a czego nie mozesz robic to nie ma sprawy, ja moge ta role przejac jesli chcesz. Wiec tak, moim zdaniem nie jestes jeszcze dosc dorosly by pisac na forum gdzie panuje jakas wolnosc wypowiedzi. Duży uśmiech Uwazam ze swoboda wypowiedzi oszalamia cie i ktos powinien regulowac ci dostep do internetu tak bys mogl wchodzic tylko na "bezpieczne" strony Oczko


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Marcin_77 - 13.03.2007

Dobrze już, dobrze, niech Ci będzie....
:wall:

Cytat:No coz, nie zamierzam ukrywac ze dla mnie to ty jestes katolik ktory nie wierzy w boga Wink Masz tak samo prosta moralnosc, zamilowanie do ustawiania ludzi wedlug wlasnego widzimisie itd. Zreszta glosowales na PiS wiec wszystko jest jasne jak slonce.
Widzę, że znasz mnie lepiej niz ja sam...
A to, że głosowałem na PiS to co? Podpadam pod pewien "standard" według Ciebie? No cóż, skoro oceniasz ludzi na podstawie tego na co głosowali, to gratuluję. Ty pewnikiem głosowałeś kiedyś tam na lewice to co? Mam nazywac Cię złodziejem? Trochę dystansu nie zaszkodzi.
I skoro mam konserwatywne poglądy to nie jestem godzien miana "prawdziwego ateisty", bo tak moge rozumieć to co napisałeś? W mordę jeża, młodzi, czemu tyle w was wściekłości do ludzi myslących inaczej? No czasami mi wstyd, że jestem tak jak Wy ateistą.....


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - avidal - 13.03.2007

Marcin, można być przeciwnikeim narkotyków i wszelkich używek, a jednocześnie popierać ich legalizację. Taka skromna podpowiedź na kompromis z mojej strony, sam go stosuję. JEDNO NIE WYKLUCZA DRUGIEGO.


Prohibicja narkotykowa vs. legalizacja narkotyków - Marcin_77 - 13.03.2007

avidal napisał(a):Marcin, można być przeciwnikeim narkotyków i wszelkich używek, a jednocześnie popierać ich legalizację. Taka skromna podpowiedź na kompromis z mojej strony, sam go stosuję. JEDNO NIE WYKLUCZA DRUGIEGO.
Ok, tylko po co te wycieczki osobiste ze strony kol. Kilgore'a....?
Tylko to mnie w tym wszystkim do furii doprowadza.