Forum Ateista.pl
Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film (/showthread.php?tid=2890)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Baptiste - 14.09.2015

"Obłąkani"
http://www.filmweb.pl/film/Ob%C5%82%C4%85kani-2014-627352

Bardzo fajny, klimatyczny film. Przełom XIX i XX wieku, ponury zakład psychiatryczny na zadupiu...
Już jedno takie zdanie wystarczy aby zaciekawił się takim filmem.

Często padają zarzuty iż film papuguje po Wyspie Tajemnic. Jest tu trochę prawdy, szczególnie gdy w obu filmach ten sam aktor gra bardzo podobną rolę (Ben Kingsley).
Tak czy owak wyszło to temu obrazowi na dobre a jak już papugować to papugować to co najlepsze. A taką jest Wyspa Tajemnic z DiCaprio.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - lumberjack - 14.09.2015

Bezwstydny Mortdecai z Johnny Deppem. Fajna, lekka komedia. Trochę mi przeszkadzało, że maniery Deppa (np. sposób chodzenia) miejscami mocno przypominały te z Piratów z Karaibów.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - znaLezczyni - 04.10.2015

"Marsjanin" Ridleya  Scotta - kino nieambitne z całą pewnością, niestety też ani lekkie ani przyjemne.
Na seans wybrałam się wczoraj, poszłam w ciemno licząc na ambitne kino SF lub efektowny pokaz w 3D.
A tu nic z tego. Fabuła miałka, UWAGA SPOJLERY pomysłowy Dobromir w ciele amerykańskiego kosmonauty ratuje siebie a NASA wraz z milionami ludzi na całym świecie biją brawo. Będąc laiczką dostrzegłam taką ilość bzdur w filmie, że szkoda gadać. Efektów specjalnych też nie było. Oczywiście żadnego pogłębienia psychologicznego "samotność w kosmosie".
Nudy nudy nudy, stracony czas i pieniądze.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Fizyk - 08.10.2015

Właśnie też widziałem "Marsjanina" i chciałem go pochwalić Oczko

znaLezczyni napisał(a):Będąc laiczką dostrzegłam taką ilość bzdur w filmie, że szkoda gadać.
Podziel się Oczko
Spoiler!

Film bardzo mi się podobał, choć brakowało mi niektórych scen i smaczków z książki. Wiadomo jednak, że nie wszystko da się zmieścić w scenariuszu Oczko W każdym razie jest to jak dla mnie jeden z lepszych i bardziej realistycznych filmów SF, jakie widziałem. Polecam, razem z książką, na podstawie której powstał Uśmiech

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Soul33 - 08.10.2015

Popękana ziemia na Marsie jest obecna w rejonach podbiegunowych. Była tam sonda, której nazwy teraz nie pamiętam, i robiła foty.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Fizyk - 08.10.2015

O proszę. Co prawda scena miała miejsce raczej daleko od bieguna, ale w obszarach podbiegunowych też bym się czegoś takiego nie spodziewał, więc chyba powinienem się wycofać z tego zarzutu Oczko

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Roan Shiran - 09.10.2015

Fizyk napisał(a): Film bardzo mi się podobał, choć brakowało mi niektórych scen i smaczków z książki. Wiadomo jednak, że nie wszystko da się zmieścić w scenariuszu Oczko W każdym razie jest to jak dla mnie jeden z lepszych i bardziej realistycznych filmów SF, jakie widziałem. Polecam, razem z książką, na podstawie której powstał Uśmiech

Mam pytanie:

Spoiler!

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Sofeicz - 09.10.2015

Wybieram się na niego do świeżo otwartego kina w łódzkiej Sukcesji - 4k, 3D, Dolby Atmos.
Zobaczymy.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Fizyk - 09.10.2015

Roan Shiran napisał(a): Mam pytanie: 
Spoiler!
Spoiler!

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Soul33 - 09.10.2015

Fizyk napisał(a): O proszę. Co prawda scena miała miejsce raczej daleko od bieguna, ale w obszarach podbiegunowych też bym się czegoś takiego nie spodziewał, więc chyba powinienem się wycofać z tego zarzutu Oczko
Czyli nie wiedziałeś? To była sonda Pheonix.

Najlepiej usiądź i złap się czegoś Uśmiech

Spoiler!

https://en.wikipedia.org/wiki/Phoenix_%28spacecraft%29#Surface_mission

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - lumberjack - 10.10.2015

Tajemnice lasu - fajna bajka. Połączenie czterech historii z (chyba) baśni braci Grimm. Gra m.in. Johny Depp.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - znaLezczyni - 11.10.2015

Cytat:Właśnie też widziałem "Marsjanina" i chciałem go pochwalić [Obrazek: wink.gif]

znaLezczyni napisał(a): napisał(a):Będąc laiczką dostrzegłam taką ilość bzdur w filmie, że szkoda gadać.
Podziel się [Obrazek: wink.gif]

Przepraszam za odpowiedź z poślizgiem (czasowym).

Co do bzdur: jako laiczka, która na fizyce w szkole robiła wszystko, żeby dostać trzy bez wysiłku (czyli nie robiła nic prawie :) zastrzegam sobie prawo do mylnej oceny co jest bzdurą a co nie :)

Spoiler!

W "Marsjaninie" zaś ani efektów (zawiedziona, idę na 3D chcę fajnych efektów), ani pogłębienia bohatera, ani ciekawej fabuły, za to Amerykanie i Chińczycy klaszczący jak pasażerowie Ryanaira po wylądowaniu.

P.S. Soul33, thx :)

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Fizyk - 11.10.2015

Spoiler!

znaLezczyni napisał(a):Przepraszam, mimo dobrych chęci, nie umiem znaleźć opcji do robienia ramki z napisem spojler - zmniejszyłam więc czcionkę w spojlerach i dałam ostrzeżenie pogrubione.
Przerobiłem na ramkę. Żeby coś takiego zrobić, wystarczy wstawić treść spoilera między tagi [spoiler][/spoiler] Uśmiech

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - znaLezczyni - 11.10.2015

Dzięki, Fizyk i Soul33 :)

Przy okazji, chętnie dowiedziałabym się, czy to co ja uważam za fizycznie niemożliwe jest możliwe czy nie.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - lumberjack - 11.10.2015

Ostatni rycerze. Fajny film o honorze. Z Morganem Freemanem i jakimś drugim znanym dżordżem. Trochę jak Gra o tron, tylko że bez magii i smoków.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Fizyk - 12.10.2015

znaLezczyni napisał(a): Przy okazji, chętnie dowiedziałabym się, czy to co ja uważam za fizycznie niemożliwe jest możliwe czy nie.
Odpisałem w poprzednim poście; mogło umknąć, bo jest ukryte w ramce "Spoiler" Oczko

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - El Commediante - 12.10.2015

lumberjack napisał(a): Nom, Jupiter wielce slaby byl...

A teraz mad maxa widzialem najnowszego. Troche przeladowany akcja, za duzo caly czas sie dzialo, widz nie ma czasu na odpoczynek. 
Ty masz penisa, nie?

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - znaLezczyni - 13.10.2015

Fizyk,

Cytat:Odpisałem w poprzednim poście; mogło umknąć, bo jest ukryte w ramce "Spoiler"

No tak, gapa ze mnie, przepraszam i dzięki :)

lumberjack,

Cytat:A teraz mad maxa widzialem najnowszego. Troche przeladowany akcja, za duzo caly czas sie dzialo, widz nie ma czasu na odpoczynek. 

"Mad Maxa" widziałam, w 3D oczywiście. Najlepszy obejrzany przeze mnie film w tym roku (co prawda zbyt wiele ich nie widziałam, ale zawsze to wyróżnienie). Film porwał mnie od pierwszej sceny. Brak fabuły nie jest w jego przypadku minusem, bo nie o treść chodziło, tylko o efekty. Obraz świetnie skompanowany z muzyką, niesamowite efekty, gdyby gdzieś znowu puścili w jakimś kinie w pobliżu, na pewno poszłabym zobaczyć jeszcze raz. Na marginesie, to film wyłącznie do oglądania w kinie. Na dvd szkoda czasu, brak odpowiedniej wielkości ekranu, nagłośnienia i magii kina odbierze filmowi rozmach.

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Roan Shiran - 13.10.2015

Fizyk napisał(a):
Roan Shiran napisał(a): Mam pytanie: 
Spoiler!
Spoiler!
Spoiler!

RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - lumberjack - 18.10.2015

7 dni w piekle.

Bardzo głupi film, ale tak głupi, że aż śmieszny. Z kolesiem, który grał Jona Snowa w Grze o tron.