Forum Ateista.pl
Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film (/showthread.php?tid=2890)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Quinque - 05.02.2019

Wszystko pięknie ale ja się pytam, gdzie jest piąty sezon Samuraja Jack'a? I nowy Avatar od netflixa? Miał być w tym roku do kurki nędzy

O kurwa, jednak jest. Po tylu latach się dowiem czy Jack zabił Aku i wrócił do domu

Życia mi braknie by obejrzeć to wszystko


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Battlecruiser - 20.06.2019

No Samuraja zrobili.
Godzilla daje zaś radę:
Prawdziwy Król Potworów jest tylko jeden i oczywiście jest nim Kaczor. Nie o tym będzie jednak ten wpis:

Godzilla II nie spełnia postawionych przed nim oczekiwań. Miał zaorać tzw Star Warsy, szczególnie Ostatniego Jedi i nadchodzący Epizod IX. Nie chodzi tu o wynik finansowy ale o poziom filmu. Ufałem, że będzie tak dopracowany jak dajmy na to Twierdza z 1996 roku. I że się będzie dobrze oglądać. Twierdza ma już 23 lata, jak ten czas leci. Ci co ją robili pewnie dawno nie żyją. Teraz filmy robią psychopaci którzy nie umio w emocje, bo ich nie odczuwają. Albo też muszą szukać nowych form: przydałby się tu Krokodyl Dundee w filmie o Godzilli ale Krokodyl już jest, dawno stworzyli tą postać więc teraz muszą nowych motywów szukać. A że wszystkie sensowne są już pozajmowane to ładują bezsensowne. Tatuś jest zamiast Krokodyla i wygląda to średnio.

Film daje radę i jest lepszy niż wynikałoby z krytycznych recenzji. Na pewno lepszy niż Ostatni Jedi, czy tam Solo, że o Łotrze 1 nie wspomnę. Jest produkcją dla normalsów podejmującą aktualną problematykę społeczną

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/964775,krol-potworow


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - DziadBorowy - 02.08.2019

"Truposze nie umierają" - bardzo przyjemny film, choć pozostawia wrażenie, że coś można było w nim zrobić lepiej. Ale mimo to, kawał solidnej rozrywki.





RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Fanuel - 17.08.2019

Holmes i Watson z Willem Ferrellem i Johnem C. Reillym. Całkiem fajna parodia wszystkich produkcji z ostatnich lat.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - kmat - 17.08.2019

Obejrzałem ten netflixowy Bright, zachęcony ciulową recenzją. Recenzja okazała się mniej więcej prawdziwa. Motyw elfów straszliwie antysemicki. Gdyby nie wsparcie 2,5 litra 7,5% cydru, to po gagu o orkach, co nie grają w kosza pewnie bym ciepnął laptoka za okno. Chyba znalazłem metodę na oglądanie kiepskich filmów.
Tak ino, w świecie przedstawionym, gdzie Murzyn jest orkiem, a Żyd elfem kim byłbym jako ekonomiczny imigrant z Europy wschodniej do GB? Trollem? Entem? Borostworem?


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Osiris - 17.08.2019

Jak ekonomiczny imigrant to będzie krasnolud, bo przecież za złotem ruszyłeś, nie? Pasuje do konwencji, skoro Żyd jest elfemUśmiech


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - kmat - 18.08.2019

Osiris napisał(a): Jak ekonomiczny imigrant to będzie krasnolud, bo przecież za złotem ruszyłeś, nie? Pasuje do konwencji, skoro Żyd jest elfemUśmiech
Prawda Uśmiech


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Żarłak - 19.08.2019

The Old Man & The Gun oraz The Mule.

W obu zagrali giganci kina. W pierwszym Redford, a w drugim Eastwood. Bardzo przyjemne i błyskotliwe filmy. Ten z Redfordem nawet bardziej dowcipny, bo to taka w sumie komedia lekko romantyzująca, a film z Clintem, to jednak dramat. Oba oparte na faktach. Bardzo fajne kino na lekkie popołudnie.

PS To ostatni film Redforda. Nieźle się porobiło. Redford na emeryturze, Daniel Day Lewis na emeryturze, Tarantino zaraz chce być na emeryturze. He, he, co to się dzieje.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - DziadBorowy - 09.09.2019

Nie rozumiem tylu negatywnych opinii o "Dawno temu w Hollywood" Tarantino. Rozpatrując Tarantino we właściwych mu kategoriach kina rozrywkowego film trzyma niezły poziom. Nie wiem czego spodziewali się recenzenci ale ja w kinie otrzymałem to co myślałem, że otrzymam.


The Old Man & The Gun faktycznie bardzo przyjemny.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Adam M. - 10.09.2019

Obejrzalem sobie drugi raz "Bright" o alternatywnym Los Angeles z orkami i elfami i bardzo mi sie to dalej podoba. Dobra kreacja Will'a Smith jako wypalonego policjanta sparowanego na sile z policjantem orkiem.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - zefciu - 07.02.2020

Fajny filmik „Green Book”. Przedstawia kawałek historii i kultury USA. Mówi o rasizmie, ale unika formuły „dzielny biały bohater walczy o prawa biednych, biednych murzynków”. Naprawdę fajnie się ogląda.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - ZaKotem - 07.02.2020

zefciu napisał(a): Fajny filmik „Green Book”. Przedstawia kawałek historii i kultury USA. Mówi o rasizmie, ale unika formuły „dzielny biały bohater walczy o prawa biednych, biednych murzynków”.
No, bo cwany biały bohater walczy o prawa bogatych, bogatych murzynków Uśmiech Film walczy z pewnym głupim zabobonem, łączącym prawicę z lewicą, że rasizm to "tak naprawdę" podział ekonomiczny.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - zefciu - 07.02.2020

ZaKotem napisał(a): No, bo cwany biały bohater walczy o prawa bogatych, bogatych murzynków Uśmiech
No tak. Siłą rzeczy główny bohater, z którym mamy sympatyzować nie może być nieprzejednanym do końca filmu rasistą. Ale ani biały nie jest w tym filmie aniołem bez skazy, ani czarny nie jest tylko biernym odbiorcą łaski białego pana. I to jest moim zdaniem najważniejszym elementem, który czyni tę historię znośną.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Dragula - 21.09.2020

Oglądałem ostatnio Mortal Engines ze scenariuszem TEGO Petera Jacksona, który kiedyś nakręcił wszyscy wiedzą co. Odpadłem gdzieś w połowie tego filmu. Jest przeraźliwie nudny i krindżowy, pełen tych scen gdzie "wiesz, że bohaterom nic się nie stanie, ale i tak gra dramatyczna muzyka, ujęcia są z dupy, wszystko dookoła wybucha i rozżarzone mija o cal ciała bohaterów". Zastanwia mnie PiDżej coraz bardziej, bo po takich filmach jak King Kong i Hobbit, ciężko uwierzyć, że to ten sam facet nakręcił LOTR. Niestety nie widzialem żadnego z filmów które stworzył przed wiadomo czym


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - bert04 - 21.09.2020

Dragula napisał(a): Niestety nie widzialem żadnego z filmów które stworzył przed wiadomo czym

Nakręcił kilka horrorów zombiackich (ten o którym słyszałem to była mamuśka zombi i synek używający kosiarki niezgodnie z przeznaczeniem), jeden fajny z Michaelem J. Foxem, "Przerażacze", horror-mieszanka "Powrotu do Przyszłości" i Ghostbustersów (jedyny który oglądałem, całkiem fajny). Ach, i jeszcze "Niebiańskie Stworzenia" z m.in. Kate Winslet w duecie zmysłowo-morderczym. Był uznany powszechnie i parę nagród dostał, ale nie oglądałem. W każdym razie bądź w LOTR widać jego zamiłowanie do efektów horrorowych.

"Niebiańskie Stworzenia" kiedyś w wolnej chwili zaliczę, ale co do reszty, nie moja dzielnica.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Żarłak - 26.09.2020

Dragula napisał(a): Zastanwia mnie PiDżej coraz bardziej, bo po takich filmach jak King Kong i Hobbit, ciężko uwierzyć, że to ten sam facet nakręcił LOTR. Niestety nie widzialem żadnego z filmów które stworzył przed wiadomo czym

No, kiedy dowiedziałem się jaki miał debiut, to długo niedowierzałem. Ogólnie świetną drogę przeszedł do swoich oskarów. Inspirujące. Duży uśmiech


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Dragula - 10.10.2020

no ale ze szczytu formy w niziny zaszedł szybko :C nie zabierajcie dzieci na Mulan. I nie chodzi mi tu w ogóle o polityczne mambo dżambo wokół aktorki grającej Mulan, a o to, że film jest po prostu bardzo kiepski - nudny, sztampowy, pełen krindżowego patosu. I co wręcz ciekawe nikt się nie starał chyba zaaplikować tu niczego co miałoby jakkolwiek wyróżniać film. totalny brak humoru, postaci schematyczne i bez wyrazu, przemoc w wersji bardzo soft, bo w końcu dla dzieci, sceny akrobacji / walki jak dla mnie przeciętne - zbyt wiele pociętych ujęć co wygląda chaotycznie i mało efektownie. W sumie jest już od tak dawna w kinach, że może się spóźniam z ostrzeżeniem huehue Duży uśmiech


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Fanuel - 12.01.2021

https://www.filmweb.pl/serial/Daybreak-2019-810889

Bardzo dobre kino z nurtu parodiowania postapo.


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - bert04 - 25.05.2021

Długo się wzbraniałem przed DCEU. Może to uprzedzenia do Bena Aflecka, a może to, że widziałem MCU od samych początków, jak starannie budowano tamto uniwersum. I traktowałem DCEU jako próbę nadgonienia zaległości w paru filmach...


However, przez posuchę pandemiczną postanowiłem dać im szansę. Zacząłem od MoS. Da się lubić, nie powiem. Potem BvS... cóż, mieszanina dobrego i złego*, w tym prawdopodobnie najgorszy Lex Luthor w całym multiversum. Ale jak to się mówi, błogosławieni ci, którzy oczekują niewiele, gdyż trudno ich rozczarować. Tak więc uznając pewne zalety BvS zdecydowałem się na WW.

Poległem. Ze śmiechu. Nie wiem, jakie zioło jest potrzebne, żeby atak kajzerowskich strzelców na amazonki przeżyć bez uszkodzenia przepony. Dalej nie mogłem. W MCU zawsze mnie urzekał balans wiarygodności niewiarygodnego. Tutaj tego nie było ani śladu.

Tak więc, ja na razie dziękuję, postoję. Niech inni dyskutują, czy Snyder Cut jest lepszy czy gorszy od poprzedniego JL, ja tam na żaden się nie skuszę.



(*ETA: wśród złych rzeczy był też Batman łamiący swoją zasadę niezabijania przez jakieś psychomanipulacje LL. Ale to było przynajmniej uzasadnione fabułą, po prostu opierała się ona na konflikcie Batmana i Supermana. Natomiast LL wybaczyć nie mogę, zamiast uzasadnienia psychologicznego mamy uzasadnienie psychotyczne, czyli scenariuszową łatwiznę)


RE: Kino lekkie i przyjemne, czyli mniej ambitny film - Adam M. - 25.05.2021

Gawain napisał(a): https://www.filmweb.pl/serial/Daybreak-2019-810889

Bardzo dobre kino z nurtu parodiowania postapo.

No nie, zupelnie do mnie nie trafiaja te parodie, moze za duzy dziaders jestem. Obejrzlem 1 odcinek i dalem spokoj.