Forum Ateista.pl
Religia w szkole - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Społeczeństwo (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Religia w szkole (/showthread.php?tid=2933)



Religia w szkole - Nonkonformista - 02.09.2013

Xeo95 napisał(a):Ze.co?

:lol2:
Nic, Xeonie.


Religia w szkole - Nudziarz - 05.09.2013

Ktoś Was siłą prowadził na tą mszę? W ogóle w czym problem?


Religia w szkole - manas - 05.09.2013

W indoktrynacji, dobranoc.


Religia w szkole - Nudziarz - 05.09.2013

Spoko, ale ja serio pytam. Jeśli ich pod przymusem ciągnęli na mszę, to faktycznie niezbyt fajnie. Jeśli jednak nie, a prawo pozwala dyrektorowi na urządzenie mszy na terenie szkoły, to gdzie problem? Dyskoteki, targi czegośtam, dzień dbania o zwierzątka futerkowe i takie tam też mają miejsce w szkołach. Takie wyjątkowe wydarzenia w skali roku szkolnego to nic nowego.


Religia w szkole - idiota - 05.09.2013

Mnie w liceum faktycznie ciągnęli przymusem na msze czasem, bo szkoła była częścią parafii (wynajętej).
I wiedzą Państwo co?
Nigdy nie byłem na żadnej z tych mszy.


Religia w szkole - Nudziarz - 05.09.2013

Szatanista!


Religia w szkole - idiota - 05.09.2013

A czego byś się spodziewał po gościu w bluzie Cradle of filth?
Na wino się szło na Legię.


Religia w szkole - Nudziarz - 05.09.2013

Pewnie żeście knuli jakieś spiski zagrażające państwu na tej Legii.


Religia w szkole - Palmer - 05.09.2013

W moim liceum też była msza na rozpoczęcie roku szkolnego. Też na żadnej nie byłem. Też chodziliśmy, tyle, że nie na Legię, tylko na górki szczęśliwickie i nie na wino, tylko na wódkę. Język

Myślę, myślę i nijak nie mogę wymyślić co komu przeszkadza msza?


Religia w szkole - idiota - 05.09.2013

Wrażliwym ćwiarom jakimś chyba tylko.


Religia w szkole - semele - 05.09.2013

idiota napisał(a):Mnie w liceum faktycznie ciągnęli przymusem na msze czasem, bo szkoła była częścią parafii (wynajętej).
I wiedzą Państwo co?
Nigdy nie byłem na żadnej z tych mszy.

Ale dzisiaj chodzisz?Uśmiech

Nudziarz napisał(a):Ktoś Was siłą prowadził na tą mszę? W ogóle w czym problem?
Ja musiałam niestety. Uśmiech


Religia w szkole - Palmer - 05.09.2013

Musiałaś chodzić na msze za komuny?


Religia w szkole - GoodBoy - 05.09.2013

Jestem całkowicie przeciwny indoktrynacji religijnej w świeckich, państwowych szkołach. Od tego są szkółki katolickie, w których przedmiot religii jest zapewne skorelowany z przedmiotem biologii, czyli ten drugi odpowiednio ideologicznie wypaczony w celu dostosowania go do religii. W szkole świeckiej dziecko dostaje na obu tych przedmiotach sprzeczne ze sobą informacje. Na biologii jest nauczane odnośnie faktów, a na religii mitów. Dlatego religia powinna zniknąć z państwowych szkół.


Religia w szkole - <&> - 06.09.2013

Dobra, miśki, a wiecie może co o tym, czy w naszych państwowych, publicznych i świeckich szkołach prowadzi się "lekcje" innych religii, niż katolicka i prawosławna? Jutro pewnie i tak przekopię ile mi się uda w sieci w poszukiwaniu jakiegoś info o tym, czy się gdzieś judaizmu albo islamu uczy, ale jeśli kto dotarł do jakichś źródeł internetowych w temacie, to ślicznie proszę o podzielenie się.


Religia w szkole - Palmer - 06.09.2013

GoodBoy napisał(a):Jestem całkowicie przeciwny indoktrynacji religijnej w świeckich, państwowych szkołach. Od tego są szkółki katolickie, w których przedmiot religii jest zapewne skorelowany z przedmiotem biologii, czyli ten drugi odpowiednio ideologicznie wypaczony w celu dostosowania go do religii.

Zapewne...

Haha! Dobry jesteś. :lol2:


Religia w szkole - kolawiec - 06.09.2013

<&>' napisał(a):Dobra, miśki, a wiecie może co o tym, czy w naszych państwowych, publicznych i świeckich szkołach prowadzi się "lekcje" innych religii, niż katolicka i prawosławna? Jutro pewnie i tak przekopię ile mi się uda w sieci w poszukiwaniu jakiegoś info o tym, czy się gdzieś judaizmu albo islamu uczy, ale jeśli kto dotarł do jakichś źródeł internetowych w temacie, to ślicznie proszę o podzielenie się.

Na lekcje religii chrześcijańskiej jest popyt, więc są one organizowane i przeprowadzane. Popyt na nauczanie Judaizmu czy religii Mahometa jest w porównaniu do niego tak znikomy, że nie ma sensu się w to bawić w szkołach publicznych.


Religia w szkole - manas - 06.09.2013

Czyli od tego czy będzie jakaś lekcja zależy od popytu?
Już widzę lekcję na temat seksu. Duży uśmiech
Może być i taka:



Religia w szkole - Tom Bombadil - 06.09.2013

manas napisał(a):Duży uśmiech
Może być i taka

Może. Chociaż to byłoby zbyt rażące jak dla niektórych - poruszanie tak obrzydliwego i nienaturalnego tematu, jakim jest seks. Po co to komu, ale na co? Lepiej niech żyją w nieświadomości, jak znaczący wpływ na całe życie ma dobry seks, bo od dziada pradziada o tym się nie mówi, toż to wstyd i hańba. Oczko


Religia w szkole - manas - 07.09.2013

Po co i na co?
Jest popyt, jest impreza.
Duży uśmiech
Niemniej masz rację, wielu nie rozmawia na ten temat nawet ze swymi żonami.
A potem się dziwią skąd zdrady...


Religia w szkole - semele - 07.09.2013

Bury Wilk napisał(a):Musiałaś chodzić na msze za komuny?
Od 1989 chyba? za komuny nikt chyba nie musiał. Ale i tak znaczna większość chodziła.
Czy to prawda, że w podręczniku do II klasy LO ( do katechezy) niewierzących porównuje się do zwierząt. To chyba niemożliwe?Smutny

Przeczytałam w tym artykule. nie podano tytułu tego podręcznika- jak znajdziecie dajcie link.

http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1554089,1,katecheza-w-szkole-zachowac-czy-wyprowadzic.read