Forum Ateista.pl
Socjalizm vs. liberalizm - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Socjalizm vs. liberalizm (/showthread.php?tid=3547)



Socjalizm vs. liberalizm - Ateizm? - 11.09.2014

Nudziarz napisał(a):Błagam Cię, dla swojego dobra idź do lekarza.


A czy ktoś tutaj potrafi podać racjonalny argument? Czy tylko wysyłać się do lekarza i wyzywać od lewaków i prawaków(własny neologizm)? Czy ktokolwiek potrafi podać cyferki, udowodnić coś?


Socjalizm vs. liberalizm - Witold - 11.09.2014

Potrzebujesz cyferek żeby wiedziec, że ktoś kto zapowiada rewolucję w stylu czerwonych Khmerów ma źle w głowie?


Socjalizm vs. liberalizm - krystkon - 11.09.2014

Witold napisał(a):Potrzebujesz cyferek żeby wiedziec, że ktoś kto zapowiada rewolucję w stylu czerwonych Khmerów ma źle w głowie?

DOBRZE za to w głowie mają ci, którzy w oparciu o anonimowy kapitał, państwową ochronę nieopodatkowanej własności, państwowy przymus egzekucyjny, państwową emisję środków płatniczych za pośrednictwem prywatnych banków komercyjnych, państwową ochronę tajemnic budują zależności społeczne - hierarchię społeczną.

DOBRZE tylko dla kogo? Bo dla znakomitej większości ŹLE.

Co mam wam pisać o frustracji, strachu, złości, niepewności, bezsilności, bezwzględności jakie panują w kapitalistycznych stosunkach społecznych? Przecież wy dokładnie to znacie, rozumiecie i w pełni akceptujecie?

Szkoda, że nie mogę dotrzeć do szerszej masy odbiorów, zwłaszcza tych zniewolonych i wyzyskiwanych albowiem, być może udałoby mi się zarazić ich moją nienawiścią do współczesnego kapitalizmu, co mogłoby rozpocząć proces jego zniszczenia.

Niestety cwaniaki zabezpieczyli się przed tym, i siejąc wyłącznie własną propagandę sukcesu za pośrednictwem środków masowego przekazu, pobierają za fałszywą propagandę abonament od zatomizowanych niewolników.

Mam jednak choć tyle z tego satysfakcji, że bezkarnie szerzę nienawiść. Nie jest to nienawiść do ludzi ale nienawiść do prymitywnych, zwierzęcych wartości homo sapiens, na których zbudowany jest współczesny kapitalizm.

-------------------------------
A tera z innej beczki, ktoś mi powie jak się mają wolnorynkowe wyceny wynagrodzeń banksterów do:
- ustalanych przez RPP stóp procentowych
- środków pomocowych przekazanym bankom z podatków - w tym głównie z podatku VAT i akcyzy zebranego od biedaków podczas sprzedaży taniego wina, w którym biedak spróbuje utopić wszystkie swoje frustracje i smutki?

To nie ja powinienem iść do lekarza, choć może przydałby mi się jakieś lekarstwo na złagodzenie zniszczeń skóry na dłoniach od prawdziwie niewolniczej ale ten świat powinien. Ten świat jest chory.

To wszystko co tu się dzieje nie jest już nawet niesprawiedliwe - to wszystko jest po prostu złe.


Socjalizm vs. liberalizm - Nonkonformista - 12.09.2014

Ateizm? napisał(a):A czy ktoś tutaj potrafi podać racjonalny argument? Czy tylko wysyłać się do lekarza i wyzywać od lewaków i prawaków(własny neologizm)? Czy ktokolwiek potrafi podać cyferki, udowodnić coś?
Nudziarz nie potrafi. Za to świetnie wkleja koty. Uczulam. Szczęśliwy


Socjalizm vs. liberalizm - Socjopapa - 12.09.2014

Ateizm? napisał(a):A czy ktoś tutaj potrafi podać racjonalny argument? Czy tylko wysyłać się do lekarza i wyzywać od lewaków i prawaków(własny neologizm)? Czy ktokolwiek potrafi podać cyferki, udowodnić coś?

Cyferki na jaką okoliczność? Cyferki na okoliczność, że rozbój i masowe morderstwa są etycznie naganne i niepożądane? :roll:


Socjalizm vs. liberalizm - 666gonzo666 - 12.09.2014

krystkon napisał(a):Właśnie wracam z ciężkiej fizycznej pracy, którą rozpocząłem wczoraj o 8.00. Tak wygląda niemiecki, dziki kapitalizm. Do utraty przytomności.
Zmień pracę.


Socjalizm vs. liberalizm - krystkon - 12.09.2014

666gonzo666 napisał(a):Zmień pracę.

Próbuję.
Ale to co stalo sie juz sie nie odstanie.
Nabralemm swiadomosci niewoli i osamotnienia zwyklego czlowieka i moge to zaakceptowac dopiero po moim trupie.


Socjalizm vs. liberalizm - Socjopapa - 12.09.2014

666gonzo666 napisał(a):Zmień pracę.

Przede wszystkim niech zmieni terapeutę - jak komuś się wydaje, że kapitalizm może utracić przytomność, to jest już poważna sprawa.

krystkon napisał(a):moge to zaakceptowac dopiero po moim trupie.

Nie krępuj się. Obecnie nie jest to karalne - jak będzie jak PiS przejmie rządy to nie wiadomo.


Socjalizm vs. liberalizm - krystkon - 12.09.2014

Socjopapa napisał(a):Przede wszystkim niech zmieni terapeutę - jak komuś się wydaje, że kapitalizm może utracić przytomność, to jest już poważna sprawa.

Nie krępuj się. Obecnie nie jest to karalne - jak będzie jak PiS przejmie rządy to nie wiadomo.

Nieprawdopodobne, ze taka wlasnie arogancja wspolczesnie zwycięża.
Mam nadzieję jednak, ze kapitalizm oparty na anonimowym kapitale, tajemnicach handlowych, podatkach posrednich, nieopodatkowanej wlasnosci, specjalnych przywilejach dla koncernow jak specjalne strefy ekonomiczne, doplaty, czy ograniczona odpowiedzialnosc padnie jednak na ryj pod naporem frustracji wykluczanych spolecznie ludzi gorszego sortu - drugiej lub trzeciej klasy.


Socjalizm vs. liberalizm - Socjopapa - 12.09.2014

Ludzie gorszego sortu z definicji zawsze będą na dnie, chyba że zapanuje nam znowu jakiś zbrodniczy system typu komunizm, który będzie mordował ludzi lepszego sortu, żeby ci gorszego sortu nie czuli, że są na dnie - wyżej dupy nie skoczysz.


Socjalizm vs. liberalizm - Nonkonformista - 12.09.2014

Socjopapa napisał(a):Ludzie gorszego sortu z definicji zawsze będą na dnie, chyba że zapanuje nam znowu jakiś zbrodniczy system typu komunizm, który będzie mordował ludzi lepszego sortu, żeby ci gorszego sortu nie czuli, że są na dnie - wyżej dupy nie skoczysz.
Demokracja umożliwia tym ludziom awans społeczny dzięki edukacji. Dziś nie jest tak jak dawniej, że syn chłopa był chłopem i był niepiśmienny. Od nich samych zależy, czy awansują społecznie czy też nie.


Socjalizm vs. liberalizm - Nudziarz - 12.09.2014

Jeśli są w stanie. Czyli jeśli się łapią pod kategorię Socjopapy.


Socjalizm vs. liberalizm - krystkon - 12.09.2014

Socjopapa napisał(a):Ludzie gorszego sortu z definicji zawsze będą na dnie, chyba że zapanuje nam znowu jakiś zbrodniczy system typu komunizm, który będzie mordował ludzi lepszego sortu, żeby ci gorszego sortu nie czuli, że są na dnie - wyżej dupy nie skoczysz.

To jest wlasnie rozumowanie cwaniaka, ktory z jednej strony bedzie manipulowal podporzadkowanymi biedakiami wmawiajac im, ze państwowa ochrona nieopodatkowanej wlasnosci, czy panstwowy przymus egzekucyjny sa im do zycia koniecznie potrzebne a z drugiej strony kiedy wykluczony spolecznie biedak bedzie przeszukiwal jego smietnik w poszukiwaniu resztek jedzenia, gardzac biedakiem doszczętnie ogrodzi swoj smietnik, zeby biedak nie mogl do niego dostac sie.

I dlatego jesli jakims cudem znajda sie na tym swiecie ludzie podobni do mnie to razem z nimi nie znajdziemy w sobie litosci dla cwaniakow.

Ogromnie żałuję, ze komunisci okazali się tak malo kreatywni i pozwolili pokonac sie bezwzglednym cwaniakom. Ale nic nie trwa wiecznie a ten swiat nie moze byc w nieskonczonosc az tak zly. Zreszta radykalizujaca sie mlodziez wyraznie pokazuje iz gardzi bezwartowciowym światem swoich rodzicow, w ktorym liczy sie tylko prymitywne zaspokojenie się po trupach innych ludzi.


Socjalizm vs. liberalizm - Socjopapa - 12.09.2014

Nie widzę co ma moje cwaniactwo do rzeczy, skoro jak sam powiedziałeś, jesteś człowiekiem gorszego sortu - to już Twój problem. Ja tylko opisałem rzeczywistość.


Socjalizm vs. liberalizm - krystkon - 12.09.2014

Socjopapa napisał(a):Nie widzę co ma moje cwaniactwo do rzeczy, skoro jak sam powiedziałeś, jesteś człowiekiem gorszego sortu - to już Twój problem. Ja tylko opisałem rzeczywistość.

Cale moje zycie jest moja sprawa, nie problemem i najwyrazniej nie twoja.
Niemniej zyjemy obok siebie i jest mozliwe ze wejdziemy sobie w droge.
Wowczas moga zaznaczyc sie nasze wartosci.

Obawiam sie, ze dla twojego glebokiego przekonania o swietosci twojej nieopodatkowanej wlasnosci zrozumienia w sobie nie znajdę a wtedy moje sprawy moga stac sie twoim problemem.

Wyroznie to co w mojej wypowiedzi jest od początku najwazniejsze. Nie ma na tym swiecie miejsca dla ekonomicznego niewolnictwa i nie ma na tym swiecie miejsca dla spolecznych wykluczen. Niestety wspolczesny dziki kapitalizm czyni dla nich miejsce. Mozna rzecz bardzo duzo miejsca.


Socjalizm vs. liberalizm - Kontestator - 14.09.2014

Lewica wygrywa w Szwecji!
Socjaldemokraci wrócili do rządzenia w Szwecji. Szwedzka Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza zdobyła 44,9 proc. głosów.

A wszystko to po kampanii licytowania się o to kto bardziej zwiększy podatki.

Szwecja ma jedne z najwyższych podatków na świecie, a mimo to wyborcy oczekiwali jeszcze ich zwiększenia. Dlatego startujące w wyborach partie licytowały się, która z nich zaproponuje większą podwyżkę.

http://natemat.pl/116885,lewica-wygrywa-wybory-w-szwecji-po-kampanii-w-ktorej-licytowano-sie-kto-bardziej-podniesie-podatki

Widocznie Szwedzi nie docenili obniżki podatków przeprowadzonych przez prawicę (obniżka, która i tak nie zmieniła faktu, że podatki w Szwecji były najwyższe na świecie). No ale teraz to Szwecja już na pewno upadnie Uśmiech


Socjalizm vs. liberalizm - cobras - 14.09.2014

Zaraz przyjdzie pilaster ze swoim wskaźnikiem, i ci powie, że tam panuje wolny rynek i to dzięki niemu mają taki dobrobyt :roll:


Socjalizm vs. liberalizm - krystkon - 14.09.2014

Wysokie podatki blokuja koncentrację kapitalu i rozmywaja roznice spoleczne. Nie ma PANÓW i niewolnikow, kazdy ma kawalek swiata dla siebie i wszyscy sa zadowoleni.

W prymitywnym, zwierzecym, dzikim kapitalizmie Zachodu, kapitalisci buduja wysokie mury wokół wlasnych, strzeżonych osiedli, zeby glodni nedzarze zdychajacy na ulicach z powodu wykluczenia spolecznego nie wdarli sie do ich śmietnikow.

I dlatego proponuje kapitalistom zniesienie podatków dla koncernow i przejscie na kryptowaluty, zeby zaden urzedas nie dal rady dobrac sie przemocą do waszego kapitalu. Bedziecie jeszcze szybciej bogacic sie a reszta jeszcze szybciej biedniec. Koniec koncow szybciej zostaniecie wymordowani przez nedzarzy. Zyjmy ta nadzieja.

Od chciwych kapitalistow gorsi sa juz tylko propagatorzy podatkow posrednich i przymusu egzekucyjnego.


Socjalizm vs. liberalizm - DziadBorowy - 14.09.2014

Oczywiście, że Szwecja jest bardziej wolnorynkowa niż Polska. Szwedzki przedsiębiorca np. po prostu płaci podatki a potem zajmuje się pracą, polski poświęca energię i pieniądze na analizy czy jego decyzje nie spowodują problemów z naszym uznaniowym fiskusem bo czort wie jak urzędnicy zinterpretują dany przepis. Ot ciekawostka - w 2012 roku przeciętny przedsiębiorca polski musiał dokonać 29 płatności do fiskusa w ciągu roku. Szwedzki natomiast tylko 4. Polski przedsiębiorca poświęca 286 godzin w ciągu roku na rozliczanie z fiskusem, Szwedzki 122 godziny.
Formalności związane z zakładaniem firmy trwają u nas 30 dni w Szwecji tylko 16. Pozwolenie na budowę wymaga u nas wykonania 18 procedur, w Szwecji tylko 7. I można by tak jeszcze długo wymieniać.


Socjalizm vs. liberalizm - Żarłak - 15.09.2014

(żart) Już nie długo ten wolny rynek będzie w Szwecji. (żart) Mówią, że wczoraj zwyciężyli więksi socjaliści, niż obecnie ustępujący. ; ) a g.wyborcze znowu zaczęło lamentować, że prawicowi naziści (sic!) dostali się do parlamentu z dwucyfrowym wynikiem. Larum niesłychane, aż dziwi, że nazywają ich prawicowymi, skoro chcą pomagać niedoszłym immigrantom w ich rodzimych krajach żeby do Szwecji nei przyjeżdżali. Tacy naziści! Jak to tak można?! : D