Forum Ateista.pl
Jacek Dukaj - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Jacek Dukaj (/showthread.php?tid=3870)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Jacek Dukaj - pilaster - 20.04.2008

FlauFly napisał(a):Albo ta cała czarna fizyka. O co w ogóle mogło chodzić?

O fizykę z "odwrotną" entropią. to akurat jest dosyc rzeczywiste. W czarnej fizyce, entropia zamiast rosnąc, zwykle maleje Uśmiech Stąd te dziwaczne zachowania zimnaza, czy tungetytu. jest to z resztą dośc łopatologicznie wyłożone w rozdziale "o krwi lutych"


Jacek Dukaj - FlauFly - 20.04.2008

No ja wiem, ale chodziło mi bardziej "skąd to wszystko?". No bo uderzenie było i tak się zaczęło :p.


Jacek Dukaj - pilaster - 21.04.2008

No właśnie. wszystko się sprowadza do tungetytu. Co do za dziwaczna substancja?


Jacek Dukaj - FlauFly - 21.04.2008

Osławiona czarna materia. Nawet pasowałoby do "czarnej fizyki". No, ale tak na poważnie to nie wiem.


Jacek Dukaj - Maoi - 03.06.2008

Z jego twórczości najbardziej spodobała mi się Katedra, zresztą na jej podstawie powstał również równie dobry film krótkometrażowy Bagińskiego. Chociaż wg mnie muzyka zlipczona w tej animacji, a szkoda...


Jacek Dukaj - FlauFly - 03.06.2008

Katedra to już klasyk Oczko. A z czym się z jego twórczości już zapoznałeś?


Jacek Dukaj - Maoi - 03.06.2008

Niestety jedynie z Katedrą, ale to się zmieni kiedy kupię sobie, ew. wypożyczę zbiór opowiadań, bo na pewno tych ogromnych ksiąg nie będę czytał, to dla mnie piekło, lecz opowiadania mogę poczytać. Katedrę się bardzo dobrze czytało, myślę, że inne tak samo. Który zbiór opowiadań J. Dukaja polecacie?


Jacek Dukaj - FlauFly - 03.06.2008

W kraju niewiernych. Wszystkie opowiadania doskonałe. W gruncie rzeczy tylko "Muchobójca" wypada na tle całego zbioru trochę słabiej, ale ogólnie jest dobry.


Jacek Dukaj - Maoi - 03.06.2008

Dzięki. Jutro będę na mieście to przy okazji sobie wstąpie do księgarni albo biblioteki.


Jacek Dukaj - Fry - 02.10.2008

Ten, chyba tu nie pisałem. Jakiś czas temu przeczytałem Lód, moja pierwsza Dukajowa książka. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, nie wiedziałem czego się spodziewać, czy pilipiuka jakiegoś czy co innego, no i w końcu dostałem ciekawą książkę opartą na oryginalnych pomysłach, a nie: ciekawą książkę opartą na tym, żeby była ciekawa. Z moich takich osobistych wrażeń to mam tylko zastrzeżenie, że spotkanie z ojcem mrozem jakby nie zaspokoiło napięcia, które było przez całą książkę budowane. tyle mniej+


Jacek Dukaj - FlauFly - 02.10.2008

Przeczytaj inne, zwłaszcza koniecznie Inne Pieśni. Ogólnie fani generalnie są podzieleni na 3 fronty: tych od Lodu, tych od Innych Pieśni, i tych co za bardzo nie chcą się wypowiadać.


Jacek Dukaj - Fry - 02.10.2008

łokej, a Ty, jak zgaduję, zaliczasz się do tych co nie chcą się wypowiadać? xp


Jacek Dukaj - FlauFly - 03.10.2008

Jakbyś zgadł :].


Jacek Dukaj - Fry - 25.11.2008

FlauFly napisał(a):Przeczytaj inne, zwłaszcza koniecznie Inne Pieśni.
Oj, odwaliłem. Byłem w empiku i mi się wkręciło, że pisałeś o Perfekcyjnej Niedoskonałości i tą też wziąłem. Ale generalnie i tu i tu jest Dukaj, więc chyba też może być, co? ;p


Jacek Dukaj - FlauFly - 25.11.2008

Jasne, właśnie dziwna synchroniczność, bo przed chwilą wziąłem z półki "Perfekcyjną niedoskonałość" i powtarzałem sobie co smaczniejsze kawałki.


Jacek Dukaj - Fry - 25.11.2008

Dziwna synchroniczność, albo jakaś specyficzna zależność. Pewnie coś co ma związek z telepatią i niewykorzystanym potencjałem mózgu, tak obstawiam xP


Jacek Dukaj - FlauFly - 25.11.2008

Tylko, że ja akurat przeglądałem "Perfekcyjną niedoskonałość" w celu przyjrzeniu się gramatyce dotyczącej phoebe'u, ponieważ zainteresowałem się tematyką hermafrodytyzmu i płci jako takiej.


Jacek Dukaj - Fry - 26.12.2008

Zacząłem czytać tą PN wczoraj, z parę stron dopiero i tak sobie myślę, że książki Dukaja to są dwa razy grubsze niż w rzeczywistości. Bo trzeba będzie to raz przeczytać, żeby języka coś załapać w ogóle i dopiero potem jeszcze raz już normalnie xd ale dobrze dobrze, innowacje i pomysłowość się chwali generalnie ;]


Jacek Dukaj - FlauFly - 26.12.2008

A właśnie, już gdzieś się chwaliłem, ale...
Mam już całą kolekcję Dukaja :p.


Jacek Dukaj - FlauFly - 26.12.2008

Powstał ponadgodzinny film inspirowany pojedynczym (drugoplanowym) motywem z powieści "Czarne Oceany" Dukaja. Nie ma tu jednak świata przyszłości, motyw został wyrwany z kontekstu świata powieściowego i wrzucony do świata współczesnego.
Psychologiczny - nie ma w tym niczego typowo dukajowego, fabuła skupia się na telefonicznej relacji dwóch bohaterów, można obejrzeć.
http://wotan.vel.pl/secrets/