Forum Ateista.pl
Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Religie, kościoły i związki wyznaniowe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Co zrobił złego Karol Wojtyła. (/showthread.php?tid=409)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - OneManRevolution - 18.06.2008

Wojtyła nie zrobił nic dobrego, za to czynił dużo złego.
Nie wiem na czym niby ta jego wydumana wielkość miałaby polegać. Gadał banały (i to zazwyczaj nieszczególnie ciekawe i mądre), brał dzieci na ręce i żarł kremówki. No po prostu wódz narodu.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Elfka - 18.06.2008

Gdyby nie Karol Wojtyła wciąż mialibyśmy w Polsce komunizm ! Nie twierdzę, że był święty, ale to jednak nasz rodak znany poniekąd na całym świecie i należy mu się trochę szacunku.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Kilgore Trout - 18.06.2008

Cytat:Gdyby nie Karol Wojtyła wciąż mialibyśmy w Polsce komunizm !

oraz plage nietoperzy-zabojcow.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - OneManRevolution - 18.06.2008

Cytat:Gdyby nie Karol Wojtyła wciąż mialibyśmy w Polsce komunizm !
I świeckie państwo. W ogóle to jest prześmieszna teoria z Wojtyłą obalającym komunizm. Może jeszcze Wałęsa w pojedynkę komunę rozwalił?


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - pilaster - 18.06.2008

OneManRevolution napisał(a):I świeckie państwo.

Zawsze podejrzewałem, że piewcom "świeckiego państwa" chodzi o to, żeby znowu jak w PRLu na mieszkanie czekać 25 lat, na telefon 15, i żeby w sklepach był tylko ocet na półkach Smutny

ALe za to było "świecko" i o to chodzi... Smutny


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - OneManRevolution - 19.06.2008

Nie chodziło o opiewanie PRL-u tylko pokazanie negatywnego wpływu uwielbienia dla Wojtyły w Polsce, przez które po transformacji krk zdobył dużą władzę w kraju.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - sychu - 19.06.2008

Elfka napisał(a):Gdyby nie Karol Wojtyła wciąż mialibyśmy w Polsce komunizm ! Nie twierdzę, że był święty, ale to jednak nasz rodak znany poniekąd na całym świecie i należy mu się trochę szacunku.
No tak Gorbaczow nie miał nic do powiedzenia...


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Brainless - 19.06.2008

Cytat:Gdyby nie Karol Wojtyła wciąż mialibyśmy w Polsce komunizm !

Prosiłbym o powstrzymanie się od tego typu nieweryfikowalnych stwierdzeń.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - OneManRevolution - 19.06.2008

To właśnie jeden z fundamentów wojtylizmu - Wojtyła obalił komunizm. Żal.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - sychu - 19.06.2008

OneManRevolution napisał(a):To właśnie jeden z fundamentów wojtylizmu - Wojtyła obalił komunizm. Żal.
Obalić to on mógł sobie flaszkę z Głódziem. Na upadek komunizmu nałożyło się wiele czynników, Wojtyła oczywiście podobnie jak Kościół miał w tym swoje zasługi (i niezły interes) ale sam to sobie mógł pomarzyć.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Scully - 19.06.2008

pilaster napisał(a):Zawsze podejrzewałem, że piewcom "świeckiego państwa" chodzi o to, żeby znowu jak w PRLu na mieszkanie czekać 25 lat, na telefon 15, i żeby w sklepach był tylko ocet na półkach Smutny

ALe za to było "świecko" i o to chodzi... Smutny
a moja mama mówi, że fajnie było, bo nie dość, że ludzie szanowali to co mają to jeszcze było się przeciw czemu buntować... a teraz... Wojtyła wszystko zepsuł!


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Kilgore Trout - 19.06.2008

a teraz nie ma sie przeciwko czemu buntowac?


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Scully - 19.06.2008

chyba powinnam jednak ironię zaznaczać Oczko


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Kilgore Trout - 19.06.2008

łah, drugi raz w przeciagu kilki dni zjebalem z wyczuciem ironii Oczko

ale swoja droga buntowanie sie faktycznie trudniejsze jakby teraz. nie ma jasno okreslonych wrogow, relatywizm pelen, ciezko jakos.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - OneManRevolution - 19.06.2008

Cytat:a moja mama mówi, że fajnie było,
Bo nie było źle, chyba, że ktoś miał na pieńku z władzą. A braki w sklepach ludziom nie przeszkadzały tak bardzo, bo i tak nigdy zbyt dużo nie mieli. Co nie znaczy żebym chciał powrotu PRL.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Bloo - 19.06.2008

pilaster napisał(a):Zawsze podejrzewałem, że piewcom "świeckiego państwa" chodzi o to, żeby znowu jak w PRLu na mieszkanie czekać 25 lat, na telefon 15, i żeby w sklepach był tylko ocet na półkach Smutny

No pewnie! Przecież dzisiejszą odmienność od stanu przez Ciebie przedstawionego zapewnił nam Kościół!

Durne gadanie.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - pilaster - 19.06.2008

barosz napisał(a):No pewnie! Przecież dzisiejszą odmienność od stanu przez Ciebie przedstawionego zapewnił nam Kościół.

To raczej Bóg, jako twórca praw natury, w tym ekonomicznych Uśmiech


a chodziło mi raczej o zachwyty nad PRLem, jako utraconym "świeckim" rajem...


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - Bloo - 19.06.2008

pilaster napisał(a):To raczej Bóg, jako twórca praw natury, w tym ekonomicznych Uśmiech

Ciekawe czemu aż tak dobrze powodzi się państwom w większości ateistycznym, np. Szwecji. A zresztą po co ja to mówię. Po co mierzyć się z Takimi argumentami. Na pierdoły się nie odpowiada...


Co do PRL-u - nie generalizuj.


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - pilaster - 19.06.2008

barosz napisał(a):Ciekawe czemu aż tak dobrze powodzi się państwom w większości ateistycznym, np. Szwecji.

Albo Korei płn, albo Rosji...

A czemu tak dobrze powodzi się państwom w większości religijnym, np USA?

Między poziomem zamożności, a poziomem skekularyzacji nie ma żadnej korelacji

A btw ten szwedzki ateizm jest bardzo ciekawy, skoro w samym Sztokholmie pracuje 2 000 wróżek, astrologów i innych fengszujów. I jakoś z głodu nie umierają. :mrgreen:


Co zrobił złego Karol Wojtyła. - OneManRevolution - 19.06.2008

Cytat:Rosji
Władze Rosji (tj. Putin) faworyzują prawosławie, a ludność podobno ostatnio sobie neopogaństwo upodobała. Poza tym coś nie pasuje mi to zestawienie z KRL-D, bo Rosja sobie radzi bardzo dobrze.
Cytat:A czemu tak dobrze powodzi się państwom w większości religijnym, np USA?
Albo Watykanowi, czy Iranowi Duży uśmiech Z resztą USA ostatnio za bardzo się nie powodzi.