Forum Ateista.pl
Co obecnie czytacie? - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Co obecnie czytacie? (/showthread.php?tid=4238)



Co obecnie czytacie? - marcinp - 26.11.2009

Avx napisał(a):Bzdura, Atlas to najlepsza książka, jaką czytałem w życiu (choć jeszcze naturalnie daleko mi do skończenia)...

Lektura obowiązkowa...
Źródło wypożyczyłem "nieideologicznie" Oczko, gdyż poleciła mi je Biblionetka, czytało się to nawet nieźle, ale co do wartości książki to zgodzę się z lumberjackiem. Atlas rzuciłem po jakichś 100 stronach, postacie były tak źle skonstruowane, że dostawałem spazmów podczas czytania Oczko.

edit: a pomyłka chodziło mi o lumberjacka, a nie o forga

Co do tematu to właśnie skończyłem czytać wspomniany parę postów wcześniej "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz", Książka ciekawie przedstawia chińską kulturę, z punktu widzenia żyjącej w XIXw mieszkanki tamtejszej wsi, z czym się wcześniej raczej nie zetknąłem. Czytało się fajnie.

Dziś zacząłem "Dom Augusty" Majgul Axelsson..


Co obecnie czytacie? - Avx - 26.11.2009

Widać, żeś skażony przez socjalizm :>

Wg. mnie lepsze było tylko opowiadanie "Hymn" (łatwo można znaleźć w sieci), tej samej autorki.

"Atlas Zbuntowany" zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o prawdziwe książki... Z każdą stroną lepiej ukazuje geniusz Ayn Rand... Wielka kobieta.

Toż to prawie jak Biblia dla Chrześcijan... Niektóre dialogi to mógłbym sam wypowiedzieć... Książki wylądują na honorowych miejscach. Uśmiech

----
Oczywiście Ayn nie była ideologicznie aż tak genialna jak ja jestem Język Miała kilka poważnych minusów Uśmiech Chociażby świra na punkcie praw autorskich Uśmiech Ale i tak jedna z największych pisarek ludzkości, bez wątpienia.


Co obecnie czytacie? - marcinp - 26.11.2009

Avx napisał(a):Widać, żeś skażony przez socjalizm :>
gdzie to niby widać?


Co obecnie czytacie? - Avx - 26.11.2009

Ojej, to było żartobliwie powiedziane xD

Niemniej dziwię się niesamowicie liberałom/libertarianom nie gustującym w dziełkach Rand Język Niechęć socjalistów jest dla mnie bardziej zrozumiała Język


Co obecnie czytacie? - FlauFly - 26.11.2009

Afałka, daj spokój, życie nie sprowadza się do libertarianizmu...
Wartość literacką propagandowych dzieł można odczytywać z tego powodu w różny sposób.

Żeby było w temacie, czytam:
"Przegląd algebry współczesnej" Birkhoffe'a i McLane'a.


Co obecnie czytacie? - Dreilinden - 27.11.2009

Forge, czytałem gdzieś, że w Niemczech jest już oficjalny wyrok w tej sprawie. Uśmiech

Czytam Wielki Marsz.


Co obecnie czytacie? - Own3d - 27.11.2009

Allan i Barbara Pease:
• Dlaczego mężczyźni kłamią a kobiety płaczą
• Dlaczego mężczyźni nie słuchają a kobiety nie umieją czytać mapy


Co obecnie czytacie? - Kilgore Trout - 27.11.2009

mam nowego ulubionego pisarza. nazywa sie Emil Cioran i jak juz przeczytam wszystko co wyszlo w polsce (a sporo wyszlo na szczescie) to nie bede juz chyba czytal nic w ogole z wlasnej woli.

tak samo chyba obejrze wreszcie wszystko Tarkowskiego i przestane ogladac filmy.

potem jeszcze powinienem posluchac jakiejs muzyki tak by nie musiec juz sluchac nic wiecej...

Cytat:a kobiety nie umieją czytać mapy

ja nie umiem czytac mapy :| znaczy umiem ale tylko takie najprostsze no i jak mi google trase wykresli...


Co obecnie czytacie? - Dreilinden - 27.11.2009

Zaintrygował mnie ten Cioran. Ściągam właśnie jego książkę, "Święci i łzy".


Co obecnie czytacie? - nex - 27.11.2009

Kilgore Trout napisał(a):mam nowego ulubionego pisarza. nazywa sie Emil Cioran i jak juz przeczytam wszystko co wyszlo w polsce (a sporo wyszlo na szczescie) to nie bede juz chyba czytal nic w ogole z wlasnej woli.

Cioran przemistrz.
początek "Na szczytach rozpaczy" to jeden z najmocniejszych fragmentów literatury jaką miałem okazję czytać.

btw czytałeś "Podróż do kresu nocy"?


Co obecnie czytacie? - Kilgore Trout - 27.11.2009

Cytat:Zaintrygował mnie ten Cioran. Ściągam właśnie jego książkę, "Święci i łzy".
Ja na uczelni znalazlem "Cwiartowanie" i "O niedogodności narodzin" przy czym ta druga to w sumie zbior aforyzmow z ktorych polowa balansuje imho na granicy genialnosci i moglbym ja w ulubionych cytatach i myslach przytaczac jak leci.

teraz naprawde nie wiem na co mam czytac wielka ksiazke jak moge przeczytac jedna linijke Ciorana i łoszfak uderza mnie fala zachwytu, przygnebienia i radosci ze ktos pisze cos co do mnie trafia.

I pomyslec ze dzisiaj rano jeszcze nie wiedzialem ze taki ktos istnial i normalnie jeden cytat przewazyl, no kumaj jak to w ogole mozliwe ze sie zatrzymalem nad jakims cytatem czytajac zupelnie inny tekst o zupelnie czym innym i to w pospiechu, ha

Cytat:początek "Na szczytach rozpaczy" to jeden z najmocniejszych fragmentów literatury jaką miałem okazję czytać.

glupie UG ma tylko jeden egzemplarz tego i nie wypozycza. ale i tak sie dochrapie.

Cytat:btw czytałeś "Podróż do kresu nocy"?

nie, w sumie dobrze ze mi przypomniales, przeczytam zanim skoncze Ciorana i zamkne na zawsze ten rozdzial mojego zycia (czytanie ksiazek) Uśmiech


Co obecnie czytacie? - nex - 27.11.2009

Kilgore Trout napisał(a):glupie UG ma tylko jeden egzemplarz tego i nie wypozycza. ale i tak sie dochrapie.

znam ten ból. od 3 lat czekam na Pieśni Maldorora (niby mam ksero angielskiej edycji, ale za słabo znam englisz by się rozkoszować lekturą)...


Co obecnie czytacie? - Kilgore Trout - 27.11.2009

Maaaalaaaaroooooor is deeeeaaaaaad

ja prawde mowiac nawet nie wiedzialem ze jest polski przeklad. czeka, sprawdze u nas... <sprawdza> hm mamy dwa egzemplarze w czytelni (nie do wypozyczenia), moglbym ci skserowac jak chcesz :]

Lautréamont, comte de (1846-1870).

Tytuł: Pieśni Maldorora i Poezje / Lautréamont ; przekł., wstęp i przypisy Macieja Żurowskiego.


Co obecnie czytacie? - nex - 27.11.2009

byłoby super.
w zamian mogę skserować/pożyczyć "Upadek w czas" Ciorana


Co obecnie czytacie? - Avx - 28.11.2009

forge napisał(a):Jak przeczytasz, to powiedz. Bo Źródło ponoć ekstra, ale Atlas przereklamowany.

Dokładnie odwrotne mam spostrzeżenie.

Atlas był genialny, genialny, genialny i powinno się Rand za niego pomniki stawiać.

Źródło mnie nieco nudzi Język W dodatku, ekhm, nie lubię modernizmu w architekturze; przekonany jestem, że dyskusję na ten temat z Roakiem (czyli Rand właściwie) bym wygrał Oczko


Co obecnie czytacie? - FlauFly - 28.11.2009

Dopadłem popularnonaukową książkę "Kosmologia kwantowa" Michała Hellera.
Dużo słyszałem o Hellerze, jestem ciekaw więc co interesującego ma do przekazania.


Co obecnie czytacie? - lumberjack - 29.11.2009

Kilgore Trout napisał(a):mam nowego ulubionego pisarza. nazywa sie Emil Cioran i jak juz przeczytam wszystko co wyszlo w polsce (a sporo wyszlo na szczescie) to nie bede juz chyba czytal nic w ogole z wlasnej woli.

http://www.forum.ateista.pl/showpost.php?p=204605&postcount=68

Tu jest, moim zdaniem, jedna z najciekawszych jego wypowiedzi. Język


Co obecnie czytacie? - MightyYu - 29.11.2009

Nie znam człowieka, ale w pełni zgodzę się z cytatem o samobójstwie :]


Co obecnie czytacie? - lumberjack - 29.11.2009

Łuuuuu... nie znasz Ciorana? Chyba trzeba ci minusa sieknąć. Język


Co obecnie czytacie? - Dreilinden - 30.11.2009

Skoro mówicie, że Cioran jest tak fajny, to postanowiłem sięgnąć po "Święci i łzy".

Oczywiście, znalazłem jakąś z dupy wziętą wersję w PDFie, przesuniętą o 90 stopni CW, ale mam dobry program do OCRowania, więc na chomika wrzucę już ładnie wyedytowaną wersję w .docx i .pdf.