Forum Ateista.pl
Co obecnie czytacie? - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Co obecnie czytacie? (/showthread.php?tid=4238)



Co obecnie czytacie? - Forge - 05.01.2010

Nie wiem sam osobiście znam dwójkę, do tego na forum jest ich sporo: Roth, Lumber, AdVice, teraz krzysiek, na pewno jeszcze jacyś (Tunga, Ty Kilgore też może?). No więc dla mnie sporo. Najpopularniejszy filozof.


Co obecnie czytacie? - Palmer - 05.01.2010

Nie wiedziałem, że Ph.K.Dick pisał "niefantastykę".
Właśnie kończę "Głosy z ulicy" - powieść, można powiedzieć, obyczajową. Lata '50 w USA.
Jest wspaniała w swym depresyjnym szaleństwie.
Polecam!


Co obecnie czytacie? - adi. - 05.01.2010

forge napisał(a):Nie wiem sam osobiście znam dwójkę, do tego na forum jest ich sporo: Roth, Lumber, AdVice, teraz krzysiek, na pewno jeszcze jacyś (Tunga, Ty Kilgore też może?). No więc dla mnie sporo. Najpopularniejszy filozof.

jestesmy na ateistycznym forum, nie wiem skad twoje zdziwienie Uśmiech sam probowalem kiedys przebrnac przez jego zaratustre, ale po ok. 70 stronach uznalem ze nie mam sily i odlozylem lekture na jakis czas, ciezki jest w odbiorze (a przynajmniej 'tako rzecze.."), symbol na symbolu, metafora na metaforze. ale i tak to jedna z moich ulubionych skarbnic cytatow Uśmiech


Co obecnie czytacie? - lumberjack - 06.01.2010

Cytat:sam probowalem kiedys przebrnac przez jego zaratustre, ale po ok. 70 stronach uznalem ze nie mam sily i odlozylem lekture na jakis czas, ciezki jest w odbiorze (a przynajmniej 'tako rzecze.."), symbol na symbolu, metafora na metaforze. ale i tak to jedna z moich ulubionych skarbnic cytatow Zdezorientowanymile:
Łohoho, od razu za Zaratustrę się wziąłeś? Duży uśmiech Najpierw trzeba przeczytać wcześniejsze książki Frycka, inaczej nie zrozumiesz większości tekstu.

Wildhoney, a czy przed przeczytaniem Antychrześcijanina przeczytałaś Idiotę Dostojewskiego? Bez tego można źle zrozumieć przesłanie niektórych fragmentów, np. tych, w których Nietzsche pisze, że Jezus to idiota.

Cytat:Nie wiem sam osobiście znam dwójkę, do tego na forum jest ich sporo: Roth, Lumber, AdVice, teraz krzysiek, na pewno jeszcze jacyś (Tunga, Ty Kilgore też może?). No więc dla mnie sporo. Najpopularniejszy filozof.
Pośród marginesu społecznego jaki stanowią ludzie interesujący się filozofią.

A tera se czytam:

Lem - Maska
Prus - Faraon


Co obecnie czytacie? - lumberjack - 07.01.2010

http://www.oup.com/us/catalog/general/subject/Philosophy/History/Ancient/?view=usa&ci=9780195315912

http://www.whitebandaction.org/en/readings/conflict-and-security/09-10-19/pentagon%E2%80%99s-new-spiritual-fitness-programme

http://www.britannica.com/bps/additionalcontent/18/35600236/Warrior-Resilience-Training-in-Operation-Iraqi-Freedom-Combining-Rational-Emotive-Behavior-Therapy-Resiliency-and-Positive-Psychology

Armia USA stara się wpoić swoim żołnierzom filozofię stoicyzmu. Właśnie szukam książki Stoic warriors - jakby kto miał linka do e-booka, byłbym z góry wdzięczny. Język


Co obecnie czytacie? - El Commediante - 07.01.2010

"Dlaczego piloci kamikaze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic." Robert H. Frank

Książka, która odpowiada na kilka ciekawych pytań. Na przykład: Dlaczego książki o przygodach Harryego Pottera są stosunkowo tanie (30PLN-60PLN), mimo ogromnego nań popytu, a podręczniki akademickie, np. "Podstawy Biologii Komórki" Albertsa kosztują 89,90PLN? Czyżby pogwałcone zostało najświętsze Pierwsze Prawo Pilastra (PPP) ekonomii dotyczące równowagi popytu i podaży? Ależ skąd. Harry Potter sprzedaje się jak świeże bułeczki, a to oznacza, że nie będzie grzał półeczki. Sprzedawca może więc rozłożyć koszty składowania towaru na większej liczbie sprzedanych książek i sprzedać je taniej. Jak widać większy popyt nie zawsze oznacza wyższą cenę.

Albo: kto wiedział, że licencja na taksówkę w NY kosztuje 300000$?

Albo: Kto wiedział, że wypożyczalnie samochodów zwracają klientom pieniądze jeśli Ci w ostatniej chwili zerwą umowę wynajmu, korzystając z faktu, że klienci jeżdżą zwykle ich samochodami między lotniskiem, a hotelem?


Co obecnie czytacie? - Irse - 07.01.2010

Wywieranie wpływu na ludzi Caldiniego.


Co obecnie czytacie? - MightyYu - 08.01.2010

"Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" - O. Sacks
Bardzo ciekawe opisy przypadków różnych uszkodzeń mózgu i wynikających z nich dziwacznych sensacji - przypadkach pamięci kilkusekundowej, braku obrazu własnego ciała czy na przykład kontrolowanego leczenia zespołu Turreta biorąc leki 5 dni w tygodniu, podczas weekendów napięcie i szaleńcze pomysły nieleczonego Turreta używane były przez pacjenta do odreagowywania 5 dni nudy na lekach i dawania koncertów gry na perkusji Oczko


Co obecnie czytacie? - Śliwa - 08.01.2010

Ja obecnie czytam star wars dziedzictwo mocy tom 1 + medycyna sądowa ( sposoby rozpoznawania jak kto zginął Uśmiech )


Co obecnie czytacie? - Irse - 08.01.2010

MightyYu napisał(a):"Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" - O. Sacks
Bardzo ciekawe opisy przypadków różnych uszkodzeń mózgu i wynikających z nich dziwacznych sensacji - przypadkach pamięci kilkusekundowej, braku obrazu własnego ciała czy na przykład kontrolowanego leczenia zespołu Turreta biorąc leki 5 dni w tygodniu, podczas weekendów napięcie i szaleńcze pomysły nieleczonego Turreta używane były przez pacjenta do odreagowywania 5 dni nudy na lekach i dawania koncertów gry na perkusji Oczko
O, to coś dla mnie. Czy dobrze pamiętam, że zespół Turreta objawia się, między innymi, mimowolnym bluzganiem?


Co obecnie czytacie? - lumberjack - 08.01.2010

Tak. Zespół Turreta, to chyba nasza narodowa przypadłość. Język


Co obecnie czytacie? - FlauFly - 08.01.2010

Macie chyba na myśli zespół Tourette'a. Mimowolne bluzganie to tylko szczególny przypadek tego zespołu, generalnie charakteryzuje się licznymi tikami.


Co obecnie czytacie? - Rexerex - 08.01.2010

A ja przed chwilą wypożyczyłem Muzykofilię Uśmiech


Co obecnie czytacie? - The Phillrond - 08.01.2010

Kalevalę.

Ten epos jest genialny, nawet po mimo braku rymów.


Co obecnie czytacie? - Avx - 08.01.2010

El Commediante napisał(a):Jak widać większy popyt nie zawsze oznacza wyższą cenę.

Ponieważ liczy się stosunek popytu do podaży.


Co obecnie czytacie? - jesoo - 08.01.2010

był Upadek Camusa i Kuzynek.. Diderota
będzie Poza wolnościa i godnością Skinnera
i tego Sacksa tez sobie dopisuję do listy życzeń


Co obecnie czytacie? - Łoś - 09.01.2010

Stanisław Pużyński Depresje, Warszawa 1988.


Co obecnie czytacie? - The Phillrond - 09.01.2010

Irse napisał(a):Wywieranie wpływu na ludzi Caldiniego.

Smaczek, dobra książka Uśmiech
Uświadomienie sobie, jak wielką rolę odgrywa w życiu zasada konsekwencji, obraca świat pod nieco innym kątem, nie sądzisz? Uśmiech


Co obecnie czytacie? - As Sa'iqa - 09.01.2010

Robert Kiyosaki "Kwadrant przepływu pieniędzy", czyli druga z serii książka o tzw. inteligencji finansowej. Na początku cała seria moze się wydawać komercyjnym gniotem ale gdy pominie się marketingową otoczkę - są to wg. mnie bardzo fajne książki, zmieniające sposób myślenia o pieniądzach. Pozdro ; >


Co obecnie czytacie? - Wilk - 09.01.2010

wildhoney napisał(a):Marcus Aurelius - Meditations - jak na tak stary tekst, który w dodatku mam po ang. to naprawdę polecam, zwłaszcza zainteresowanym filozofią i historią Oczko

Marek Aureliusz Rozmyślania Uśmiech Czuję "sympatię" do tej książki (jeżeli można się tak wyrazić). Kiedyś skopiowałem ja...odręcznie (znaczy przepisalem).

FlauFly napisał(a):Macie chyba na myśli zespół Tourette'a.

A co oni grają?


:p