Forum Ateista.pl
Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Religie, kościoły i związki wyznaniowe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa (/showthread.php?tid=4630)

Strony: 1 2 3 4 5 6

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - responso - 16.11.2009

Gdynia - poszukuję świadków i świadkować mogę ;P

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Thor - 30.11.2009

Leszno i okolice + Poznań (czasem) mogę świadkować, tylko dowód wyrobię Uśmiech

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - NoName - 15.12.2009

Witam serdecznie ja również chętnie pomogę osobą z okolic Katowic jako świadek. Sam z zamiarem apostazji wstrzymuje się do chwili usamodzielnienia

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Rita - 15.12.2009

Cytat: Gdynia - poszukuję świadków i świadkować mogę
Mogę być świadkiem, ale wracam dopiero w marcu do PL (jak nikogo nie znajdziesz w międzyczasie, chętnie poświadkuję. Generalnie polecam się na terenie Trójmiasta.

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Fils - 15.12.2009

Kraków - świadkować mogę.

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - forneus - 17.12.2009

Kraków - forneus

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Digistu - 13.04.2010

Mam prośbę, poszukuje świadków do wystąpienia z kościoła i porady gdzie mam to zrobić. W skrócie. Ponieważ w moim otoczeniu nie ma ateistów, nikt nie chce mi pomóc moja rodzina i znajomi umywają ręce, uważając iż to nie ich sprawa jako osób wierzących. Z powodu zawiłości mojego życia często się przeprowadzałam więc zostałam ochrzczona w innym kościele, innym bierzmowana a teraz mieszkam tez w innym miejscu. Druga sprawa potrzebuje osoby która potrafi rozmawiać z księdzem bo ja już tego nie potrafię jestem zbyt znerwicowana. Najchętniej osób z okolic Katowic, zwracam koszty za ewentualny dojazd do 100km. Nie zwracam za bilety świadkom Jehowy i facetom po 35 roku życia szukającym przygody. Z chęcią oprowadzę po okolicy. Ewentualne spotkanie odbędzie się popołudniu i w weekend z powodu mojej pracy. Kontakt 22441938

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - anonim1 - 13.04.2010

Krakow- świadkuję

lista swiadkow http://swiadkowie.apostazja.pl/spis.php
iwecej informacji na http://www.apostazja.pl
Nie jestem pewien czy wolno mi to to linkować:
Katowice
atoh the_new_guy@o2.pl
ih8paula ih8paula@gmail.com
Maciek Ślęczka sleczka.maciek@gmail.com
evangelion gg 8162046
Nesule GG 4152479, nesule@o2.pl
mozo tel 782668617
byxx gg 616346

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Palmer - 15.04.2010

Gratuluję dobrego towarzystwa!!!!!1

Pół roku temu zadałem pytanie i jakoś nikt z pożal-się-Boże (którego nie ma) -Apostatów nie raczył odpowiedzieć.

Zatem potarzam:
jak wypisać się z któregoś spośród Kościołów Protestanckich??

Znam kogoś, kto chciałby.

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - anonim1 - 15.04.2010

Jajacek napisał(a):Gratuluję dobrego towarzystwa!!!!!1
Ech, to tak jak z pretensją do garbusa o to że ma dzieci proste. :twisted: Oczko

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Socjopapa - 15.04.2010

A może tu nie ma protestantów, więc nikogo to nie interesuje?

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Matt Kaboom - 15.04.2010

Jajacek napisał(a):Zatem potarzam:
jak wypisać się z któregoś spośród Kościołów Protestanckich??

Znam kogoś, kto chciałby.

A ten ktoś nie mógłby zapytać w swoim kościele/zborze?

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Palmer - 15.04.2010

Nie mógłby.
Na tym wątku nie udziela się też żaden ksiądz katolicki.
Tej osobie, o której mówię niełatwo pytać w swoim zborze, tak samo jak Wy nie pytacie po parafiach.

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Matt Kaboom - 15.04.2010

Mam znajomego zielonoświątkowca. Jeśli nie zmienił numeru GG to mogę go zapytać, o ile Twój znajomy jest zielonoświątkowcem.

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Digistu - 15.04.2010

Dzięki Anonim1 na pewno coś jeszcze wymyślę nadal szukam jeszcze jednego świadka

Mam pytanie w sprawie apostazji. Gdzie tego dokonać w kościele gdzie byłam ochrzczona- księdze chrztu(słyszałam, ze tam musi być wypis) czy może księdze parafialnej gdzie obecnie mieszkam?

No tak i jak zwykle zostanę bez odpowiedzi.Język

Pisanie postow co pare godzin, nie przyspieszy odpowiedzi co najwyzej zirytuje potencjalne osoby chcace odpowiedziec :C - mod

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - dumacielka - 17.04.2010

W parafii miejsca zamieszkania. Wejdź np. na http://apostazja.pl i poczytaj trochę..

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Palmer - 17.04.2010

Matt Kaboom napisał(a):Mam znajomego zielonoświątkowca. Jeśli nie zmienił numeru GG to mogę go zapytać, o ile Twój znajomy jest zielonoświątkowcem.
Myślę i myślę. Za nic nie mogę sobie przypomnieć, a głupio mi go znów pytać (po raz setny). Uśmiech Może samo wyjdzie z rozmowy. :/

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Laukon - 12.05.2010

Szczecin - mogę świadkować.

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Argos - 16.05.2010

Jeśli ktoś został w jakimkolwiek kościele ochrzczony, to posiada ta osoba na to dokument.
Ten dokument i dokumenty aktualnego zamieszkania, przedstawjając w sądzie robi się po
prostu za opłatą wypis z danej instytucji (w sądzie i z pokwitowaniem). Sąd z kolei powiadamia parafją chrztu danej osoby. Ta parafia z kolei posyła odpowiednie pismo do
biskupa i do vatykanu. Bez żadnych świadków. Bo każdy z nas po ukończeniu 18 roku życia jest osobą suwerenną. Taka to kolej rzeczy w zachodniej Europie. Bez dwuch zdań -
bez potrzeby podania powodów, bez świeadków. To po prostu rozwiązanie umowy – jak
w wypadku umowy na korzystanie z telefonu, mieszkania itp.
Dlaczego w naszej ojczystej krainie wprowadzono takie powikłania tej sprawy,
to oczywiste. Aby w statystykach było tyle i tyle "wiernych" co każdemu barankowie sugeruje, iż oj aż tyle do tego należy, to i ja "muszę" bo co powiedzą inni ..?
Powinno utworzyć się coś, co dąży w polityce do zmiany takich praw. Nie może być, że do polityki i w zarządzaniu Państwem wpieprza się jakaś religia. Ani w edukacji nie mają nic do szukania.!

Wsparcie dla przyszłych apostatów. Inicjatywa - Laukon - 19.05.2010

Cytat:Ten dokument i dokumenty aktualnego zamieszkania, przedstawjając w sądzie
W jakim sądzie i w jakim postępowaniu?

Skąd masz taką informację? Możesz podać jakąś podstawę prawną?

pozdrawiam
Laukon