Forum Ateista.pl
Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Wydarzenia i przegląd prasy (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza (/showthread.php?tid=4804)



Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - Bart - 10.12.2008

Mail od pani Teresy Jakubowskiej:

Zwracam sie do wszystkich Państwa z prosba o poszukanie w pamieci przyjaciol mieszkajacych w Krakowie. Nasz czlonek ma rozprawe sądowa w Krakowie 22 grudnia i chodzi o wsparcie psychiczne dla niego w postaci publicznosci. To skromny rolnik z Radgoszczy w woj. malopolskim walczacy od lat z proboszczem, ktory chce mu zrobic cmentarz niezgodnie z przepisami za blisko jego zabudowan, stawu i studni.
W tej walce pomagam mu od paru miesiecy. Traktuje sprawe niemal jak swoja osobista, poswiecilam temu ogromna ilosc pracy bo to oczywiste bezprawie. Ta rozprawa napewno nie bedzie ostatnia, ale bardzo wazna dla ostatecznego wyniku. Poniewaz skarzyl mi sie, ze sedzina potrafila na niego krzyczec w czasie innych rozpraw ale ciagle zwiazanych ze sprawa, bylaby bardzo wazna obecnosc publicznosci, przy ktorej sedzia przynajmniej zachowywalby sie przyzwoicie.

Podaje dane:

Wojewodzki Sąd Administracyiny
ul. Rakowicka 10 Krakow
22 grudnia 2008 godz. 9,30 (poniedzialek)
sala nr 3
Krzysztof Wisniewski v. Wojewoda Malopolski
w spr. pozwolenia na budowe (cmentarza)

Serdecznie pozdrawiam
Teresa Jakubowska


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - NoBody - 10.12.2008

sędzia kalosz :p nie można złożyć wniosku o zmianę prowadzącego ?


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - Athei Overlord - 10.12.2008

Oni tam zrobili co mogli już, sprawa się ciągnie.
Najważniejsze zrobić to, o co proszą.
W Racji jest trochę prawników, w końcu sobie poradzą, ale sam poszkodowany nie może się załamać. A do tego prawników nie potrzeba, tylko wsparcia.


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - gąska9999 - 10.12.2008

:confused:Ja nie mam kontaktu z dawnymi swoimi znajowymi z Krakowa niestety. Czy Mogę jednak zapytać ile metrów od zabudowania chcą zrobić ten cmentarz? A jak regulują ten temat przepisy - ile powinno być metrów od zabudowania? Czy jest inaczej jak dotyczy bloku mieszkalnego (wodociąg) a inaczej jak zabudowania z wodą ze studni czy takie same przepisy w obu przypadkach?
Sorry że się domagam danych, domniemuję że bardzo blisko ten cmentarz chcą postawić jesli jednak to możliwe to chciałbym wiedzieć dokładnie.

A tam gdzie chcą zrobić cmentarz to w przybiżeniu w tym samym miejscu jest też kościół czy kościól jest dalej. A może trzeba katolików i proboszcza poczęstować rzodkiewką wyhodowaną na samym grobie jakiegoś cmentarza może nie robi im to różnicy?
Czy hodowanie żywności na grobach jest karalne lub założenie tam ogrzewanego inspektu bo mamy grudzień a nie lato?
Czy sprzedaż żywności wyhodowanej w zbyt bliskiej odległości od cmentarza jest karalna tylko wtedy gdy sprzedający ukrywa tę informację czy także wtedy jakby zaczął sprzedawać pod kościołem niekoniecznie w Krakowie żywność z oznaczeniem: "wyhodowano na grobie", lub "wyhodowano 3 metry od grobu"?
Czy może jest kraj w którym coś takiego nie jest karalne jeżeli w Polsce jest?

Bart, nie wiem kto to jest pani Jakubowska jednak jeśli kogoś zachęciłam do jakiegoś działania moim postem to uważam że powinien także sprawdzić czy rzeczywiście jest tak jak napisała to pani Jakubowska - czy jest taka sprawa w sądzie i jak blisko chcą ten cmentarz postawić.
Nie wiem czy w necie sądy zamieszczają tego typu tematy i szczegóły do publicznej wiadomości, i jak można uzyskać potwierdzenie formalne od sądu i komu sądy są obowiązane takiej informacji udzielić. Lub czy chociaż nie jest to karalne jakby ten co mu chcą ten cmentarz zafundować zamieścił w necie linki do skanów stosownych wniosków i jakichś protokołów sądu z odbytych do tej pory rozpraw?:confused:
Doczytałam, że Pani Teresa Jakubowska jest związana z partią RACJA proszę mi nie mieć za złe że tego nie wiedziałam/nie kojarzyłam:oops: mam astronomiczne zaległości w tematach typu polityka/gospodarka/historia wyniknęło to naiwności i nieuzasadnionego optymizmu jaki miałam mając lat 10i jeszcze długo potem - wydawało mi się że tego typu bliższa wiedza raczej w moich czasach będzie mi mało potrzebna gdyż miałam zainteresowania głównie ścisłe/technicze i dość neutralny światopogląd.:confused:


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - Bart - 11.12.2008

Pani Jakubowska to wiceprzewodnicząca RPL.


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - Athei Overlord - 11.12.2008

Najlepiej, by osoby zainteresowane merytorycznie, znalazły na stronie Racji PL kontakt do pani Jakubowskiej i dowiedziały się z pierwszej ręki, ocb. Prawnik pewnie będzie miał specyficzne pytania i sam najlepiej wie, jakiej wiedzy mu potrzeba. To będzie lepsze, niż przekazywanie porcyjek info Uśmiech


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - prrrszalony - 11.12.2008

Z takim czymś to na wykop. Ostatnio widziałem, że lubują się tam w takich sprawach. Nie jest to może najlepsza strona, ale na pewno zobaczy to masa osób Uśmiech


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - Bart - 11.12.2008

http://www.wykop.pl/link/121430/krakow-potrzebna-pilna-pomoc-w-sadzie-w-s-budowy-cmentarza


Kraków, potrzebna PILNA POMOC w sądzie w/s budowy cmentarza - xeno - 15.12.2008

Bart napisał(a):To skromny rolnik z Radgoszczy w woj. malopolskim walczacy od lat z proboszczem, ktory chce mu zrobic cmentarz niezgodnie z przepisami za blisko jego zabudowan, stawu i studni.
W tej walce pomagam mu od paru miesiecy.


W tym kraju bez rewolucji ani rusz Duży uśmiech

pzdr