Forum Ateista.pl
"Polacy - naród wierny papieżowi" - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Religie, kościoły i związki wyznaniowe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: "Polacy - naród wierny papieżowi" (/showthread.php?tid=512)"Polacy - naród wierny papieżowi" - Aveusz - 28.06.2006

Cytat:"[...]Naród wierny papieżowi, naród wierny papiestwu" - pisze o Polakach watykański dziennik w artykule zatytułowanym "Podróż Samarytanina pamięci[..]"
[...]"W epoce, w której wspomnienia kruszą się nieuchronnie, porwane prądem rozgorączkowania i »nowości« za wszelką cenę, podróż ta pozostanie jako podróż Samarytanina pamięci" - dodaje watykańska gazeta."

---

Źródło - Onet.pl : http://tnij.org/flg

---

Jako mój komentarz niech posłuży, wypowiedź forumowicza "Ojciec"

Cytat:(Polska) Naród poddany Watykanowi.

http://tnij.org/flh


"Polacy - naród wierny papieżowi" - - ||| - - 28.06.2006

Jestem ciekaw na czym opiera się ten dziennik przedstawiając taką wizję Polaków. Zdaje się, że głównie na rozwrzeszczanej gawiedzi witającej radośnie papieża, która zapewne z nie mniejszym entuzjazmem witałaby jakąs znaną gwiązdę kina.
Zabawne, że w pielgrzymce uczestniczył niecały jeden 1% narodu, a łatkę "wiernych kościołowi" przylepia się wszystkim. Ja np nie znam żadnej osoby, która była przyjazdem papieża uradowana.


"Polacy - naród wierny papieżowi" - Aveusz - 28.06.2006

Myślę, że to zasługa polskich mass mediów,
które dały ludziom igrzysk przy okazji wizyty BXVI,
chociaż nie pytały się ich o zdanie.
Poza tym nigdzie tak jak w Polsce, chyba nie wycałowali Benedzia.

Do opini takiej według mnie, przyczynia się również fakt,
że prezydent jeszcze elekt, wybiera się w pierwszą swoją
podróż zagraniczną właśnie do Watykanu, by osobiście zaprosić BXVI,
a jak wiadomo naród czy tego chce, czy nie
jest odbierany przez pryzmat rządzących


"Polacy - naród wierny papieżowi" - tomeq83 - 28.06.2006

Cytat:"[...]Naród wierny papieżowi, naród wierny papiestwu" - pisze o Polakach watykański dziennik w artykule zatytułowanym "Podróż Samarytanina pamięci[..]"


To się nazywa mydlenie oczu i tworzenie mitów. Takimi stwierdzeniami KK tylko chce umacniać swoją pozycję tak jak to zawsze czynił.


"Polacy - naród wierny papieżowi" - Antychryst - 28.06.2006

Eh, dlaczego ktoś bez mojej zgody pisze, że jestem wierny temu ukrywaczowi pedofili, papie B16? :x Ku*wa no, przecież te debile sobie jaja robią, "Naród wierny papieżowi". Jeśli jakieś pół procenta społeczeństwa to cały naród, to zajefajnie poprostu :?

A w ogóle, to można bezkarnie pisać kłamstwa o kimś? Chyba nie, więc niech się nie ździwią, jak jakieś postkomuchy ich do sądu za to podadzą Uśmiech


"Polacy - naród wierny papieżowi" - van Dzban - 28.06.2006

Antychryst napisał(a):Jeśli jakieś pół procenta społeczeństwa to cały naród, to zajefajnie poprostu Confused

Raczej więcej niż pół procenta Smutny Skoro 90% wszystkich to katolicy... jakieś 50% to katolicy prawdziwi...to przynajmniej 15% może być rzeczywiście wiernych papieżowi, jak nie więcej.


"Polacy - naród wierny papieżowi" - Antychryst - 28.06.2006

Gregorius napisał(a):Raczej więcej niż pół procenta Sad Skoro 90% wszystkich to katolicy... jakieś 50% to katolicy prawdziwi...to przynajmniej 15% może być rzeczywiście wiernych papieżowi, jak nie więcej.

Tak, mamy jeszcze w kraju 108% katolików :| Zobacz, ile osób na pielgrzymki łazi i jeździ? Z kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy, a nie miliony. A kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy to pojedyńcze procenty. No dobra, nie pół, ale z 5% gdzieś, więcej raczej nie Uśmiech


"Polacy - naród wierny papieżowi" - Czarna 87 - 28.06.2006

To, że jakaś watykańska gazeta napisała o Polakach jako o wiernych papieżowi nie znaczy, że rzeczywiście tak jest. To są tylko słowa deklarujące wierność jeśli w ogóle. Zobaczcie jak wielu Polaków słucha papieża. Nie wielbi go, ale go słucha i postępuje w życiu wg. Jego nauk. IMO niewielki procent słuchał i postępował wg słów JPII, a BXVI będzie słuchało (nie uwielbiało, ale właśnie słuchało!) jeszcze mniej, bo to nie polski papież. Język