Forum Ateista.pl
Oaza - Forum dyskusyjne - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Pozostałe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Oaza - Forum dyskusyjne (/showthread.php?tid=5331)

Strony: 1 2 3 4


Oaza - Forum dyskusyjne - Tomb Raider - 23.04.2009

*Z góry przepraszam jeśli temat umieściłem w złym dziale*

Witam wszystkich ponownie Uśmiech Zarejestrowałem się na forum oaza.
Liczyłem na ciekawą dyskusję, wymianę poglądów i jestem... zaskoczony... negatywnie. W sumie zareagowali na mnie dość wrogo. Po tym dowiedzieli się, że mam 14 lat. Powtarzali, że to bunt nastolatka i wyzywali od trolli. W sumie czego miałem się spodziewać ? Pisałem nowe tematy, pisałem w temacie "ateizm" i jedynie zostałem zmieszany z błotem. Moje poglądy są dla nich śmieszne. Nigdy nie chciałem uzasadnić dlaczego jestem ateistą, bo przecież zostałbym poniżony. Spójrzcie na listę niewierzących na tym forum. Prawie każdy ma bana... Może faktycznie przeżywam tak zwany bunt. Przygnębia mnie myśl o tym, że wrócę do kościoła. Że będę jak te ciemne jednostki wierzył w coś co nie istnieje. Wierzył po to by było mi lżej, po to bym nie bał się śmierci. Ateizm daje Ci coś w zamian - szacunek dla życia. Dzięki niemu kocham życie jeszcze mocniej wiedząc, że jest jedyne w swoim rodzaju, że nigdy się nie powtórzy. A po co o tym tu piszę ? Bo jesteśmy jak jedna wielka wspólnota. Łączy nas brak wiary i zapewne każdy z was mnie po części zrozumie. Jeśli chcecie zajrzyjcie na forum, choć nic wam to nie da. U mnie dyskusja kończyła się zdaniem "w tym wieku to...". Doszedłem do wniosku, że jako 14-latek nie mogę mieć własnego światopoglądu bo jestem za młody. Czyli każdy 16-latek jest mądrzejszy od każdego 14-latka bo jest starszy ?

Wracając do owego forum : chyba przestanę tam pisać. I tak dyskusja kończy się zdaniem o tym, że jestem za młody.

Jeśli to prawda, jeśli mam wrócić do kościoła w przyszłości, wolę cieszyć się chwilą wolności - ateizmu.


Oaza - Forum dyskusyjne - Cleo - 23.04.2009

Tomb Raider napisał(a):U mnie dyskusja kończyła się zdaniem "w tym wieku to...". Doszedłem do wniosku, że jako 14-latek nie mogę mieć własnego światopoglądu bo jestem za młody. Czyli każdy 16-latek jest mądrzejszy od każdego 14-latka bo jest starszy ?

Wracając do owego forum : chyba przestanę tam pisać. I tak dyskusja kończy się zdaniem o tym, że jestem za młody.

Jeśli to prawda, jeśli mam wrócić do kościoła w przyszłości, wolę cieszyć się chwilą wolności - ateizmu.

Mi w wieku 14 lat też odmawiali prawa do posiadania własnego światopoglądu. Przestałam wierzyć w boga jeszcze przed bierzmowaniem, do którego zostałam zmuszona. Nie przejmuj się nie jesteś pierwszy ani ostatni. Choć po ateistach większego poczucia wspólnoty raczej nie masz co się spodziewać Oczko


Oaza - Forum dyskusyjne - Forge - 23.04.2009

Faktycznie, bunt Język Nie ma innej możliwości, serio. Ja też to przechodziłem. Nic nie poradzisz, musisz poczekać. Koło 17-18 roku życia unormuje Ci się spojrzenie na świat. Przynajmniej mi się unormowało Uśmiech

Oazę olej, to zjeby.


Oaza - Forum dyskusyjne - sychu - 23.04.2009

Czy analogicznie 14 latkowie w Oazach i ogólnie wierzący również przechodzą w ten sposób okres buntu?


Oaza - Forum dyskusyjne - laid_back - 23.04.2009

Jestem w tym samym wieku co Ty.Mi też narzucane są różne poglądy ale ja myślę: co mnie obchodzą co oni myślą, ja swoje wiem.



Cytat:Przestałam wierzyć w boga jeszcze przed bierzmowaniem, do którego zostałam zmuszona

To tak jak ja.Bierzmowanie - uroczyste pożegnanie z kościołem.Robie to tylko i wyłącznie dla moich bliskich, gdyby nie zmuszali mnie do tego to już dawno bym się z kościołem pożegnał.


Oaza - Forum dyskusyjne - Aryman - 23.04.2009

Zasadniczo podziwiam odwagę cywilną jaką jest wejście na forum Oazy i próba przeforsowania tam ateistycznych treści :lol2: Oazowcy to chyba jeden z najbardziej radykalnych nurtów w polskim kościele przy czym niestety, wraz z radykalizmem nie idzie u nich jakaś szczególna argumentacja. Chyba, że się coś zmieniło w ostatnim czasie. Takie polskie mini-talibki.

Choć mam też przeczucie, że Twoje intecje nie były całkowicie szczere :p Chciałeś poprowokować, co?

SW jak te czasy się zmieniają. Za moich młodych lat (a w każdym razie młodszych niż obecne) na Oazy i inne jeździło się nie podyskutować, ale "na dupcie" Duży uśmiech


Oaza - Forum dyskusyjne - laid_back - 23.04.2009

Podajcie tutaj linka do tego oazowego forum, zobaczę co i jak, a może będzie się z czego pośmiać.


Oaza - Forum dyskusyjne - Tomb Raider - 23.04.2009

Proszę : http://forum.oaza.pl/


Oaza - Forum dyskusyjne - Tomb Raider - 23.04.2009

Nie chciałem prowokować, ale tak wyszło. Nie podałem własnych argumentów, napisałem, że jestem ateistą, jednak to nie powód by mnie wyzywali -.- A dlaczego ich nie podałem ? Byłby jeden, ogromny,ogromny,ogromny FLAMEWAR


Oaza - Forum dyskusyjne - Forge - 23.04.2009

Podaj linki do tego co napisałeś, co? Bo nie łapię, za co Cię wywalili. Za samo przyznanie się? Kurna, aż ciężko uwierzyć.


Oaza - Forum dyskusyjne - magnus - 24.04.2009

A ja nie łapię, po co się na takim forum rejestrować?
Jedyny powód, jaki mi przychodzi do głowy, to właśnie w celu prowokacji/zadymy (sprawdzanie czujności wroga Uśmiech). A jeszcze potem przychodzić na forum ateistów, żeby się pożalić na złe potraktowanie??

No OK - druga przyczyna rejestracji na takim forum, to może być jakaś ciekawa dyskusja, która akurat tam się toczy i w której chcemy wziąć udział. Ale dyskusja nie związana z religią w tym przypadku.
Potem można się tam lekko "zintegrować", ale czym innym jest taka integracja po znalezieniu jakichś wspólnych tematów a czym innym wchodzenie i negowanie poglądów uczestników i podkreślanie swojej odmienności.

Uśmiech


Oaza - Forum dyskusyjne - eheon - 24.04.2009

Nie rozumiem, chciałeś dyskutować o ateizmie z oazą czyli tą sprokurowaną przez Kościół sektą katolicką. Czego się spodziewałeś, oklasków? Tam przecież cała nadzieja biskupów, przyszłość chrześcijan, ciemnogród bez swojego zdania, a ty chciałeś się z nimi wymieniać poglądami? :rotfl:


Jeśli ktoś myśli, że przesadzam z tą sektą to proszę poczytać choćby ten ich temat:[url="http://forum.oaza.pl/viewtopic.php?t=414"] Odloty w Panu :metal:
[/url]



Oaza - Forum dyskusyjne - kkap - 24.04.2009

Ja tam pisałem długo, prawie 2 lata. Rok temu mnie zbanowali za "agresywne promowanie ateizmu" Oczko Chwaliłem się tu tym nie raz zresztą Język
Nie napisałem wiele postów, trochę ponad 300 a prawie w każdym temacie, w którym istniała jakaś wymiana zdań (czyli ok. 10% tematów - reszta to kółko wzajemnej adoracji) cisnęło mi się do przetworzenia na tekst w chuj myśli a i tak 50% z nich autocenzurowałem bo wiedziałem, że nie przejdą. A 50% z tego co napisałem albo czesała cenzura, albo wyśmiało pod rząd 10 oazowiczów. Poza paroma naprawdę inteligentnymi i kulturalnymi osobami nie ma tam praktycznie nikogo do dyskusji. Ten, który posiada jakąś tam jeszcze wiedzę jest na ogół chamem dla którego jako ateista jesteś komuchem, mili zaś są debile dla których koronnym argumentem jest "Bóg Cię kocha", "Chrystus jest Miłością i Prawdą", "tak rzecze Pismo" etc.
Mam chyba z nimi największe doświadczenie z naszego forum więc ew. odważnym mówię wprost - nie warto. Tam siedzą ludzie na tyle fanatyczni, że jakakolwiek logiczna argumentacja przedstawiona łopatologicznie punkt po punkcie i tak odbije się od nich jak piłeczka pingpongowa od paletki. Ich logika opiera się na chrześcijańskich aksjomatach od których nie ma żadnych wyjątków.
Można dla przyjemności sobie czasem to forum poczytać i się pośmiać np. tematy typu "Czy całowanie się z języczkiem przed ślubem to grzech" i wyniakające z tego typu zagadnień dylematy moralne Szczęśliwy


Oaza - Forum dyskusyjne - Tomb Raider - 24.04.2009

magnus napisał(a):A ja nie łapię, po co się na takim forum rejestrować?
Jedyny powód, jaki mi przychodzi do głowy, to właśnie w celu prowokacji/zadymy (sprawdzanie czujności wroga Uśmiech). A jeszcze potem przychodzić na forum ateistów, żeby się pożalić na złe potraktowanie??

No OK - druga przyczyna rejestracji na takim forum, to może być jakaś ciekawa dyskusja, która akurat tam się toczy i w której chcemy wziąć udział. Ale dyskusja nie związana z religią w tym przypadku.
Potem można się tam lekko "zintegrować", ale czym innym jest taka integracja po znalezieniu jakichś wspólnych tematów a czym innym wchodzenie i negowanie poglądów uczestników i podkreślanie swojej odmienności.

Uśmiech

Nie chodzi mi o to by pożalić się za złe traktowanie. Po prostu pokazuję wam tolerancję wobec ateistów. Po co mam się zintegrować ? Każdy mi opowiada o tym, że się nawrócę, że Bóg istnieje itd. Dlaczego mam nie mówić o tym, że nie istnieje ?


Oaza - Forum dyskusyjne - TripleSix - 24.04.2009

Wejdz na czat katolik.pl. Tam dopiero jest zabawa. Prowokujący nick już groził natychmiastowym banem. Kiedyś z kumplem mieliśmy dobrą zabawę, prześcigając się w długości pobytu na czacie (średnio było to około 1 minuty).


Oaza - Forum dyskusyjne - Brainless - 24.04.2009

Ludzie, zastanówcie się. Nie macie się czym martwić tylko poziomem na religijnych kołach wzajemnej adoracji, jakimi są fora typu oaza? Co Was to interesuje? Bo jeśli faktycznie jesteście zainteresowani dialogiem, to załóżcie własne forum światopoglądowe służące dyskusjom ateistów z teistami. Tę wypowiedź kieruję do tych, którzy wchodzą na forum i nagminnie zakładają tematy z cyklu "polazłem na katolika i obrzucili mnie kamieniami, przytulcie mnie".


Oaza - Forum dyskusyjne - Thor - 24.04.2009

Włączyłem kilka losowych tematów i trafiłem na temat Mojwy Język


Oaza - Forum dyskusyjne - pilaster - 24.04.2009

kkap napisał(a):Tam siedzą ludzie na tyle fanatyczni, że jakakolwiek logiczna argumentacja przedstawiona łopatologicznie punkt po punkcie i tak odbije się od nich jak piłeczka pingpongowa od paletki.

Ooo, czyżbyś miał doświadczenia z "ateistycznym" portalem (ir)racjonalista? :lol2: Bo cosik brzmi niezwykle znajomo...Uśmiech

Brainless

Cytat:
wchodzą na forum i nagminnie zakładają tematy z cyklu "polazłem na katolika i obrzucili mnie kamieniami, przytulcie mnie".

A mnie zbanowali z forum (ir)racjonalisty Płacz (za zadawanie niewłaściwych pyrtań i kwestionowanie nieomylności Agnosiewicza i Koraszewskiego)

No niech mnie ktoś pocieszy Smutny


Oaza - Forum dyskusyjne - Rojza Genendel - 24.04.2009

A ja nie rozumiem po kiego grzyba pchać się na oazowe forum.
Po co sobie psuć krew niepotrzebnie?


Oaza - Forum dyskusyjne - Brainless - 24.04.2009

pilaster napisał(a):A mnie zbanowali z forum (ir)racjonalisty Płacz (za zadawanie niewłaściwych pyrtań i kwestionowanie nieomylności Agnosiewicza i Koraszewskiego)

No niech mnie ktoś pocieszy Smutny

<pocieszacz><przytul>

Weź przykład ze mnie. Ja się na tym forum często pojawiam jako gość. Głównie w celach rozrywkowych. Ostatnio ubawiłem się setnie czytając, jak użytkownicy "racjonalisty" są stawiani wręcz do kąta i notorycznie ośmieszani przez... fanatycznego teistę...
No i niepowtarzalny dział "antyklerykalizm", w którym wskazane jest narzekać na to, iż autobus zatrzymał się przed drogą krzyżową na ulicy, lub że papież sabotuje program walki z AIDS. Oczywiście obowiązkowo każdego, który nie jest prymitywnym antyklerykałem nazywa się z miejsca katolikiem i trollem =)