Forum Ateista.pl
Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Nauka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nauki ścisłe i techniczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? (/showthread.php?tid=5360)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - daras28-82 - 25.11.2011

Wszelkie boty jednak ciągle nie potrafią jednego - czytać ze zrozumieniem,analizować danych i reagować w prawidłowy sposób.
Przykład : podczas rejestracji tu musiałem napisać jak miał na imię Chrobry.
Napisałem zgodnie z prawdą że "Bolek".
Muszę dodawać że mnie nie przepuściło?


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Palmer - 25.11.2011

daras28-82 napisał(a):Wszelkie boty jednak ciągle nie potrafią jednego - czytać ze zrozumieniem,analizować danych i reagować w prawidłowy sposób.
Przykład : podczas rejestracji tu musiałem napisać jak miał na imię Chrobry.
Napisałem zgodnie z prawdą że "Bolek".
Muszę dodawać że mnie nie przepuściło?

Błąd. W owym czasie zdrobnieniem od Bolesława był raczej Bolko. Uśmiech


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - daras28-82 - 25.11.2011

W owym czasie nie było botów Język


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - NotInPortland - 26.11.2011

daras28-82 napisał(a):Wszelkie boty jednak ciągle nie potrafią jednego - czytać ze zrozumieniem,analizować danych i reagować w prawidłowy sposób.
Przykład : podczas rejestracji tu musiałem napisać jak miał na imię Chrobry.
Napisałem zgodnie z prawdą że "Bolek".
Muszę dodawać że mnie nie przepuściło?
Sądząc po "pseudolosowych" nazwach nowych użytkowników (nie tylko na tym forum) to jednak potrafią i to lepiej do Ciebie :p


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Palmer - 26.11.2011

daras28-82 napisał(a):W owym czasie nie było botów Język

Ależ były, tylko, że boso chodziły. Oczko


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - daras28-82 - 26.11.2011

Ano zapomniałem że każdy szaman to taki żywy bot kościoła...

Starczy już offtopa, Panowie.

ŚSz



Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Żarłak - 11.06.2012

Androidy jak ludzie... Prawie.



Robonauthumanoidalny robot zaprojektowany i zbudowany przez Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona. Prace nad nim rozpoczęły się w 1997 roku, gdy przed inżynierami z Centrum postawiono zadanie stworzenia robota, który pomoże ludziom w przestrzeni kosmicznej, będzie z nimi współpracował i wyręczy ich w najbardziej ryzykownych zadaniach. W roku 2006 powstał Robonaut 1, testowany następnie przez kilka lat na Ziemi. Ulepszona wersja robota – Robonaut 2 – od lutego 2011 roku znajduje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej[1].


[Obrazek: image_full]



Film "Mechaniczna miłość"[INDENT]Reżyserka Phie Ambo zastanawia się nad tym, czy możliwa jest chemia pomiędzy robotem a człowiekiem. Pragnienie zbadania możliwości pojawienia się głębszych uczuć pomiędzy człowiekiem a maszyną stało się kołem zamachowym jej poszukiwań. Pomagają jej w tym doświadczenia japońskich naukowców i przypadek pani Körner. Kobieta wie, że jej mała foka nie żyje, a mimo to szybko tworzy z nią silną emocjonalną więź i z radością reaguje na wszystkie objawy zainteresowania, które stanowią podstawę działania tego robota. Wszystko to prowadzi do ponownego zadania najprostszych pytań: Co to znaczy „mieć duszę”?, Czy człowiek jest w stanie pokochać robota?, A jeśli tak, to czy będzie kochać go tą samą miłością, jaką obdarza drugiego człowieka?
filmweb

[/INDENT]Można obejrzeć tutaj.
Bardzo interesujący i pobudzający do refleksji.


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - ideat - 25.10.2012




Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - NotInPortland - 25.10.2012

Asimo też robi postępy.
Nawet zaczyna już kopać piłkę (prawie jak polscy piłkarze).




A ta laseczka jest nawet zgrabna:




Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - manas - 26.10.2012







A tu macie tego robota z NASA:

A tu ASIMO w akcji:

I ma konkurenta:


No więc roboty to nie tylko te dwa co wymieniliście, i potrafią nieco więcej niż kopnąć piłkę.
Duży uśmiech

I coś dla fanów rocka:



Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - ideat - 26.10.2012

ciekawe ile będzie kosztował Atlas?
[Obrazek: 5496110800_940a31f8f0.jpg]


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - NotInPortland - 26.10.2012




Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Sofeicz - 26.10.2012

Co tam Asimo!
Nasz, polski humanoidalny robot Valdeck najlepszy.
Nawet czasem rzuci żartem.

[Obrazek: 633842334606687266.jpg]


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - D.O.A. - 26.10.2012

Sofeicz napisał(a):Co tam Asimo!
Nasz, polski humanoidalny robot najlepszy.
Nawet czasem rzuci żartem.
[/img]

Ale ten ma słabe A.I. Podobno na bazie mózgu świni tylko głupsze i chciwsze. Ale to offtop.

Ciekawi mnie kiedy roboty zaczną być produkowane modularnie - od jednej firmy głowa, od innej ciało, A.I. od trzeciej. Przy pecetach taki podejście odniosło sukces: masowa produkcja, każdy może skupić się na swojej działce.


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Palmer - 27.10.2012

D.O.A. napisał(a):Ale ten ma słabe A.I. Podobno na bazie mózgu świni tylko głupsze i chciwsze. Ale to offtop.

Co???
Przecie Waldek od Pawlaków to prawdziwy geniusz polskiej sceny politycznej.

Robot, bo robot, ale z tych lepszych.


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - NotInPortland - 27.10.2012

Sofeicz napisał(a):Nawet czasem rzuci żartem.
O tak.
Pamiętam jak kiedyś zażartował, że nie po raz pierwszy staje mu...


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Machefi - 27.10.2012

Eee, to nie jemu tylko Zychowi.


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Żarłak - 30.10.2012

RoboCup to zawody piłkarskie robotów rozgrywane od prawie dwudziestu lat.
Kiedy drużyna robotów pokona drużynę ludzi?

Niektóre z nich już teraz dorównują zwinnością polskim piłkarzom ;-)






Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Keyser Söze - 30.10.2012

Żarłak napisał(a):RoboCup to zawody piłkarskie robotów rozgrywane od prawie dwudziestu lat.
Kiedy drużyna robotów pokona drużynę ludzi?
W rankingu FIFA już pewno są wyżej niż Polska... Uśmiech


Robotum sapiens? Czy roboty zapanują nad Ziemią (w sensie dosłownym)? - Żarłak - 05.01.2013

Może takie coś? Flegmatyczny basista, zmutowany pałkarz i dziwny gitarzysta nawalają Ace of Spades :twisted:




Chciałbym to zobaczyć na żywo 8)