Forum Ateista.pl
Seriale - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Seriale (/showthread.php?tid=6042)



RE: Seriale - Lampart - 04.12.2018

Pora na preachera 6 odcinek 2 sezonu. Wiecie ja obejrze sobie 1/2 odc. Na tydzień i mi starczy. Jeszcze kilka lat temu oglądałem seriale tak jak wy - łykałem całe sezony.


RE: Seriale - bert04 - 04.12.2018

znaLezczyni napisał(a): Moim faworytem jest Negan

Tak przypuszczałem. Zadbany, ciągle uśmiechnięty, w warunkach post-apokalipsy (to już drugi czy trzeci rok po wybuchu zarazy?) zgromadził grupę pozytywnych jak on i pro-aktywnych przyjaciół, kupę ciężkiego sprzętu, nie kończące się zapasy... wszystkiego chyba. Jak komu podobał się SPOILER*, to na widok Negana musi dostawać miękkich kolan... sorry my sarcasm, ale nawet bad guy powinien trzymać się granic realizmu, a to tylko kolejny super-villian, tylko że "bardziejszy" niż poprzednicy.

<tu następowały luźne spekulacje na temat kontynuacji TWD i kolejnych super-villianów, dojechałem do Umbrella Corporation i szwadronów pojazdów VTOL>

*
Spoiler!



RE: Seriale - Lampart - 05.12.2018

Jesse Custer ma charyzmę, trzyma fason a ten wampir to taki śmieszek. Serial wciąga coraz bardziej.

Walking Dead? Zombiaki które mają w jednych sytuacjach wątłe czaszki jak purchawki a w innych gryzą jak pitbulle, to ja dziękuję bardzo za taki serial.


RE: Seriale - E.T. - 07.12.2018

W styczniu trzeci sezon True Detective. https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Poznajcie+bohater%C3%B3w+trzeciego+sezonu+%22Detektywa%22-130287

Przeszły mnie ciary na tę wiadomość.


RE: Seriale - znaLezczyni - 08.12.2018

bert04


Cytat:Tak przypuszczałem. Zadbany, ciągle uśmiechnięty, w warunkach post-apokalipsy (to już drugi czy trzeci rok po wybuchu zarazy?) zgromadził grupę pozytywnych jak on i pro-aktywnych przyjaciół, kupę ciężkiego sprzętu, nie kończące się zapasy... wszystkiego chyba. Jak komu podobał się SPOILER*, to na widok Negana musi dostawać miękkich kolan... sorry my sarcasm, ale nawet bad guy powinien trzymać się granic realizmu, a to tylko kolejny super-villian, tylko że "bardziejszy" niż poprzednicy.

Chyba nie do końca o to chodzi. Negan (w przeciwieństwie do Ricka czy Megan) jest charyzmatyczny. Poza tym ma poczucie humoru, a to jest cecha, której wybitnie brakuje większości postaci. Jest najbardziej barwnym bohaterem i wnosi trochę życia do serialu.
A poza tym nieźle wygląda ;)
Ktoś napisał o nim na filmwebie, że to

Cytat:Nieślubne dziecko Javiera Bardema i Roberta Downeya Jr.
https://www.filmweb.pl/person/Jeffrey+Dean+Morgan-55808/discussion/Wystarczy+spojrze%C4%87+i+od+razu+wiadomo%2C+czyim+jest+dzieckiem.-2216536

Uwaga bardzo trafna, naprawdę jest podobny do obu aktorów.

[Obrazek: walking-dead-s7-ep4.0.0.jpg]


RE: Seriale - znaLezczyni - 13.12.2018

Nadal w klimacie zombiastycznych seriali: zaliczyłam pierwszą połowę najnowszego sezonu The Walking Dead i postanowiłam kontynuować temat w innym, też wcześniej oglądanym przeze mnie, serialu. Fear the Walking Dead jest najnudniejsze z całej grupy, więc zaczęłam czwarty sezon "Z Nation". Nie będę się o serialu rozpisywała, bo o ile dobrze pamiętam, już tu o nim pisałam - w każdym razie nadal jadą w zupełnie, zupełnie innym kierunku. Polecam dla odświeżenia wyobraźni po The Walking Dead.




RE: Seriale - Quinque - 13.12.2018

Jedyny prawilny serial jaki oglądałem to byla "Moda na Sukces". Zawsze ze śp. Babcią sobie oglądaliśmy i było fajnie. Szkoda że już go nie emitują


RE: Seriale - lorak - 13.12.2018

znaLezczyni napisał(a): Nadal w klimacie zombiastycznych seriali: zaliczyłam pierwszą połowę najnowszego sezonu The Walking Dead i postanowiłam kontynuować temat w innym, też wcześniej oglądanym przeze mnie, serialu. Fear the Walking Dead jest najnudniejsze z całej grupy, więc zaczęłam czwarty sezon "Z Nation". Nie będę się o serialu rozpisywała, bo o ile dobrze pamiętam, już tu o nim pisałam - w każdym razie nadal jadą w zupełnie, zupełnie innym kierunku. Polecam dla odświeżenia wyobraźni po The Walking Dead.


"z nation" jest świetnym serialem. TWD, czy tym bardziej ten drugi z tego uniwersum, zjada na śniadanie. oczywiście konwencja może nie podejść każdemu, bo logicznych naciągnięć jest sporo. no ale w sztuce ważne są też inne aspekty - na szczęście ; ]


RE: Seriale - znaLezczyni - 21.12.2018

Z oglądanego przeze mnie wczoraj odcinka Z Nation zagadka: kto był pierwszym zombie? A kto drugim?


I wracając do szkockich seriali komediowych (z pięknym, szkockim akcentem aktorów) polecam Chewin' the Fat

Serialowe scenki są zabawne, polecam.
Poniżej jedna ze scenek :)





RE: Seriale - Lampart - 21.12.2018

Obejrzałem do końca sezon preacher, za bardzo poszli w stronę gore, a tak poza tym to miodzio, ciekawe kiedy 4 sezon. Standardowo pojawiła się pustka, którą czymś trzeba będzie zapełnić.


RE: Seriale - zefciu - 10.01.2019

Zakończyliśmy z małżonką oglądać 1983. Moje wrażenia są takie:

Mamy dość fajną konstrukcję świata. Jest ona dość niejednoznaczna i pozostawia widzowi pole do interpretacji (co przejawia się bardzo różnymi poglądami na to, jakim krajem jest Polska w tym serialu, które przewijają się w różnych recenzjach).

Fajny jest też styl dawkowania tajemnicy. Serial wprowadza zagadki, potem jest stopniowo rozwiązuje, ale zawsze trochę pozostawia. Sezon kończy się satysfakcjonująco.

Najgorzej w serialu wypadają dialogi. Brzmią one czasem strasznie sztucznie. Są to niuanse w rodzaju zastosowania spójnika, którego normalnie w danym rejestrze polszczyzny się nie stosuje. Zastanawiałem się, skąd ta przypadłość się bierze. Potem ktoś w internetach mnie oświecił – dialogi były pisane po angielsku, a potem jakiś tłumacz z Bożej łaski przełożył je na Polski. Strasznie to psuje odbiór, więc mam nadzieję, że w drugim sezonie zmienią tłumacza.


RE: Seriale - znaLezczyni - 01.02.2019

Gorąco polecam serial "Shtisel".
Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie żyjącej współcześnie w Jerozolimie. Serial nie byłby w żaden sposób wyjątkowy, gdyby nie to, że opowiada o codziennym życiu ortodoksyjnych żydów. Dla mnie jest to zupełna egzotyka - czymś innym jest czytanie np. Singera, a czymś zupełnie innym oglądanie ortodoksów w dwudziestym pierwszym wieku, w ich codzienności. Mezuza, tefillin, koszerna kuchnia w codziennym użytku. Są chedery i jesziwy, Tora i Talmud. A gdzieś z boku pojawiają się komórki (koszerne? :), telewizory, laptopy i to, co mieszkańcom Europy wydaje się już niezbędne do życia.
Polecam.






A, i mówią po hebrajsku (z odrobiną jidysz?). Nauczyłam się już z filmu: Baruch Hashem


RE: Seriale - znaLezczyni - 14.02.2019

Dla wielbicieli piłki nożnej i nie tylko:

Cuervos, Cuervos 
(to było zawołanie :)


Cuervos


Serial opowiada o rodzeństwie, które przejmując interes po ojcu, zmuszone jest wspólnie prowadzić klub futbolowy. Serial nie jest może najbardziej ambitny, ale daje sporo lekkiej rozrywki. Zabawne momenty, powiedzenia itd. Niewielkie meksykańskie miasto i jego klimat.
Produkcja wciąga. Polecam dla szukających czegoś rozrywkowego.
No i jest w nim piłka nożna :)





RE: Seriale - znaLezczyni - 25.03.2019

Dwa zabawne, brytyjskie seriale, dla relaksu:






Hang Ups. Terapeuta spotykający się ze swoimi pacjentami online - sam jednak nie jest wolny od swych prywatnych problemów. Humor słowny i sytuacyjny. Polecam.






Two Doors Down. Piękny, szkocki akcent, cierpliwi gospodarze, natrętni sąsiedzi. Lekka, przyjemna rozrywka.


RE: Seriale - DziadBorowy - 23.05.2019

"Czarnobyl" - miniserial składający się z 5 odcinków.  Pierwsze trzy naprawdę dobre i trzymające w napięciu, nawet gdy zna się tą historię dość dobrze. Solidna robota.


RE: Seriale - Fanuel - 23.05.2019

True Blood - serial dla starszych nastolatków. Dobrnąłem do 3 sezonu, jestem z
W momencie gdy bohaterka odkrywa, że ma ręce, które leczą. Muzyka w nim fajnie dobrana, ze trzy postacie nawet ciekawe. Ale to raczej poziom ekranizacji komiksu, pełno szablonów. Tylko zakończenia odcinków fajne. Akcja przerywana jest zawsze w kluczowych momentach.

Cudotwórcy - typowo amerykański softhumor. Serial dobrze zrobiony, chociaż fabuła prosta i momentami ździebko irytująca. Ale komedia.


RE: Seriale - Adam M. - 23.05.2019

Bardzo lubimy z zona angielskie seriale ( rowniez ze wzgledu na jezyk ) i ogladay ostatnio z przyjemnoscia "Scott & Bailey" - dobrze zrobiony serial policyjny rozkoszujac sie roznicami w wymowie mioedzy Manchester a Toronto Uśmiech
Z innych specjalnie dla Znalezczyni ( ktora wyglada ze lubi seriale ) dwa amerykanskie - trzymajacy w napieciu "Ozark" i przebojowy i bardzo antyTrumpowy "Good Fight" z postaciami i atmosfera znana z serialu "Good Wife".


RE: Seriale - znaLezczyni - 29.05.2019

Bardzo dziękuję za rekomendacje. Jedno pytanie: czy w tym policyjnym serialu cały sezon to jedna główna sprawa czy każdy odcinek jest o jakieś innej sprawie?



A co do rekomendacji: skończyłam właśnie oglądać szósty sezon Raya Donovana. Nadal nieźle, warto zobaczyć. W trzecioplanowej, acz ważnej roli Susan Sarandon.

Inny znany aktor, Tim Robbins, występuje w serialu HBO "Tu i Teraz". Jestem w trakcie oglądania i nie umiem zdecydować się, jaką mam opinię o serialu. Wciągnął mnie, ale czegoś mu brakuje. Może odrobiny Lynchowego klimatu mimo kategorii: nie do końca prawdopodobne.
W każdym razie, warto samej/ samemu sprawdzić, czy serial się podoba.


A z takich, które na pewno się spodobają: drugi sezon Derry Girls. Nie wiem, jak to twórcy robią, ale mimo iż serial jest naprawdę zabawny, to momentami ściska za gardło wzruszeniem.




RE: Seriale - Adam M. - 29.05.2019

Scott & Bailey w wiekszosci odcinkow porusza osobne zbrodnie do rozwiazania, czasami przedluza to na 2 odcinki.
Ostatni, 3 odcinkowy sezon to jedna sprawa do rozwiazania.
Caly serial spiety jest opowiescia o zyciu prywatnym obu glownych bohaterek.


RE: Seriale - Żarłak - 26.06.2019

No! Nie wiedziałem, że produkują takie cacko. W końcu będzie coś do obejrzenia. Hie, hie, hie. Cwaniak