Forum Ateista.pl
Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Religie, kościoły i związki wyznaniowe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim (/showthread.php?tid=6539)



Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - pilaster - 03.04.2013

GoodBoy napisał(a):Czy pilaster uważa, że w kościele nie ma zjawiska ojcowskiego przymykania oka/krycia pedofilii przez ich kościelnych zwierzchników? Chodzi o relację między nimi i wynikające z tego problemy przy założeniu, że trudniej jest donieść na księdza-pedofila, którego traktuje się jak syna/przyjaciela (bo takie relacje panują między księżmi i ich zwierzchnikami), niż na osobę obcą, nie związaną więzią emocjonalną.


Pilaster tak właśnie uważa. Księża dopuszczający się takiego postępowania, raczej przecież nie chwalą się nim przed kolegami i zwierzchnikami. :roll:

Hastur

Cytat:absurdy o tym, że czyny lubieżne na dzieciach to przestępstwo bardziej błahe niż pobicie.

Absurdy? Czyli co? Dziecko można zakatować do stanu inwalidztwa i to będzie dla Hastur rzecz bez znaczenia? :roll:

su27

Cytat:bp Pieronkowi zdarzyło się na przykład stwierdzić, że:
"Benedykt XVI zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia

No i co?


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - idiota - 03.04.2013

No bo pewno się zmagał.
Już ten temat pokazuje jasno, że problem ten jest dęty, więc i specjalnie ważki nie jest.


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - su27 - 03.04.2013

pilaster napisał(a):No i co?

Nic, to nie było do ciebie.


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - GoodBoy - 03.04.2013

pilaster napisał(a):Pilaster tak właśnie uważa. Księża dopuszczający się takiego postępowania, raczej przecież nie chwalą się nim przed kolegami i zwierzchnikami. :roll:
Ale czasem takie informacje przeciekają wewnątrz kościoła. I wówczas pilaster uważa, że biskup/brobosz mający ojcowsko-przyjacielskie relacje z księdzem wobec którego są podejrzenia pedofilii, z równym prawdopodobieństwem doniesie na niego do prokuratury co na osobę obcą?


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - Keyser Söze - 03.04.2013

pilaster napisał(a):Absurdy? Czyli co? Dziecko można zakatować do stanu inwalidztwa i to będzie dla Hastur rzecz bez znaczenia? :roll:
Brakuje mi na forum emotki z taką ziewającą buźką. Idealnie podsumowałaby tę i wiele innych zagrywek erystycznych, w których lubuje się Pilaster.
su27 napisał(a):Nic, to nie było do ciebie.
Skoro nie do Pilastra, to do mnie? Czy ja mówiłem, że pedofilia wśród księży jest największym problemem Kościoła?


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - su27 - 03.04.2013

Hastur napisał(a):Skoro nie do Pilastra, to do mnie? Czy ja mówiłem, że pedofilia wśród księży jest największym problemem Kościoła?

Nie mówiłeś.
Zapytałeś o dostojników kościelnych, którzy bagatelizują problem to ci zacytowałem.


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - Keyser Söze - 03.04.2013

Nie zacytowałeś mi dostojnika kościelnego bagatelizującego problem, zacytowałeś mi dostojnika kościelnego klasyfikującego ów problem niżej w hierarchii problemów niż inne.


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - idiota - 03.04.2013

Ale dla Suchego traktowanie pedofilii inaczej niż największego z możliwych problemów Kościoła jest porywaniem się z pięściami na jego wiarę głęboką przecież...


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - su27 - 03.04.2013

Hastur napisał(a):Nie zacytowałeś mi dostojnika kościelnego bagatelizującego problem, zacytowałeś mi dostojnika kościelnego klasyfikującego ów problem niżej w hierarchii problemów niż inne.

No. Zgadza się. Dostojnik uznał, że jakiś tam ksiądz posuwający dziecko to ofiara namiętności i stoi niżej w hierarchii problemów KRK, na przykład problem używania prezerwatyw Uśmiech
Ale to nie bagatelizacja problemu, co to to nie Uśmiech


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - idiota - 03.04.2013

Po Twojej redakcji (manipulacji) to faktycznie wygląda strasznie... komicznie.


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - Keyser Söze - 03.04.2013

su27 napisał(a):No. Zgadza się. Dostojnik uznał, że jakiś tam ksiądz posuwający dziecko to ofiara namiętności i stoi niżej w hierarchii problemów KRK, na przykład problem używania prezerwatyw Uśmiech
Ale to nie bagatelizacja problemu, co to to nie Uśmiech
Masz firmę, w której pracuje 100 osób i która ma 10 000 stałych klientów. Co jest dla tej firmy ważniejszym problemem: to, że większość jej stałych klientów olewa programy lojalnościowe, korzysta z usług konkurencji bądź ma poważne problemy z użytkowaniem produktu, a na nowych rynkach konkurencja jest bezwzględna, czy może to, że jeden szeregowy pracownik odpierdolił coś wbrew polityce firmy i prawu, media się do tego przyczepiły i wizerunek firmy ucierpiał?


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - su27 - 03.04.2013

Hastur napisał(a):Masz firmę, w której pracuje 100 osób i która ma 10 000 stałych klientów. Co jest dla tej firmy ważniejszym problemem: to, że większość jej stałych klientów olewa programy lojalnościowe, korzysta z usług konkurencji bądź ma poważne problemy z użytkowaniem produktu, a na nowych rynkach konkurencja jest bezwzględna, czy może to, że jeden szeregowy pracownik odpierdolił coś wbrew polityce firmy i prawu, media się do tego przyczepiły i wizerunek firmy ucierpiał?

Fajny przykład. Ja bym się najpierw zajął aferą bo to może być gwóźdź do trumny takiej zdychającej firmy. A można to wykorzystać marketingowo - może nie idzie nam ostatnio najlepiej ale przynajmniej jesteśmy uczciwi i nie wahamy się usuwać chwastów we własnym ogródku.
Zgadłem? Uśmiech


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - Typ - 03.04.2013

Ksiądz też człowiek, popełnia błędy.
Czytając powyższe posty, utwierdziłem się jednak w przekonaniu że problemu nie ma.
Jedyne osoby, które mogłyby dostrzegać jakiś problem to chrześcijanie, ale jak widać, chrześcijanie też problemu nie dostrzegają. Wniosek?


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - kronopio - 05.04.2013

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13680457,_Mowiono__ze_jestesmy_antychrystami__zdrajcami___.html#Cuk

Biskupi przyznają, że ten odsetek (oskarżonych o pedofilię w KK) może wynosić 4 proc. Ale w późniejszych suplementach do raportu, w tym z 2012 r., ten wskaźnik jest wyższy. "Chicago Tribune" kilka dni temu opublikował raport na temat seksualnych przestępstw w diecezji Joliet. Z dokumentów wynika, że w latach 80- tych odsetek w tej diecezji był nawet trzy razy większy - wynosił 13 procent.

A teraz wszyscy razem: "nie ma problemu pedofilii w KK, nie ma problemu pedofilii w KK..."


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - pilaster - 05.04.2013

kronopio napisał(a):A teraz wszyscy razem: "nie ma problemu pedofilii w KK, nie ma problemu pedofilii w KK..."

Podobno ktoś tam coś tam, gdzieś tam...

Cytat:Pierwsze ofiary księży zaczęły mówić o swojej krzywdzie

Mówić w ...mediach. Bo przecież nie mówić policji i prokuraturze. :roll:

Cytat:Moim zdaniem po dziś dzień księża oskarżeni o molestowanie są po prostu przenoszeni z parafii do parafii.

Bo oczywiście takie przeniesienie całkowicie uniemożliwia policji przeprowadzenie dochodzenia :roll:

Cytat:Zdaliśmy sobie sprawę, że biskupi nas oszukują.

A policja i prokuratura nie?

Cytat:a blisko 4 proc. księży ciążą oskarżenia o pedofilię.


Eee, tam. W latach 50 oskarżenia o szpiegostwo na rzecz imperialistów i rewizjonistów ciążyły w Polsce na 80-90% księży :wall:

Cytat: Z dokumentów wynika, że w latach 80. odsetek w tej diecezji był nawet trzy razy większy - wynosił 13 proc. W latach 90. był już znacznie niższy.

Skąd taka różnica?

-[...] naszym zdaniem ofiary z późniejszych lat po prostu nie są jeszcze gotowe, by o tym mówić.

Czyli zapewne okres przedawnienia jeszcze nie minął :lol2:


Po prostu kolejny raz serwuje się te same łgarstwa, wierząc, że jak się je odpowiednio często powtórzy, to staną się prawdą :roll:


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - Socjopapa - 05.04.2013

pilaster napisał(a):Czyli zapewne okres przedawnienia jeszcze nie minął :lol2:

Jaja sobie robisz?

Śmierć Szczurów napisał(a):Generalnie nie dyskutuję w tym temacie, bo "argumentacja" obrońców KrK napawa mnie taką odrazą, że wątpię, że byłbym w stanie panować nad emocjami.

Tym niemniej mam dość pierdolenia, że ofiary pedofilii zgłaszają się zaraz po upływie okresu przedawnienia i gdyby zniesiono przedawnienie to nie byłoby zgłoszeń w tym zakresie.

Art. 101. § 1. Karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat:
1) 30 - gdy czyn stanowi zbrodnię zabójstwa,

2) 20 - gdy czyn stanowi inną zbrodnię,

2a) (81) 15 - gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 5 lat,

3) 10 - gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata,

4) (82) 5 - gdy chodzi o pozostałe występki.

5) (83) (uchylony).


§ 2. Karalność przestępstwa ściganego z oskarżenia prywatnego ustaje z upływem roku od czasu, gdy pokrzywdzony dowiedział się o osobie sprawcy przestępstwa, nie później jednak niż z upływem 3 lat od czasu jego popełnienia.

§ 3. W wypadkach przewidzianych w § 1 lub 2, jeżeli dokonanie przestępstwa zależy od nastąpienia określonego w ustawie skutku, bieg przedawnienia rozpoczyna się od czasu, gdy skutek nastąpił.

§ 4. (84) Przedawnienie karalności przestępstw określonych w art. 199 § 2 i 3, art. 200, art. 202 § 2 i 4 oraz art. 204 § 3, jak również przestępstw określonych w art. 197, art. 201, art. 202 § 3, art. 203 i art. 204 § 4, w przypadku gdy pokrzywdzonym jest małoletni - nie może nastąpić przed upływem 5 lat od ukończenia przez pokrzywdzonego 18 lat.

Przedawnienie przestępstw o których mowa w tym wątku wynosi więc 15 lat, ale nie wcześniej niż po ukończeniu przez ofiarę 23 lat. Choćby w przypadku ostatnio wklejonej informacji od razu widać, że nie ma ŻADNEGO ZWIĄZKU między okresem przedawnienia czynu pedofila, a zgłoszeniem zaistnienia czynu zabronionego.

Po drugie, fakt przedawnienia karalności czynu pedofila nie ma żadnego znaczenia dla odpowiedzialności osób rzucających fałszywe oskarżenia o czyny zabronione - mamy w Polsce coś takiego jak przestępstwo zniesławienia.:roll:

Wreszcie, gdyby chcieli uzyskać jakieś odszkodowanie w sądzie musieliby udowodnić, że do czynu i szkody doszło.

W związku z tym przedawnienie czynu pedofila:

1. nie ma znaczenia dla karalności fałszywych oskarżeń o pedofilię;
2. nie ma znaczenia dla możliwości/łatwości uzyskania odszkodowania w związku z czynem pedofila.

A propos tego, że ofiary pedofili nie chcą usunięcia przedawnienie - jak najbardziej chcą:

http://www.sueddeutsche.de/panorama/sexueller-missbrauch-hungerstreik-gegen-die-verjaehrung-1.1420374-2

63-latek robił strajk głodowy, żeby wymusić usunięcia przedawnienia karalności czynów pedofilskich.

W Niemczech zdaje się, że przedawnienie jest 10 lat od pełnoletności ofiary (nie chce mi się weryfikować informacji prasowych).



Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - pilaster - 05.04.2013

Śmierć Szczurów napisał(a):Jaja sobie robisz?

Przecież mowa o USA, nie o Polsce :roll:


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - su27 - 05.04.2013

pilaster napisał(a):Mówić w ...mediach. Bo przecież nie mówić policji i prokuraturze. :roll:

Gdybyś posiadał odrobinę empatii wiedziałbyś, że takie przestępstwa jak czyny pedofilne i gwałty często nie są zgłaszane, ze wstydu, z poczucia winy narzuconego przez społeczeństwo (bo pewnie prowokowała albo przecież to ksiądz - nie mógł zrobić czegoś takiego).

Ciekawe, czy jakby cię zgwałcili to tez byś był taki chętny do opowiadania ze szczegółami policjantom i wszystkim w sądzie jak 4 razy wziąłeś w tyłek a potem jeszcze do buzi z połykiem.


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - pilaster - 05.04.2013

su27 napisał(a):Gdybyś posiadał odrobinę empatii wiedziałbyś, że takie przestępstwa jak czyny pedofilne i gwałty często nie są zgłaszane, ze wstydu, z poczucia winy narzuconego przez społeczeństwo (bo pewnie prowokowała albo przecież to ksiądz - nie mógł zrobić czegoś takiego).

Wstyd działa oczywiście tylko wobec policji i prokuratury. Wobec dziennikarzy i mediów, wstyd nie działa :roll:


Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim - kronopio - 05.04.2013

pilaster napisał(a):Wstyd działa oczywiście tylko wobec policji i prokuratury. Wobec dziennikarzy i mediów, wstyd nie działa :roll:

Biskupi (przynajmniej niektórzy) dostrzegają problem pedofilii w swojej organizacji, a Pilaster nie... Pewnie zostali zmanipulowani przez złych dziennikarzy i kilku ateistów.