Forum Ateista.pl
ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Wydarzenia i przegląd prasy (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: ME EURO 2012 Polska - Ukraina (/showthread.php?tid=6964)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Skywalker - 15.07.2010

Mundial, mundial i po mundialu. Już za dwa lata przyjdzie czas na naszą próbę. Do samego turnieju jeszcze daleko ale myślę że warto już założyć wątek na temat naszych przygotowań oraz meczów eliminacyjnych. To że turniej się u nas odbędzie jest już przesądzone pomimo kurwicy Włochów którzy nie dostali prawa do organizacji już kolejnego turnieju w 2016 roku Uśmiech

A jak wygląda kwestia przygotowań?? Ze stadionami nie będzie problemów. Trzy najbardziej "opóźnione" miasta czyli Wrocław, Lwów i Kijów szybko nadrabiają zaległości. Stadiony istnieją już w Doniecku, Charkowie i w zasadzie w Poznaniu. Warszawa i Gdańsk są na zaawansowanym etapie. Z drogami w Polsce nie będzie najgorzej gdyż Wrocław ma połączenie autostradowe z Zachodem, Poznań będzie miał a Warszawka jak dobrze pójdzie Oczko Do Gdańska też dojedzie się kawałkiem A1. Na Ukrainie niestety wygląda to beznadziejnie co sam miałem okazję zobaczyć na własne oczy. Droga z Polski do Lwowa choć szeroka to jednak przypomina poligon. Mam nadzieje że w planach jest też naprawa tej drogi. Na szczęście dla UEFA nie drogi są najważniejsze a lotniska. W Polsce intensywnie buduje się nowe porty lotnicze. Warszawa już ma, Wrocław jest na zaawansowanym etapie, Gdańsk zaczyna a z Poznaniem to nie wiem. Ukraina ma w stosunku do Polski większe zaległości ale podobno do odrobienia. Nie wiem jak wygląda sprawa z remontami dworców kolejowych ale ten wrocławski po remoncie będzie dumą Polski Uśmiech Baza hotelowa w Polsce podobno jest na poziomie zadowalającym UEFA, natomiast na Ukrainie (a nawet w Kijowie) nawet podczas turnieju będzie panował deficyt miejsc co ma być niwelowane poprzez upychanie kibiców w akademikach.

Areny finałów ME w 2012 roku:

Poznań - Stadion Miejski (Stadion Lecha Poznań), termin ukończenia: wrzesień 2010
pojemność: 45 830

[Obrazek: 20100703stadionmiejski6.jpg]

[Obrazek: 19749.jpg]

Gdańsk - PGE Arena (Stadion Lechii Gdańsk), termin ukończenia: styczeń 2011
pojemność: 44 000

[Obrazek: 025f260f.jpg]

[Obrazek: img4768ym.jpg]

[Obrazek: z28158.jpg]

Warszawa - Stadion Narodowy, termin oddania do użytku: lipiec 2011
pojemność: 55 920

[Obrazek: 800pxbudowastadionunaro.jpg]

[Obrazek: 76015137.jpg]

[Obrazek: stadion_narodowy_jsk512_1.jpeg]

Wrocław - Stadion Miejski (Stadion Śląska Wrocław), termin ukończenia: czerwiec 2011
pojemność: 42 771

[Obrazek: wroclawaktualny1024e.jpg]

[Obrazek: stadion_Wroclaw.jpg]

Donieck - Donbass Arena (Stadion Szachtara Donieck), oddano do użytku: sierpień 2009
pojemność: 51 504

[Obrazek: 800pxdonbassarena.jpg]

[Obrazek: 1251617255_0705_donbass_arena.jpg]

Charków - Stadion Metalist, oddano do użytku: grudzień 2009
pojemność: 41 411

[Obrazek: metalist1.jpg]

[Obrazek: metalist7.jpg]

Kijów - Stadion Olimpijski, termin oddania do użytku: połowa 2011 roku
pojemność: 69 004

[Obrazek: nowyobrazmapabitowaz.jpg]

[Obrazek: 72938a21465b19.png]

Lwów - Stadion Miejski, termin oddania do użytku: wrzesień 2011
pojemność: 33 500

[Obrazek: makethumbo.jpg]

[Obrazek: articleimage120508.jpg]


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - current - 15.07.2010

Co do infrastruktury: prace nad A4 w okolicach Tarnowa ruszyły ostro do przodu. Teraz mniej więcej są na etapie wybierania ziemi pod "koryto " autostrady. (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=992981&page=34 <- zaawansowanie prac, znacznie większe niż widać na zdjęciach) Są spore szanse na to że uda się dokończyć na czas odcinek Tarnów - Rzeszów. Dalej, raczej nie da rady pojechać w 2012 bo na odcinek na wschód od Rzeszowa nawet przetargu nie ma, jak na razie zakończono przetarg na odciek Tarnów Dębica) podejrzewam, że ze względu na rozlokowanie miast w których rozgrywane będą mecze priorytet będzie miała A2. Ale patrząc na mapkę postępów budowa jest jak na ten czas totalnie w dupie. Chyba, że coś ostatnio z przetargami ruszyło.

Skywalker napisał(a):Nie wiem jak wygląda sprawa z remontami dworców kolejowych ale ten wrocławski po remoncie będzie dumą Polski
Zaraz po tarnowskim , bo ta wyremontowana część wygląda po prostu ślicznie. Oczko
Aż nie chce się wierzyć, że maczały w tym palce PKP (i dość wiernie przywróciła klimat przedwojennego dworca)
[Obrazek: 26551239.jpg]
Koncept arty z braku dobrej jakości zdjęć(w realu wygląda to lepiej nie licząc kiepskiego światła wynikającego z remontu elewacji zewnętrznej i rusztowań w tym celu ustawionych). Jeden z niewielu przypadków modernizacji, która nie psuje dobrej architektury jakimś gównem vide:
http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85299,7705604,Makabryla__Gwiezdne_Wojny_w_Tarnowie_Moscicach.html

Ale w sumie to chyba jedyne dwa dworce w Polsce na których obecnie trwają prace remontowe.(dworzec we Wrocławiu podobał mi się nawet przed remontem, ma fajny klimat, chociaż najlepszy pod tym względem jest dworzec katowicki- po prostu bajka, chociaż dość straszana - przyznać muszę Oczko )


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - ACAB - 15.07.2010

Pare dni temu coś było że UEFA(united european football assassins) chce organizacje tych mistrzostw powierzyc tylko nam.Ukraina może ma już gotowe dwie areny,ale jeśli chodzi o infrastrukture czyli drogi,hotele,lotniska czy komunikacje miejską to niestety są w ciemnej dupie.Stadion we Lwowie też budowany ze znacznym opóźnieniem.

Plusów tego wydarzenia jest sporo (nowe drogi itp) ale mnie jako kibica wkurwia niesamowicie nagonka i zwalczanie "kiboli" przed euro.Już teraz wprowadza się irytujące przepisy cenzuruje klubowe flagi czy nie pozwala się używać rac (w teorii oczywiście Język),oby po tych mistrzostwa nie było tak jak w Anglii gdzie nie można w czasie meczu nawet opuścić swojego miejsca.

ps.
http://www.youtube.com/watch?v=VI3X3YMl89c

Pewni ludzie byli gotowi gdy tylko Platini wyciągnął kartki z napisem "Poland-Ukraine" :twisted:


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Palmer - 15.07.2010

Tylko szkoda, że władze Warszawy nie wyburzą w piździec ohydnego dworca centralnego. Mają go tylko... umyć. Uśmiech


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Skywalker - 15.07.2010

current napisał(a):Dalej, raczej nie da rady pojechać w 2012 bo na odcinek na wschód od Rzeszowa nawet przetargu nie ma,

Z Rzeszowa do granicy i tak jest ładna droga. Horror zaczyna się dopiero za granicą.

Einher napisał(a):Pare dni temu coś było że UEFA(united european football assassins) chce organizacje tych mistrzostw powierzyc tylko nam.

Mam nadzieję że tak się nie stanie bo nie wiem jak dalibyśmy radę obsłużyć kibiców z aż czterech grup. Poza tym nasz Stadion Narodowy choć ma być w chuj nowoczesny to jednak będzie za mały na mecz finałowy.

Cytat:oby po tych mistrzostwa nie było tak jak w Anglii gdzie nie można w czasie meczu nawet opuścić swojego miejsca.:

Musieli robić pod siebie?? Zdezorientowanyhock:


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - current - 15.07.2010

Skywalker napisał(a):Musieli robić pod siebie?? Zdezorientowanyhock:

O to raczej bym się nie bał. Przepisy przepisami ale znając nasz klimat to na meczu jak ktoś będzie chciał to i flaszkę wypije jak i grilla zrobi Oczko


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - ACAB - 15.07.2010

Cytat:Tylko szkoda, że władze Warszawy nie wyburzą w piździec ohydnego dworca centralnego. Mają go tylko... umyć. Uśmiech

Centralniak zaraz po wybudowaniu całkiem ładnie się prezentował.

http://naszastolica.blox.pl/resource/Dworzec_Centralny.jpg

Teraz to powinno się go po prostu zburzyć i zbudować na jego miejscu nowy a nie go "remontować"


Szkoda że przedwojenny dworzec główny został zniszczony,bo w swoich czasach miał opinie najnowocześniejszego w europie.

http://img134.imageshack.us/img134/6827/abcen4.jpg

No i ładnie się prezentował Oczko

Poznań też miał mieć nowy dworzec kolejowy ale tyle bawili się w przetargi pozwolenia że w końcu wyszło na to że temu staremu też tylko lifting przeprowadzą:p,nie wiem jak sprawa ma się z Gdańskiem.

Tak jak wyżej napisal Skywalker najlepiej w tej kwestii ma się Breslau.

http://www.2012.org.pl/

Dobra stronka,tylko tak patrze i widze logo Nigdy Więcej,heh Kornak z Pankowskim wszędzie się wepchają byle tylko kaske za walke z faszystowską zarazą dostać8)

Cytat:Mam nadzieję że tak się nie stanie bo nie wiem jak dalibyśmy radę obsłużyć kibiców z aż czterech grup. Poza tym nasz Stadion Narodowy choć ma być w chuj nowoczesny to jednak będzie za mały na mecz finałowy.

Dokładnie,póki co nie możemy sobie pozwolić na samodzielne organizowanie mistrzostw.

Co do stadionu narodowego,to dla mnie typowy przykład polskiego "zastaw się a postaw się" można by było dużo taniej zbudować stadion pojemniejszy nawet o 15 tyś miejsc,no ale nasz musi być z bajerami8)

Cytat:Musieli robić pod siebie??

Tego to nie wiemOczko

Był też przypadek że jakiś fan miejscowej drużyny dostał zakaz stadionowy za to że dopingował cały mecz a nie tylko po bramce:lol2:

Ludzi którzy marzą o czymś takim w Polsce najchętniej bym:wilq-zlosc:

[Obrazek: 9tlcev.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=HJcJKsJsHdU

8)


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Machefi - 15.07.2010

Przedwojenny Dworzec Główny piękna rzecz, gdyby nie szczegóły na fotce powiedziałbym, że współczesny. Co do centralnego, też ładny ale chyba projektant myślał tylko o bryle a nie o funkcjonalności oraz konieczności utrzymania i konserwacji budynku. Jak powstawał była inna epoka nie przystająca do obecnych kapitalistycznych realiów.
Śmiem w ciemno twierdzić, że Główny by się dziś lepiej sprawdzał.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - ACAB - 27.07.2010

http://www.ulubiency.wp.pl/kat,110602,title,Na-Ukrainie-morduja-psy-przed-Euro-2012,wid,12508365,wiadomosc.html?ticaid=1a989

Nieźle.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Skywalker - 27.07.2010

Cytat:W tym celu w Lisicziansku zakupiono m.in. mobilne krematorium, za pomocą którego, w teorii utylizuje się zabite zwierzęta, w praktyce wrzuca się żywe,

18 września 2009 w Nikołajewie służby miejskie przeprowadziły masową akcję likwidacji psów. Świadkowie widzieli, jak strzelano do psów w biały dzień, ich trupy leżały w miejscach publicznych.

Kojarzy mi się to z inną epoką.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Marcin_77 - 27.07.2010

Einher napisał(a):ale mnie jako kibica wkurwia niesamowicie nagonka i zwalczanie "kiboli" przed euro.Już teraz wprowadza się irytujące przepisy cenzuruje klubowe flagi czy nie pozwala się używać rac (w teorii oczywiście Język),oby po tych mistrzostwa nie było tak jak w Anglii gdzie nie można w czasie meczu nawet opuścić swojego miejsca.
Ale "z dupy" się to nie wzięło, jak sam pewnie się orientujesz.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - exeter - 27.07.2010

Stadiony będą na czas, drogi, dworce, lotniska, hotele prawdopodobnie też. Pytanie czy będziemy mieli reprezentację ?

No i kibiców na poziomie tych z meczów siatkarskich, lub skoków narciarskich.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Baptiste - 27.07.2010

No ładne te stadiony, ale troszeczkę szkoda mi było "satadionu" w Warszawie. To był bazar przez duże B. Na dole Vietcong, po środku Kaukaz a na samej górze Afryka, cóż za mieszanka. Miał swój klimat.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Machefi - 27.07.2010

Znając polskie realia dość szybko zostanie zdewastowany. Na utrzymanie i konserwacji kasy nie będzie. Sytuacja wszystko wróci do normy i wróci afryka i kaukaz. Vietkong pewnie nie wróci, bo osiągnie do tego czasu lepszą organizację - to bardzo pracowite nacje.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Skywalker - 27.07.2010

Machefi napisał(a):Znając polskie realia dość szybko zostanie zdewastowany. Na utrzymanie i konserwacji kasy nie będzie. Sytuacja wszystko wróci do normy i wróci afryka i kaukaz. Vietkong pewnie nie wróci, bo osiągnie do tego czasu lepszą organizację - to bardzo pracowite nacje.

Ty chyba jednak nie znasz nowych polskich realiów. Wszystkimi stadionami będą zarządzać prywatne spółki i to one będą dbały o to aby stadiony zarabiały na siebie.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - ACAB - 27.07.2010

Marcin_77 napisał(a):Ale "z dupy" się to nie wzięło, jak sam pewnie się orientujesz.

Przyznaje że nie.

Tylko że niektórym marzy się nie tylko wyrzucenie "kiboli" ale również tych kibiców którzy na meczu chcą robić coś więcej niż tylko jeść popcorn i klaskać po zdobytej bramce.Ja nie mam nic przeciwko temu żeby na mecze przychodziły rodziny z dziećmi i ludzie którzy chcą po prostu oglądać 22 facetów i nadmuchany balon.Ale powinien być również sektor dla tych którzy chcą pokrzyczeć,dopingowac czy dobrze się bawić.Na szczęście nie udała się w Polsce akcja wymiany kibiców co bardzo przeżywają redaktorzy pewnej gazety8) Teraz nawet awantur na stadionie nie uświadczysz przecież,wszystko załatwia się w lesie bez udziału osób postronnych.

Cytat:No i kibiców na poziomie tych z meczów siatkarskich, lub skoków narciarskich.


To może od razu rozdawajmy vuvuzele przy wejściu na stadion:roll:


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - loras - 27.07.2010

Marcin_77 napisał(a):Ale "z dupy" się to nie wzięło, jak sam pewnie się orientujesz.

Lata 90. już się skończyły, i od tego czasu wiele się na stadionach w tej kwestii zmieniło.

exeter napisał(a):No i kibiców na poziomie tych z meczów siatkarskich, lub skoków narciarskich.

Takich?Uśmiechhttp://www.youtube.com/watch?v=t3QfU76U9-A


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - current - 27.07.2010

Skywalker napisał(a):Ty chyba jednak nie znasz nowych polskich realiów. Wszystkimi stadionami będą zarządzać prywatne spółki i to one będą dbały o to aby stadiony zarabiały na siebie.


Ponieważ nie znam dokładnie tej kwestii mam takie pytanie. Co będzie gdy tym spółkom nie uda się jednak sprawić aby stadiony zarabiały na siebie? (co nie jest wcale takie nieprawdopodobne)


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Skywalker - 27.07.2010

current napisał(a):Ponieważ nie znam dokładnie tej kwestii mam takie pytanie. Co będzie gdy tym spółkom nie uda się jednak sprawić aby stadiony zarabiały na siebie? (co nie jest wcale takie nieprawdopodobne)

Jest to bardzo mało prawdopodobne. Stadion to nie tylko mecze. To dyskoteki, restauracje, puby, siłownie, wystawy oraz imprezy masowe (tj. koncerty). A jeżeli spółka nie da rady to stadion przejmie kolejna, bardziej gospodarna.


ME EURO 2012 Polska - Ukraina - Socjopapa - 27.07.2010

Mnie raczej ciekawi czy są prywatne-prywatne, czyli prywatne z państwowym właścicielem. Sądzę, że to uczyni różnicę między efektywnością a jej brakiem.