Forum Ateista.pl
Platforma Obywatelska - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Platforma Obywatelska (/showthread.php?tid=7009)



Platforma Obywatelska - Fanuel - 07.08.2013

Historia pokazuje że demokracja w likwidowaniu przeciwników wcale nie przeszkadza Oczko A tak na poważnie to jak pewien mądry człowiek zauważył "Jeżeli ktoś żyje się ze zwalczania przeciwnika, to w jego interesie jest by przeciwnik żył." Dlatego masz taki rozpieprz w demokracji, nie ma kogoś kto by głupim masom kazał robić coś pożytecznego. Jest atomizacja i ciągnięcie we wszystkie strony, co skutkuje zastojem i wszechobecnym burdelem. Jeden mądry władca czy ośrodek decyzyjny i wszystko działa sprawnie. A zamykanie ewidentnych szkodników np. rewolucyjnie nastawionych komunistów przynosi baaardzo dobre skutki. I nic że to opozycja, przede wszystkim szkodnik. Jakby Piłsudski nie był autorytarny i nie zamykał opozycji to agitka mogłaby sprawić że miałbyś dziś jakiś czerwony satelicki kraik na rubieżach ZSRR...


Platforma Obywatelska - Nonkonformista - 07.08.2013

Neuromancer napisał(a):Historia pokazuje że demokracja w likwidowaniu przeciwników wcale nie przeszkadza Oczko A tak na poważnie to jak pewien mądry człowiek zauważył "Jeżeli ktoś żyje się ze zwalczania przeciwnika, to w jego interesie jest by przeciwnik żył." Dlatego masz taki rozpieprz w demokracji, nie ma kogoś kto by głupim masom kazał robić coś pożytecznego. Jest atomizacja i ciągnięcie we wszystkie strony, co skutkuje zastojem i wszechobecnym burdelem. Jeden mądry władca czy ośrodek decyzyjny i wszystko działa sprawnie. A zamykanie ewidentnych szkodników np. rewolucyjnie nastawionych komunistów przynosi baaardzo dobre skutki. I nic że to opozycja, przede wszystkim szkodnik. Jakby Piłsudski nie był autorytarny i nie zamykał opozycji to agitka mogłaby sprawić że miałbyś dziś jakiś czerwony satelicki kraik na rubieżach ZSRR...
A, rzeczywiście...
Zapomniałem o naszym Marszałku.


Platforma Obywatelska - DziadBorowy - 13.08.2013

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Mlodzi-dobrze-zarabiajacy-mieszkancy-najwiekszych-miast-nie-chca-juz-glosowac-na-PO,wid,15893342,wiadomosc.html


Jednym słowem PO wciąż szybciej traci niż PIS zyskuje. Liczba wyborców niezagospodarowanych rośnie. Co zwiększa szansę na secesję w PO.

Najciekawsze jest jednak to:
[Obrazek: wp_infografika_sondaz_640.jpeg]

Wyraźnie widać, że najmłodsi wyborcy nie chcą wybierać "mniejszego zła" i mają dość wszystkich obecnych partii parlamentarnych.


Platforma Obywatelska - Battlecruiser - 15.08.2013

Sprawa jest prosta.
Poszedł przeciek o pisiorze: 1 ostrzeżenie dla Tuska
Jak nie poskutkuje to będzie 2 ostrzeżenie: pojawią sie filmy/zdjęcia Tuska z cygarem.
A jak nie pomoże to puszczą film jak Tusk się miota po kancelarii, rzuca segregatorami w ministrów itp i to będzie jego koniec.


Platforma Obywatelska - Łoś - 15.08.2013

Czyli to nie jest sfabrykowane? Tam jest naprawdę taka wysoka kultura polityczna Oczko


Platforma Obywatelska - GoodBoy - 16.08.2013

Skrajne sondaże ostatnio mamy. Niedawno PO nieznacznie prześcignęło PiS. Dziś PiS ponoć już "nokautuje" PO.

http://www.tvn24.pl/pis-nokautuje-po-w-sondazu-dwucyfrowa-przewaga,347579,s.html


Platforma Obywatelska - DziadBorowy - 01.09.2013

http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Rostowski-chce-sciagac-podatek-od-zmarlych,wid,15935732,wiadomosc.html

Kolejne "ratowanie" budżetu przez zbieranie drobniaków po śmietnikach Oczko
Przy obecnej śmiertelności takie opodatkowanie pogrzebów da jakieś 15 mln złotych rocznie. W tym roku brakło im natomiast ponad 50 mld złotych Duży uśmiech
To tak jakby dyrektor międzynarodowego koncernu zagrożonego długami przedstawiał plan naprawczy polegający na sprzedaży butelek po piwie znalezionych na terenie zakładu.

Zwracam uwagę, że nie jest to opodatkowanie nielubianego przez prawdziwych ateistów kleru. Chodzi o podatek VAT a ten zapłacą konsumenci - czyli osoby, którym ktoś umarł. Pomijając absolutnie niezauważalne dla budżetu wpływy dochodzi tutaj komplikacja prawa podatkowego i utrudnianie życia obywatelom nieproporcjonalne do uzyskanych przez państwo zysków. No i kolejny przepis, który ciężko będzie egzekwować - no bo jak opodatkować "co łaska"? A jak np. taki klecha jakiejś biednej rodzinie udzieli pogrzebu za "free" (wbrew pozorom czasem się to zdarza) to co? Będzie to już powód do wszczęcia kontroli skarbowej czy jeszcze nie ?

Tak się zastanawiam, czy te działania to głupota, złośliwość czy po prostu władza chce mieć kolejnego haka na niepokornych.


Platforma Obywatelska - PTRqwerty - 01.09.2013

Sęk w tym, że społeczeństwo nieracjonalnymi kryteriami się kieruje. Gdyby kierowało się racjonalnymi kryteriami, 6 miesięcy po wygranej PO w 2007 miałoby miejsce wyjście ludzi na ulicę i rewolucja. PO może tak postępować nauczone tym co dla wyborcy jest najważniejsze.


Platforma Obywatelska - DziadBorowy - 01.09.2013

PTRqwerty napisał(a):Sęk w tym, że społeczeństwo nieracjonalnymi kryteriami się kieruje. Gdyby kierowało się racjonalnymi kryteriami, 6 miesięcy po wygranej PO w 2007 miałoby miejsce wyjście ludzi na ulicę i rewolucja. PO może tak postępować nauczone tym co dla wyborcy jest najważniejsze.


Owszem. Tylko dalej nie rozumiem motywów Rostowskiego. Gdyby to była decyzja niepopularna ale dająca duże wpływy do budżetu - to bym zrozumiał. Gość unika deficytu kosztem podatnika.
Gdyby tu chodziło o opodatkowanie klechów - też bym zrozumiał. Rząd chce przypodobać się elektoratowi antyklerykalnemu plus kolejny krok do "lewicowej sprawiedliwości społecznej"

Ale tych działań nie rozumiem, bo budżet na tym praktycznie nic nie zyska (co to jest te 15 mln złotych??) a stracą ludzie (bo jednak pogrzeb wyjdzie drożej) i stracą parafie (bo dojdą im nowe obowiązki z rozliczania VAT za "co łaska" z pogrzebów).
Jedyne motywy jakie przychodzą mi do głowy to albo głupota albo złośliwość. Niezdecydowany


Platforma Obywatelska - kkap - 01.09.2013

DziadBorowy napisał(a):Jedyne motywy jakie przychodzą mi do głowy to albo głupota albo złośliwość. Niezdecydowany

Ja bym to nazwał po prostu skurwysyństwem.


Platforma Obywatelska - exodim - 01.09.2013

Po pierwsze, tego podatku "nie wymyślił" z łaski tuskowej minister finansów Rostowski, tylko skarbówka, którą znamy doskonale z wyszukiwania wszystkich możliwych źródeł dochodu spełniających kryteria opodatkowania ich VAT-em. A że pogrzeb to usługa, to w jej koszt powinien być wliczony PTU. Chodzi o to aby eliminować wszystkie możliwe precedensy związane z tym podatkiem.


Platforma Obywatelska - t.rydzu - 02.09.2013

Nie ma innego wyboru, albo szaleństwo korwina mikke, narodowców i kiboli, albo prezes i od razu można przenieść parlament do torunia, albo Platforma Obywatelska która daje jakiś cień demokratycznego porządku w tym kraju. Zagłosuje na nich po raz kolejny, bo lepszej alternatywy nie ma.


Platforma Obywatelska - Marcin_77 - 02.09.2013

kkap napisał(a):Ja bym to nazwał po prostu skurwysyństwem.
A na przykład aktualna afera z zajęciami dodatkowymi w przedszkolach (których to zajęć od września zabrania nowa ustawa)? Przecież to była wybitna złośliwość, bo decyzja ta nie przynosi ani zysku ani straty dla budżetu. Prawdopodobnie było to na zasadzie "Te jebane mamuśki za bardzo zaczęły skakać i protestować w sprawie 6-latków, to pokażemy im kto kurwa w tym kraju rządzi.".

Zresztą tak samo jak zapowiedzi Tucha, że gdy [ciach] Gronkiewicz Waltz przegra referendum to ją zrobi komisarzem Wa-wy.

Ten rząd w tej chwili już działa tylko złośliwie, wiedzą chyba, że i tak polecą, bo lemingów coraz mniej, więc starają się, żeby nam "w pięty poszło".
PO powinno zmienić nazwę bo jak do tej pory jest to ugrupowanie najbardziej anty-obywatelskie. Nawet SLD się liczyło z ludźmi choć trochę.

t.rydzu napisał(a):Nie ma innego wyboru, albo szaleństwo korwina mikke, narodowców i kiboli, albo prezes i od razu można przenieść parlament do torunia, albo Platforma Obywatelska która daje jakiś cień demokratycznego porządku w tym kraju. Zagłosuje na nich po raz kolejny, bo lepszej alternatywy nie ma.
Idź [ciach] prowokuj gdzie indziej.


Platforma Obywatelska - t.rydzu - 02.09.2013

Marcin_77 napisał(a):Idź [ciach] prowokuj gdzie indziej.

wypraszam sobie Niezdecydowany


Platforma Obywatelska - idiota - 02.09.2013

Mam wrażenie, że on nie prowokuje,tylko ewokuje - swoje polityczne fobie.
Nawet wcale zabawne skądinąd.
Szczerze mówiąc ja nie widziałem dotąd tego co pisiory zwykli zwać "lemingiem" a tu nagle sam przyszedł.

Duży uśmiech


Platforma Obywatelska - kkap - 02.09.2013

t.rydzu napisał(a):Nie ma innego wyboru, albo szaleństwo korwina mikke, narodowców i kiboli

No tak. Wiadomo, że Korwin w pierwszy dzień po dojściu do władzy wywiesza socjaldemokratów na drzewach, a wszystko co państwowe wysadzi i wypowie wojnę Litwie albo chociaż Słowacji.

t.rydzu napisał(a):albo prezes i od razu można przenieść parlament do torunia,

W latach 2005-2007 pierwsze kroki w tym kierunku poczyniono. Wiadomo, że Kaczafi od razu wprowadzi faszyzm, nie bez przyczyny zliwidowano WSI, a ABW codziennie niczym ZOMO napadała niewinnych obywateli. W ogóle z tego co wiem Ojciec Dyrektor ma być kandydatem PiS na premiera, po wygranych przez Jarosława Kaczyńskiego wyborach prezydenckich.

t.rydzu napisał(a):albo Platforma Obywatelska która daje jakiś cień demokratycznego porządku w tym kraju. Zagłosuje na nich po raz kolejny, bo lepszej alternatywy nie ma.

Więcej. Kraj mlekiem i miodem spłynie kiedy euro zostanie wprowadzone, podatki zdecydowanie pójdą w dół, a system emerytalny zostanie naprawiony. Leczyć nas będą wykwalifikowani lekarze w czystych i przyjaznych szpitalach, a emigranci tłumnie porzucą swe dotychczasowe miejsca pracy i zamieszkania, bo na powrót tu w kraju będzie jak w raju. Wybitny talent ministra finansów, który objawia się tym, że co budżet pomyli się jedynie o kilkadziesiąt miliardów sprawi, że finanse państwa zostaną usprawnione, wzrost PKB ruszy z kopyta, a dług publiczny zacznie lecieć w dół na łeb na szyję, a w końcu będzie tak, że państwo zacznie nam rozdawać pieniądze, bo zamiast długu publicznego inne kraje zaczną od nas pożyczać pieniądze i będziemy mieli zyski z procentów <3. Chyba też zagłosuję na PO...


Platforma Obywatelska - t.rydzu - 02.09.2013

idiota napisał(a):Mam wrażenie, że on nie prowokuje,tylko ewokuje - swoje polityczne fobie.
Nawet wcale zabawne skądinąd.
Szczerze mówiąc ja nie widziałem dotąd tego co pisiory zwykli zwać "lemingiem" a tu nagle sam przyszedł.

Duży uśmiech

rozumiem że popierasz tego wyżej, który w ten sposób komukolwiek odpisując potwierdza tylko opinię że Polska jest krajem w którym internauci opluwają się najwstrętniej w Europie. Widzę, że śledzisz każdy mój post ale sorry na żaden następny już ci nie odpiszę bo to nie jest mój poziom.


Platforma Obywatelska - idiota - 02.09.2013

Zdecydowanie trzeba odsunąć PiS od władzy, bo tak strasznie zniszczył Polskę, że nawet Stadion Narodowy deszczu nie wytrzymuje!

Kiedy ten koszmar się skończy????????????


Platforma Obywatelska - DziadBorowy - 04.09.2013

http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/premier-bedzie-reforma-naszych-podatkow,1946859


PO chce sprawić aby w Polsce system podatkowy był najprostszy w Europie.
A ja im za bardzo nie wierzę, że to zrobią Język

Pewnie zaczną jakieś tam prace, ale przed wyborami się "nie wyrobią" i wszystko zostanie tak jak jest.


Platforma Obywatelska - t.rydzu - 04.09.2013

DziadBorowy napisał(a):http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/premier-bedzie-reforma-naszych-podatkow,1946859


PO chce sprawić aby w Polsce system podatkowy był najprostszy w Europie.
A ja im za bardzo nie wierzę, że to zrobią Język

Pewnie zaczną jakieś tam prace, ale przed wyborami się "nie wyrobią" i wszystko zostanie tak jak jest.

To nie jest kwestia wiary, tylko wiedzy. Przekonamy się Uśmiech